Przepuklina przełyku czy ktoś ma?

Temat dostępny też na forum: Zdrowie
Witam

Jak w temacie. Poszukuje osób, które mają tę dolegliwość? Chciałam się podzielić samopoczuciem i zapytać czy macie jakie skuteczne sposoby na tą dolegliwość ?
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 3

Re: Przepuklina przełyku czy ktoś ma ?

tak ja mam przepuchline przelyku
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Przepuklina przełyku czy ktoś ma ?

Witam

Dzięki za odpowiedź generalnie u mnie to nastąpiło nagle...Pewnego dnia zaczęły mnie boleć plecy na wysokości klatki piersiowej, doszły mdłości kołatanie serca i pocenie w nocy...Byłam u wielu lekarzy badałam różne rzeczy ale nic mi nie wykryli poza przepukliną przełyku...Teraz mdłości troche ustały te kołatania serca też ale bolą mnie plecy cały czas i mam kłucie w mostku zastanawiam się czy ból tych pleców może być spowodowany tą przepukliną ? Idę znowu na gastroskopie za dwa tygodnie do innego lekarza może on coś poradzi bo ani nie mam wskazówek co jeść a poza cnotroloc 40 nic nie dostałam a to mi nie pomaga...A jakie masz dolegliwośći ?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Przepuklina przełyku czy ktoś ma ?

ja mam to dlugo w zasadzie mialam helicobacter pyroli ,bo juz od wsumie 20 lat :( a przepuchline od wsumie 2 i mam

Objawy związane z przepukliną rozworu przełykowego najczęściej pojawiają się w około godzinę po posiłku:
Uczucie palenia za mostkiem; ponieważ to nieprzyjemne pieczenie, palenie lub ściskanie odczuwane jest w okolicy serca, często, szczególnie u ludzi starszych, jest mylone z objawami choroby niedokrwiennej serca lub nawet zawału mięśnia sercowego
Gorzkie odbijania
Trudności w połykaniu objaw stosunkowo rzadki
tez bole w klatce piersiowej ,lekarze mysleli ze to stan przed zawalowy

generalnie stosowac trzeba diete nic pikantnego ostrego ,gazowanego ,zero miesa pieczonego itp dieta lekka wszystko gotowane duzo jablek zero pomaranczy ,itp chipsy......

jednym slowem masakra
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Przepuklina przełyku czy ktoś ma ?

Ja mam przepuklinę rozworu przełykowego mam takie objawy jak opisujesz staram się jeść mało a często nie jem smaczne onych potraw tylko gotowane i wybieram te które mają błonnik
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Poczytaj o metodach leczenia: http://arsmedis.pl/oferta/chirurgia/operacja-przepukliny-wroclaw/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Przepuklina przełyku czy ktoś ma ?

od ilu lat ja masz
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Przepuklina przełyku czy ktoś ma ?

od 4 miesięcy wszystko zaczęło się w październiku
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Przepuklina przełyku czy ktoś ma ?

w między czasie miałam tomograf jamy brzusznej, trzustki wątroby...różne badania z krwi i wszędzie jest spoko, miałam też dwa usg które nic nie wykazały - gastroskopie robiłam w gabinecie gdzie szybko mnie przyjeli z powodu tych mdłości ale tam nie ma dalszych konsultacji jak to leczyć....a ja cały czas się tak samo czuje
obojętnie czy jem lekkostrawnie czy nie czyje jak żołądek napiera mi na kręgosłup...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Przepuklina przełyku czy ktoś ma ?

choroba daje znac na jesien i wiosne
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Przepuklina przełyku czy ktoś ma ?

mnie plecy bola tez ale i tez pod lopatka z
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Przepuklina przełyku czy ktoś ma ?

Ból nad żebrem po prawej stronie promieniujący do łopatki może oznaczać atak kolki wątrobowej ,kamienie żółciowe w pęcherzyku.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Przepuklina przełyku czy ktoś ma ?

no masakra wiem ale to jest tak upierdliwe że mam nadzieje że trafie na lekarza który kwalifikuje na operacje tego - dużo czytałam i wiem żę można to zrobić endoskopowo...nie ma 100 procent gwarancji poprawy ale jeżeli jest chociaż jakaś mała sznsa na poprawę to bym się jej podjęła, dlaczego ludzie mają się męczyć i jeść jałowe jedzenie...
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Przepuklina przełyku czy ktoś ma ?

a czemu akurat na jesień i wiosnę ? tego nie słyszałam :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Przepuklina przełyku czy ktoś ma ?

tak lekarz mi tlumaczyl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Przepuklina przełyku czy ktoś ma ?

ja to mialam i mi nie pomoglo poprawa byla chwilowa ,ale teraz jak pilnuje diety to jest wszystko ok
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Przepuklina przełyku czy ktoś ma ?

ale co miałaś operację ?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Przepuklina przełyku czy ktoś ma ?

endoskopie mam co 6miesiecy
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Przepuklina przełyku czy ktoś ma ?

Temat rzeka zycze zdrowka pzdr
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Przepuklina przełyku czy ktoś ma ?

Uważam, że dieta wcale nie jest taką straszną rzeczą. Lepsze to, niż łykanie ton lekarstw i operacja. Zresztą na operację kwalifikują dopiero, gdy zawodzi leczenie farmakologiczne i przepuklina powoduje bardzo duże dolegliwości, np owrzodzenie przełyku. Ja bardzo pilnuję tego, co jem. Należy jeść często, co 2-3 godz i małymi porcjami. Dołożyłam wieczorem dodatkowo 1 tab IPP ( wcześniej brałam tylko rano, ale oprócz tego mam chroniczne zapalenie żołądka) i mogę wieczorem normalnie zasnąć bez tego koszmarnego uczucia palenia w piersiach. Są gorsze choroby
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

Re: Przepuklina przełyku czy ktoś ma ?

al a co wyeliminowałaś z diety tzn. czego nie jesz? i czy ciebie też bolały plecy przy tej przepuklinie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Przepuklina przełyku czy ktoś ma ?

Generalnie stosuję dietę wrzodową i jem najpóźniej 3 godz przed snem. Dobrze też spać na wyższej poduszce. Jeśli masz zaparcia, spróbuj je zlikwidować, gdyż wysokie ciśnienie w jamie brzusznej jest jednym z czynników powstawania przepukliny. U mnie w ciągu 2 lat przepuklina się powiększyła mimo stosowania leków IPP i dlatego zaczęłam bardziej rygorystycznie stosować dietę i czuję się lepiej
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Przepuklina przełyku czy ktoś ma ?

Dziękuję Ci bardzo a pytanie mam tylko jeszcze czy też bolały cie plecy w odcinku piersiowa?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

Re: Przepuklina przełyku czy ktoś ma ?

Nie, plecy mnie nie bolą. Może naciągnęłaś mięśnie lub masz zwyrodnienie kręgosłupa, a przepuklina wyszła przy okazji?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Przepuklina przełyku czy ktoś ma ?

Hej! Ja też mam przepuklinę. U mnie objawia się bólem w mostku.
Niedawno także wykryto u mnie hp, bardzo bolał mnie żołądek Leczyłam się trzema antybiotykami. Mimo to żołądek nadal mnie boli, może nie tak często jak kiedyś ale zawsze.
Myślę, że mam wrzody i to one dają o sobie znać.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Przepuklina przełyku czy ktoś ma ?

no to jest beznadziejna choroba ciężko przestawić się na inną dietę i regularne posiłki co 2 godziny zwłaszcza jak się pracuje i nie ma możliwości takiego jedzenia....
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Przepuklina przełyku czy ktoś ma ?

ktoś jeszcze ma przepuklinę może ktoś jest po zabiegu?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Przepuklina przełyku czy ktoś ma ?

Nie jest aż tak beznadziejnie, a posiłki nawet w pracy da się przekąsić.
7-8 -śniadanie ( już się nauczyłam i bez niego nie wychodzę
10-11 jogurt lub kanapka
14- obiad ( nawet w pracy bywają przerwy obiadowe, jeśli nie, to sałatka)
17 podwieczorek lub późny obiad
20 kolacja
Spróbuj, powodzenia
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Przepuklina przełyku czy ktoś ma ?

Ja mam refluks żołądka, przepuklinę. Od 11 lat miałam też HP. Ostatnio po 12 latach miałam robioną 2 gastroskopie w życiu. Teraz nie mam HP i stwierdził, że mam przepuklinę. Jak gastroenterolog zobaczyła moje stare wyniki to nastraszyła mnie przełykiem Baretta (stan przedrakowy). Na gastro na szczęście tego nie stwierdził. Dostałam Emanere 40mg (najnowszej generacji lek) ale na razie przestałam brać bo planuję ciążę a jutro idę do gastro więc mi powie co brać dalej. Ogólnie zawsze przepisują leki pompy protonowej. Jak pójdziesz do ogólnego lekarza to powinien Ci przepisać jakiś lek i objawy powinny ustępować no i dieta. Choć ja nie za bardzo stosuję. U mnie jednak rzadko występuje zgaga lub inne dolegliwości. Najczęściej po czekoladzie mam zgagę. Zamiast smażonego lepiej pieczone jeść a najlepiej gotować na parze. I tak jak ktoś wyżej napisał objawy zaostrzają się na wiosnę i jesień i wtedy trzeba włączać tabletki o ile nie na stałe każe brać lekarz.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Przepuklina przełyku czy ktoś ma ?

Też mam to dziadostwo- przepuklina rozworu przełykowego, refluks- na szczęście z ostatniej gastroskopii wyszło że pozbyłam się HP. Mam różne bóle czasem plecy, czasem gdzieś z boku jednego lub drugiego - ogólnie kicha.
Może zna ktoś jakiegoś dobrego gastrologa, który czuje ten temat, bo moja lekarka kiepska jest.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Przepuklina przełyku czy ktoś ma ?

Ja idę do Jerzego Wegnera na gastroskopię...Byłam u niego dwa razy na konsultacjach ale nie na gastroskopii - wydaje się rzeczowy...chociaż nie on robił gastroskopie więc nie podjął leczenia....z tego co czytałam to on ponoć jest najlepszy...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Przepuklina przełyku czy ktoś ma ?

mi nie tyle doszły bóle brzucha, nie mam też zgagi, cały czas mnie bolą plecy...tak jak ktoś tu podpowiedział mogłam coś dzwignąć i odrazu siadł kręgosłup i wyszła przepuklina - chociaż bardziej mi się wydaje że to od niej ....teraz doszła u mnie taka klucha w gardle i wieczne odbijanie - masakra jakaś idę na tą gastroskopie za tydzień zobaczymy co on powie, poprzednio byłma w przychodni na Dąbrowie - bo chciałam szybko ale tam poza gastroskopią nic nie leczą...na gastroskopi w listopadzie nic oprócz przepukliny mi nie wyszło, nie miałam stanów zapalnych ani tej bakterii a czuje się beznadziejnie ostatnio, generalnie czy jem lekko czy nie czuje się tak samo a te leki mam tylko Controloc nie pomagają...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

Re: Przepuklina przełyku czy ktoś ma ?

http://www.akademiawitalnosci.pl/przepuklina-rozworu-przelykowego-co-to-jest-i-jak-sobie-radzic/

znalazłam fajny artykuł chyba zaczne stosować te zalecenia - nic innego już nie pozostało...
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Przepuklina przełyku czy ktoś ma ?

Rzeczywiście ciekawy artykuł:) U mnie przyczyna to stres i praca przy komputerze. Postaram się stosować chociaż część tych zaleceń.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Przepuklina przełyku czy ktoś ma ?

Byłam dziś z wynikami u gastro i tłumaczyła mi o chorobie dobre 30 min. Powiedziała, że mogę mieć bóle w klatce piersiowej, pieczenie rozchodzące na całą klatkę, kłucie. Takie objawy jak przy zawale. I jeżeli pojadą z takimi objawami na dyżur kiedyś to mam powiedzieć od razu o przepuklinie. Też miałam kluche w gardle i takie uczucie jakby coś tam było takie zapalenie. Na to pytanie tłumaczyła mi właśnie o chorobie i powiedziała, że tylko to co wymieniła to mogę mieć takie objawy. Teraz nie wiem czy iść do innego lekarza z tym gardłem?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Przepuklina przełyku czy ktoś ma ?

Ja mam też co jakiś czas pieczenie i ból gardła .....to raczej norma...i klxuche tez mam😊 moja znajoma ma tak też przy refluks ie. ..
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Re: Przepuklina przełyku czy ktoś ma ?

as-k ile brałaś antybiotyków aby pozbyć sie HP??
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Przepuklina przełyku czy ktoś ma ?

Brałam dwa razy. Za pierwszym razem Klabax i amotaks i IPP, po gastroskopii wyszło, ze nadal mam HP( podobno Klabax słabo działa, szczególnie na Pomorzu na tą bakterię). Za drugim razem Metronidazol i amotaks + IPP. Jak ostatnio robiłam gastro to bakterii już nie było. Z wycinków wyszło mi jednak,że mam przewlekłe zapalenie błony śluzowej żołądka być może związane z jakąś nietolerancją pokarmową. Ogólnie kicha:(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Przepuklina przełyku czy ktoś ma ?

Ja właśnie jestem w trakcie drugiej terapii antybiotykowej, wyniki gastroskopii po 3 latach praktycznie się nie zmieniły -nadal chroniczne zapalenie żołądka z nadżerkami + przepuklina rozworu przełykowego ;( Poradzono mi na jakiś czas dietę bezglutenową, bo zwykła lekkostrawna pomaga mi tylko na refluks
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Przepuklina przełyku czy ktoś ma ?

Z tą dietą to nie głupie, też się zastanawiałam czy nie przejść na jakiś czas. Ogólnie masz podobną sytuację jak ja:(. A do jakiego lekarza chodzisz?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Przepuklina przełyku czy ktoś ma ?

Ja na HP Leczyłam się wg najnowszych zaleceń. Tzn. Trzema antybiotykami plus lek zobojetniajacy wydzielanie kwasu.
Teraz biorę controloc. Za jakiś czas będę chciała powtórzyć badanie na obecność HP.
Jestem ciekawa czy pozbył am się tego cholerstwa ponieważ zoladek boli mnie nadal... :(
as-k w jaki sposób stwierdzasz obecnosc HP?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Przepuklina przełyku czy ktoś ma ?

Ja zmieniłam lekarza idę jednak do Ireneusza Marciniaka a nie do Jerzego Wegnera - zobaczymy co on poradzi...Od kilku dni mam okropną suchość w gardle i cały czas przełykam jak bym tam coś miała...masakra macie też coś takiego ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Przepuklina przełyku czy ktoś ma ?

Po ostatniej antybiotykoterapii robiłam gastroskopię i wyszło, że nie ma HP.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Przepuklina przełyku czy ktoś ma ?

Suchość w gardle to typowy objaw refluksu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Re: Przepuklina przełyku czy ktoś ma ?

as-k ja wcześniej miałam tylko stwierdzoną przepuklinę przełyku nic więcej mi na gastroskopii nie wyszło...a teraz ostatnio doszła mi właśnie ta klucha w gardle i suchość...są na to jakieś sposoby? piję tylko controloc z rana ale to nie za wiele pomaga
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Przepuklina przełyku czy ktoś ma ?

Ola15- musisz to wypraktykować indywidualnie:) Na pewno dieta dla refluksiarzy, jedzenie niewielkich porcji co 2-3 godz,ostatni posiłek na 3 godz. przed snem (ja generalnie staram się nie jeść po 18). Możesz też spróbować pić rano ciepłą wodę z cytryną (daje odczyn zasadowy, ale nie wiem czy można to robić przy jednoczesnym braniu IPP), warto pić siemię lniane itd. Możesz też spróbować zmienić Controloc na inny lek tego typu, który ma w składzie nie pantoprazol jak Controloc, a np.esomeprazol.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Przepuklina przełyku czy ktoś ma ?

dzięki as-k idę do lekarza gastrologa za tydzień na gastroskopię i konstultację...zastosuję się do twoich zaleceń i zapytam jego co ewentualnie jeszcze muszę zrobić, idę na gastroskopie więc on oceni jaka ta przeuklina jest duża i może da jakieś leki - pewnie od niej mam też już refluks...ja tą przepuklinę miałam stwierdzoną w listopadzie na gastroskopii ale nikt mnie dalej nie pokierował, a nie wiedziałam że moje dolegliwośći mogą być z tym związane - badałam kilnanascie innych rzeczy zamiast zająć się od początku tym co u mnie wykryli...ale w sumie kto to móghł wiedzieć niby taka powszechna dolegliwość a jakie może mieć odbicie na zdrowiu i samopoczuciu...zresztą może wkońcu trafię na lekarza, który coś podpowie i się zajmie mną bo do tej pory na takiego nie trafiłam...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Przepuklina przełyku czy ktoś ma ?

Dowiedziałam się, że siemienia lnianego nie należy przyjmować, gdy bierze się leki IPP. Siemię tworzy osłonę, przez którą leki się gorzej wchłaniają, a tym samym mają mniejszą skuteczność. Poza tym trzeba w trakcie jego brania robić przerwy. Znalazłam też informację o bardzo dobrym działaniu nasion gorczycy. W sklepiku z produktami benedyktyńskimi kupiłam ostatnio ziołową herbatkę gastryczną, w której skład wchodzi korzeń lukrecji,rumianek, babka lancetowata, korzeń prawoślazu i kwiat nagietka. Gdy tylko skończę antybiotyki, idę w zioła. Może to wreszcie pomoże
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Przepuklina przełyku czy ktoś ma ?

Al- masz rację co do siemienia lnianego, chociaż myślę, że jeśli IPP bierze się rano,a siemię pije np. późnym popołudniem to sobie nie przeszkadzają. Ale każdy musi sam to przemyśleć. Ja czytałam też, że na żołądek dobrze działa herbatka z lipy, picie surowego soku z ziemniaka, i podobno warto pogryzać migdały (to mi powiedziała jedna lekarka),bo są naturalnym probiotykiem.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Przepuklina przełyku czy ktoś ma ?

A możecie polecić jakiegoś dobrego gastrologa?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Przepuklina przełyku czy ktoś ma ?

Ja dzisiaj idę do dr Marciniak na gastroskopie i konsultacje wieczorem napisze jak poszło :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Przepuklina przełyku czy ktoś ma ?

Do wykonywania gastroskopii polecam dr Orłowskiego z przychodni Nowy Chełm, ale do leczenie to mam wątpliwości
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Przepuklina przełyku czy ktoś ma ?

Bylam dzisiaj na gastroskopi i konsultacji u dr Marciniaka. Jestem mega zadowolona polecam....dr z powołania wszystko mi wytłumaczył okazało się ze nie mam żadnej przepukliny ani refluks wszytko na tle nerwowym raczej się u mnie dzieje...a przez ostatnie 1.5 roku doświadczyłam traumatyczne chwile w swoim życiu. ..generalnie poprzednia gastroskopia była zła tzn. Rzekomej przepukliny nie mam...także lekarza polecam dostałam tabletki na wyciszenie mam jeść wszystko i przestać się denerwować bo jestem zdrowa
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Przepuklina przełyku czy ktoś ma ?

To masz szczęście, życzę zdrowia i spokoju, bo jak mi kiedyś powiedziała dr, wszystko bierze się ze stresu. Ja dorobiłam się własnie z tego powodu takich problemów gastrycznych, że na całkowite ich zlikwidowanie marne szanse ;(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Przepuklina przełyku czy ktoś ma ?

Mi też Orłowski robił gasroskopie w styczniu. Powiedział, że jak będę brać leki to będzie ok. Jak czekałam do mojej lekarki Zamorskiej to babka chodziła do Orłowskiego i mówiła, że dostać się do niego to cudu trzeba.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Przepuklina przełyku czy ktoś ma ?

Ja chyba z rok temu miałam gastro (u Orłowskiego właśnie), ale leczy mnie lekarz rodzinny. Chcę teraz skonsultować się z gastrologiem, a nie chcę iść do jakiegoś patafiana.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Przepuklina przełyku czy ktoś ma ?

Jeszcze konsultowałam gluta z laryngologiem (idę znów), a ucisk gardla z alergologiem.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Przepuklina przełyku czy ktoś ma ?

mi lekarz dzisiaj powiedzial ze ta klucha w gardle i suchosc to na tle nerwowym....tez to mam od tygodnia a bylam dzisiaj u g są strologa i nic tam nie widzial w przelyku wiec chyba to spowodowane stresem...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Przepuklina przełyku czy ktoś ma ?

Ja niestety wiem, że to żołądek.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Przepuklina przełyku czy ktoś ma ?

Ja na HP kilkakrotnie dostawałam dwa antybiotyki Duomox 1g i Metronidazol 500 dwa razy dziennie i do tego też dwa razy dziennie leki na zobojętnienie kwasów żołądkowych Controloc 20.Wszystko przez dwa tygodnie i pomogło.Teraz cały czas jestem na Controlocu raz dziennie rano 20 i jest ok.,a też mam przepuklinę.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Przepuklina przełyku czy ktoś ma ?

Metronidazol jest bardzo jadowity. Dziwię się, że kilka razy dostawałaś to samo. Za pierwszym razem rzeczywiście zapisują metronidazol i Duomox. Natomiast przy kolejnym stosuje się inne schematy - ja biorę amoksycyklinę i levofloksynę. Po dwóch nieudanych usunięciach bakterii robi się antybiogram. Zresztą HP ma prawie każdy i jeśli jest uśpiona, nic się nie robi. Mnie jednak to cholerstwo stwarza problemy, lecz na razie mam wrażenie, jakby to była walka z wiatrakami ;(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Przepuklina przełyku czy ktoś ma ?

Metronidazol dostałam dwa razy w ciągu 2 m-cy,a potem po pół roku jeszcze raz z duomoxem i controlociem oczywiście i pomogło.Mam spokój już od kilku lat z tą bakterią.Teraz biorę tylko controloc 20 przy tej przepuklinie i nie mam żadnych bóli,zgagi itp.Pytałam kilku lekarzy przed kuracją tymi lekami czy mogę brać to samo po raz kolejny i potwierdzili,że tak,a controloc to już do końca życia,żeby obniżyć kwasowość żołądka przy przepuklinie,żeby kwasy nie żarły śluzówki.Stosuje się do tych zaleceń i jest dobrze.Uwierz mi,że żaden lekarz nie wspomniał mi o szkodliwości metronidazolu,a nawet gdyby to zrobił to i tak bym go wzięła,bo z bólu to wyłam jak pies.Mam teraz spokój,jem wszystko i czuję się znakomicie czego i wam życzę.Oczywiście jak odstawię na jakiś czas controloc to zaczyna mnie pobolewać żołądek,widocznie kwasy podjadają śluzówkę,ale jak zaczynam przyjmować lek na nowo to po dwóch dniach wraca spokój.Przy przepuklinie żołądek wchodzi w przełyk i wtedy kwasy niszczą śluzówkę,dlatego controloc trzeba brać już do końca życia,bo zmiany powstałe od podżerania śluzówki przez kwasy zazwyczaj zmieniają się póżniej w zmiany rakowe.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Przepuklina przełyku czy ktoś ma ?

Z przepukliny robi się przełyk Baretta dlatego lepiej brać tabletki. Tak jak powiedziała mi lekarka jeśli się to zaniedba to może być niewesoło. Ja zawsze dostawałam Polprazol, Pantopraz a teraz Emanere 40 mg.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Przepuklina przełyku czy ktoś ma ?

Brałam na początku Polprazol,Nolpazę i Helicid,ale popalam papierosy i lekarz powiedziała mi,że Controloc będzie najlepszy i faktycznie tak jest.Najlepiej byłoby,gdybym fajki rzuciła,ale tyle razy próbowałam i zawsze wracałam,bo dopadał mnie szok nikotynowy.Masakra.Nie wiedziałam,że coś takiego istnieje dopóki nie wylądowałam dwa razy w nocy w szpitalu z niewydolnością oddechową.Nie palcie dziewczyny tych śmierdziuchów:) Może mi się uda w końcu odstawić te papierochy.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Przepuklina przełyku czy ktoś ma ?

Nie słyszałam o czymś takim. Ja nie palę 6 lat rzuciłam jak urodziłam synka. Szkoda mi było go zostawiać i przyjść do niego śmierdząca i dać mu jeszcze cyca. Na szczęści nie miałam żadnego szoku. Teraz mi wychodzą początki astmy i alergie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Przepuklina przełyku czy ktoś ma ?

Co to jest HP? Właśnie boryka się z refluksem ale coś słabo przechodzi...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Przepuklina przełyku czy ktoś ma ?

HP to helicobakter Pylori
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Przepuklina przełyku czy ktoś ma ?

Popytajcie lekarza, jakie skutki uboczne ma długotrwałe przyjmowanie inhibitorów pompy protonowej. Leczcie się naturalnymi produktami.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Przepuklina przełyku czy ktoś ma ?

Witam.Gdzie przyjmuje dr
Marciniak?w.jakim.miescie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Przepuklina przełyku czy ktoś ma ?

Ja mam to samo
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Przepuklina przełyku czy ktoś ma ?

Można prosić o link do sklepu z tą zioło wątpliwości herbatką?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Przepuklina przełyku czy ktoś ma ?

Mi też tak mówiono że na tle nerwowym ci wszyscy gastrolodzy to o d*pe potuc 10lat się męczę z tą horoba mam zawroty w głowie kołatanie nieraz trudno stać na nogach kluche w gardle i dużo więcej i jak się uda to idę na operacje nie sposób żyć tabletki nie pomagają a wręcz przeciwnie zaczęły mi po nich włosy wypadać jak mnie jeż operują wale wisiora
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Przepuklina przełyku czy ktoś ma ?

Hej też mam przepuklinę bola mnie strasznie plecy jem mało a często staram się jeść gotowane zeczy piję herbatę zielona 3 razy dziennie biorę tabletki omeprazole
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Przepuklina przełyku czy ktoś ma ?

Witam serdecznie od jakiegoś czasu czuję jakby kluche w gardle ,bardziej w mostku ,byłam na gastroskopi wyszło helikobakter ,przepuklina,i nadżerka dostałam antybiotyki dwa, i mesopral40 leki brałam po dwóch tygodniach miałam język biały jakby pokryty wełną włochatą leki się skończyły poszłam więc do lekarza a on w dalszym ciągu mesopral 40 ,brzuch nadety gula jakbyła tak jest nigdy mnie nic nie bolało nie mam zgagi tylko ta gula w mostku co robić?załamana
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Przepuklina przełyku czy ktoś ma ?

Wyleczylam zapalenie żołądka sokiem z kapusty, świeżej, nie kiszonej. Trzy tygodnie pół godziny przed jedzeniem pół szklaniki. Wyciskalam wyciskarkw wolnoobrotową. Teraz próbuję zakwaszac żołądek wodq z octem jablkowym
Naturopaci uważają, ze przepuklina jest spowodowana niedokwasowoscią zoladka a nie nadkwasota.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Przepuklina przełyku czy ktoś ma ?

Obecnie prawdopodobnie mam to jestem po leczeniu HP straszne bóle żołądka dzień i noc przelewanie silne skurcze zaparcia ..po leczeniu nadal ból żołądka i jelit straszny nie smak w buzi kwas częste odbijanie gula w gardle jakby coś zalegało bóle w klatce piersiowej kołatanie serca..zaczynam stosować dietę
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Przepuklina przełyku czy ktoś ma ?

Cześć, ja mam od 2 mies i ciężko sobie radzę z tym bólem.. Jak Ty sobie z nim radzisz?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Przepuklina przełyku czy ktoś ma ?

Witaj, minęło 7 lat od czasu gdy napisałaś post o przepuklinie.... Jak się dziś czujesz? Czy coś Ci pomogło? Napisz jeśli jeszcze tu zaglądasz.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

U mnie diagnozowano dwa lata temu ale już dużo wcześniej zaobserwowałem, że coś się dzieje. To kłucie niby serca nie jest takie uciążliwe bo pojawia się sporadycznie. Najgorszy to jest ten nieprzyjemny zapach z ust i ciągłe uczucie "kapcia" w ustach, ciągłe żucie gumy i brak swobody w kontakcie z drugą osobą. Mi lekarz powiedział, że tego nie da się wyleczyć - tylko prochy :/. Dzięki za wiele komentarzy na ten temat bo już teraz wiem że można inaczej wyleczyć. Trzeba być upartym i latać po tych doktorach aby któryś skierował na zabieg. Pozdrawiam i dużo zdrowia dla każdego.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Witam ja też mam problem z żołądkiem ściska mnie i mam duszności gastrolog powiedzieli że to nerwica żołądka i mam też przepuklinę biorę lek mesopral i teraz na nerwicę przepisał a ból daje swe znaki na głowę można dostać miałem dietę powiem tak czy jadłem normalnie czy dieta to nie robi różnicy czy ktoś daje sobie radę z tym i co pomaga co zrobić by się pozbyć tego uciążliwe to napiszcie jaką dietę stosujecie i co jecie pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mi zaczęło się od serca chyba, myślałem że od alkoholu stresu ale piłem dalej jadłem żyłem normalnie. Obawy zaczely się gdy zaczęło mnie piec pod zebrem z lewej strony i krwawienie z odbytu które teraz już wiem że to zwykły zylak odbytu mi krwawi po wyproznianiu, miałem już kiedyś zylaka i tylko zylaka nic więcej, pokrwawi po wyproznianiu kilka miesięcy i spokój. Ale dzięki wizycie u urolog się uspokoilem że jelita i odbyt są ok naprawdę dużo mi to dało. Badala mnie per rectum zrobiła wywiad i mówiła też że jak po tylu latach picia alkoholu i jedzenia wszystkiego i nagła dietaaa spowodowała szok dla organizmu lęki strach, detoks. Mówiła że tak jak ja traktowałem jelita tak teraz jelita się opłacają. Wracając do tematu objawy więc lekarz rodzinny badania full czyli krew usg gastroskopia. Krew nic usg nic gastroskopia wykazała przepukline refluks zapalenie błony śluzowej nadzerki błony żołądka i przełyku, niestety nie wiem od kiedy miałem przepukline i refluks dopiero poszedłem jak mnie piekło pod zebrem z lewej mocne wzdęcia nie mogąc pozbyć się przy nich gazów, no i ta krew z tyłka to też był powód. Dziś wiem wszystko i czytam dużo. Myślę że mój przypadek to głowa stres na każdym kroku praca życie pieniądze zaklady bukmacherskie. Narazie czuje się dobrze po 10dniach brania leków. Mezopral 40 na czczo a pro kit to lek przed jedzenie rano i wieczorem ale zastapilem go debretin przed posiłkiem rano i wieczorem. Dokupilem drogi lek xifaxan 3x2 dziennie bo miałem wzdęcia nie mogłem pozbyć się gazów tragedia spać nie moglem. I czuję się dobrze. Myślę że moja głowa stres to wynik przepukliny a jak przepuklina to nastepstwo refluks. Wziąłem 2tyg urlopu później chorobowe leczenie dieta przez miesiąc. Później nie wiem zobaczymy chyba dalej praca życie jak się będę czuł tego nie wiem. Dojdzie znowu stresik tak go już nazywam wysiłek fizyczny. Ważne żeby mieć koło siebie najbliższych rodzinę przyjaciół i czerpać siłę z miłości ludzi i z wiary. Sami musimy znaleźć siłę a rodzina przyjaciele wiara Bóg nam ja dadzą,czy to ta choroba czy inna to są ważne aspekty. Myślę że każdy organizm jest inny i inaczej reaguje od życia stresu diety jedzenia po branie lekow...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja próbuje tego , gość się sam uzdrowił z przepukliny ćwicząc i trzymając posturę , na tabletki jest czas do końca życia https://www.youtube.com/watch?v=6iJOrRcZpJk , tu kolejny https://www.youtube.com/watch?v=qu2MQqS2ucY , skoro innym się udało wyleczyć to trzeba spróbować , powodzenia
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

A ja wam powiem tak 3 lata chodzenia po lekarzach w 1 gastroskopi wyszła przepuklina
Problemy mam przedziwne bule brzucha klatki piersiowej pleców potykanie serca jak coś podniose to dramat zeladek w gardle odrazu
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Pomogło ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Witam, mam pytanko czy cwiczenia pomogły pytam bo zastanawiam się nad operacją ale jak jest jakaś inna nadziej to spróbuje
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Witam,chcę zapytać czy te ćwiczenia pomogły panu?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Minął miesiąc od diagnozy. Jestem na diecie, zero alkoholu, gazowanego i jem lekkostrawne jedzenie nic surowego i smarzonego czuje się w miarę. Nawet wykonując pracę fizyczne żyje normalnie. Kawałek czekolady normalny obiad też zdarzyło mi się zjeść coś jeść trzeba jak organizm toleruje. Podobno ta przypadłość jest u niektórych bezobjawowa. Mają to coś i żyja nawet nie wiedząc o tym. Trzymam się zasad postępowania przy chorobie refluksowej, przynajmniej mocno się staram trzymać. Ćwiczę przepone oddechy skakanie ściąganie żołądka w dół. Skoro coś weszło to może wyjść. Trzeba schudnąć może się skurczy żołądek i ściągnie się w dół i wróci na miejsce Ustrojstwo pierd.lone
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Przepuklina przełyku czy ktoś ma?

Witam serdecznie
Właśnie się dowiedziałem,że ma tę przypadłość
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Przepuklina przełyku czy ktoś ma?

Cześć ja też miesiąc temu dowiedziałam się że mam przepuklina rozwodu przełykowego i refluks zoladkowo przelykowy i zoladkowo dwunastniczy ale o tym wiedziałam już wcześniej.3 lata temu miałam pierwszą gastroskopie i wtedy wyszedł sam refluks aż przepuklina a miesiąc dowiedziałam się że mam jeszcze przepuklina + HP ( stwierdzoną z badania krwi wycieków w czasie gastroskopii nie miałam pobieranych).Zgaga nie odczuwam bo biorę Dexilant 60 ale dla mnie najgorsze jest że czuje takie rozpieranie w klatce w czasie oddechu była w gardle i kaszel przed snem- chociaż śpi a bardzo wysoko - podniosła wezgłowie łóżka.W gardle czuje suchość mimo nawilzania paatylkami i sprayami ..Jak wys sobie z tym radzicie i czy też macie takie objawy?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Przepuklina przełyku czy ktoś ma?

Witam, ja mam to dziadostwo od kilku lat. Od jakiś 2 mieś. po ćwiczeniach na siłowni doszły mi suchość i pieczenie w jamie ustnej chociaż śline mam. Bylem u 2 gastro i 3 laryng i twierdzą że reflux. Nigdy tak nie miałem. Dopiero 20 stycznia mam gastroskopie. Zobaczymy co dalij:-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Przepuklina przełyku czy ktoś ma?

Ja też mam przepukline i potworny bol w okolicy żołądka i watroby a po ipp pojawiaja sie okropne gazy i bol calej jamy brzusznej po xifaksanie zaczelo sie pieczenie języka i calej jamy ustnej jezyk ma tez biały nalot i czasem robia sie na nim krwawe ranki to juz trwa od pazdziernika prosze o porade jak pozbyc sie tego mysle ze to moze grzybica lub drożdzyca ale moja dkt rodzinna powiedziala ze refluks i zaden lek na ten refluks nie przynosi ulgi prosze pomóżcie!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Przepuklina przełyku czy ktoś ma?

Mam to samo walcze z tym 3 lata
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Przepuklina przełyku czy ktoś ma?

IPP to wielkie spustoszenie w organizmie, poczytajcie tam gdzie piszą o nich prawdę. Potrzebujemy kwasów żoładkowych...zaserwowalam sobie ćwiczenia na oddychanie przeponowe, zioła gastrobonisan, dietę, kurkuma łyżeczka dwa razy dziennie z odrobiną pieprzu, miodu i cytryny, 30-40 kropli na pół szklanki ciepłej wody. Modlitwa.Efekt jest taki, że nie cierpię,...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Przepuklina przełyku czy ktoś ma?

Uzupełniał 30- 40 kropli nalewki proplisowej na helikobakter...A kurkumę na pół szklanki ciepłej wody.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Przepuklina przełyku czy ktoś ma?

http://www.akademiawitalnosci.pl/przepuklina-rozworu-przelykowego-co-to-jest-i-jak-sobie-radzic/
Poczytajcie dokładnie i spróbujcie zastosować ja korzystam...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Przepuklina przełyku czy ktoś ma?

A czy komuś zdążają się wymioty , ale takie dość bolesne ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Przepuklina przełyku czy ktoś ma?

Odmładzanienasurowo filmiki są na YouTube odnośnie różnych schorzeń. Osobiście temat który mnie zainteresował to refluks i ocet jabłkowy. Ocet pije się po wyleczenia stanów zapalnych wrzodow. Pijemy 15min przed posiłkiem jakimś większym. Pomaga w trawieniu i sprawia że zwieracz (mimo osłabienia bo bez przepony) jednak działa sprawniej gdyż ma receptory które czują kwasote właśnie tego octu i naszego kwasu solnego w żołądku ph1-3.Ja zakupiłem wyciskarke polecana z blogu Pani Markeny z akademiawitalnosci.pl i leczylem sie sokiem z kapusty świeżo wyciskanym na czczo i w ciągu dnia ogólnie ponad 1litr bo tyle wychodzi z calej głowy kapusty. Po co to wszystko, po to gdyż nie chce brać ipp. Po braniu IPP 40miesiac i 20 miesiąc miałem następne problemy czyli dwunastnica i jelita cienkie i grube i zaparcia i masakra. Leki ipp robią z ph naszego żołądka wodę niegazowana zamiast kwasów. I to idzie nie strawione nie rozłożone do jelit. Tam zostaje i tworzą się stany zapalne bóle zaparcia. No chyba że będziemy pili tylko soki i wodę podczas ipp, ale czy ktoś chętny?nie sądzę.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Przepuklina przełyku czy ktoś ma?

Poznajac przyczynę powstania przepukliny wslizgowej (a właściwie osłabienia mięśnia przepony a dokładniej tego rozworu otworu przez który przechodzi przelyk) wiedzieli byśmy jak to wyleczyc jak zapobiec. My tu i na innych forach jesteśmy wspólnym mianownikiem to jak zylismy i co jedliśmy jest odpowiedzią. Ale nie sposób napisać o tym wszystkim przez wszystkich żeby wpaść na taki pomysł. Czemu akurat My, jak inni też żyją np nie zdrowo. Ja zawsze inaczej odbieralem stres niż inni więc może to jest przyczyną osłabienia rozworu gdyż w stresie żołądek idzie ku górze i napiera na przepone. Kilka lat takiego stanu i rozwor-otwor poszerzony. Stres obzarstwo i alkohol też mi na pewno nie pomógł. A może to tylko stan stresowy tak jakby inne napięcie ciała czy też inne tzw. napięcie splotu slonecznego a to z tego względu że jak śpię albo napije się alk% to czuję się dobrze. Chyba że alk%w żołądku polepsza sprawnosc zwieracza przełyku bo jest ostry...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Przepuklina przełyku czy ktoś ma?

Moja mama zmarła po ipp. Pół życia na tym. I w koncu guz na jelicie :( 53 lata
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Przepuklina przełyku czy ktoś ma?

Zgadza się ipp to syf ale jak inaczej lekarze maja zaleczyc zapalenia nadzerki wrzody itp. Chyba że sięgniemy po L-glutamine która występuje w białej kapuscie. Leczy stany zapalne nadzerki ale podczas rygorystycznej diety i to w kilka dni. Jarmuz też cud natury ale o tym wszystkim na blogu akademiawitalnosci.pl lub odmładzanie na surowo.com pozdrawiam i nie stresujcie się...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Przepuklina przełyku czy ktoś ma?

Cześć! Też mam diagnozę przepukliny i mam do Was pytanie? Czy poza bólami w mostku i innymi objawami odczuwacie po każdym, nawet najmniejszym posilku taka ciezkosc na zoladku i rozpieranie, że trudno z tym się poruszać? Pije siemie, trzymam dietę, biorę ipp, ale jest coraz gorzej, prawie nie wychodzę z domu przez to, stad moje pytanie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Przepuklina przełyku czy ktoś ma?

Ja jeszcze do końca nie mam postawionej diagnozy bo jeszcze nie byłam u gastrologia ale na podstawie badań lekarz rodzinny mi zasugerowała , że to może być przepuchlina. U mnie w paz.dzierniku pojawił się wielki stres a po kilku dniach miałam bardzo silny skurcz brzucha i pojawił się ból pleców . Lekarka zleciła mi przeswietlenie klatki piersiowej . Wynik - zacieśnienie przepony nad lewą kopułą .Do tego się pojawił ból żołądka i w mostku. Nawet pijąc zimną wodę czuję , że w żołądku mnie rozpiera. Jestem na bardzo ścisłej diecie nic smazonego , żadnych przypraw. Śpię na podwyższeniu i jest trochę lepiej ale tylko jak mam nawet lekki stres to żołądek wariuje. Jak ma być tak całe życie to się wykończe
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Przepuklina przełyku czy ktoś ma?

Hej, Emla! Ja jestem juz po latach nieskutecznego leczenia i błędnych diagnoz, z powodu których mam teraz silna anemię i masę dolegliwości. Dlatego dobrze, żebyś szybko znalazła porządnego specjalistę i się zdiagnozowala, bo te objawy mogą same nie ustąpić niestety. Tez mam ścisłą dietę, śpię w pozycji pollezacej, ale to mało pomaga:( obecnie już jestem zdecydowana na operację. Pozdrawiam i życzę zdrowka:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Przepuklina przełyku czy ktoś ma?

Ja też tak mam nawet najmniejszy posiłek to mnie tak rozpiera i ciągle wzdęcia brzucha kołki masakra
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Pomaga
Mesopral 20mg
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Mi pomaga pice mleka z migdałów bez cukru. Kilka migdałów do posiłków, również bułeczki z owsianki na sodzie. Dużo wody i spacery. Jest również szewcka firma która wymyśliła sposób na refluks https://www.iqoro.com/se/orsaker/refluxsjukdom-refluxbesvar-hosta-och-slem/
ale trzeba ćwiczyć przez pare miesięcy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Czy ktoś zna osobę która kupiła to urządzenie i może wyzazić opinię? To kosztuje 1500 szwedzkich koron więc całkiem sporo, dlatego przed ewentulnym zakupem chciałbym zapytać o opinie użytkowników.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Danielu napisz czy zakupiles to urzadzenie I czy pomaga bo tez mecze sie z refluksem I przepuklina I probuje juz wszystkiego odpisz prosze z gory dziekuje
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Przepuklina przełyku czy ktoś ma?

Ja mam tragedje zawroty problemy z wylruznianiem bule w klatce i wiele innych dla tego muszę mieć za wszelką cenę operacie bo zejdę
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Przepuklina przełyku czy ktoś ma?

Ja mam to okropieństwo. Najgorszym objawem z wielu w moim przypadku są napady arytmii serca podczas jedzenia i po nim ok 1 h od zjedzenia. W różnym stopniu i skali. A to przez ucisk przepukliny na osierdzie. Obecnie staram się o chirurgiczne rozwiązanie tego problemu.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Przepuklina przełyku czy ktoś ma?

Witam serdecznie .jak może Pan opisać te aryrmie co Pan wtedy czuje?mam też przepukline i być może też od tego Arytmie martwię się czy to groźne.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Przepuklina przełyku czy ktoś ma?

Ja mam przepukline rozworu przełykowego. Mialam kołatanie serca kilka miesiecy. Leki od kardiologa nic nie pomogly. Pomogla akupunktura u zaprzyjaznionego lekarza. Lecze sie od kilku lat bo to cholerstwo wraca co jakis czas.Jestem z Krakowa moge podać namiary na gabinet tego lekarza .
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Przepuklina przełyku czy ktoś ma?

Hej :) Proszę daj namiary na tego lekarza. Też jestem z Krakowa i też borykam się z tym problem. Czytałam już kilka opinii o akupunkturze.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Przepuklina przełyku czy ktoś ma?

Witam, moje dolegliwości to ciągły ból w klatce piersiowej, w mostku, również plecy, nawet jak zjem odrobinę to czuje zolondek wysoko, trudności z oddychaniem, nawet przy lekach
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

brzmi strasznie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Przepuklina przełyku czy ktoś ma?

Ja mam przepukline rozworu przełykowego 2 cm
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Przepuklina przełyku czy ktoś ma?

Ja mam przepukline rozworu przełykowego 2 cm
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

1 x dziennie Mesopral 20mg ,moze być sporadycznie w razie nasilenia dolegliwości
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Przepuklina przełyku czy ktoś ma?

Masakra, jak sobie z tym radzisz?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Prawo do zachowku, spadek. (7 odpowiedzi)

Po śmierci mamy razem z tatą i siostrami oczekujemy na wizytę u notariusza w celu uregulowania...

Przyjazne msze dla dzieci gdzie w gdańsku (2024)? (3 odpowiedzi)

Cześć, ktoś może polecić msze jak w temacie?

Wyrwanie zęba 8 dolna- gdzie najlepiej? (3 odpowiedzi)

Witam. Gdzie w Gdańsku lub okolicach wyrwać 8 dolną. Niestety nie opłaca się jej leczyć. Jestem...