Prezydenci z Trójmiasta i marszałek chcą dymisji szefowej NFZ

Opinie do artykułu: Prezydenci z Trójmiasta i marszałek chcą dymisji szefowej NFZ.

- Domagamy się odwołania dyrektor pomorskiego NFZ Barbary Kawińskiej. Jej postawa charakteryzuje się brakiem dialogu ze środowiskiem medycznym i aroganckim stylem zarządzania - napisali we wspólnym liście prezydenci Gdańska, Gdyni i Sopotu oraz marszałek Pomorza. Od dawna władze Trójmiasta i województwa nie mówiły tak zdecydowanie jednym głosem.To reakcja na rozstrzygnięcie przez pomorski NFZ konkursu ofert z zakresu ambulatoryjnej opieki specjalistycznej na lata 2013-2016, które ...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Może się mylę

Nie lubię zaglądać w metrykę ale czy ta pani nie powinna oddać steru młodszym
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie rozumiem oburzenia szpitali

Dlaczego te świetne placówki szpitalne nie potrafiły sprostać konkursowi? Przecież miały takie same warunki do spełnienia. Dlaczego rzekomo absurdalne kryteria konkursowe potrafiły spełnić inne placówki medyczne? Czas świętych krów szpitalnych się skończył. Dyrektorzy szpitali, prezydenci miast - czas doposażyć placówki medyczne tak, aby wygrały konkursy a nie narzekać na dyrektor NFZ.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 12

trzeba się zastanowić

przykro czytać te wszystkie opinie, gdyż swiadczą o glębokim niezrozumieniu tematu. Po raz pierwszy w historii NFZ przeprowadził konkurs na znanych odpowiednio wcześniej zasadach wykuczających "układy" polityczne. Ze to się politykom nie podoba i próbują się na zjawisku medialnym wylansować- widać jak na dłoni. wcale nie zależy im na polepszeniu i dostepności- gdyż wtedy próbowaliby naprawdę ratować system a nie ubolewać, że ich przydupasy od zawsze posiadające kontrakt go raptem nie dostali. Dostali lepsi- fachowcy, ze sprzętem i czasem dla chorych. Zaoferowali lepsze warunki i taniej. Kolejna porażka państwowej "służby zdrowia" w starciu z dobrze zarządzanymi i pręznymi podmiotami niepublicznymi ( które też leczą nieodpłatnie). A przecież wszyscy sygnatariusze listu to podobno liberalna prawica, wielokrotnie deklarowali prywatyzację w służbie zdrowia. Ale gdy chodzi o ich interes, to głęboki PRL - już znowu chcieliby rozdawania kontraktów "po uważaniu" - kolesiowo zafajdane. Nie po to Lechu skakał przez płot...
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 14

12 poradni ginekologicznych w Gdańsku

pani Kawinska zlikwidowała bez zmrużenia oka!!!!!!Pogratulować odwagi,zważywszy że przodujemy w chorobach nowotworowych narządu rodnego.Czy ta Pani wie co czyni,czyżby cicha eutanazja w majestacie prawa???!!!!
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 1

w............ na zbity pysk !!!!!!!!!! I tacy ludzie na tak ważnych stanowiskach to wstyd i żenada !!!!!!
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1

tak sie sklada prosze pani,

ze jest nikla roznica miedzy "zdecydowaniem" (jak beszczelnie smie pani twierdzic!) a arogancja w dzialaniu. ta granice juz dawno pani przekroczyla. podziwiam fotke, zaiste wielce wymowna. RZYGI!!!
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 2

jak to leciało?

leczyć nas będą wykwalifikowani i dobrze opłacani lekarze?
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

Arogancja

Arogancja tych osób połączona z tupetem, chamstwem i bezczelnością nie zna granic, ale cóż, ryba psuje się od głowy drodzy internauci i wielbiciele PO, czy tego chcecie czy też nie Najważniejszą kwestią to realizacja linii pierwszego premiera o dwóch imionach, " pierwszy milion trzeba ukraść". Robią to teraz w majestacie prawa, kumpel kumplowi podpisuje kontrakty.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1

Jutro do protestu dołączy sam premier TUSK

powie że pilnie powstanie nowa ustawa o powszechnej
szczęśliwości...
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ciekawe co robiła za komuny ?

Sama wygląda jak trup a na takich NFZ oszczędza najwięcej
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 1

Nie wiem

czy Pani Kawińska jest lekarzem ale chyba nie.Jak patrzę na jej minę, to bałbym sie przyjąć jakieś lekarstwo od niej...Natomiast to co się stało to jest totalny skandal!!! Niekompetencja tej pani jest straszliwa.Ostro zarządzać to sobie może w fabryce żyletek a tu chodzi o tysiące chorych ludzi.
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 2

Beton i nieudacznik z NZOZ MSWiA

Obecny dyrektor tej placówki emerytowany lekarz wojskowy pobierający niemałe pieniądze z dwóch źródeł/emerytura wojskowa+pensja liczące razem kilkadziesiąt tysięcyPLN/rozłożył poliklinikę zwalnijac najleprzych specjalistów jeszcze przed podpisniem kontraktów z NFZ,a teraz nie otrzymał kontraktów na większość poradni specjalistycznych!Gdzie więc my byli pacjęci resortowi mamy się leczyć!Jego też do odstrzału razem z prześlicznej urody i kompetencji Kawińską.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

skandal

Co się dzieje ze służbą zdrowia za Rządów PO to katastrofa. A pacjenci jak bydło prowadzące na rzeź - płaczą i płacą - i na ZUS i prywatnie.
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 0

likwidacja poradni ginekologicznych!

w stosunku do 2012 roku z mapy Gdańska Pani Kawińska jednym podpisem zmiotła 12!poradni położniczo-ginekologicznych!!!W regionie,który przoduje w zachorowalności na raka narządu rodnego.Pogratulować Pani głupoty i krótkowzroczności!!!!!!!!!!!
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ludzie wyjdźmy w końcu na ulicę...czemu wszystko jest takie nieudolne? Gdzie są te moje jakże oszczędzane pieniądze?
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dobre sobie.....

Rudy za pośrednictwem Arłukowicza nakazał cięcia wydatków na zdrowie, a panowie prezydenci piszą do winowajcy. Pomorski nfz musi wykonać plan i zwrócić do centrali 130-150 mln, no bo premii nie będzie. I cyrk kręci się dalej, a obywatele niech płacą z własnej kieszeni. Będzie więcej kasy dla przepracowanych na Wiejskiej.
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 0

a kobiety bdać się nie chcą..??!!

właśnie dowiedziałam się o zlikwidowaniu JEDYNEJ Pradnii dla Kobiet na SUCHANINIE!!!!!Chodziła tam moja Mama ,teraz ja tam prowadzę,a raczej prowadziłam :(( ciążę.Jestem zadowolona z opieki,poradnia wyposażona w sprzęt i co??!!!Tak w mniemaniu gdańskiego NFZ wygląda polityka prorodzinna!!!!!A potem "bo kobiety nie chcą sie badać" i mamy raki.Krew mnie zalała!!
popieram tę opinię 16 nie zgadzam się z tą opinią 0

Z gemby widac ze to pani zyci i smierci

Wredna baba która razem ze swoimi koleżaneczkami od kawy decydują komu dać a jak najwięcej zabrać.Jak można pozbyć ludzi którzy na jej pensje płacą płacą składki do tego aby nie było możliwości dostępu do lekarzy bo ona nie podpisuje kontraktu twierdząc ze nie ma na to pieniędzy as na koniec roku z uśmiechem mówi ze ma oszczędności ok 3 milionów złoty.Zapraszam ja niech zobaczy tłum w przychodni albo godziny oczekiwań na sorach bo kontrakt szpital ma na jednego lekarza a szpital ma dyżur na całe miasto.Ta kobieta to synonim pazerności ale nie na sobie.Jak ja widzę to chętnie złapał bym ją za mor...dr i pochylił nad zwłokami dzieci ludzi którzy nie dostali się na czas do lekarza bo nie było kontraktu już na to schorzenie i wożeni byli od szpitala do szpitala aż do końca.Nie mówię ze sam system zdrowia jest ok ale psuje się przed wszystkim przez takie osoby oszczędzające na nas którzy na niego w dobrej woli i dla swojego zdrowotnego płacą po to aby usłyszeć NIE MA KONTAKTU I MIEJSC DO LEKARZA NA 4 LATA W PRZÓD
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 0