Prezydenci z Trójmiasta i marszałek chcą dymisji szefowej NFZ

Opinie do artykułu: Prezydenci z Trójmiasta i marszałek chcą dymisji szefowej NFZ.

- Domagamy się odwołania dyrektor pomorskiego NFZ Barbary Kawińskiej. Jej postawa charakteryzuje się brakiem dialogu ze środowiskiem medycznym i aroganckim stylem zarządzania - napisali we wspólnym liście prezydenci Gdańska, Gdyni i Sopotu oraz marszałek Pomorza. Od dawna władze Trójmiasta i województwa nie mówiły tak zdecydowanie jednym głosem.To reakcja na rozstrzygnięcie przez pomorski NFZ konkursu ofert z zakresu ambulatoryjnej opieki specjalistycznej na lata 2013-2016, które ...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jedyna opcja?

Czego.
Żaden PiS czy inna partia niczego nie zmieni.
To wszystko jest tak głęboko zakorzenione, że tylko .... i to bardzo krwawa, która zniesie raz na zawsze wszystkie partie dzielące nas na prawdziwych i sztucznych
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Wywalic szefową NFZ

Jak mozna zamknac dwa duze oddzialy kardiologiczne w Gdyni??? No chyba ta szefowa NFZ na łeb upadla! Teraz zamiast pacjenta zdazyc dowiezc do szpitala na kardiochirurgie do Gdanska, to ludzi predzej na cmentarz dowiozą!!!!
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 2

odwolanie dyr NFZ

A może zamiast dyr. NFZ odwolac nie dających sobie rady dyr. szpitali.Konkurs jest konkursem i wszyscy uczestnicy wiedza o zasadach lacznie z prezydentami szacownych miast i samorządu.Moze to ich w pierwszej kolejności odwolac?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 5

a ja rozumiem

państwowe i normalne placówki ochrony zdrowia zatrudniają pracowników na etatach a to wiąże ręce jeśli chodzi o godziny pracy. Ci którzy zatrudniają na zlecenia i inne tego typu śmieciówki mogą podać, że dr Kowalski pracuje 50 godzin tygodniowo albo więcej ... a jak potem wygląda realizacja kontraktu pacjenci sami wiedzą - wiecznie lekarze na szkoleniach, "urlopach" itp.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Polsko Ojczyzno moja

ty głupi narodzie
ile cie trzeba trzymać o chlebie i wodzie
byś zrozumiał...
1. wystarczy kojarzyć proste fakty: kto ma wpływ na polityke zdrowotną?
Rudy, jego ministrowie, marszałkowie, prezydenci miast. I to już drugą kadencję. Dyrektor NFZ jest wyłącznie wykonawcą przepisów. Nie tworzy ich. to tacy "politycy" jak Struk (brak właściwych decyzji w sprawie zarządzanych szpitali) lub Karnowski ( absolutny lider w zakresie arogancji i nie tylko) przez kilka lat psuli system a teraz PŁACZĄ NAD ROZLANYM MLEKIEM, KTÓRE SAMI WYLALI. I jak zwykle szukają winnych .
2. Media robią zadymę - zamiast po porostu rzetelnie informować, kto dostał kontrakt i gdzie od lipca znajdę swego lekarza. Zdjęcie Kawińskiej wybrali nieprzypadkowo ( ona sama napewno nie miała na ten wybór wpływu) skutecznie -sądząc po postach - podjudzając co głupszych do wypowiedzi na temat czyjegoś wieku czy wyglądu. Już raz tak było w przypadku śtp. Kaczyńskiej - za to obecna prezydentowa to nieprzymierzając prawdziwa Wenus. Super, Polacy sie jeszcze nie nauczyli, że to nie wygląd decyduje o człowieku.
3. W całej tej zadymie brak jakiejkolwiek wypowiedzi wygranych konkursu - ciężko pracujących ludzi, może i niepięknych ale poprostu lepszych fachowców!
Ja też nie dostałem wszystkiego o co występowałem w konkursie ale przegrałem z LEPSZYMI i nad tym nie płaczę. Ważne jest prawdziwe, a nie deklarowane przez decydentów dobro i zdrowie pacjenta - a takiego nie zapewni 'piekny" rudy.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 7

Umowa z ZUS + NFZ

Ta Pani zawarła chyba tajny pakt z ZUS na darmowa eutanazję. Nie idziesz do lekarza chorujesz musisz umrzeć kto na tym korzysta kto ci nie musi wypłacać emerytury. Zastanówcie sie nad tym.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0

Bandytyzm NFZ

Jeszcze pracuję jako pielęgniarka w jednej z gdańskich małych prywatnych przychodni, która nie otrzymała kontraktu. Mój lekarz powiedział,że nie ma możliwości dalszego zatrudnienia po 1 lipca. Przepracowałam 38 lat w zawodzie pielęgniarki dorabiając się schorzeń kręgosłupa. Wydłużono mi czas przejścia na emeryturę o pół roku, tak, że do emerytury brakuje mi półtora roku.Czeka mnie kuroniówka za 700 złotych po 38 latach pracy, bo dla pielęgniarek w tym wieku nie ma pracy. Ja się pytam Dyrektor Pomorskiego NFZ czy pomyślała w ramach dialogu z medykami o takich jak ja. Bo nas jest dużo więcej. Co Pan Arłukiewicz na to. Co Pan na to Panie Premierze. Szczyci się Pan, że mundurowi będą przechodzić po 25 latach na emeryturę. Jak to odnieść do mojej sytuacji. Czy w tym kraju ktokolwiek odpowiada za swoje czyny. Panowie Prezydenci Gdańska, Sopotu i Gdyni w liście do Premiera widzą krzywdę pacjentów. A naszą krzywdę zwalnianych na bruk pielęgniarek kto widzi w tym kraju.
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 0

reguły gry............

a ty człowieku płać składki zdrowotne, ale korzystaj z usług medycznie odpłatnie. Chyba NFZ o to tylko chodzi.
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 0

To co sie dzieje przechodzi ludzkie pojęcię

Kto wybrał te panią i kto stworzył taki system? przecież za ta kobietą stoją inni sama nie stworzyła systemu. Odwołanie jej jest sprawa dyskusyjną ale gdy przyjdzie nowa osoba nie wiele sie poprawi jeśli nie przebudujemy tego bajzu. Nie sadziłem że przy władzy PO dojdzie do takich sytuacji. Maksymalnie zawiodłem się na tej partii, nigdy w życiu już na nich nie zagłosuje.
Złosliwie można powiedzieć " na kogo głosowaliście tego macie" no to mamy amatora polityka Tuska ze swoją świtą :)
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 3

Reformy

Cztery "FANTASTYCZNE" reformy, również służby zdrowia, firmował buzek. Widać jednak, że wszystkim jego następcą reformy te odpowiadają więc oni są również współwinni!!! Cały "sukces" reformy polega na tym, że składka jest obowiązkowa, a świadczenia wręcz przeciwnie! Powinno być tak, że po wyleczeniu ostatniego chorego (co gwarantuje Konstytucja RP), wydatków na modernizację bazy leczniczej - dopiero wtedy pozostała część przychodów ze składki na wynagrodzenia urzędasów NFZ!!!
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

Za to 40% wartości kontraktu idzie na wynagrodzenia lekarzy,i kto tu jest drogi.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

jak się dodzwonić

dzwoniłam kilka dni aby uzyskać informacje o endokrynologach bo kolejki są kilkuletnie albo likwidacja i brak lekarzy i ciągle słyszałam - prosze zadzwoń póżniej
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 0

jest nowo utworzony ruch narodowy i knp - ćwoku.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 5

kręcenie lodów w trakcie realizacji

o czym mówiła mówiła pani S. panu Tomkowi wiele lat temu
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Szpitale bez kardiologów, pacjenci bezradni

zpitale bez kardiologów, pacjenci bezradni
Gdynia została pozbawiona na trzy najbliższe lata opieki kardiologicznej w poradniach przyszpitalnych. Decyzją MSZ kontraktów nie otrzyma też szpital miejski im. PCK w Radłowie. W identycznej sytuacji jest gdański szpital na Zaspie, ale także szpital MSW i szpital w Lęborku. Kilka tysięcy pacjentów w województwie pomorskim zostało nagle odciętych od dotychczasowej opieki
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 1

STAROŚĆ

DAJMY PRACĘ MŁODYM TO EMERYTKA BLOKUJE MIEJSCA PRACY I NIE WIE CO DOBRE DLA LUDNOŚCI NA EMERYTURCE POSMAKUJE JAK TO JEST BYĆ NIKIM
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

kapitalistyczna ekonomia na pierwszym roku studiów mówi 'ekonomia to nauka o tym jak zarządzać ograniczonymi zasobami przy nieograniczonych potrzebach'. Socjalistyczna ekonomia mówi 'ekonomia to nauka o tym jak zaspokoić potrzeby'. Kapitalizm generuje takie właśnie anomalie i problemy jak NFZ, kompletnie nieznane innym systemom społeczno-gospodarczym
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

niestety nie ma już CzeKa
choć Lew Dawidowicz Trocki słusznie zauważył w metaforze "zabijesz ministra, narodzi się nowy, a koło wyzysku będzie toczyło się dalej", więc nawet rozstrzelanie dyrektora całego NFZ nic nie zmieni, jeśli kolejny zostanie nadany na identycznych warunkach zewnętrznych. Będą to daremne ofiary. TYlko rozpirzenie systemu kapitalistycznego opartego na "prawach rynku" i zastąpienie go systemem opartym na potrzebach, zapotrzebowaniach (czyli socjalizmu) jest drogą, abyśmy nie zdechli za kilka lat z głodu i chorób.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

owszem

ale tą metodą myśląc, musi być cenzus ideologiczny, i tu nas neoliberały przegłosują policyjną pałką
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

oto macie prywatną służbę zdrowia! o to chodziło?
prywatne gabinety napędzane prywatnymi intencjami dyrektorki dysponującej naszymi pieniędzmi, które zostały zagrabione. Kiedy wreszcie się obudzicie, ludzie???? Lemingów nie pytam, ludzi pytam!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0