Przedszkole

Witam, chciałabym zasięgnąć opinii na temat przedszkoli w Pępowie i ewentualnie najbliższej okolicy. Z góry dziękuję za pomoc :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Przedszkole

Też jestem zainteresowana tematem.. Ktoś, coś?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Przedszkole

Nietety slabo rozwiniete jest forum Pepowa...tez czekam na jakies informacje. Lubie wszystko wiedziec za wczasu. :-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Przedszkole

To widzę mamy podobne zdanie.. Też lubię być przygotowana a tu ciężko uzyskać informację :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Przedszkole

Prowadzę dziecko codziennie do przedszkola fantazja w Pepowie
Zapowiadało się super- nie jest źle ale wszawica jest na okrągło w szatni śmierdzi zwłaszcza ostatnio. Skromne posiłki ( po posiłku wracam do domu i dziecko jest nadal głodne) Dzieci są zbierane na spacery nawet w złych warunkach pogodowych. A co najważniejsze w klasach choć jest wysoka temperatura i czuć wilgoć. Jeśli chodzi o przedszkolanki to szacunek z mojej strony i nie mam zastrzeżeń. Jeśli chodzi o mnie to dziecko zmienia przedszkole ze względu na cenę i hałas z drogi przy której znajduje się przedszkole.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 17

Re: Przedszkole

Zgadzam się z powyższą opinią, fakt przedszkole ma fajną sale gimnastyczna i duże sale, tylko niestety od strony drogi jeśli jest otwarte okno jest duży halas(a ruch tam coraz większy). To samo z placem zabaw ładny bo nowy ale przy drodze. Przedszkole było wykańczane na szybko do tego "mokre lato", stąd pewnie zaduch w klasach. Panie przedszkolaki bardzo fajne w ogóle w starszych grupach tylko niestety w przeciągu pół roku odeszło 6nauczycielek to raczej nie przypadek. Obiecali w ramach czesnego dogoterapie-nie ma!!! A cena w przyszłym roku powala!!!! Tym bardziej, że mają dofinansowanie z gminy! Jedzenie 9,9 a na podwieczorek często jest tylko banan. Dużo rodziców zostawia dzieci na przyszły rok bo do innych przedszkoli nie mają po drodze no i żeby nie przenosić dzieci gdzieś indziej tylko na rok. Są też tacy którzy odchodzą do Żukowa bo tam jakieś 200zl taniej ale pani wice się tym nie przejmuje bo ma tyle telefonów i nowych zgłoszeń-pewnie sciemnia bo rodzice prosili żeby obniżyła cenę.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 18

Ja się nie zgadzam. Jak nie było przedszkola w Pępowie to wszyscy narzekali, teraz jest a i tak znajdą się niezadowoleni... Też bym wolała, żeby przedszkole było w parku z dala od drogi, ale niestety jest inaczej i już, Bocianowo też jest przy drodze i to bardziej ruchliwej i jakoś to nikomu nie przeszkadza. Dla mnie najważniejsza jest edukacja i Panie Nauczycielki a do tego trudno mieć uwagi. O dogoterapię też pytałam panią wice i powiedziała, że w zamian jest laboratorium. Do tego ostatnio dochodzą coraz nowe zajęcia - dla mnie super ! Jak policzę koszt wszystkich zajęć dodatkowych w Żukowie, które tu mam w cenie to wcale nie wychodzi tak drogo. No i jeszcze dojazd do Żukowa i z powrotem. Moje dziecko zostaje i wszystkim też polecam.
popieram tę opinię 24 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Przedszkole

A ja polecam przedszkole Fantazja, moja córeczka z chęcią chodzi do przedszkola i wiem że czuje się tam dobrze. Jestem pozytywnie zaskoczona i cieszę się, że powstało tu przedszkole
popieram tę opinię 19 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Przedszkole

W Pępowie jest tylko jedno z wygórowana ceną. Lepiej poszukać w Żukowie
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 17

Re: Przedszkole

To w Pepowie pasuje mi, ze względu na przyszłą lokalizację (jednak to minuta od mieszkania). Ale cena powala....w Żukowie kilka przedszkoli i każde ma niższa cenę o co najmniej 200 zł. (a oferta zbliżona). Więc ja chyba jednak wybiorę któreś z oferty Żukowa.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 13

Jeśli Pani woli Żukowo radzę już się zapisać bo w niektórych są już ostanie wolne miejsca.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jestem w stałym kontakcie z dwoma które mi najbardziej odpowiadaja :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

W Bocianowie nie wiem jak kadra ale w środku jest ładnie duże sale, plac zabaw no i grota solna (świetna sprawa) a o Promyczku wiem że są fajne przedszkolanki i dobre jedzenie.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 14

No i oba tańsze od Pępowa, w Fantazji maja fantazje, że tak się cenia
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 16

Może czesne nie jest najniższe, ale z drugiej strony za 100-150zł różnicy nie będę stała codziennie w korkach. Mój syn z chęcią chodzi do przedszkola, a popołudniu nie mogę go wyciągnąć z Fantazji i to jest dla mnie najważniejsze.
popieram tę opinię 16 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jeśli ktoś szuka dla swojego dziecka przechowalni za jak najniższą cenę to rzeczywiście musi poszukać w Żukowie. Jeśli jednak komuś zależy na rozwoju własnego dziecka to nigdzie nie ma tyle zajęć i tak super nauczycielek jak w Fantazji w Pępowie. Dokładnie to sprawdziłam porównując oferty "tańszych" przedszkoli. Naprawdę duży szacunek do Pań nauczycielek. Dodatkowo warto użyć kalkulatora i dobrze to wszyystko przeliczyć, zajęcia dodatkowe + stanie w korkach + czas... Zresztą kasa nie jest najważniejsze, przynajmniej dla mnie.
popieram tę opinię 18 nie zgadzam się z tą opinią 4

Nagle pojawił się zryw obrońców
I oczywiście każdy ma prawo wyrazić swoje zdanie. Aczkolwiek.. twierdzenie że wszystkie inne przedszkola to przechowalnie to grupa przesada. Co do zajęć porównałam wszystkie przedszkola i oferta jest bardzo zbliżona. Więc nie da się ukryć że cena w Pępowie jest wygórowana i mogłaby być niższa. A pisanie ze pieniądze nie są najwazniejsze.. oczywiście że nie są ale po pierwsze nie rosną na drzewie, a po drugie istotny jest stosunek tego co się proponuje do ceny (i tu oferta wielu przedszkoli w Żukowie jest lepsza za połowę kwoty).
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 13

Ten niby "zryw obrońców" skłonił mnie jednak do napisania kilku zdań. Wszyscy wiemy, że ci zadowoleni mają w nosie takie fora i z reguły nic nie piszą. W przedszkolu jest chyba 100 dzieci a powyżej dwie niezadowolone osoby piszą o swoich doświadczeniach, to też o czymś świadczy. Po pierwsze jestem dumna z NASZEGO przedszkola, że w końcu mamy je w Pępowie. Po drugie hipokryzją jest pisanie o wysokiej cenie, gdy przez rok korzystało się z darmowego przedszkola, prawda ? Gdy wezmę pod uwagę darmowy rok i dodam koszt kolejnego to w sumie jest jednak najtaniej. W grupie mojego dziecka wszyscy zostają. Pozdrawiam mieszkańców Pępowa
popieram tę opinię 16 nie zgadzam się z tą opinią 3

Gdy sie korzystało może i owszem. Gdy się chce zaczac korzystać to 700 zł. Plus opłaty dodatkowe to przynajmniej w moim mniemaniu- lekkie przegięcie. Mieszkałam w Gdanski/Redzie i Rumi i w każdej z tych miejscowości przedszkola były tańsze. Ale nikt nikomu nie broni - przecież kazdy wybiera dla swojego dziecka najlepsze miejsce. I sama gdybym już miała tam dziecko to bym nie zmieniała (szkoda maluchowi robić zmet w głowie) myślę że ceny zostaną przemyślane gdy ta 100 dzieci opuści mury przedszkola. A może powstanie konkurencja?:)Tak czy inaczej życzę jak rodzicom tylko dobrych wyborów:)
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 12

No i znów manipulacja. Czesne od września będzie wynosić przecież 490 zł a nie wspomniane wyżej 700. Nie wprowadzajcie ludzi w błąd ! Do tego w tej opłacie zajęcia dodatkowe. Każdy chciałby płacić mniej, ale za to nowy budynek, plac zabaw i przede wszystkim pod domem !!!
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 3

Żadna manipulacja-490 zł czesne plus wyżywienie 9,9 zł. Dziennie plus wpisowe 400 zł. Plus ewentualne zajęcia dodatkowe. Chyba łatwo to zsumować?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 12

490 + opłaty dodatkowe to nie 700 + opłaty dodatkowe !!! Do tego większość zajęć w cenie czesnego. W Gdańsku przy miejscu pracy chciałam zapisać dziecko, w jednym przedszkolu czesne 650 zł a w drugim 630 zł + opłaty dodatkowe oczywiście, więc jeśli ktoś pisze że wszędzie jest taniej to nie prawda !
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 2

Czytanie ze zrozumieniem -rozpisze 490 plus jedzenie 200 zł.to 690 plus ewentualne zajęcia dodatkowe ( większość jest w cenie ,ale są też takie za które trzeba dopłacić) czyli co miesiąc opłata stała to 690 zł. Wszędzie nie jest taniej,ale wszędzie w najbliższej okolicy - jest taniej. I ta dyskusja jest troszkę bez sensu. Bo można przyznać-jest drogo,ale fajnie i płacącym pasuje. I ok. Ale dyskutowanie, że jest tanio mimo że to najdroższe przeszkole w gminie to już lekka paranoja.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 12

Mają dofinansowanie na kilka godzin plus naiwni rodzice i pani dyrektor zaciera rączki,
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 7

Zapytajcie swoje dzieci czy faktycznie są zajęcia dodatkowe? Bardzo często same przedszkolanki nie wiedzą co odpowiedzieć na pytanie czy dziecko było np na piłkach? (a dlaczego bo rodzic płaci a zajęć nie ma)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 8

W Baninie jest Sport wybir
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 7

Bzdury! Co tydzień w czwartki, jak i w pozostałe dni, odbieram synka z przedszkola około godziny 15.30 i widzę jak zajęcia z piłkami odbywają się. Więc jak ktoś nie ma pojęcia, to niech nie pisze głupot.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 1

Bardzo polecam to przefszkole.
Pyszne jedzenie, wspaniałe panie nauczycielki. Z sercem i wielkim podejściem do dzieci.
W ofercie pełno różnych zajęć. Mając do wyboru Banino/Pepowo, to wygrywa fantazja i pod wzgledem zajec które maw ofercie i ceny (wychodzi chyba najmniej biorąc pod uwagę wpisowe które płaci się raz, czy stawkę żywieniowa)
Jedzenie pyszne, mój niejadek zadowolony, najedzony sam opowiada co było na obiad i ile zjadl.
A co do Żukowa, jak ktoś lubi stac w korkach żeby zapłacić 100 zł mniej, to jego sprawa;p
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1

Mozna wiedziec ktore przedszkole w zukowie. Szukam przedszkola w okolicy i jak czytam komentarze to mam mentlik w glowie:(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0