Rzeźba gwałcącego żołnierza usunięta po kilku godzinach

Opinie do artykułu: Rzeźba gwałcącego żołnierza usunięta po kilku godzinach.

Rzeźba żołnierza gwałcącego kobietę tylko przez kilka nocnych godzin stała przy al. Zwycięstwa w Gdańsku. Ustawił ją student gdańskiej ASP. Policja i miejskie służby zareagowały natychmiast - w niedzielę rano rzeźbę usunięto.Naturalnych rozmiarów mężczyzna. Żołnierz, bo jest ubrany w mundur, a na głowie ma hełm, na którym widnieje gwiazda. Nie jest sam. Pół-leży, pół-klęczy między rozpostartymi nogami kobiety. Jedną ręką chwyta ją za włosy. W drugiej trzyma pistolet, który włożył jej do ust. ...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zapytałam moją 81-letnią babcie jak było naprawdę - opowiadała, że kacapy segregowali dziewczyny na te ładne i brzydkie, ładne trafiały do stodoły i były gwałcone i bite. Mojej babci udało się bo prababcia przebrała ja za chlopca... A teraz się wypierają tego, co robili? Przecież żyją świadkowie tych "zdarzeń"!
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Czołg należy natychmiast usunąć a pomnik sowieckiego żołdaka przywrócić odlany ze spiżu w imię pamięci niewinnych ofiar.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

.....Bella....

...Niektorzy zanim "dojrzeja"...przestaja cokolwiek pamietac, z powodu daleko posunietej sklerozy....
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

..Moim zdaniem...

....Rzezba przedstawia "ZWYCIESTWO",ktore dla Polski oznaczalo poczatek panowania chamow,ordynusow,nieudacznikow i tchorzy-bo tylko tacy biora gwaltem to , czego nie moga dostac "po dobroci"......
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

...ma przec do przodu....

..Nawet , gdy pod nim znalazla sie jakas kobieta , dziecko,albo koza.....
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ach, a zbrodnie stalinowskie były w imię dobra - więc należy o nich milczeć? Ciekawe podejście. Takie rodem z lat '45 - '53, kiedy Wódz z gęstym wąsem decydował, o czym mówić nielzja ;)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mocny przekaz prawdy o "wyzwalaniu" - ta kobieta, przedstawiona tutaj w formie rzeźby, albo była "wyzwalana", albo "wyzwalano" od niej świat. Taka prawda.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

Tomek z Londynu

Swietna rzezba
Powinna tam zostac przy rosyjskim czolgu ktory jest symbolem wielkiej przemocy
Wszystko sie tutaj dobrze komponuje
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

to prawda o ruskich

mojej babci buty gumowe z nóg ściągnęli byli tacy zacofani
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

to prawda a ruskie się buntują duma chce przeprosin za co
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

i owszem

I owszem, widać to po wszystkich tak zachwyconych rzeźbą upamiętniającą wojenny gwałt. To może również pomnik gwałtu mężczyzny ? Nie było na wojnie ? Było. I rozbijane główki dzieci o mur...postawmy obok siebie takie "dzieła" i patrzmy na nie codziennie, tłumaczmy, pokazując dzieciom, młodzieży, jak to się robiło ( i robi nadal, tylko czasy inne)... sami też patrzmy, patrzmy i patrzmy... a potem zadajmy sobie pytanie : co z tego wynika ? Więc może, co niektórzy artyści powinni poczekać aż im dojrzeją te ważniejsze komórki? Proces myślenia nie tylko niektórym artystom jest całkiem obcy.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

ludzie obudzcie sie....

..Jeden okupant juz dawno posypal leb popiolem...a drugi nawet nie przystapil do spowiedzi...a domaga sie rozgrzeszenia.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

...pokaz mi swoj profil...

...a powiem ci kim jestes...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

....Gwalt,grabiez i mord....

...sa czynami zaslugujacymi na potepienie-niezaleznie od narodowosci zloczyncow i celowi (oswobodzenie.....?....)jakiemu sluza.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

...Przepraszam.....

....Jak godnosc szanownego papy?.....
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Gwałt nie powinien się gwałtem odciskać!!!

Dążenie do zaistnienia w świecie artystycznym - w drodze wykorzystania w taki sposób, najbardziej ohydnych faktów historycznych - stanowi w zasadzie gwałt nie mniej drastyczny na tkance moralnej społeczeństwa. Siejący obrzydzenie pomnik adresowany do całego społeczeństwa bez względu na wiek i predyspozycje poszczególnych obserwatorów w najlepszym przypadku powodowałby proces spowszednienia kwintesencji zła.
dr ferdynand froissart
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

dobra rada

Przeczytaj opinie Rosyjski
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A to właśnie wyraz bolszewii...

zakorzeniony w RP przez cały PRL. Autor jest głupkiem o mizernym profilu intelektualnym. Sam jest wybrykiem (mam nadzieję) natury! Strasznie mi wstyd.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Mama nie nauczyła: Nie rób tego co tobie nie miłe

Teraz my możemy spodziewać się podobnej akcji przeciwko Polakom! Szlachciura gwałcący Rosjankę... Gdzie? Na Placu Czerwonym! A jeśli chodzi o wyraz artystyczny to = 0. Jeśli chodzi o autorski marketing to = 5. Teraz proponuje pracę doktorską: Gwałcący szwab! Takie pomniki nie pomagają narodom podnieść swoją kulturę. Rodzą przemoc i nienawiść!
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

A mama nie mówiła: Nie rób tego co tobie nie miłe?

Teraz my możemy spodziewać się podobnej akcji przeciwko Polakom! Szlachciura gwałcący Rosjankę... Gdzie? Na Placu Czerwonym! A jeśli chodzi o wyraz artystyczny to = 0. Jeśli chodzi o autorski marketing to = 5. Teraz proponuje pracę doktorską: Gwałcący szwab!
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0