Przesiedział ponad 12 lat za zabójstwo. Sąd: jest niewinny

Opinie do artykułu: Przesiedział ponad 12 lat za zabójstwo. Sąd: jest niewinny.

Sądy dwa razy skazywały go za zabójstwo: najpierw na dożywocie, później, po apelacji, na 25 lat więzienia. Teraz, po kolejnej apelacji, Czesław Kowalczyk został uniewinniony. Skazano go jedynie za posiadanie broni.Ta sprawa zaczęła się prawie 14 lat temu, w grudniu 1998 roku. Wtedy to zastrzelono Adama K., byłego mistrza Polski w ujeżdżaniu - zabójstwo zlecił Marek N., zazdrosny o to, że K. spotykał się z jego konkubiną. Przez lata utrzymywano - najpierw prokuratura, a później dwa razy sąd - ...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Widzę wiele osób, które się ze mną zgadzają (kciuki w górę). Natomiast zupełnie nie wiem, skąd twoje przekonanie o zupełnej twojej racji i prawo do oceniania i wyzywania innych?

Zresztą nie od dziś wiadomo, że najmądrzejszych osób w społeczeństwie jest mniejszość. Nie odnoszę tego do siebie i mniejszości, która się ze mną zgadza, ale stwierdzam fakt. Więc zupełnie nie wiem, dlaczego miałbym się przejmować owczym pędem krytyków?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

na podstawie zeznań które w trakcie jego procesu były aktualne. problem w tym że gdy główny dowód obciążający skazanego traci aktualność z automatu proces powinien być rewidowany
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Skazany na podstawie zeznań świadka. Piszą, że później świadek wycofał

się z obciążającego zeznania. Więc na jakiej podstawie odbywał karę za zabójstwo?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Czy ty czytasz siebie pajacu co piszesz?!

Idioto, tu człowiek został skazany nie będąc winnym. Mamy prawo narzekać!
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Krzysztof Brylowski na wolności

czekać, aż zabije jakąś kobiete lub dziecko na wolności.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Nie przesadzaj, bandyci to nie samobójcy, są pewne niepisane zasady, których się nie przekracza. Chyba, że sprawa jest polityczna, to wtedy wiadomo, nikt nie jest bezpieczny.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Odszkodowanie

Dobrego adwokata i pozwać Państwo Polskie na minimum
10 mln. A jak będą problemy do do Strasburga.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 2

wielomilionowe odszkodowanie

Zaraz renomowana kancelaria założy sprawę o odszkodowanie , zapewne wielomilionowe , skarb panstwa zapłaci i wszyscy będa zadowoleni
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1

ja

prokurator powinien zaplacic 10000000 ze swojej kieszeni albo na 12 lat do wienzienia
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 1

ja

prokurator powinien odpowiadac za takie pomylki na sile sadzaja ludzi
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1

CZESTER to jest przestepca

on jest zwykłym bandziorem z grupy zachara i za to czy tamto nalezało sie mu!!! dobrze ze siedziałm i szkoda ze wyszedł bo dalej bedzie rozrabiał
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 5

Dzięki

Wyjdę to może faktycznie przestane kraść i oszukiwać swoje już się nasiedziałem. Ale i tak jesteś frajerem nazywając mnie Pan.
Od dziś jestem dla Ciebie Panem a ty moim oddanym frajerze.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

O rany a ty wciąż myślisz, że jesteś mądrzejszy od innych a ci co cię krytykują to z pewnością jedna osoba. Żałosny jesteś i tyle, takim jak ty nie warto nic tłumaczyć bo i tak pozostaniesz w przekonaniu, że wszystko wiesz najlepiej i posiadasz wiedzę tajemną, której inni nie rozumieją.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

A co ma do tego żona sędziego? o.O
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jakie odszkodowanie ? Ze sprawy jasno wynika, że zdarzenie miało miejsce i to przy jego udziale bo załatwił broń palną. To, że po latach nie udowodniono jemu bezpośredniego udziału w zabójstwie, to się może zdarzyć bo z różnych publikacji wiadomo, że ludzie w więzieniach się dogadują a sądy rozpatrują sprawy na podstawie dowodów przedstawionych przez prokuratora i policję. Uważam, że w tym przypadku nie powinien mieć szans na otrzymanie odszkodowania ponieważ udowodniono jemu posiadanie broni z której zginął człowiek.Gdyby nie załatwił broni to może trener żyłby nadal i by nie było sprawy. Dziwny to przypadek, że nie wie się do czego służy broń palna. Ciekawe tłumaczenie a jeszcze ten brak świadomości. Taka to jest moja opinia. Sąd zrobi to co będzie uważał za stosowne.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2

A co ja napisałem ???

To ty czytaj ze zrozumieniem co ja napisałem !!!

Bo tak jest napisane właśnie, tyle że na odwrót , świadek jedno, broń drugie, no chyba że kolejność robi ci dużą różnice, to sorki
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0