Pytanię do facetów - ile płacicie alimentów na jedno dziecko ???

Jak w temacie ;-)
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 5

Re: też mama

znam kilka, teraz już dorosłych, osób ktore wychowywały się bez ojca i są wspaniałymi, mądrymi ludźmi. To daje mi nadzieję że krzywda jaka się dzieje mojemu synowi nie uczyni go nieszczęśliwym czy skrzywionym psychicznie.
Kiedyś powiedział mi że jego tata się nim nie zajmuje bo musi ratować świat. Niestety tata nie jest bohaterem i kiedyś będzie się musiało dziecko z tą prawdą zmierzyć.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 3

Re: też mama

Znam gościa co siedzi w Anglii od kilku ładnych lat, złotówki nawet nie przyśle na dziecko, chociaż przy angielskich zarobkach te kilka stów w miesiącu by go nie zbawiło. Wiem, że lubi poimprezować, alkohole oczywiście z wyższej półki. Ale gość wychodzi z założenia, ze kobieta wyda wszystko na siebie, a nie na dziecko. Wielki tatuś pojawia się raz na pół roku, wpadnie na godzinę i heja do kolegów. Bo oni są najważniejsi. Także podczas 2 tygodniowych urlopów w Polsce potrafi odwiedzieć dziecko 2 razy. Aha zapomniałem że dzwoni, raz na 3 miesiące. Po prostu żenada. Na szczęście matka dziecka ma oparcie w rodzinie, która pomaga finansowo. A dziecko? Dziecko jest szczęśliwe, otoczone miłością babci, dziadka, wujków, cioć. Rośnie i żyje tak jakby nie potrzebowała tatusia, bo tatuś jest nierealny. Kiedyś pewna kobieta która wychowywała się bez ojca na pytanie czy nie brakuje mu go, odpowiedziała: Jak można żałować czegoś czego się nigdy nie miało. Z tym dzieckiem będzie pewnie tak samo.
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: też mama

normalny facet
po prostu..
człowiek
chciałabym żeby mój ex to zrozumial - to nic przyjemnego kiedy kobieta ma prosć o jałmużne, bo chce żeby jej dziecko się uśmiechało, mimo tego jak zostało potraktowane

p.s. normalny facet zaglądaj tu częściej - dodałeś otuchy zainteresowanym kobietom w tym wątku. Mi dodałeś. A kobieca psychika potrzebuje wsparcia i potwierdzenia, że jednak nie wszyscy faceci są cwaniakami i materialistami
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: też mama

człowieku tu nie chodzi o fatałaszki. Wychowanie, ubranie, leki, nakarmienie dziecka to wszystko kosztuje. Na jedną osobę tu duże obciążenie Jeśli rodzice nie są razem i nie chcą dbać o siebie to niech chociaż oboje dbają o dziecko. Jak ktoś spłodzi i nie pomaga matce finansowo to dla mnie jest wiór.Polska to nie Nikaragua, gdzie faceci płodzą i nagminnie zostawiają potomstwo na łaskę losu.
popieram tę opinię 20 nie zgadzam się z tą opinią 3

Re: też mama

ninja - napisał :
"Dziadek nie musi brać leków na nadciśnienie, bo do kina i na basen małolat musi chodzić? " To Twoje dziecko to zwykły małolat? A Ty jestes dorosły?
Dziecko musi się rozwijać, żeby nie skończyć tak jak Ty ! Gdzie twoja ex miala oczy, kiedy szła z Tobą do łóżka? Ale mam nadzieję, że w końcu sobie kogoś znalazł, kto pomoże jej w wychowaniu Twojego dziecka. A Ty przynajmniej finansowo się do tego dołóż. TY NIE POTRZEBUJESZ WIELE KASY. W KOŃCU NA CO CI? PRZECIEŻ MÓWISZ ŻE CIUSZKI MOŻNA KUPIĆ UZYWANE ITD - W LUMPEKSIE ZA 20 ZŁ NA PEWNO KUPISZ PRZYNAJMNIEJ KILOGRAM CIUCHÓW DLA SIEBIE, WIĘC NIE POTRZEBUJESZ DUŻO PIENIĘDZY. PIWA TEZ NIE MUSISZ PIĆ. ANI TYM BARDZIEJ NIE MUSISZ ŚWIECIĆ KASĄ PRZED LASKAMI. ZRESZTA NIE MUSISZ MIEC JUZ LASKI, LEPIEJ ZEBYS ZOSTAŁ SAM -WTEDY JEST PEWNOŚĆ ZE NIE SPŁODZISZ KOLEJNEGO DZIECKA, KTOEGO POTEM NIE CHCESZ. KUP SOBIE PSA, TO CI WYSTARCZY. A JEDZENIEM MOŻE PIES SIĘ Z TOBĄ PODZIELI - JAK BĘDZIESZ MU DUŻO SYPAŁ DO MISKI, TO NA PEWNO WSZYSTKIEGO NIE ZJE.
A DZIADKI SĄ JAK NAJBARDZIEJ ODPOWIEDZIALNI ZA TO JAK CIE WYCHOWALI. SKORO NIE PLACISZ NIECH CI WYTLUMACZĄ ZE BFRZYDKO ROBISZ. A JEŻELI ICH TO NIE OBCHODZI, TO TWOJ PIES MOZE Z NIMI SIE TEZ PODZIELI JEDZENIEM - JAK ZAOSZCZEDZĄ NA JEDZENIU, TO NA LEKARSTWA IM NA PEWNO WYSTARCZY
popieram tę opinię 17 nie zgadzam się z tą opinią 8

Re: też mama

Dziewczyny ... nie dajcie się podpuszczać ...
~bezszelestny ninja i jego "prowokacje" są poniżej jakiejkolwiek krytyki :)

Mnie przeraża że autor postu i jeszcze kilku "tatusiów" naprawdę wierzy że za 300 zł można dziecko utrzymać i jeszcze po sklepach poszaleć .
Wydaje im się że znają się na potrzebach, wychowaniu dziecka .. a są po prostu żałośni.

Tekst w stylu "zasądzone 270 płacone 330" powala mnie na kolana.

Rozumem ... kobieta go zostawiła, dobrze wygląda ( matko, jak su.. może chodzić do fryzjera - to pewnie za kasę z alimentów ), pewnie się uśmiecha , może nawet kogoś ma :)
Jak większość samotnych matek staje na wysokości zadania. Nie płacze, nie zapuściła się , radzi sobie z dzieckiem ..
buduje swój świat od nowa ...
a samca tak bardzo to booooooooooooooli...
Winna płakać , nie wychodzić z domu, broń Boże żądać alimentów w sądzie ...

mam wrażenie że mężczyźni takiego pokroju najpierw wmawiają swoim kobietom ze nie są nic warte, że nie poradzą sobie w życiu bez ich męskich ramion a kiedy się nie udaje ....
chcą się mścić ...
a nie dać na dziecko .. wydaje im się zemsta wręcz wykwintna
popieram tę opinię 18 nie zgadzam się z tą opinią 7

Re: też mama

moze chińczyk bo na pewno nie japończyk
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: też mama

jak sobie tak synka wychowali ze się uchyla od łożenia na własne potomstwo to niech płacą albo go zdyscyplinują.
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 6

Re: też mama

aaaaa i ta nowa żona może być tez obciążona alimentami (art144krio)
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: też mama

Co za tupet! Nie dość, że ostatnie grosze wydrą z ojca to jeszcze wyciągają pazerne łapska po pieniądze DZIADKÓW! Czy Wam nie wstyd?! Biednym starszym osobą ostatni grosz (który potrzebny jest często na lekarstwa) odbierać, żeby pławić się w luksusach? Jak tak można?! Dziadek nie musi brać leków na nadciśnienie, bo do kina i na basen małolat musi chodzić? Mamusia musi ODWOZIĆ SAMOCHODEM dziecko do szkoły? Już autobusów nie ma w trójmieście? Co za sztynks, szkoda słów.
popieram tę opinię 17 nie zgadzam się z tą opinią 11

Re: też mama

Dzięki
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: też mama

ja wiem.
http://samodzielne-matki.free.ngo.pl/stan.html -
to wierzycie decyduje o sposobie egzekucji wiec możesz żądać egzekucji z wynagrodzenia (60%) zajęcia konta bankowego jak i egzekucji z mienia ruchomego i nieruchomości(zatem moga mu ten spory majatek zlicytować)
http://alimenty.wieszjak.pl/inne-alimenty/77754,Czy-istnieje-obowiazek-alimentacyjny-dziadkow-na-rzecz-wnukow.html -
oczywiście że można złożyc pozew o alimenty od dziadków.
http://www.rozwody.pl/adwokat-rozwod-alimenty.html -
i oczywiście że można złożyć doniesienie do prokuratury, uchylanie sie od obowiązku alimentacyjnego jest przestępstwem i winno byc przez właściwe organy ścigane.
powodzenia.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: też mama

A wie ktoś może jaka jest dalsza droga postępowania? Ja mam prawomocny wyrok,trwa egzekucja komornicza i chociaż ojciec mojego dziecka dysponuje niezłym majątkiem ściągają śmieszne kwoty po 200zl miesięcznie. Co można jeszcze zrobić? Słyszałam,że jest możliwość ubiegania się o Alimenty od dziadków dziecka, ewentualnie złożenie zawiadomienia do prokuratury??? Ktoś się orientuje? A tych mądrości o dziecku jako może jeść na śmietniku i ubierać się w worki na kartofle już nie da się słuchać. Takim facetom na pohybel. Wstyd i żal,że tak myślicie o własnych dzieciach. Wynaturzeni jesteście na maksa.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 4

Re: też mama

proponuję "tatusiom" wszystkie te argumenty podnieść na rozprawie o obniżenie alimentów, jest duża szansa że następna rozprawa w której będą uczestniczyć będzie dotyczyła ich ubezwłasnowolnienia.

mój 5-letni syn ma zasądzone 300 zł, ojciec nie płaci, utrzymuję dziecko sama ( za dużo zarabiam na fundusz alimentacyjny) mam nadzieję że uda mi się "tatusia" za notoryczne uchylanie się od obowiązku alimentacyjnego wsadzić do pierdla.
popieram tę opinię 20 nie zgadzam się z tą opinią 4

Re: też mama

Tylko, że my żyjemy tu i teraz. Myślę, że kwestia tego ile ojciec daje na utrzymanie własnego dziecka, należy też do jego sumienia. Jeśli uważasz, że za 660 złotych miesięcznie dziecko ma wszystko co potrzeba (oszczędzę Ci wymieniania podstaw), to gratuluję dobrego samopoczucia.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: też mama

Niektóre kobiety to tylko potrafią wypinać tyłek, zachodzić w ciążę i wołać o pieniążki! A prawda jest taka, że utrzymanie dziecka to nie taka droga sprawa, tak jak pisał przedmówca - już może nie worki po kartoflach, choć wcale nie wykluczam, rożne są możliwości materialne - to zakup ubrań używanych lub wzięcie od kogoś za darmo (MAŁO TO OFERT TYPU "ODDAM UBRANKA DLA DZIECKA"!!!!?) nie powinien stanowić problemu dla normalnego człowieka, ale jak się chce kupować śpioszki Marks & Spencer i jeszcze sobie fundnąć co drugi dzień kosmetyczkę i co dzień nowy kosmetyk i ciuch to potem się wydaje takim kobietom że te 330 złotych to mało, a 330 złotych to pieniądze za któe żyje przez dwa miesiące przeciętny Japończyk.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 16

Re: też mama

"kiedyś dziecko można było wypasać za to co samo zebrało z pola, wyszabrowało, albo zarobiło na targu. Nikt nie płacił podatków, czy innych danin typu alimenty i ludzie jakoś żyli (dzieci też). Tylko teraz "mamusie" obrosły w piórka i już zjeść chleb ze smalcem, czy miske ryżu to już be. Dziecko nie musi chodzić do kina, ubrania można zrobić tanim kosztem ze starych szmat lub worka po kartoflach. Buty tak samo. Więc nie piszcie bzdur!"

Doskonałe :))

A prezerwatywy można zrobić na drutach! I prać w rzece co najmniej po co trzecim użyciu.
Żeby obejrzeć mecz, wcale nie trzeba mieć telewizora, wystarczy że sąsiad na parterze ma plus ma w miarę przezroczyste okna. Zresztą, niech ktoś mi wytłumaczy co interesującego jest w gapieniu się godzinami na bandę kretynów w krótkich spodenkach uganiających się za jedną piłką, albo który debil z deskami na nogach skoczy dalej, ryzykując skręt karku?
Piwo to zupełna strata pieniędzy. Chcesz poczuć że ci się kręci w głowie, wyjdź na ulicę i obraź jakiegoś bardziej przypakowanego typa. Jeśli zrobisz to prawidłowo, a typ mieszka w pobliżu, masz zagwarantowaną regularną dostawę usługi.
Nie wydawaj pieniędzy na pisemka z gołymi paniami, prawdziwy tytan oszczędności używa wyłącznie wyobraźni. Plus lornetki, tę można zawsze komuś podwędzić.
No i polityka i kobiety. Na to zawsze można ponarzekać całkiem za darmo.
popieram tę opinię 20 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: też mama

co za prostaki - wielcy tatusiowie. Skoro mama utrzymuje dziecko, to tata tez musi. Po połowie. A mamy dodatkowo dzieci wychowują i z tego względu należy się pełen szacun, że zajmuja się dziecmi i i nie leżą po pracy z piwkiem w ręku. CI MĄDRZY TATUSIOWIE KTÓRZY TU TAK KRZYCZĄ TO ZWYKŁE SKĄPIRADŁA, KTÓRE SIĘ BOJĄ ŻEBY NA PIWKO NIE ZABRAKŁO. KIEDYŚ WAM TE SKĄPSTWO WYJDZIE BOKIEM, A WASZE DZIECI NAPLUJĄ WAM W TWARZ. NIESTETY ALE TRZEBA ZDAWAĆ SOBIE SPRAWĘ Z TEGO PO CO SIĘ ŻYJE
popieram tę opinię 16 nie zgadzam się z tą opinią 8

Re: też mama

a ile to było przypadków, że dziecko było zaniedbywane (trzymane w piwnicy itp.) przez matke, a kasa za alimenty leciała strumieniem. 300zł w kieszeni, a dziecko w bunkrze! Ile jeszcze będziemy słyszeć o takich przypadkach?! Czy matki w końcu się opamiętają? Czy ich chciwość znajdzie w końcu umiar?! Czy człowieczeństwo weźmie górę?! Ja już nie mam złudzeń...
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 14

Re: też mama

Kapelusznik,a myślisz że te twoje parę stówek naprawdę starcza na żywność ,ubrania,transport,szkołę,zajęcia pozalekcyjne,rozrywki, opłaty mieszkaniowe i inne dla dziecka,a oprócz tego matka jeszcze może poszaleć u kosmetyczki i wyjechać na Hawaje ??? Radzę zejść na ziemię! Idź po prostu do sklepu i zorientuj się w cenach. Nie ośmieszaj się,bo głupia kurteczka dla dziecka kosztuje 130 zł,a dziecko co sezon potrzebuje nowych,bo jakbyś nie zauważył dzieci rosną. Przyznaj się szczerze,że coś cię boli,a raczej czegoś nie możesz przeboleć. Tylko pamiętaj,że Twoja mściwość odbija się na Twoim własnym dziecku. Życie nie zawsze bywa sprawiedliwe,ale czasem bywa przewrotne. Może kiedy to ty poprosisz dziecko o pieniądze na leki,bo emeryturka będzie za mała,a wtedy usłyszysz,że na fanaberie to NIE MA.
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 3

Inne tematy z forum

Jaki prezent na komunię dla dziewczynki? (33 odpowiedzi)

Macie jakieś pomysły? Prezent czy raczej pieniądze? Dodam, że na przyjęciu będzie dość dużo...

Zmiana zawodu - od czego zacząć? (74 odpowiedzi)

Szukam na siebie pomysłu. Któraś z was też stała przed opcją przebranżowienia się, jak wam się...

Czajnik elektryczny (3 odpowiedzi)

Witam, szukam dobrego czajnika elektrycznego