Prezydenci z Trójmiasta i marszałek chcą dymisji szefowej NFZ

Opinie do artykułu: Prezydenci z Trójmiasta i marszałek chcą dymisji szefowej NFZ.

- Domagamy się odwołania dyrektor pomorskiego NFZ Barbary Kawińskiej. Jej postawa charakteryzuje się brakiem dialogu ze środowiskiem medycznym i aroganckim stylem zarządzania - napisali we wspólnym liście prezydenci Gdańska, Gdyni i Sopotu oraz marszałek Pomorza. Od dawna władze Trójmiasta i województwa nie mówiły tak zdecydowanie jednym głosem.To reakcja na rozstrzygnięcie przez pomorski NFZ konkursu ofert z zakresu ambulatoryjnej opieki specjalistycznej na lata 2013-2016, które ...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Prezydenci miast i marszałek województwa to hipokryci.

Ich działalność niczym się nie różni od szefowej NFZ. Oni wypełniają polecenia partii , która ich desygnowała na stanowiska. Szefowa NFZ wypełnia zalecenia Ministra Zdrowia. Ona jest lekarzem z zawodu, ale też była dyrektorem szpitala w Malborku, który postawiła na nogi. Jest więc fachowcem. Najniebezpieczniejsi są "pampersy" po Marketingu i Zarządzaniu, którzy nie posiadają żadnej wiedzy praktycznej. Wiele firm i instytucji na takich właśnie stawia. Następca szefowej będzie taki sam jak ona, albo zdecydowanie gorszy . Tylko zmiana zasad, ustaw może coś zmienić, a nie urzędnik.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 1

Na pochyłe drzewo...

to i Salomon nie naleje.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Bzdury piszesz w pkt 3. W poradni specjalistycznej może przyjmować specjalista lub rezydent w ostatnich latach specjalizacji. Jeśli przychodnia wystawia w konkursie 100% specjalistów, to rezydent nie może tam przyjmować. Stażysta może prowadzić pacjenta tylko pod nadzorem lekarza z pełnym prawem wykonywania zawodu.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Pieniądze miał iść za pacjentem

pieniądze miał iść za pacjentem , a pacjent gania za kontraktami, kiedy się to zmieni?
nawet do okulisty się nie można dostać, a ciągle słychać rodacy badajcie się, tylko gdzie?
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mam to w 4 literach.

Do tego roku nie musiałem korzystać z usług medycznych - jak mnie dopadło to 0 szans na dostanie się gdziekolwiek. Leczyłem się prywatnie - przyjęcia tego samego dnia ! Gdyby nie to dziś byłbym głuchy. Wiem, że to kosztuje - ale na cholerę służba zdrowia, która ma w 4 literach pacjenta.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

NFZ tak ustawia kryteria by koledzy mogli zarabiać

to jasne i oczywiste,ktoś wyjada rodzynki a dla publicznej służby zostają okruch, gdy szpitale zbankrutują będzie można lody kręcić , kto to powiedział? dymisja to mydlenie oczu, najpierw bajzel a potem szukanie koza.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

Kto wynajął pomieszczenia Euromedikowi w PCT

Kto wynajął pomieszczenia Euromedikowi w PCT (Szpital Wojewódzki) w Gdańsku?
To jest szpital marszałka. Następnie Euromedic wygrywa konkurs z Zaspą i WCO (też szpital i przychodnia marszałka), a marszałek protestuje. Dziwne.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 1

ad pkt.3: Dla kogo lepsze warunki

dla pacjentów?? czy NFZ?
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 2

Zamówienie klimatyzacja

Spójrzcie na zamówienie publiczne z dnia 20 marca 2013 - klimatyzacja oddziału NFZ w Gdańsku wartość zamówienia 630 990 zł brutto!!! dalszy komentarz zbędny z pozdrowieniami dla pani dyrektor
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 3

Kasy chorych

A najlepsze, że to co już dawno jest zlikwidowane, cały czas funkcjonuje.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

czytaj ze zrozumieniem!

1. Nikt nie zamyka i nie odbiera kontraktu żadnym ODDZIAŁOM szpitalnym.
2. Konkurs dotyczył lecznictwa otwartego a nie szpitalnego czyli PORADNI SPECJALISTYCZNYCH
3. konkurs wygrały niepubliczne przychodnie bo zaoferowały lepsze dla pacjentów warunki niż przyszpitalne poradnie, w których za każdym razem przyjmuje inny lekarz ( dyżurant, pracujący JEDNOCZEŚNIE na oddziale albo stażysta)
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 5

Obrońcy!!!

Proszę jak to zgodnie włodarze Trójmiasta bronią PRYWATNE kliniki,dbają aby im niczego nie zabrakło. Tylko pacjenci mają przechlapane bo to w tych klinikach muszą płacić za TK i MRI,a dlaczego nie za darmo?Dlaczego te kliniki leczą tylko i wyłącznie przypadki które nie spowoduja komplikacji a w następastwie długiego leczenia w miejskich szpitalach?!
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jacy jesteśmy ?

Są dwa problemy :
1.Władze Samorządowe od Marszałka poczynając jedynie od wielkiego dzwonu reagują na problemy.Nie ma w Regionie Polityki Zdrowotnej.Pamiętam jak poprzedni Vice Marszałek od Struka co rażąco zaniedbał i zaniechał działań i z hukiem odszedł z ramienia PO SENATOREM został.SKANDAL !!!!!
2.Nie ma kasy !
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

jak można czytać bez zrozumienia?

nikt nie zamyka żadnych oddziałów szpitalnych
TO BYŁ KONKURS NA AOS CZYLI PRZYCHODNIE!!!!
oddziały szpitalne działaja tak, jak dotychczas. Media Was oszukuja pisząc " W szpitalu w Gdyni nie ma kontraktu na kardiologię" - dopiero dalej ( w nadzieji , że takie głupy jak powyżej tego nie doczytają) okazuje się, że chodzi o przychodnie.
Dlaczego szpitale w ogóle maja przychodnie?!? Nie powinny ich mieć , bo na osi przychodnia przyszpitalna - oddział jest najwięcej łapownictwa.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

To nie jest kraj dla schorowanych ludzi

To jest kraj niestety tylko dla zdrowych i bogatych ludzi :/
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ciekawe czy w tej sytuacji Unia Europejska, nie zażąda zwrotu 75% kwoty dofinansowania , jakie otrzymały szpitale na wyremontowanie i wyposażenie oddziałów. O tym szefowa NFZ juz nie pomyślała??
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

w żadnym wypadku!

ideologia to sprawa 2-3 rzędna. w "teście" nie mogłoby być żadnych "kontrowersyjnych pytań" bo niby dlaczego jeden światopogląd ma być premiowany, a drugi nie. kto by ustalił "widełki" i "poprawny światopogląd"? Ty, ja, głódź, środa? ja bym np nie dopuścił do wyborów ludzi przesądnych, bo mam takie widzi-mi-się. a przecież nie o to chodzi.
wiedza natomiast jest obiektywną wartością dzięki której można ocenić czy ktoś zagłosuje na osobę obiecującą np drukowanie i rozdawanie pieniędzy czy nie.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Hogata

Tą arogancką Hogatę należało już dawno zdymisjonować. Niech teraz sama się leczy i czeka w przychodni i w kolejkach do zapisu na następny rok - jak wszyscy.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 1