Prawidłowe I badanie prenatalne 12 tydzień a amniopuncja

Temat dostępny też na forum: Rodzina i dziecko bez ogłoszeń
Witam. Mam 38 lat. W 2018 r. Straciłam ciążę dziecko miało d*plikację chromosomów 22 raz na milion się zdążą i akurat ja. Miałam amniopunkcje na usg wyszło że fałd karkowy powiększony. Teraz jestem w ciąży i usg jest dobre badanie z krwi też ok ale z uwagi na wiek i obciążenie po ostatniej ciąży jestem w grupie podwyższonego ryzyka. Czy robić amniopunkcje? Ogólnie boję się tego badania amniopuncji. Myślę o badaniu nifty bo jest nieinwazyjne. Pomóżcie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Prawidłowe I badanie prenatalne 12 tydzień a amniopuncja

Jak masz możliwość, to zrób nifty. Po aminopunkcji zdarzają się poronienia (1%), więc po co niepotrzebnie ryzykować.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Prawidłowe I badanie prenatalne 12 tydzień a amniopuncja

Jedno poronienie na 100 to moim zdaniem bardzo dużo! Ja z tego powodu zrobiłam nifty
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Zrób. W poprzedniej ciąży miałam i nifty i amnio, prawie poroniłam, syn miał zapalenie wewnątrzmaciczne z obrzękiem - urodził się zupełnie zdrowy! Amniopunkcja wcale nie jest strasznym badaniem, tez sie go bałam, ale spokój jaki się ma do końca ciąży jest tego wart.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

small design polecam!!! (3 odpowiedzi)

Najlepszy sklep internetowy!

Fotelik samochodowy 15-36 kg, jaki najlepszy ? (25 odpowiedzi)

Muszę kupić małej nowy fotelik samochodowy. Tym razem do 15-36 kg. No i właśnie moje pytanie,...

Prezent dla dziewczynki 5 lat - jaki? (66 odpowiedzi)

może coś doradzicie jaki kupić prezent na urodziny dla dziewczynki 5 lat , kolezanka z...