Renault Laguna II

Lagunę można rozpoznać na pierwszy rzut oka. Wyraźna i czytelna linia, szerokie nadkola podkreślają mocny i zdecydowany charakter tego auta. Lekkie linie budzą wrażenie mocy. Wydaje się gotowa do skoku. Wnętrze Laguny jest jasne i przestronne. Deska rozdzielcza o wyraźnie zaznaczonych krzywiznach wydaje się zarazem lekka i dynamiczna. Kolory i materiały zostały starannie dobrane. Troska o ...
więcej
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4

REMONT SILNIKA

Witam mam lagune 2 1,9dci zrobiłem 1 remont co koszta wyniosły mnie 6500zł a auto nadal jest złom teraz naprawa wynosi mnie 4000zł i nada nie chodzi jak powinna . a wymieniłem wszystkie podzespoły jaki są mozliwe pod maską , od silnika po turbine wtryski ,pompe paliwa , także ja mam pecha do tego auta
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

300000tyś.km

Witam Mam lagunę z 2001 roku 1.8 16v przejechane 300000tyś.km!!!! i żadnej poważnej usterki!!!!! Olej 10w40 wymiana co 15000tyś. I na pewno kupię drugą lalę ale tylko w benzynie!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

bo wiekrząść osób które to pisały nigdy w życiu nie mialy francuzkiego samochodu i wierzą w stereotyp z lat 80-90 kiedy te samochody miały zła opinie
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

VW ma najgorsze silniki

ciekawo dlaczego w dieslach VW pękają głowice jeśli są to najlepsze silniki. A po drugie gdzie sie nie spojrzy to samochody grupy VW stoją po warsztatach
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Laguna II 1.6 z 2007

kupiłem sobie pół roku temu i naprawdę jestem zadowolony. Duże autko, suży bagażnik. Cichutki. DObrze trzyma sie jezdni. Sillnik może za słaby na takie gabaryty, no ale sie z tym liczyłem. Nie mogę złego słowa o aucie powiedzieć
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

laguna 2.2dci

bardzo fajne autko jerzdze od wrzesnia i jestem bardzo zadowolony
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

mam lagune 1.9 dci odpowidz !!!!!!!!!!

jezdze laguna 1.9 DCi od 2008 roku ponad 2000 tys.km i zero problemów ( synku akto jezdi do SERWISU )
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Laguna 2 1.9DCi

Witam!!! ludzie nie przesadzajcie z tymi komtami, kupcie sobie lepiej rower!! Samochód jak każdy inny. miałem passata, avensisa, golfa teraz laguna 1.9dci. Cóż na początku jak go kupiłem miał 110tys przebiegu. Poprzedni właściciel oznajmił iż do wymiany jest czytnik karty. Pojechałem do serwisu wymieniłem , koszt 1500zł za czytnik!!!! :/ drogo ale co zrobić. Wymieniłem jeszcze po miesiącu klocki hamulcowe tak żeby miec spokój i opony. Przez 2 lata ZERO AWARI nic kompletnie.. Mróz podczas mojej studniówki -31 (styczeń 2010)a diselek 2 sekundy krecenia rozrusznikiem i chodzi :D Obecnie Przebieg 150tys zaczyna brać troszkę olej przez turbinę. Kupiłem po regeneracji za 900zł zamontowałemsam i teraz nawet kropelki ne weźmie. Niewspominając o dynamice auta moment prawie 300NM !! kto jeździł to wie :D polecam
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja mam to auto 3,5roku .Zrobilem ponat70 000 km Noge mam cieszkawa bo jechalem 220. Spalanie wjezdzie miejskiej wychodzi 6.5 l/100.I napewno nie zamienil bym sie na ww.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

średnio na jeża.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Laguna 3.0 v6

bardzo polecam auto na trasę, do dojazdów do pracy raczej nie bardzo, spalanie w mieście kształtuje się na poziomie 14l, na trasie przy włączonym tempomacie można zejść do 9l. Bardzo komfortowe, jednak mam wrażenie że zawieszenie dość miękke, czuć to przy wyhamowywaniu na zakrętach. Oprócz kilu problemów z elektroniką (czujnik deszczu, nie działający tempomat) auto bez awaryjne. Jednak cena części może niektórych zaskoczyć. Dość drogi w eksploatacji. Moja rada jeśli nie stać cię na paliwo lub na części do niego, to lepiej nie kupuj bo utoniesz.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

laguna 2003

Witam kolegę
Ja mam lagunę z tego roku w benzynie 1.8 16v 120km
zrobiłem jak na razie 7 tyś a co do silnika to złego słowa nie powiem
dynamika jest dobra pomimo ze kombi.
Zależy dla kogo taka dynamika wystarczy heheh mnie wystarcza bo mam rodzinę i bezpieczne autko a do osiągów to przedtem miałem megane coupe i tam dynamika była super ale komfortu nie było . Coś za coś
Tak więc kolego 1.8 starczy. Mi spalanie w trasie udało się uzyskać z eko jazdą około 6.1l/100km a w mieście na krótkich odcinkach zimą ponad 10l
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Francuski

Francuzki heheheh?
Chyba francuski....
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

trzeba byc naprawde IDIOTA aby wymieniac filtr powietrza w serwisie.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Mam tą Lagune dopiero miesiąc i na razie jestem zadowolony pali bez problemów.Drogie części ostatnio wymieniałem uszczelkę pod pokrywa zaworów,koszt jej to 350zl plus robocizna.Tuleje tylnej belki to 150zl a robocizna 180zl ponieważ trzeba wymontować całą tylną belkę aby je wymienić.Mimo tego jestem na razie zadowolony z osiągów i komfortu jazdy.Możesz kupić samochód za małe pieniądze z bardzo bogatym wyposażeniem
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

zibi

Witam
Jak tak czytam te opisy to mi się chce śmiać że ludzie kupują samochody nic nie wiedząc o podstawach użytkowania samochodów. jak można mieć pretensje że znów jest wymieniany rozrząd po 20tyś od wymiany poprzedniego.
No to jak się dopilnowało że wymiana była bądź źle wykonana albo tez zamontowano złej jakości części.
każdy by chciał jeździć i jeździć i nic nie dokładać. Tak się po prostu nie da.
Lepiej kupić o 10 tyś droższego Passata i na pewno nic się nie dołoży hehehe np zawieszenie za ponad 2 tyś zł.
sam mam laguna 2 z 2003 roku 1.8 16 v. kupiłem za 10500zł z webastem świetna sprawa i przejechane ma ponad 77tyś założyłem gaz i ciesze sie komfortowym autkiem. a to że czasami mogą wystąpić naprawy to i tak jestem 10 tys do przodu do Passata i właśnie te 10 tys mogę przeznaczyć sobie na paliwo , na naprawy i na części obsługowe samochodu.
pozdrawiam wszystkich na forum decyzje podejmuje każdy sam- Ja podjąłem taką że kupiłem Lagune i nie żałuje. Powiem tylko ,że do passata nic nie mam bo to bardzo komfortowe autko i wielu znajomych jeździ takimi ale cena do rocznika niestety ma sie nijak.
pozdrawiam zbyszek
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

kolego jak bys dbal tak jak trzeba o turbo by ci tak szybko nie nawalalo wychladza sie za kazdym razem ja a co wozne tez jest to lac pelny senstyczny olej do silnika i interkulera zarazem do lepszego chlodzenia turbiny a nie jakis dislowski olej typu mineral!z opisem do silnikow wysokopreznych!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Laguna

Witam,przymierzam się do kupna Renault Laguna z silnikiem benzynowym....Jaki wybrać 1,8 16V czy 2,0 16V ,który z nich jest najmniej awaryjny?
proszę od podpowiedż
mój e-mail : marcin80.28@o2.pl
z góry dziękuję
pozdrawiam:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

spryskiwacze swiatel laguna 2

spryskiwacze swiatel dzialaja jedynie przy wlaczonych swaitlach mijania razem ze spryskiwaczem szyb wlacz swiatla i spryskaj szybe przednia uruchomi sie automatycznie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

laguna 1.6 16v

Witam JA posiadam lagune II 2004 98000 przebiegu 2 x klocki 1 tarcze i gałki z przodu oleje itp. ogólnie podstawa, mankamentem tego auta jest przednie zawieszenie i plastiki w środku głównie deska, ale to efekt tego że w aucie jest potwornie cicho niewiele dociera z zewnątrz i słychać każde skrzypnięcie, niestety po kilku naszych dziurach rozkręci się wszystko. Reszta w porządku powiem szczerze mam też golfa 2 lata starszego i ten jeszcze z salonu nie wyjechał i już był zepsuty, a panowie w serwisie wydali auto nowe bez nabitej klimy później kilka wizyt poprawkowych łącznie z ładowaniem akumulatora. Co do DCI to niestety ale ten typ silnika trzeba traktować ostrożnie i z uczuciem sam jeżdżę na krótkich odcinkach i nie zdecydował bym się na ten rodzaj silnika, fajny na długie trasy ale jak ktoś będzie uważał to i dci pojeździ na mieście. Więc panowie myślę że czas zapoznać się z instrukcją obsługi a nie narzekać że się zepsuło. Widzę że niektórzy zmieniają paski po 20000 to ciekawe kupują zamek za 500 - straszne, i jeżdżą po parkingu serwisowym na wygodnym fotelu, fajnie macie. Prawda jest taka że każde auto się psuje, im nowsze tym jest coraz gorzej z jakością i trwałością wykonania - niestety polityka firm (byle do końca gwarancji)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1