Rozwód - czy mogę już złożyć pozew

Temat dostępny też na forum: Rodzina i dziecko bez ogłoszeń
Nie wdawając się w szczegóły... Chce się rozwieść. Jesteśmy małżeństwem od 2009r, mamy dwuletnie dziecko. Od pół roku ustało pożycie, od lipca każdy z nas prowadzi osobne gospodarstwo domowe. 15 października mąż się wyprowadził. Czy mogę już złożyć pozew czy to za krótki okres upłynął aby stwierdzić trwały i zupełny rozkład pożycia?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Skoro mieszkasz osobno to po co ci rozwod? I dlaczego twoj maz nie spieszy sie z tym rozwodem , skoro mieszkacie i tak osobno?

.......smierdzi mi tu gotowka
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 19

Po co mi rozwód? Dla spokoju psychicznego. Tak dla twojej wiadomości, to nie mamy żadnego majątku do podziału. Mamy rozdzielność majątkową. Po prosu mam dosyć jego pijaństwa i wyzwisk w moją stronę. Nie chcę, żeby dziecko na to wszystko patrzyło.
popieram tę opinię 21 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie musisz się nikomu tłumaczyć po co Ci rozwód :) Ja też mam w planach się rozwiezć, tylko, że ja już z mężem nie mieszkam od 3 lat.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Znając życie anonim to facet ;)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Myślę, że po takim czasie spokojnie możesz to zrobić, ale i tak lepiej byłoby skontaktować się najpierw z jakimś radcą prawnym. Ja jakiś czas temu korzystałam z pomocy mec. Michała Mindykowskiego. Sprawnie wygrałam z nim sprawę z orzeczeniem o winie drugiej strony.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Asia a jaki byl powod zlozenia z orzekaniem o winie.Bo tez chce zołyc bo mzż zdradzil ale udane swietego? Ile czasu treala taka sprawa?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dorota, to radca prawny sam się reklamuje. To nie jest prawdziwy wpis.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

I juz po rozwodzie. Pozew złożony 31.10.2107 a rozprawa 14.02.2018. Bez orzekania o winie
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Rozwód w walentynki, nieźle :D Powodzenia na nowej drodze życia!
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dorota, w moim przypadku mąż po prostu przestał się odnosić do mnie z szacunkiem i więcej czasu spędzał przed komputerem, czy telewizorem. Sporo razy zdarzyło mu się wypić, a wtedy przestawał nad sobą panować i różnie się to dla mnie kończyło. Miałam tego już dość i dlatego zdecydowałam się rozwieść z orzeczeniem o winie. Sporo kobiet, które są w sytuacji podobnej do mojej obawia się reagować w jakikolwiek sposób - od siebie doradzę, że naprawdę nie ma się czego bać. Jeśli masz pewność, że mąż Cię zdradza (jeszcze lepiej jeśli masz na to dowody), to myślę, że razem ze sprawdzonym prawnikiem dużo zdziałasz. W moim przypadku sprawa zakończyła się stosunkowo szybko, ale ile dokładnie takie sprawy mogą potrwać, to naprawdę trudno określić.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Złe oddychanie 5 latki - może ktoś poradzi? (15 odpowiedzi)

Mamy problem z córką. Jak oddycha nosem to na chwilkę ok 2-3 sekundy wstrzymuje ten oddech i tak...

Przeprowadzka - jaką firmę polecacie? (52 odpowiedzi)

Hej! Jaka firmę przeprowadzkową polecacie?? Za dwa tygodnie mnie to czeka i chciałabym...

Nauka czytania metodą Domana- ktos stosuje? (34 odpowiedzi)

Hej dziewczyny, czy znacie/ stosujecie ta metode nauki czytania u malych dzieci? jestem ciekawa...