Przesyłki sądowe z InPostu. Coraz większe kontrowersje

Opinie do artykułu: Przesyłki sądowe z InPostu. Coraz większe kontrowersje.

Awizo z datą niedoręczenia "z przyszłości", polecone pisma sądowe w zwykłych skrzynkach na listy, punkty odbioru w warzywniakach - to tylko wierzchołek góry lodowej problemów, które pojawiły się wraz z przejęciem korespondencji sądowej przez Polską Grupę Pocztową S.A., właściciela marki InPost. - Ten chaos jest niebezpieczny - twierdzą prawnicy.O zamieszaniu wynikającym z tego, że od 1 stycznia listy z sądów dostarcza InPost, a nie Poczta Polska pisaliśmy już na początku stycznia. Wtedy ...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

heheh

A tak narzekaliscie na LISTONOSZY z Poczty ...no to teraz macie ...
popieram tę opinię 19 nie zgadzam się z tą opinią 1

POZWAĆ SĄD ZA GŁUPOTE

A ja bym apelował do pozwu zbiorowego przeciwko sądom, za ich głupotę.
Bardzo często jeden dzień spóźnienia może znaczyć o przyszłości nas pozwanych, lub nas pozywających.
Jestem przekonany że kary jakie zapłacą sady po naszych pozwach otworzy im oczy, i zobaczą opłacalność durnej poczty inpost.
A sądy dzięki tym informacją o opóźnieniach, o niechlujstwie pseudo listonoszy powinny przetarg unieważnić.
Czas
popieram tę opinię 29 nie zgadzam się z tą opinią 3

Skrócą kolejki tak jak obiecali

pacjenci będą ustawiać się ciaśniej jeden za drugim i kolejki będą krótsze.
popieram tę opinię 17 nie zgadzam się z tą opinią 0

Poczta rowniz miala bajzel

Przyklad z urzedu pocztowego w Gdańsku, który obsługuje dzielnice Aniołki (róg Śniadeckich i Aleji Zwycięstwa)
Panie w środku jak w PRLu, wszystko wiedza najlepiej, klient jet złem koniecznym.
Ma czekać, słuchac itp. Słyszałem osobiscie jak na poczatku stycznia, kazali starszej pani zaplacic za abonament TV 12x pełną stawkę, nie informując jej a nawet twierdząc, że nie ma żadnej promocji i że płacąc za rok z góry miesiąc wychodzi gratis.
Listonosz jeszcze gorszy, również ważne listy polecone nie docierają na czas bądź wcale. Ulubione zajęcie wystawianie awiza, ze nikogo nie ma w domu. No ale skoro się nie podejdzie nawet do dzrzwii, nie zadzwoni! Dzięki niemu część znajomych spóżniło się już na ważne wyznaczone terminem wizyty, spotkania.
Powinni ich wszystkich zwolnić za takie podchodzenie do swoich obowiązków, u mnie w pracy nie popracowaliby w ten sposób zbyt długo.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 19

CAŁA PRAWDA !!!!

Kancelaria prawna doradcy byłego ministra sprawiedliwości Jarosława Gowina reprezentowała w przetargu na dostarczanie sądowych przesyłek firmę InPost, która wspólnie z Polską Grupą Pocztową przetarg ten wygrała.
Właścicielem PGP jest cypryjska spółka Badenhop Holdings Limited, więc podatki od wartego 500 mln zł kontraktu zamiast wesprzeć polski budżet, trafią na Cypr.

W zorganizowanym przez resort sprawiedliwości przetargu na dostarczanie korespondencji sądów powszechnych i prokuratur firmę InPost, która wspólnie z Polską Grupą Pocztową i Ruchem przetarg ten wygrała, reprezentowała kancelaria prawna GWW Legal. Jej wspólnikiem jest Mirosław Barszcz, który był doradcą ministra sprawiedliwości Jarosława Gowina.
W przetargu tym trzy prywatne firmy bez doświadczenia w branży pocztowej pokonały Pocztę Polską.

Polska Grupa Pocztowa należy do cypryjskiej spółki Badenhop Holdings Limited. Właściciel PGP podatki płaci na Cyprze, a nie w Polsce.
Z kolei Stowarzyszenie Interesu Społecznego "Wieczyste" apeluje do uczestników postępowań sądowych o składanie wniosków z żądaniem doręczenia pism przez Pocztę Polską, a w przypadku nieuwzględnienia wniosku, o skierowania zapytania w tej sprawie do Trybunału Konstytucyjnego
popieram tę opinię 31 nie zgadzam się z tą opinią 0

Włącz rozum - wyłącz TVN!

im prędzej tym lepiej!
popieram tę opinię 43 nie zgadzam się z tą opinią 14

żołnierzami ?

Proszę Cię. Zatrudniłaby emerytów z orzeczeniem o niepełnosprawności i statusem studenta ;p
popieram tę opinię 27 nie zgadzam się z tą opinią 1

Placówka w każdej gminie ?

Ciekawe bo ja z Helu musiałem jechać po odbiór przesyłki do Jastarni
popieram tę opinię 21 nie zgadzam się z tą opinią 0

Pani zakochana w panu premierze i od razu wie że na pewno będzie lepiej

usługi PP nie zawsze są rzetelne a firmy nie mającej nawet 10%
tej infrastruktury co PP na pewno będą lepsze??
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 3

artykul przeredagowano

ale faktycznie z tym sądem to niepotrzebne moje pieniactwo. po prostu wkurza mnie takie slabe dziennikarstwo. bo oczernic jest latwo, a klamstwo szybko idzie w swiat. Inpost to akurat jedna z solidniejszych marek na polskim rynku i "faktowe" dziennikarstwo tym bardziej razi
popieram tę opinię 18 nie zgadzam się z tą opinią 13

to jednak wole byc megapetentem i stac sobie jakies 30 minut na poczcie..i nie ma znaczenia czy to godzina 11 czy 17

i do diabla...rozumiem emerytow ale jak przychodzi koles w moim wieku zeby placic rachunki na poczcie to kij wam...
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 3

To nie jest kwestia Poczta czy PGP (Polska Grupa Pocztowa)

tylko warunków przetargu. To są przesyłki specjalne i tak powinny
być traktowane... Poczta polska ma do tego infrastrukturę (np. oddzielne
okienko do wydawania listów) a PGP nie.
Gdyby przetarg zorganizowano na zgodnych ze zdrowym rozsądkiem
zasadach pewnie tylko PP by złożyła ofertę...
popieram tę opinię 27 nie zgadzam się z tą opinią 2

Jeszcze pare tygodni i sie unormuje

A teraz Was wszystkich cieplutko pozdrawiam. Kochajcie sie!
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 19

Antoni Macierewicz na prezydenta RP!

On uzdrowi nasz kraj
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 5

Rzeczywiście firma inna, ale jednak współpracuje z PGP przy obsłudze przesyłek sądowych.

Swoją drogą to nieźle się wkopali z tym. Więcej będą mieć z tego strat niż korzyści.
popieram tę opinię 19 nie zgadzam się z tą opinią 3