Remont klatek schodowych przez Spółdzielnię Chełm

Cześć, chciałem zapytać jak wyglądają u Was klatki schodowe. Mieszkam przy Witosa 19 klatka jest w okropnym stanie. Miałem okazje być w innych dzielnicach w wysokich blokach i tam jest o niebo lepiej spółdzielnie prężnie remontują, odnawiają klatki a u mnie jest tragedia. W innych dzielnicach klatki schodowe zachęcają do wejścia np. wysokie bloki na Siedlcach przepięknie odnowione klatki a na Witosa tragedia, brudne ściany, brudne schody, wiszące kable, byle jak połatane dziury po ich montażu, okropne poręcze....
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Z tego co wiem, wysokie budynki mają duże zadłużenie na Funduszu Remontowym, sięgające setek tysięcy złotych. Jest ono wynikiem kosztów docieplenia budynków i wymiany wind na nowe. Myślę, że z tego powodu mieszkańcy tych budynków remontu klatki schodowej nie doczekają się szybko.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zastanawiam się jak inne SM potrafią i ocieplić wysoki budynek i wymienić windy a do tego zrobić remont klatek... szkoda że u nas tego nie potrafią, za czynsz płaci się regularnie a mimo tego są duże zadłużenia na Funduszu Remontowym??? na co te pieniądze są wydawane, windy zostały wymienione odkąd tam mieszkam jeden raz, ocieplenie zrobione kilka klat temu i wciąż jesteśmy zadłużeni?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Bo SM to przeżytek
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Biorą kredyty. Wtedy drastycznie wzrasta czynsz, a konkretnie np.fundusz remontowy.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

nie słyszałem, żeby sm chełm brała jakieś kredyty. znasz taki temat?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mam nadzieję że po aferze ze SM Ujeścisko zrobią porządek w prawie i będzie ktoś nadzorował SM
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Remont klatek schodowych przez Spółdzielnię Chełm

Mam jeszcze mieszkanie w bloku na Przymorzu przy rynku i tam na prawdę aż miło się wchodzi do bloku a u nas na Witosa może na piętrach nie wygląda to źle ale parter to tragedia ale choć sam dół jakby wyremontować to już by inaczej wyglądało,zlikwidowac te wielkie metalowe drzwi,odmalowac dużo nie trzeba,a tak to jak jakaś patologia choć mieszkają normalni ludzie.Inna kwestia są informacje w gablocie o stale rosnącym zadłużeniu kilku mieszkań np.niedawno było 6 mieszkań na 8tys zł a już jest 9 mieszkań i 14 tys zł.Kto na to pozwala?ciągle te same lokale bezkarne.Chyba też przestanę uczciwie płacić skoro nie ma żadnych konsekwencji...
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Remont klatek schodowych przez Spółdzielnię Chełm

Ja ostatnio byłem na Siedlcach w wysokich blokach to się zdziwiłem jak fajnie wyglądają klatki, czerwona cegła czyściutko. Masz rację na Witosa to wygląda jakby patologia tam mieszkała.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Remont klatek schodowych przez Spółdzielnię Chełm

Zadłużenie w Funduszu Remontowym moim zdaniem wynika z nieudolności naszej SM. Raz wymienili i raz ocieplili budynek i to spowodowało ogromne zadłużenie w Funduszu Remontowym???
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Remont klatek schodowych przez Spółdzielnię Chełm

Miało być raz wymienili windy:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mieszkanie na Przymorzu? Jesteś właścicielem - to poproś o wydruk z ewidencji funduszu remontowego tej nieruchomości... czy w ogóle taka ewidencję prowadzą, czy ... "po uważaniu".... i napisz coś na ten temat
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Uzyskałem dane z Działu technicznego spółdzielni. Dla budynku Witosa 13 zadłużenie (to znaczy wartość robót wykonanych na budynku od roku 2007 w stosunku do wpłat mieszkańców na fundusz remontowy) wynosi bez mała 580.000 złotych. Ten wieżowiec - przy obecnej stawce 1,80 zł/m2 gromadzi rocznie ok. 77 tys. złotych. Krótko mówiąc, do "wyzerowania" poniesionych kosztów trzeba 7,5 roku! Usłyszałem, ze są budynki, które mają dodatni bilans funduszu remontowego i na tych budynkach wykonuje się remonty klatek w pierwszej kolejności. trudno coś zarzucić takiej logice.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jak SM może aż tak zadłużyć budynek? Nie rozumiem jak inne budynki mogą mieć dodatni bilans a inne ujemny?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Czy to SM zadłużyła budynek? Moim zdaniem nie!!!!! Odpowiedź jest prosta. Na jednych budynkach wykonywano kosztowne remonty (jak się dowiedziałem docieplenie wieżowca to koszt rzędu 800.000 złotych) na innych budynkach remonty były tańsze, a wszyscy płacą tą samą stawkę na fundusz remontowy. Można było nie docieplać (????) wieżowca, wtedy byłyby pieniądze na remont klatki schodowej a nawet na (przysłowiowe) "złote klamki". Każdy temat ma dwie strony.....
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Oczywiście zgadzam się że ocieplenie budynku było ważniejsze .... ale klatki to katastrofa dlaczego np. SM nie dopilnowała gdy montowano kable aby to wykonać estetycznie u nas w 19 kable wiszą dziury połatane byle jak.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

te kable na Witosie 21 wiszą od 20 tu lat, mało tego... ciągle pojawiają się nowe. Operatorzy TV i internetu podłączają nowych odbiorców bez uzgadniania z spółdzielnią. Jestem za tym, żeby te wszystkie "przewieszki" poucinać i wtedy się okaże co do kogo należy... vectra , orange i inni szybko się zgłoszą a wtedy poprowadzą instalacje jak trzeba, w ładnych peszelach....
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

A może zawnioskować o stawkę np. 2,5 złotego za metr, wtedy remont byłby możliwy po 4-ch latach?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

To samo przy balkonach,żebym we własnym zakresie nie pospinal przy oknie sporej ilosci kabli to już latałyby chyba po całym balkonie,przy większej wichurze uderzenia były mocno odczuwalne-przy okazji zauważyłem że również nie zdemontowano kotw od rusztowań,a kiedy były rozstawione to już nikt nie pamięta...
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Najlepsze są informacje SM dla mieszkańców przyklejone u nas w bloku nr 19 bezpośrednio na ścianie przy winach - odklejając je odkleja się również farba co oczywiście wygląda koszmarnie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

mają wino na klatce a i tak narzekają, co za ludzie ;)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Jakie wino??? może jakieś szczegóły... poprosze bo chyba nie jestem w temacie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

zamiast "mają" chciał napisać "chleją" - i wszystko jasne
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ale kto chleje i gdzie bo u nas w 19 jest spokój
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Imprezy w dni robocze po nocach to spokój!?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Telefon na policję że zakłócają ciszę nocną ktoś kiedyś wykonał?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tak ,często przyjeżdżają do g*wniarza w bloku 25 co imprezuje jak tylko starzy wyjadą a wygląda to tak że towarzystwo w momencie pukania się ucisza i nie otwiera policji albo mundurowi się pokręcą i odjadą.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Remont klatek schodowych przez Spółdzielnię Chełm

Czy są jakieś plany remontu klatki na Witosa 19? Dlaczego w innych blokach np. Witosa 25 są pięknie wyremontowane klatki a w bloku 19 brud, syf ....
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Na stronie spółdzielni jest plan remontów, ale aby obejrzeć trzeba chyba mieć ekartotekę.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Remont klatek schodowych przez Spółdzielnię Chełm

Nie wiem co to ma do tego ,być może coś na pewno ale w krótkim czasie zadłużenie na Witosa 25 spadło z 14 tys do raptem 3 ,dziwnym trafem znikneli mieszkańcy pijusy i od razu rozpoczęły się remonty.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Częstotliwość lotów samolotow. (7 odpowiedzi)

Czy my,mieszkańcy osiedla Chełm musimy znosić nasilenie przelotow samolotów nad naszymi...

głośny seks za ścianą (105 odpowiedzi)

Za ścianą mamy parkę, która bardzo głośno uprawia seks w nocy np. 4 rano, łóżkiem walą w ścianę i...

Pralnia przy ul.Chałubińskiego 29 (7 odpowiedzi)

Dowiedzieliśmy się od radnej dzielnicy, że wielu mieszkańców Chełma nie wie, że w ich dzielnicy...