Prośba o opinie posiadaczy światłowodu od Orange

Temat dostępny też na forum: Inne
Witam,
planuję podłączyć światłowód od orange, prawdopodobnie 300mbit. Jednak jak wiadomo prędkość to sprawa drugorzędna.

Chciałbym zasięgnąć opinii osób na codzień korzystających z tego łącza o opinie na temat pingów, choćby przez speedtest. Jęsli to nie kłopot to proszę o czas pingu, prędkość łącza jaką macie deklarowaną oraz dzielnicę.

Za opinie na zasadzie "mój znajomy ma i mi mówił....." dziękuję. Chcę opinie od osób które aktywnie używają światłowodu i mogą coś w tej kwestii powiedzieć.
Dzięki!!
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ja mam. Internet stolec!!
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 7

Internet g**no
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 6

Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź...
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mam 300, światłowód, użytkuje przeszło rok, poprzednio ups. Orange wypada na plus. Przymorze
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

12.10 mi podłączają , daj znać do jakich krajów Cię interesuje ping i w jakich godzinach to napisze coś czw/pt. Predkosc lacza ciezko bedzie sprawdzic, bo teoretycznie to mam miec 300 / 30 Mb/s, ale sam piszesz ze transfer to sprawa drugorzedna.

Ludzie ogólnie narzekają (akurat nie w Gdansku) na przemian , że do 15 dziala ok, a potem kaplica albo ,ze do15 tragedia po 15 ok.
Inna opinia jest taka, ze do gamingu to lepiej zostać w UPC bo niby slaby routing maja na wezlach z Telia.

Trzecia kwestia to sprzet, ja mam w UPC (60 Mb/s) modem technicolor to w switchu z 4 portow dzialaja tylko 2, z czego jeden melduje sie jako gbit a drugi 100 Mb/s . Co ciekawe padly te nieuzywane porty ;) Wifi zasieg tragedia, zerowy , transfer rowniez, niemniej samo lacze ok. Zobaczymy co w Orange bedzie.

A i btw korzystne jest w orange rzekoma wlasnoreczna konfiguracja ipv4/ipv6 (mozna niby sammemu wlaczac/wylaczac). W UPC niestety na sile czestozmieniaja trzeba reklamacje pisac jak chcesz zostac na ipv4
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dzięki za odpowiedzi, już mam podłączone i póki co nie żałuję. Działa stabilnie, pingi od 2ms w PL, przez 24ms do Barceolny, do około 40ms do np, Irlandii. DL faktycznie 300mbit, nawet trochę ponad, niezależnie od godziny, UL 30-45mbit.

Jak narazie polecam.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Cześć, ja niestety skladam rezygnacje. Zazdroszcze takiej stabilnosci. Skonczylem 2 tygodniowe testy tego providera i ponizej sa wnioski dotyczace funboxa 3.0 , jakosci internetu oraz TV:

Funbox:
+ fajny intefejs, router wspiera przekazywanie portow nie 1 w 1 (zdalny rozny od lokalnego),
+ firewall tez calkiem calkiem,
+ proste przypisywanie statyczne ip'kow,
+ personalizacja urzadzen,
+ switch 1gbit dziala niezle (mialem do nasa jakies 80-90 MB/s w dol, HDD>SSD , SSD > HDD w gore juz tylko 35-40 MB/s), memory2memory w dol 99 MB/s, w gore 45 MB/s),
+ WIFI rowniez ma niezla wydajnosc, chociaz ma dosc slaby zasieg,
+ super dziala DynDNS (ja korzystam z noip, ale praktycznie od razu pojawia sie nowe ip pod domena),
- po odnownieniu publicznego ip (nastepuje to co 24/h) wysadza mi wszystkie urzadzenia z sieci lokalnej i DHCP przypisuje im inne IP pomimo statycznych rezerwacji (????!!!!!!),
- zdalny restart urzadzenia przez panel sterowania,
- kamery ip (wifi) wywala w losowych momentach z sieci (na zwyklym technicolorze UPC nie bylo takiego efektu, a urzadzenie wolalo o pomste do nieba),

Ogolnie na +, gdyby nie problem z wewnetrzna infrastruktura to byloby megaśnie,

Internet:
+ ping jak Siwy napisal powyzej, chociaz 40 ms oczekiwalbym do USA, ale niestety do telia.net nie da sie zejsc ponizej 30 ms,
- predkosc w dol: okropnie niestabilne lacze nie z sererow gdzie UPC daje pelna petarde lacza (100% przez caly czas pobierania na 1 sesje) transfer sie waha od 5 do 36 MB/s, w zaleznosci od pory dnia jest mniej lub bardziej stabilne. Speed testy oczywiscie wychodza 100% up/down ale nie widze problemu by orange ustawilo odpowieni QoS na serwery speed test by klient byl zadowlony,
- predkosc w gore: tragedia. Akurat jestem caly dzien podlaczony do domowego VPN i dotychczas na UPC mialem zawsze full transfer (przez caly dzien), w orange do godziny 9 - 3.5 MB/s , pozniej bite 350 KB/s - przypadek ? Nie sadze. Robilem podobny eksperyment z telefonu komorkowego (plus LTE) i wyniki te same. Wszystko na 1 sesje, na wiele sesji mnie predkosc nie interesuje (z uwagi na VPN). Nie mozna polegac na tym laczu.

Telewizja:
- dekoder samsung (ICU-100) calkiem fajny, glupie troche ulozenie kanalow i nie mozna wywalic z listy nieulubionych. W UPC byl przycisk "UPC" na pilociem, ktory tylko wlaczal dekoder (czyli nie tzw. power toogle). Przy pilocie uniwersalnym wypada to slabo jak sie przelacza zrodla (np. tryb film ktory przelacza kino domowe na inne wejscie w ampie i zrodlo w tv, a potem zmiana trybu na telewizja - nie da sie zrobic tak by od razu wskoczyl obraz z dekodera tylko nalezy go wylaczyc ) - w upc ten przycisk robi taki jakby soft reset, tu tego nie ma.
- nagrywarka fajna jakosc,
- slaby zasieg z pilota (w UPC mozna bylo schowac dekoder prawie ze do szafy i dzialal :-) w samsungu jak dekoder jest lekko schowany to juz tzreba w niego celowac by zalapal,
- wolniejsza zmiana kanalow niz w UPC,
+ lepsza synchronizacja dzwiekow z spdif z obrazem niz w UPC (spdif w upc niestety daje dzwiek troche za wolno, nie mozna na stale zapisac opoznienia)
+ opcja ustawienia streamu audio HDMI ( kino domowe / stereo )

TV konkurencyjna z UPC, dla mniej "zaawansowanego" telwidza bedzie super. Internet polecam tylko jesli ktos chce korzystac z tego lacza z torrenta, w przypadku pracy z domu , potrzeby utrzymywania polaczenia z wlasna siecia z zewnatrz, krzoystania z funboxa jako rouera przy bardziej rozbudowanej sieci to stanowczo odradzam.

p.s. mieszkam w okolicy falowcow na piastowskiej
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3

Witam
Przeczytałem Twój ; test ; i mam pytanie dotyczące działania usługi dla ; zwykłego ; użytkownika który będzie korzystał z internetu wyłącznie przeglądając różne fora , poczty e-mail ,trochę You Tube , żadnych gier , ściągania filmów itp. Mieszkanie z płyty betonowej 50m2. 2 laptopy 2 telefony TV Smart będzie miało dobre pokrycie WiFi? jak według Ciebie z jakościa wyświetlanego obrazu lepszy z Orange czy UPC?
Może sa jeszcze inne osoby które mogą podzielić się swoimi doświadczeniami z usług światłowodowych pomarańczy chętnie poczytam na ten temat ale tylko od prawdziwych użytkowników.
Dziękuję.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Na mowienie o Jakości TV to za mam za slaby telewizor :) Trudno powiedziec jak chcesz porownanc sie z UPC tzn. jaki masz stamtad dekoder Mediabox czy Horizon ? Mowiono mi, ze telewizja z orange "przychodzi" z opoznieniem bo to telewizja internetowa, ale to nie prawda.

W porownaniu do Mediabox (te czarne urzadzenia z zielonymy cyframi na wyswietlaczu) na pewno wolniej sie zmieniaja kanaly.

BTW. na uzytkowanie internetu jak napisales powyzej sie nada jak najbardziej. Pytanie tylko czy cena Cie zadowoli czy cos taniej? Jak ktos chce mlucic torrenta to tez sie nada
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

@ Siwy Podtrzymujesz po 4 m-cach swoje pozytywne opinie na temat usługi światłowodowej?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Tutaj http://artezo.pl/orange jest podobny wątek, poczytajcie sobie. Ogólnie światłowody to świetne rozwiązanie, na pewno Internet bedzie śmiagał lepiej niz na starej instalacji kablowej, przynajmniej u mnie tak jest.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja niedawno bralam telewizje z upc https://www.upc.pl/telewizja/poznaj-telewizje-upc/horizon/ a miesiac pozniej dolozylismy internet ze swiatlowodem, predkosc do 500mb/s i jestesmy bardzo zadowoleni. Niskie pingi i brak lagów co dla meza przy grach online bylo bardzo istotne
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4

@papierka czy łącze światłowodowe masz doprowadzone do mieszkania?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Lipa orange , . bujda . niech pierw zrobia to porzadnie . . infra , i stabilnośc łaczy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 6

Nie pomyliłeś swojej telewizji Naziemnej z TV Orange ? Poproś Tatusia żeby zakupił i wtedy porównaj działanie internetu/ telewizji na światłowodzie doprowadzonym do mieszkania .
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3

witam i pozdrawiam
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jednym słowem tragedia. Wifi nie działa w pokoju, w którym nie ma routera. Pan z serwisu zawsze szybko przyjeżdżał, ale w finale nie był w stanie zrobić nic konkretnego. ostrzegam- czytajcie umowy. U mnie przy przejściu umowy na czas nieokreślony rachunek wzrósł z 69,90 (Światłowód 100 MB/s) na 200 PLN! Nigdy nie spotkałem się z taką praktyką, a korzystałem z usług T-Mobile, Inea i innych. Odradzam.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Może komuś się przyda moja opinia. Mieszkam na osiedlu w Szczecinie.Od kilku lat miał zawsze kablówkę z upc. najbardziej mi zawsze zależało na stabilnym internecie, tv jako dodatek. Przez kilka lat było dobrze, szybkość przeciętnie ok 80MB/s a pingi w grach ok. 35-60. Jednak z początkiem roku 2018 internet zaczął często zanikać lub bardzo mulić. UPC olało temat...głupie jakieś tłumaczenia że szukają usterki i tak ok. 2 miesiące. Więc zrezygnowałem bo mi się umowa skończyła. Z Orange podpisałem umowę na pakiet orange love. czyli TV + internet do 100 MB/s. Średnia prędkość pobierania to ok. 70 MB/s (wiadomo że to zależy od serwera z jakiego pobieramy) a pingi w grach 25-60. Wszystko byłoby fajnie gdyby nie... internet często zamula. Objawy to np. otwieram stronę z ogłoszeniami lub aukcje aledrogo. Wszystko jakoś chodzi a po chwili stronę ładuje..ładuje i ładuje. Odświeżam stronę a to nic nie daje. Po chwili jakiejś znowu płynnie wszystko chodzi. Tak samo z youtube. Oglądam filmiki i wszystko jest ok a po jakiejś chwili znowu muli. Jak miałem UPC to takie zamulenia się nie zdarzały (byłem ich klientem ponad 4 lata). Oczywiście po za awaria której nie mogli lub nie chcieli usunąć (dla tego zrezygnowałem). A w Orange ciagle się to dzieje. Na telefonie czy tablecie lepiej internet mobilny chodzi niż przez wifi. W smart TV to samo. Co za badziew. Wspomnę tylko że to jest światłowód. Tak więc osobiście nie polecam. Niby nowsza technologia niż ma UPC a jest gorzej (UPC to kabel antenowy a Orange to światłowód). Jak udostępnię internet z telefonu w LTE to działa stabilniej i bez ścinek . Za dwa lata wezmę chyba pakiet internetu mobilnego ze 40 GB bo tyle spokojnie wystarczy a TV naziemną z anteny. Chyba że UPC poprawi łącze w mojej okolicy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Chcę nowej umowy z internetem i mam tylko zasięg dla Orange lub multimediów Polska. którą polecasz
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Kolego na jakim osiedlu mieszkasz w ZS?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Na jakim osiedlu mieszkasz?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Prośba o opinie posiadaczy światłowodu od Orange

Obecnie mijają dwa lata jak korzystam ze światłowodu 100MB/s + telewizja.
Nie narzekam, dwa razy był problem ze coś padło, ale w ciągu 24h było naprawione.
Przedłużył bym dalej ale zmieniam miejsce zamieszkania.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

a ja nie mam juz takich proboemów bo od kilku tygodni korzystam z internetu mobilnego w sieci Otvarta. Działają na nadajnikach plusa, z zasięgiem nie ma żadnych problemów, internet jest szybki i nie zacina. Mam umowę na czas nieokreślony, placę co miesiąc 39,99 zł. W ramach tego mam do wykorzystania 100 GB w dzień i 200 GB w nocy.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Polecam internet symetryk 100 / 100 mbps od citylink.pl za 35zł pingi są dużo niższe niż orange, vectra, upc i g*wniany multimedia. I do tego dają dobrego routera Mikrotika (górna półka niż chińskie tplinki , dlinki itp).

http://www.speedtest.net/result/7646163178

http://citylink.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Prędkość Wysyłania na niskim poziomie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Internet po światłowodzie do 100mb/s, co 4/5 sekund ping w grach skacze do 200ms, youtube się zacina ( gdzie przy tej prędkości to jest niedopuszczalne ), obsługa klienta i dział techniczny ma całkowicie wywalone, tłumacząc się że to nie ich wina. Zamykają zgłoszenia nawet nic o tym nie mówiąc i trzeba do nich dzwonić po kilka razy ( tak, za każde połączenie trzeba zapłacić i to nie mało ). Trzymajcie się od tej firmy z daleka ( nawet światłowodu który jest tak niezawodny ) ponieważ UPC po kablach miedzianych działała lepiej niż światłowód od orange...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Ja akurat chyba z 10 lat miałem upc. Do listopada zeszłego roku. Przez pierwsze lata miałem z telewizja 25mb, potem 30mb, potem jak mi urosł rachunek do 120 zł zrezygnowałem i zostawiłem sam internet za 47.99. Przez 2 ostatnie lata nawet serialu nie szło obejrzeć bo się zacinal. Jak mi znowu cenę podnieśli to wywaliłem te upc. Co ciekawe piszą mi non stop że mam im zapłacić 50 zł za rozwiązanie umowy. A ja pierwsze słyszę żeby pobierane opłaty za rozwiązanie umowy. Pogielo...
Kupiłem dobry modem WiFi za 300 zł w który wsadzilem internet z plusa. Nie wiem jakie parametry bo z firmy kartę dostałem za darmo. Śmiga, hula nic się nie zacina, filmy idą plynnie. Jestem bardzo zadowolony.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Posiadam 2 źródła w domu (Przymorze - Chłopska) , UPC 120 i Orange fun 100 , porównując orange to g...... , yotube muli , pingi w grach skaczą wywala z serwera a UPC ? hulaa stabilnie
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

W lipcu 2019 r. Orange zainstalowało mi światłowód o prędkości 300 i Funbox 3 z którego odbieram internet w sąsiednim pokoju za pośrednictwem Wi - Fi na komputer stacjonarny. Nie sprawdzałem nawet jakie ma rzeczywiste parametry bo wszystko śmiga i nie zamula nawet na moment. Myślę, że gdyby kablem podłączyć do Funboxa było by jeszcze lepie,j tylko to co jest, jest więcej niż zadowalające filmy z YT działają bezproblemowo,Internet śmiga , prace przy fotografiach też bez zacięć . Dodam że mieszkam w bloku 4 piętrowym w miasteczku około 20 000 mieszkańców. Pozdrawiam.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Prośba o opinie posiadaczy światłowodu od Orange

Mam i sobie chwalę.1laptop+2 smartfony na Wi-Fi petarda.Tv smart mam podłączony do routera i Kozak..Gdansk Przymorze
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

siema.nie bierz od Orange tego internetu..ja wziałem podpisalem umowe na dwa lata bardzo załuzje...Jesli grasz na ps 4 w tryby on line ping bedziesz mial najnizszy 50 jest bbardzo nie stabilny.nat open mam ograniczony wpisalem wszystkie porty potrzebne zapora na niski i dalej ograniczony.dzwonilem do nich mowia ze orange nie blokuje portów.jednym słowem to kupa nie polecam zostalo mi jeszcze okolo roku i uciekam od nich.mialem wczesniej vectra załuze mogłem zostac u nich..
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Pingi są u mnie na 3 lub 4 niech ludzie nie gadaja na orange miałem plusa i to jest dopiero
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Prośba o opinie posiadaczy światłowodu od Orange

Na " kablu" jest OK
Wifi- masakra, przy prędkości 600 wifi około 4. odradzam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Internet światłowód to ściema. 40mb.zamiast minimum 100mb.przed podpisaniem numowy ma być wszystko pięknie, później okazuje sie że technik przychodzi sprawdzić prędkość nic na to nie może poradzić kasują 49zł za wizytę. Orange tlumaczy że ta predkość jest po kablu a nie przez wifi. Oszukują ludzi!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Pracuję dla konkurencji, to co mówią jest prawdą. Operator zapewnia prędkość po kablu natomiast po wifi jest za dużo zmiennych. Max na wifi jaki widziałem to 500 z tym że komp nie był za 2000 zeta.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Prośba o opinie posiadaczy światłowodu od Orange

Mam swiatło od 2,5 roku przechodze na 600 mb miałem awarie 2 razy ale to były po wielkich burzach i wina kabli u mnie chodzi orange 24 h narazie na 100 mb i piec komputerów w aptece nie pracowałem na innych operatorach ale mobilny do apteki to tragedia
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Prośba o opinie posiadaczy światłowodu od Orange

Już drugi rok mam światłowód z Orange i jestem średnio zadowolona. Na pewno nie mam 300mb choć za tyle płacę. W telefonie często mam wkurzające kółeczko. Planuję przenieść się do innego operatora, ale mogę wpaść z deszczu pod rynne
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Sea Park (41 odpowiedzi)

Budynki powstaną w sąsiedztwie największego w Gdańsku parku i terenu rekreacyjnego - Parku...

gdzie szukać pracy? (135 odpowiedzi)

Hej, przeprowadzam się w lutym do Gdańska, podpowiedzcie gdzie szukać pracy, w sensie ogłoszeń o...

Szukam Xero na Przymorzu (4 odpowiedzi)

Witam gdzie znajdę Xero na Gdańsk Przymorze?