Prezydenci z Trójmiasta i marszałek chcą dymisji szefowej NFZ

Opinie do artykułu: Prezydenci z Trójmiasta i marszałek chcą dymisji szefowej NFZ.

- Domagamy się odwołania dyrektor pomorskiego NFZ Barbary Kawińskiej. Jej postawa charakteryzuje się brakiem dialogu ze środowiskiem medycznym i aroganckim stylem zarządzania - napisali we wspólnym liście prezydenci Gdańska, Gdyni i Sopotu oraz marszałek Pomorza. Od dawna władze Trójmiasta i województwa nie mówiły tak zdecydowanie jednym głosem.To reakcja na rozstrzygnięcie przez pomorski NFZ konkursu ofert z zakresu ambulatoryjnej opieki specjalistycznej na lata 2013-2016, które ...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

to właściwie po co są akcje typu badanie piersi mamografem?

itd.
przecież na dalsze ( konkretne) leczenie nie ma kasy...

ile chorych osób mogłoby się leczyć
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

a przepraszam skąd ta Pani ma wziąć kase ? jesli góra zawaliła ???

Nie oszukujmy się to nie jej wina to rządy góry doprowadziły do takiego stanu, może Panowie wykażcie się odwagą i napiszcie do Pana Premiera o zdymisjonowanie ministra ???
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 10

Jakiego pustego?

Tam jest kasy od groma, tylko ucieka na boki!
popieram tę opinię 19 nie zgadzam się z tą opinią 1

Najlepsze jest to, że są takie przypadki, gdzie kontrakty na ten sam zakres świadczeń przyznano dwóm różnym podmiotom mieszczącym się w tym samym budynku. A zarazem pozbawiono dostępności do tych usług całe dzielnice. Niestety, sprawa wygląda tak, że zasady konkursu w wyjątkowo durny sposób określiła centrala NFZ, a oddział je tylko realizuje. Za ten cały bałagan odpowiada prezes NFZ, powołana przez ministra zdrowia. A kto powołuje ministrów wiadomo. Polecieć powinni przynajmniej szefowa NFZ oraz minister. Powinno się też wrócić do czasów, gdy o wynikach nie decydował "komputer", tylko brano pod uwagę zabezpieczenie potrzeb zdrowotnych na danym terenie (a nie, że mówią nam, że mamy jechać rzekome kilka przystanków dalej). Sprawdzone przychodnie, gdzie ludzie chętnie się leczą powinny mieć preferencje w konkursie, a nie że co 3 lata urzędnicy mają prawo przerzucania pacjentów do innego lekarza, w innej dzielnicy. Bo tak nakazują wymyślone przez nich durne kryteria.
popieram tę opinię 21 nie zgadzam się z tą opinią 0

wow, myślałam że 75

" na wygląd trzeba sobie zapracować"- to jednak prawda
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 2

przychodzi reporter do NFZ a tam baba!!!

tyle się mówi o ratowaniu życia, wczesnych profilaktykach itd, ale weź człowieku dostań się do lekarza, do specjalisty, trzeba mieć końskie zdrowie, skoro okres oczekiwania jest taki długi ile ludzi odejdzie do krainy wiecznych łowów? setki tysiące miliony... to nie jest kwestia pieniędzy tylko ich gospodarowania, - każda choroba się rozwija, za miast we wczesnym stadium ją opanować pozwala się aby choroby pochłaniały większe żniwo itd. po co lekarze przysięgają na hipokratesa skoro widzi, że jest źle ale nie przyjmie bo nie ma kontraktu, a na koniec powiem wprost winnych ukarać a lud ocalić
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 1

Z pustego to i Głódź nie naleje
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 3

tata leczył się w przychodni kardiologicznej w gdyni-redłowie a teraz gdzie ma iść!
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 0

2018 rok

usunięcie zaćmy
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 0

zarobki tej baby....

"łączne wynagrodzenie miesięczne dyrektor Kawińskiej wynosi maksymalnie 14 881,34 zł miesięcznie."
....za Dziennikiem Bałtyckim...
z reszta sobie zgooglujcie....

Ta kobieta smieje sie Wam w twarz i ma wszystkich ujadajacych w d.... jakby mogla pewnie wszystkich z pomorskiego oddzailu NFZ uspila pawulonem....

...a za tajkie pieniezki to ja stac na prywatna sluzbe zdrowia - chcociaz pewnie ja lecza " za nasze" ... a w kolejkach nie stoi - ona sie poprostu z Was ludzie śmieje....:)
popieram tę opinię 23 nie zgadzam się z tą opinią 3

Z PUSTEGO?

Z miłą chęcią zatrzymam sobie te PUSTE 550 zł miesięcznie płacone na mnie i żonę jako składka zdrowotna na ZUS i przeznaczę na prywatną opiekę medyczną.
popieram tę opinię 26 nie zgadzam się z tą opinią 1

poszłam w kwietniu do dermatologa... na NFZ...

miałam jakąś chyba uczuleniową (reaguje paskudnie na cytrynę) alergię na kciuku...
Weszłam bez rejestracji do gabinetu... pokazuję i pytam co robić... zarejestrować się... wow, w piątek mam wizytę...
Był już okres zupełnego spokoju, ale teraz jakby znów się zaognia, na szczęście, bo wyszłabym na symulantkę ;-)
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 2

Obudzili się w momencie jak jestem zarejestrowana na 2017 rok do endokrynologa!
popieram tę opinię 16 nie zgadzam się z tą opinią 0

PO się wali

same afery, sami nieudacznicy. Nadchodzi KONIEC tego dziadostwa.
popieram tę opinię 18 nie zgadzam się z tą opinią 5

durne decyzje

jestem ciekawa co zrobią pracownicy NFZ gdy im sie przytrafi choroba czy maja swojego lekarza w zanadrzu czy tak jak wszyscy Polacy czekaja w kolejkach

może internautom Pani "modulator " od kontraktów z przychodniami i szpitalami wytłumaczy dlaczego w gabinecie znajdujacym się w budynku przychodni lekarskiej będąc w 9 miesiącu ciąży zagrożonej konfliktem serologicznym muszę wykonywać badania kontrolne odpłatnie - bo lekarz ginekolog nie dostał kontraktu ?
a wszyscy wołają o przyrost naturalny - chyba tylko po to żeby zakłady pogrzebowe miały z czego żyć.
popieram tę opinię 21 nie zgadzam się z tą opinią 0

Poło

Budyń sobie może ... Rudy wszystko otoczy parasolem i pod dywan.
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 2

układ gdański nie lubi Twardzieli spoza układu

jak ktoś jest kobietą i MA JAJA, to nie pasuje do wydmuszek trojmiejskich i trzeba go zniszczyc
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 18

Wadza stoi za chytrą babą

wadza się tera chowa za chytrą babą bo się boi
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 2