Renault Laguna II

Lagunę można rozpoznać na pierwszy rzut oka. Wyraźna i czytelna linia, szerokie nadkola podkreślają mocny i zdecydowany charakter tego auta. Lekkie linie budzą wrażenie mocy. Wydaje się gotowa do skoku. Wnętrze Laguny jest jasne i przestronne. Deska rozdzielcza o wyraźnie zaznaczonych krzywiznach wydaje się zarazem lekka i dynamiczna. Kolory i materiały zostały starannie dobrane. Troska o ...
więcej
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4

odpowiedz

lagunę zamyka się z karty, kluczyk w karcie służy do otworzenia drzwi tylko gdy padnie akumulator i tylko w zamku od kierowcy po zdjęciu osłonki
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

mam problem :(

kupiłam renault laguna kombi 2002r.,odpalana jest na starter a w drzwiach nie ma zamków a przy pilocie mam kluczyk czy ktoś wie do czego ten kluczyk?chce zauważyć że zamka nawet nie ma z tyłu do bagażnika.z góry dziękuję za pomoz i pozdrawiam :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

super auto

mam lagune 2006r disel, super sie jezdzi, na trasie pali5l. w miesic6.2
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Śmieszne

A dlaczego właściciele XX witają sie na ulicy ??
bo cały dzień na polu jeździli .
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Kolejna laguna

Miałem lagunę 1 , pierwsza wizyta w warsztacie 250 tys km wymiana końcówki drążka kierowniczego. Przejeździłem 330 tys głównie po mieście. Teraz jeżdżę laguną 2 i też nie narzekam . Z tego co wiem od znajomych z turbiną w dieslu bywają kłopoty ja mam benzynę więc nie mam takich problemów. Autorzy tak krytycznych postów albo mieli wyjątkowego pecha albo nie potrafią jeździć
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

laguna II 2.0 benzyna 2003 rok

Witam!

Czytałam wiekszość opini i zdania sa podzielone. Chcemy z mezem kupic Renault Laguna 2.0 TURBO w benzynie rok 2003, 174 tys ma przejechane. w opisie aukcji jest napisane ze jest to AUTO OD PRACOWNIKA RENAULT Z FRANCJI. było serwisowane tam. Czy warto kupic taka lagunke? Chcemy ja w gaz wrzucic.

Pomocy! ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tarcze chamulcowe

witam, panowie mam problem muszę wymienić tarcze hamulcowe z tylu w mojej Lagunie2 1.8 2001r dowiadywałem się jakie są w sklepach i są 3 rodzaje w serwisie doradzili ze lepiej wymienić cale komplety z łożyskami. Proszę o pomoc czy lepiej wymienić cale komplety czy mogę obejść ten temat bez ściągania łożysk i zamontuje tylko same tarcze. dzięki za pomoc pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Laguna 2 1.9 DCI 120KM

Witam.Posiadam Lalę od ponad roku,kupiłem ja z padającą turbiną,kupiłem po regeneracji zrobiłem 7000km i jak narazie wszystko z nią ok.Robiłem tylne zawieszenie(poduszki belki) radzę kupować te najlepsze,bo te tanie nie oryginalne wytrzymuja 5 000km tylko.Czasem coś sie wiesza wskaźnik temperatury i nie zawsze pokazuje wskazania.Błędnie pkazuje komputer spalanie,zaniża o około 1 litr/100km. Nie oszukujmy sie spali około 7l/100km.Czesto tez podgrzewa świece żarowe mimo iż silnik ciepły....no co do elektroniki to mam ogólnie najwieksze zastrzeżenia.

Jaka cena takie auto...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

laguna2 1,9dci grandtour 2002r

kupiłem używaną w 2008 w Niemczech u autoryzowanego dealera rezygnując tam z rocznej gwarancji z przebiegiem 80 tyś km .Od razu pojechałem nią na Chorwację i było bez zarzutu żadnych problemów a ekonomika doskonała (5,3 litra /100 km z klimatyzacją ) Do tej pory przejechałem 75tyś czyli mam 155 tyś na liczniku i do tej pory wymieniłem : drążki kierownicze sworznie zwrotnic ,poduszki tylnej belki , podnośnik przedniej lewej szyby, klocki hamulcowe przód , tarcze i klocki tył , akumulator i przednią szybę w którą dostałem kamieniem na autostradzie . Olej wymieniam co 10 tyś km ELF syntetyk Samochodem zwiedziłem całe południe Europy i jest on eksploatowany codziennie nawet przy największych mrozach. Jesteśmy z żoną bardzo zadowoleni z komfortu i ekonomi samochodu. Nie jest to autko dla młodych gniewnych ani łysych napakowanych wielbicieli BMW ale dla spokojnych i zrównoważonych z doświadczeniem jeżdżących kierowców . Mogę to autko polecić każdemu pasjonatowi wygody taniej eksploatacji a zarazem elegancji. Kto dba o samochód ten na pewno będzie z niego zadowolony. Ja następną na pewno kupię Lagusię 3
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Skąd wy bierzecia te auta???? Knfortowe tanie i ekonomiczne AUTKO POLECAM

Skąd wy bierzecie te auta ludzie albo jeździć nie umiecie o autka nie dbacie
jeżdżę laguna 3 lata owszem wymieniłem turbinę i koło dwu masowe ale to normalne znajomy kupił WIESWAGENA TOURANA 2007r po miesiącu skrzynia do roboty turbina i koło dwu masowe ludzie weźcie się w garść każde auto jak się nie dba to się sypie GORĄCO POLECAM LAGUNA 2 jak sie trawi zadbane auto to za nieduże macie knfortowe tanie i ekonomiczne atuko POLECAM
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

laguna 2 1,8 .2005r

mam lagune od 7 lat nigdy mnie nie zawiodła .naprawy wymiana koncowek drazkow i ta migajaca lampka kluczyka w lewym dolnym rogu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

grat

to szczęściarz jesteś. mam ten sam model z tego samego roku i jeździć się nie da a samochód ma niewielki przebieg. Rypie się głównie elektronika, szyby nie chcą się otwierać, ABS wariuje, samochód sam dodaje gazu, wymieniałem sterownik, to teraz coś innego rąbło znowu. Co tydzień coś nowego. Samochód jest co tu dużo mówić guaniany. Odradzam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Moim zdaniem landra jest bardzo fajna bo ją mam , czasami sie psuja.W mojej zepsuła się pompa wodna a mam ją już 7lat
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

laguna 1,9

witam, też jestem posiadaczem laguny II, do tej pory mnie nie zawiodła (prawie rok) a teraz troche sie dzieje no ale jeżdżę nie mało a auto wiadomo nie jest nowe a druga sprawa gdyby stało to by si e nie zepsuło;) wiadomo, że jeżeli jest w ciągłej eksploatacji to trzeba coś tam dokładfać i to nie tylko do laguny ale i do każdego innego;) pozdrawiam;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: laguna 2.2 dci

Chmura czarna dymu to na 90% przeplywomierz albo elektrozawor bardziej stawamiam na przeplywomiez , dostaje zla mieszanke paliwa. Pozdrawiam
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

laguna 1.9 dci

jesli po dynamicznej jezdzie odrazu gasisz silnik to niestety musisz liczyc sie z tym ze turbina ci padnie a pompa paliwowa padla ci od jezdzenia na rezerwie......nie umiesz sie obslugiwac diesel....ja juz mam tyle lagune i wszystko cyka tylko o auto trzeba dbac
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

bajka

laguna II 2006r.jeżdżę 2 lata co się zużyje trzeba wymienić dbaj jak o żonę.Jeżeli nie lubisz żony masz problem,zmień samochód i żonę.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

bajka

fanta / coca-cola trzeba dbać . nie ma aut bezawaryjnych.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Laguna II 1.9dci 120KM 164tys km

Ja przed zakupem laguny wiele czytalem na ten temat i po mimo zlej opinii kupilem lalunie, jezdzilem nia prawie rok i z usterek to mialem problemy z karta, po naprawie kupilem sztywny estetyczny wizytowniki i w nim nosilem karte (problem z naprawami karty znikl) . Autko przed jazda odpalone aby silnik sie rozgrzal, po trasie chwile chodzilo aby turbina ostygla.Autka nie katowalem a olej wymieniony po 9,5tys km. 10 miesiecy po zakupie pojechalem do znajomego mechanika bo cos dzwonilo pod maska. Odpowiedzial i pokazal bardzo szyko ze tyrbina ma luzy,leci z niej olej i wyszczerbily sie lopatki ( fragmenty dzwonily w rurze dolotowej do interkulera czy jakos tak) . Wiec pomimo mego dbania i tak ja djabli wzieli. Krotko mowiac na kazdego przyjdzie kolej.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Laguna 2 1,9 dcI 100 KM 2002r.

Witam, czytając tu opinie poniektórych wydaje mi się że oni przesiedli się do lagun prosto z traktora nie obrażając rolników. Ja swoją lagunką przejechałem 280 tyś km przy 180 tyś zaczipowałem ją na 125 km i turbina orginalna nadal śmiga sprzęgło też wszystko w super kondycji zero jakichkolwiek problemów, co fakt wymieniłem 2 razy zawieszenie ale co tu narzekać auto ma prawie 300 tyś w kołach. Mając tak dobre doświadczenie z lalką postanowiłem ja zmienić na nowszy model po liftingu z 2007 roku z silnikiem 2.0 Dci 175km i mimo TAK strasznego ustrojstwa jakim jest FaP (ja se go chwale i nie mam z nim żadnego problemu) jestem mega zadowolony i za każdym razem gdy wsiadam do mojej Lalki mam banana na twarzy. I nie słuchajcie tych głupot że laguna to badziew bo jak się dba tak się ma! A następne moje auto to będzie na pewno LAGUNA 3. Pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0