Rachunki za prąd

Czy nie wzrosły państwu nagle rachunki za prąd o ponad 50% ?
Nie chodzi o podwyżki cen energii o 10% czy 20%, tylko o nagłe zwiększenie wskazań kwh przy podobnym użytkowaniu jak w poprzednich okresach.
Proszę zwrócić uwagę i ewentualnie podzielić się swoimi spostrzeżeniami.
Dziękuję.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Rachunki za prąd

Nikt nic?
Bardzo ciekawe bo ja mam 3 liczniki na tym osiedlu i dokładnie w trzech różnych miejscach zużycie prądu w każdym z tych miejsc wzrosło o 50% ±1%. Miejsca są niezależnie użytkowane przez 3 niezwiązane ze sobą osoby. Wygląda mi to bardzo dziwnie jakby ustawiony został jakiś mnożnik zużycia prądu o ile to w ogóle technicznie możliwe. Sprawa dotyczy tylko ostatniego okresu rozliczeniowego. Przypadek?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Rachunki za prąd

Jest epidemia, ludzie siedzą w domu to więcej idzie prądu. Ot, zagadka rozwiązana :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Chodzi o okres styczeń-marzec 2020, w tym czasie jeszcze nie było ogłoszonego stanu epidemii w Polsce. Skoro nikt więcej nie zauważył nic dziwnego pozostaje podejrzewać że to przypadek. Nie mniej będę monitorował bo jakoś nie do końca daję wiarę tym nowym licznikom cyfrowym.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Po publikacjach na temat zawyżonych rachunków za prąd u mnie z 350 nagle zeszło na 250, a nic w odboorze energii się nie zmieniło. Non stop te same urządzenia pracują.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Na jakim osiedlu?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Osiedle malo ważne, chodzi o cyfrowe liczniki te nowo-wymieniane. Czy to beda karczemiki czy gdziekolwiek indziej nie ma znaczenia. W moim przypadku to karczemki.
Polecam monitorowac zuzycie energii albo zamontowac drugi licznik na wejsciu pradu do mieszkania.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

dobry stomatolog - kogo polecacie? (128 odpowiedzi)

jak wyżej, zależy mi na dobrym stomatologu (dobrym pod względem jakości usług i ceny), najlepiej...

W co inwestować w XXI wieku? (24 odpowiedzi)

Witam, Dział dotyczy deweloperki i nieruchomości są oczywiście dobrym kapitałem, lecz nie każdy...

Dzieci bawiące się pod oknami Storczykowa 7 (10 odpowiedzi)

Dzieci do późnych godzin hałasują pod klatkami, kopią piłką w garaże, niejednokrotnie piłka...