Przydomowe oczyszczalnie ścieków a plan zagospodarowania

Witam,

W związku z trwającą budową oraz z tym, że Gmina chce inwentaryzować przydomowe oczyszczalnie ścieków oraz szamba chciałbym zapytać czy są osoby chętne do zaskarżenia następującego zapisu planu zagospodarowania przestrzennego dla miejscowości w gminie Szemud:

"e) ścieki sanitarne - do sieci kanalizacji sanitarnej, na działkach budowlanych niemających możliwości
przyłączenia do sieci kanalizacyjnej, do czasu realizacji sieci, dopuszcza się zbiorniki bezodpływowe na
nieczystości ciekłe; dla działek budowlanych o powierzchni powyżej 3000m2 dopuszcza się przydomowe
oczyszczalnie ścieków,"

Konsultowałem sprawę z prawnikiem i powiedział wprost, że zapis ograniczający budowę przydomowych oczyszczalni ścieków jest niezgodny z obowiązującym prawem oraz narusza prawo do gospodarowania własnością. Gmina bezpodstawnie nie może zakazać budowy oczyszczalni ścieków jeżeli spełnione są wszystkie warunki techniczne z nimi związane. Żadne przepisy prawa(poza planem zagospodarowania) oraz ochrony środowiska nie zabraniają budowy przydomowych oczyszczalni w naszej Gminie, a jak wiadomo niektóre rejony są trudno dostępne dla wozów asenizacyjnych i prawdopodobnie nigdy nie będą skanalizowane. Mając odpowiednie warunki możliwość budowy POZ powinien mieć każdy mieszkaniec.

Sądy administracyjne w całym kraju prawie zawsze uchylają takie zapisy.

Chciałbym znaleźć osoby, które miałyby chęć wybudowania przydomowych oczyszczalni i byłyby gotowe wspólnie ponieść koszt przeprowadzenia procesu zaskarżenia zapisów planu zagospodarowania do sądu administracyjnego. Może uda nam się zawalczyć o wspólne dobro i zniesienie tego durnego zapisu, przez który wiele osób skazane jest na widzimisię firm odbierających ścieki (szczególnie w okresie jesienno-zimowym).

Może ewentualnie ktoś kogo ten temat dotyczy, mający profesję prawniczą, chciałby się tym zająć?

Jeżeli będzie zainteresowanie podam tu maila kontaktowego.

Pozdrawiam
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3

Jestem zainteresowany. Proszę podać jakiś kontakt.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dzień dobry,

Podaję kontakt mailowy: mandragorra83@wp.pl

Proszę o kontakt. Może uda się nam coś zrobić w tym temacie
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Przydomowe oczyszczalnie ścieków a plan zagospodarowania

Dzień dobry,

My nie dostaliśmy zgody na oczyszczalnie. Urzędasy wskazują właśnie na zapis w planie zagospodarowania.

Z chęcią podłącze się do wątku.

Pozdrawiam
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Proszę sprawdzić maila, napisałem panu w minioną sobotę wiadomość
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Też jestem za
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Witam, też jesteśmy na etapie rozmowy z kancelarią adwokacką w sprawie odrzucenia przez Starostwo w Wejherowie zgłoszenia budowy przydomowej oczyszczalni ścieków i podtrzymania odmownej decyzji przez Urząd Wojewódzki w Gdańsku. Nosimy się z zamiarem zaskarżenia uchwały Rady Gminy z 2006 r. Jeśli ktoś z Państwa jest poważnie zainteresowany tym problemem i chce do nas dołączyć, proszę odpisać na forum. 25.11.2019 mamy spotkanie z prawnikiem.
P. S. Pisaliśmy do osoby, która podała adres e-mail i założyła ten wontek ale jest cisza.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jestem zainteresowany
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

witam.
czy udało się coś ustalić?
pozdrawiam Joanna
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Witam, niestety osobiście na razie odpuściłem temat z powodu czasu oczekiwania na rozprawę - musieliśmy wkopać szambo. Jednak nie chciałbym się poddawać - jutro podam nowego maila założonego specjalnie do kontaktu w tej sprawie, na który prosiłbym o kontakt osoby zainteresowane. Chciałbym podzielić się informacjami, które posiadam - może któraś osoba będzie zainteresowana pociągnięciem tego tematu. Mogę napisać w tym momencie, że 3 prawników niezależnie stwierdziło że sprawa jest do wygrania w ponad 90%. Kolejną dobrą wiadomością jest to, że jeżeli wygra jedna osoba to zapis uchylony jest dla wszystkich w gminie - wiec nie trzeba mnożyć kosztów a złożyć jeden dobrze przygotowany pozew od jednej osoby. Ja niestety w natłoku spraw zawodowo/budowlanych nie dam rady zając się tematem w tym momencie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wrzucam maila do kontaktu:
oczyszczalnie.gmina.szemud@gmail.com
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Witam, wątek jest dość stary, ale może mógłbym uzyskać informacje jak sprawa się potoczyła, moi rodzice chcieli zbudować oczyszczalnie przydomową w Rębiskach i zostali poinformowani, że tylko działki powyżej 3000 m2 są dopuszczone do posiadania przydomowej oczyszczalni ścieków. Więc jak powyżej, czy udało się coś zdziałać, komuś coś w tej sprawie?
Z góry dziękuję z jakąkolwiek odpowiedź.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Witam. Ma Pan jakieś nowe informacje?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

jestem również zainteresowany tematem
proszę o informacje: qazwert404@gmail.com
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Przydomowe oczyszczalnie ścieków a plan zagospodarowania

jestem zainteresowana tematem
funduszeppkp@gmail.com
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Instalacje tego typu na pewno robi firma z Jury - http://www.cisowa.com Sama instalacja dopasowana do klienta i potrzeb, ale dla nich plus, że pomagają w staraniach o dotację a to jest jednak mocno promowane więc jakieś środki można wyrwać na taką instalację.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Zaginął pies Doberman 02.02.16 (10 odpowiedzi)

Pies zaginął w Koleczkowie w okolicy szkoły, pies zachipowany, na uczciwego znalazcę czeka...

Nowy Mechanik (35 odpowiedzi)

Co sądzicie o nowym mechaniku w Koleczkowie przy skrzyżowaniu na Chylonie?? Warto oddać samochód...

Pytanie - dotacja do pompy ciepła (35 odpowiedzi)

Czy ktoś się orientuje czy na montaż pompy ciepła jest w naszej kochanej gminie lub szerzej -...