Pytanię do facetów - ile płacicie alimentów na jedno dziecko ???

Jak w temacie ;-)
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 5

Ja nie płacę, ale kolegę ugotował prawnik który zamiast zająć się jego sprawą to błyszczał w TV a jemu zasądzili spore alimenty, dlatego odradzam z korzystania z usług Mateusza Mickiewicza.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

dokladnie, a tu mozna policzyc ile dziecko kosztuje https://kreator-sadowy.pl/kalkulator-alimentow
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mądre słowa. Jeśli nie będziemy walczyć swoje to baby nas zjedzą. Nie możemy się dać. Niech w końcu sądy nas zauważą jak ludzi, ktorzy mają prawo d o życia.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Święte słowa !
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Walczyć? Kobieto a co powierz na to kiedy matka od ojca chce wszystko wyciągnąć nawet faktury z wakacji które ojciec płacił odebrała sama i forma jej za to oddała to też jest w porządku? Ojciec płaci za korepetycje kupuje ubrania a jej ciągle mało. To niech weźmie się w końcu matka też do roboty !
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tak dziecku należą się godziwe alimenty?i dlatego kobiety matki tych dzieci powinny walczyć o to co mależy im się ich dzieciam!!!!!!!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 8

Widocznie nie nadajesz się do życia,a teraz jęczysz i meczennice z siebie robisz.Ogarnij się kobieto bo aż się tego nie chce czytać.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

To samo przechodziłem.Piorą mózgi dzieciom.Buntowanie i zakaz widywania chodz one chciały.Typowe zachowanie obłakanych mam.Ta choroba ujawnia się jak my faceci przyzwyczaimy je do nadmiernej gotówki.
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 2

Mam nadzieję że policzylas nowy tel.i buty za kilka stowek bo trzeba być lepszym od koleżanek itp.szok,szkoda słów.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2

Jak się chce żyć poza stan materialny to tak jest.Troche przypiąć pasa. No A ojciec niech placi.Szkoda gadac
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 2

Masz rację.
Ale niech też się skończą czasy, że ojcowie pracują po dziesięć więcej godzin plus soboty
a partnerki krzyczą i wrzeszczą jesteś nierobem
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1

Dokładnie! Bo Oni muszą za coś jeść, za coś opłacić mieszkanie itd. a Matki to takie złe bo wszystko mają darmo a jeszcze od Ojców chcą... niech wezmą dzieci i te ich pożal się Boże alimenty... ciekawe ile wtedy zostanie dla Nich.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 5

Dopóki każdy z "wykorzystywanych finansowo Tatusiów" nie dostanie kilkuset złotych alimentów i dziecka 24h/dobę to nie pojmie realnych kosztów, niestety. Poza podstawowymi potrzebami są takie, o których nie mają pojęcia zwłaszcza przy nastolatkach.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 4

Pierwsza rozprawa o alimenty i zmienisz zdanie
mój drogi; porównywanue ma sens bo jeśli się go nie zrobi to sędzia ma kompletnie wolną rękę s ustalaniu wysokości alimentów podpierając się magicznhm pojęciem "zdolności zarobkowych" o których sędzia nie ma zielonego pojęcia. Alimenty powinny być ustandardyzowane taknjak w krajach rozwiniętych (podwyższane tylko w szczególnych przypadkach dzieci chorych etc.) Pozdr
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 3

Właśnie policzyłam dokładnie. Wydałam 2200 zł na córkę, lat 16 w zeszłym miesiącu. A teraz będzie gorzej- bo urlop w sierpniu, trzeba dziecko gdzieś zabrać. Potem wrzesień i koszt podręczników ok 1000 PLN. I tak dalej. A przecież nie nawet rzeczy typu paliwo, choć samochód wozi nas obie. Na urodziny przyjadą do córki trzy koleżanki na weekend- też się wykosztuję. Półmetek dopiero co miala- zapłaciłam za 2 talerzyki plus ubranie, buty. Co miesiąc coś innego, szkoda gadać, koszty są ogromne.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 10

Mój mąż przez 4.5 roku pisał i zdradzał.. Teraz to nawet wiem z kim. Złożył pozew.. On złożył... 4 lata temu powiedział też że mam wziąć młodego i się wyprowadzić a on mieszkanie jego innym wynajmie.. Bo se chce żyć... Zasadzone ma 1200 zł przez sąd nie przeze mnie.. Sąd obliczył po rachunkach jakie dałam.. Bo się wyprowadziłam z młodym. Wzięłam skromne mieszkanie żeby móc wyżyć z 500 plus .. Mam 500 zł na cały miech i nie płacze... Ale mąż złożył zażalenie o zbyt wysokie alimenty. Dzieciak potrzebuje korepetycji matma Polak angielski historia.. Reszta jest na mojej głowie.. 75 zł/h za jeden przedmiot. Dziecko gra w piłkę w klubie oddalonym o 10 km.. Paliwo.. Teraz tyle kosztuje że szok nieprawdaż... A i klub tez swoje bierze. Obiady w szkole pomimo że w domu tex może odgrzać zawsze i zjeść ciepły. Bierze młodego i przywozi przexiebionego.. Ja w nocy na sor... Apteka wita. Znowu kasa.. Wycieczka szkolna 3 razy w roku ubezpieczenie dziecka, nie mówię nic o jedzeniu ani o wynajmie czynszu i prądzie.. Tego jest tyle że głowa mala.. Co chwile cos go szkoły potrzebuje .. Ubiór.. No młody ma 12 lat.. Chciałby też mieć jakieś dobrej jakości oryginalne rzeczy.. Skoro zawsze miał. I to ja mu je kupowalam. Tak można wyliczać w nieskończoność i dzieląc na pół wydatki na dziecko to o mnie dziecko wychodzi drogo bo taki mieliśmy standard będąc razem z mężem. Niestety poszedł do innej z 2 innych dzieci i mówi że nie stać go na takie alimenty.. Gdzie dostaje na rękę 4500 koła plus 2000, pracuje u własnego ojca.ale nie ma pieniędzy.. Tsk mówi za każdym razem dziecku. Do tego buduje się przy mamusi. Faceci mają jaja ale nie mają mózgu co niektórzy
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 3

Chyba babcia (mamunia) bo facet nie potrafi bo ma za dużo na głowie.. Ojcowie.. Każdy jeden jest jak kukułka.. Podkłada jajka byle gdzie byle komu
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wy faceci to jesteście dziwni. Piszecie, że zarabiacie 4000 tysiące, ale żeby choć 1/3 z tego dać dziecku to ciężko, bo z czego wy się utrzymacie itp itd. Dziecko też się musi utrzymać, musi gdzieś mieszkać, używać media. Musi się ubrać, z ubrań dzieci szybko wyrastają, także coś co było dobre rok temu, teraz może być za małe. Niestety wszystko kosztuje. Ale jeżeli nam nie starcza 3-4-5 i więcej tys. zł, to dlaczego dziecku ma wystarczyć 1000-1500?
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 2

Mój partner właśnie czeka na sprawę, 2 dzieci 2 i 5 lat, jego ex twierdzi że 3300zl jej na dzieci idzie, tylko że nigdy nie widziałam u córki nowych ciuchów, zawsze sprane, poplamione ewidentnie za duże, czyli po kimś, wyżywienie też dramat bo dzieci zacukrzone na max, wiecznie zapomina dać kurtki czy odpowiednich ciuchów na weekendy z nim (ma co 2tyg dzieci), buty też jakieś z sieciowek bądź używane po kimś. On jej dawal 2tys przez to wpadł w długi bo nie wyrabiał a ona mówi że 1500 musi miec, gdzie jeszcze 500+ I teraz 12tys przez rok dostaje ekstra na to mniejsze. On ma kontakt z nimi codziennie, kupuje im couchy, zabawki, zabiera zawsze na jakieś kulki itd, organizujemy im czas naprawdę super, a ona jedyne co robi to uczy dzieci wszystkiego żeby umiały szybciej niż reszta żeby się chwalić jakie to mądre są, dramat. I potrafiła mówić że te 2 tys to mało, on teraz mieszka dalej, jak był na miejscu to jeszcze je woził do przedszkola I po pracy brał, masakra jak można dziecku niszczyć życie i wymuszać wszystko dodając że to dla dzieci, a dzieci w łachmanach chodzą chyba że my coś kupimy. Teraz musi rachunki zbierać to w końcu może coś dzieciom kupi, tyle dobrego
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 7

Moim zdaniem bez sensu jest porównywanie wysokości alimentów. Jest to zależne od wielu czynników
od zarobków małżonków
od rodzaju wykonywanego zawodu
od tego czy mają inne dzieci pod opieką
od tego jakie są koszty życia
od tego jakie dziecko ma potrzeby
od tego jaki był standard życia dziecka przed rozwodem (zwykle sad orzeka takie alimenty, aby życie dziecka nie pogorszyło się pod kątem standardu po rozwodzie).

Polecam zajrzeć sobie tutaj https://poznanrozwod.pl/rozwod/alimenty/wysokosc-alimentow/

Na stronie jest artykuł o tym, co ma najważniejsze znaczenie przy ustalaniu wysokości alimentów.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

nie przyjemny kardiolog -dr.Sabiniewicz (91 odpowiedzi)

dr.Sabiniewicz -kardiolog dzieciecy opinie na jego temat poprosze

Gra dla 5 latka (12 odpowiedzi)

Hej, napiszcie proszę jaka polecacie grę planszowa dla rozgarniętego 5 latka. Potrzebuje na...

Jaka suszarka do włosów? (36 odpowiedzi)

Czy możecie polecić suszarkę, która jak najmniej niszczy włosy i jednocześnie szybko suszy? Moja...