Rowery holenderskie

Witam. Czytałam już 2 tematy na ten temat, jednak wiele się nie dowiedziałam. Poszukuje miejsca w Trójmieście, gdzie można kupić używany rower holenderski za rozsądną cenę. Słyszałam o sklepie na ul. Waryńskiego w Gdańsku Wrzeszczu i o giełdzie rowerowej w Pruszczu (tutaj, prosiłabym o więcej informacji, "gdzie co jak"). Z góry dziękuje za odpowiedzi. Pozdrawiam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Rowery holenderskie

Ja mam damke do sprzedania, na chodzie, niemiecki Diamant
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Rowery holenderskie

sklep i komis z rowerami holenderskimi we Wrzeszczu na Waryńskiego jest godny polecenia. Kupując jednak rower warto dosiąść takiego roweru, gdyż każdy model na dobrą sprawę jest inny (ramy różnej wysokości i geometrii) Poza tym warto sprzedawcy sprecyzować do czego chciałoby się taki rower: czy tylko do jazdy po mieście, czy może na zakupy? Warto pomyśleć o bagażniku, koszyku .itp. Holender to jednak rower do miasta i na w miarę rowne drogi, wypad nim do lasu może skończyć się spacerem u jego boku ;)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Rowery holenderskie

Jest godny polecenia, jeśli lubisz być obsługiwany przez właściciela buca, który uważa się za największego eksperta (składam pokłon! ;)) i chętnie orżnie Cię ochoczo z każdej złotówki, gdyż ceny są niebotyczne nawet jak na rowery "sprawdzone" w serwisie ;>.

Polecam giełdę w Pruszczu w niedzielę. Niestety nie wiem czy obecnie są tam jakieś rowery, ale bliżej wiosny na pewno się pojawią... Radzę przejść cały teren (najlepiej z ekspertem ;)), pooglądać, pomarudzić, pokręcić nosem i potem stargować. Sporo złomu tam jest, więc dokładnie trzeba oglądać. Za 200-300 zł można wyrwać bardzo fajne sprzęty :).
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Rowery holenderskie

Zgadzam sie z tobą!własciciel to oszust,i buc .naciaga na towar i wciska wszystko to czego ci nie potrzeba.Oszukał mnie na naprawie roweru ,wziął straszne pieniadze ,a rower nadal nie jest sprawny!!!Ten facet to OSZUST !!!!I To chytrus i zarozumialec.NIE POLECAM TEŻ SKLEPU,ceny maja z,, sufitu,-,a ewentualne reklamacje bedą nie mile widziane.FATALNY SKLEP!!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Rowery holenderskie

a czemu holenderski? Jak chcesz kupić rower na miasto lepiej wybrać jakiegoś starego trekinga czy damke na typowym górskim osprzęcie (np stx)
Holendry (szczególnie te starsze i bardziej stylowe) miewają sporo nietypowych rozwiązań które mogą być kłopotliwe albo wręcz nienaprawialne w polskich warunkach.
Od linek z nietypowymi końcówkami, opona czy obręcze o dziwnych rozmiarach, po stare przekładnie planetarne czy hamulce bębnowe których nikt nie bedzie w stanie naprawić.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Rowery holenderskie

zgodzę sie z kolegą wyżej. Warto też dodać, że klasyczny "holender" co prawda jest "pokazowy", bajerancki itepe, ale niderlandy są w zasadzie płaskie jak stół, a co za tym idzie, jedno przełożenie lub trzy (z rzadka w takich klasykach jest więcej) na górzyste Trójmiasto NIE WYSTARCZY. Szczególnie, jak ktoś będzie chciał podjechać na Chełm, Morenę czy Karwiny siedzac na rowerze, w którym POZYCJA JEST WYPROSTOWANA i nie ma dobrego nacisku na pedały. Chyba, że jeżdzi się na "dolnym tarasie" - to jak najbardziej taki kanapowóz bedzie OK.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Rowery holenderskie

Ale to dobre :D Popatrz na czym zwykli ludzie śmigają, stare składaki z singlespeedem i dają rade. Nie każdy musi wjechać na Chełm ze średnią 30 km/h. Myślę też, że nie przekonasz zwykłego kowalskiego że powinien cisnąć na rowerze zgięty w pół z kierą poniżej kolan. Za dużo sportu panowie.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Rowery holenderskie

zatem wiesz wszystko lepiej i licować się nie będziem.
pazdrawlaju
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

górzyste trojmiasto? hahahaha!!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Re: Rowery holenderskie

Bzdury gadacie, nie samym sportem kolarstwo żyje. Bez problemu można kupić części do starych rowerów. Są u nas serwisy które to mają na miejscu i naprawiają co trzeba. Wystarczy popatrzeć trochę dalej niż aluminium i shimano :P
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Rowery holenderskie

Ja tam sam naprawiam i jak czegoś nie mogę naprawić bo sie w normalnym sklepie kupić cześci nie da to sory winetu ale szkoda na coś takiego czasu.
Rower miejski to sprzęt stricte użytkowy którego ekspolatacja ma być tania i nieklopotliwa - ale tutaj IMO niestety (albo stety) owo aluminium i shimano jednak też sie lepiej sprawdza niz holenderskie wynalazki.
Poprostu - chce naprawić to to zesci kupie wszedzie albo zrobi mi to kazdy.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Rowery holenderskie

te szpszęty się nie psujom :P moje mają po kilkadziesiąt lat i ciągle na chodzie, jeno opony kupiłem bo te z którymi przyszły były sparciałe.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Rowery holenderskie

Dziekuję za opinie.

Nie mam zamiaru jeździć nim pod górkę, na dłuższe trasy, od tego mam górski. Chcę pojeździć po mieście, na wygodnym rowerze. Nie chodzi mi o holendra, ze względu na "bajery". A do strych rowerów części są.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Jaki rower miejski kupic? (24 odpowiedzi)

Chcę kupić rower miejski, ale nie wiem co wybrać, bardzo podobają mi się w kolorze białym. Chcę...

Rower + bieganie co o tym myślicie? (13 odpowiedzi)

Chciałbym się dowiedzieć czy warto biegać trenując kolarstwo. Nigdy nie lubiłem biegać,...

Gdzie kupić rower? (25 odpowiedzi)

Cześć! Szukam jakiegoś sklepy w Trójmieście, gdzie mógłbym kupić dobry rower po niewygórowanej...