Rzeźba gwałcącego żołnierza usunięta po kilku godzinach

Opinie do artykułu: Rzeźba gwałcącego żołnierza usunięta po kilku godzinach.

Rzeźba żołnierza gwałcącego kobietę tylko przez kilka nocnych godzin stała przy al. Zwycięstwa w Gdańsku. Ustawił ją student gdańskiej ASP. Policja i miejskie służby zareagowały natychmiast - w niedzielę rano rzeźbę usunięto.Naturalnych rozmiarów mężczyzna. Żołnierz, bo jest ubrany w mundur, a na głowie ma hełm, na którym widnieje gwiazda. Nie jest sam. Pół-leży, pół-klęczy między rozpostartymi nogami kobiety. Jedną ręką chwyta ją za włosy. W drugiej trzyma pistolet, który włożył jej do ust. ...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jestem zdecydowanie za ukaraniem tego o pożal się Boże artysty. To nie jest ani miejsce ani czas na takie wizje... Zejdźcie na ziemię w końcu... Nie jednemu z Was Niemcy dali chleb na śniadanie, otwierając rynek pracy dla polaków. Żałośni patrioci, wynajmijcie pokój w muzeum II Wojny Światowej, żeby nie zapomnieć tego co zrobili ludzie, na które dzisiejsze pokolenie nie ma wpływu!
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 5

neguje cie

to zadna przeszlosc.
TWoj kraj z innymi w koalicji gwalicil i mordowal w Iraku i Afganistanie za Twoja kase.

TO DZIEJE SIE DZIS.

pozwolili na to zrodniarze w osobach premierow i prezydentow i ich wyborcow (nie usuwajcie - niech sie cale swiat dowie jacy jestescie, wy kurky.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

SPROSTOWANIE!!!

Gwałconym przez Rosjanina jest więziony działacz Greenpeace.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mam nadzieje ...

.. ze jest na to paragraf, a jak nie zajma sie tym odpowiednie służby, to masz zagwarantowane że Ja skieruję sprawe do sądu, bądz pewny!
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 10

krakow rzadzi

kupuj pan prace. to bedzie nasze dziedzictwo.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

Gwałty...

Babcia mi opowiadała że jak Armia Czerwona wkroczyła do Starogardu Gdańskiego to jej mama wzięła ją i jej siostry i ubrudziła w najgorszej brei żeby wyglądały jak straszydła.Rosjanie ich nie zgwałcili ale inne kobiety nie miały tego szczęścia...W gospodarstwie mojej babci zamieszkał tymczasowo oficer i rodzina była świadkiem jak żołnierz który zgwałcił Polkę został rozstrzelany.
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 4

Nie mam ochoty...

czegoś takiego oglądać. To przeszłość, o której jako kobieta nie mam ochoty wspominać, nie została i nie zostanie niestety rozliczona. Pomnik niczego nie wnosi, tylko powoduje u kobiet podenerwowanie, bo gwałty zdarzają się codziennie i wielu w czasach współczesnych nie jest z nich rozliczanych.
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 11

Ale durna ankieta

Było zgłoszenie ustawienie nielegal to usunęli. Swoją drogą rzeźba całkiem całkiem
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3

prawo

nielegalne zajęcie pasa drogowego jako wykroczenie już zostało wycofane z k/w ;)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Puknijcie się w główkę wszyscy...

I to tak porządnie... Może wtedy rozum Wam wróci.. Jaki jest cel stawiania takich pomników w takich miejscach! Myślicie tylko o sobie! Nie pomyśleliście o konsekwencjach takiego postępowania!? Jaką opinię otrzyma teraz Polska na arenie międzynarodowej, gdy to zdjęcie trafi do rosyjskich gazet?! Zdajecie sobie sprawę, jaki wpływ będzie to miało na dzieci i młodzież?! Dla nich to jedynie promowanie seksu! Oni nie mają pojęcia o wojnie! to już nie te czasy! Pójdźcie do głowy po rozum żałośni patrioci!
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 30

Polska to najbardziej jest gwałcona przez własne rządy.

Szczególnie przez ten aktualny.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

prawie OK

Pomysł bardzo ciekawy, choć szkoda że Autor narzucił na siebie, a raczej na jego realizację bardzo ciasne ramy umieszczając sowiecką gwiazdę na hełmie żołnierza, co nasuwa jednoznaczne skojarzenia, traci na uniwersalności a jednocześnie myśl była by zdecydowanie bardziej otwarta na przestrzeń o której w wypowiedzi wspomniał a tak? sam siebie i swój przekaz ograniczył w stosunkowo mierny sposób, szkoda.
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 4

Ukarać wizjonera:)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3

Chyba sam jesteś wizjonerem po maryśce
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 4

pomnik

Teraz za pokazanie prawdy zapewne będzie ukarany. Żal mi tego artysty.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 12

ktoś pomyślał o odczuciach starszych osób?

Widzę, że chwalicie rzeźbiarza, ale pomyśleliście co czują starsi miejscowi, którzy mieliby stykać się z pomnikiem, a np. byli za dzieciaka świadkami jak brutalnie zgwałcono im matkę lub siostrę? Po co tacy staruszkowie mają to przeżywać od nowa? Dla poczucia artystycznego spełnienia autora, dla poczucia satysfakcji garstki obserwatorów z uczestnictwa w kontrowersyjnej manifestacji prawdy historycznej? Matka mojej babki była w ten sposób potraktowana przez żołnierzy i to na oczach siedmiorga swoich dzieci, po kilku tygodniach umarła na skutek powikłań i depresji... Babcia nigdy nie rozmawiała z nikim na ten temat. Gdyby coś takiego tam zobaczyła, podejrzewam, byłaby rozbita emocjonalnie przez pewien czas, a jej bliskim pękałoby serce z bezradności i złości na bezmyślność ludzi chwalących ideę nad uczucia starego człowieka.
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 9

A śmieci zalegają na ulicach i podwórkach , To im nie przeszkadza !
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 3

czy ten żołnierz to nie dziadek ? bardzo podobny !...

a tak na marginesie - co to za tytuł rzeźby ? i po jakiemu to jest ? dlaczego student nie ustawił jej na trypel placu w Hamburgu ?
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 2

hmmm

w sumie to wszystko smutne a brawa dla artysty za odwagę choc wiedział ze rzezba długo nie postoi i bedzie miał nieprzyjemnosci to jednak zrobił to z powolania-takich ludzi nam potrzeba wizjonerów i zapalencow a nie tylko karierowiczów.

dodam jeszcze ze zauwazyłam ze kobieta z rzezby jest chyba w ciaży?
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 9

Skandal

Szczucie jednego narodu na drugi.
Gwalt na mozgach. Podpuszczamie do wojny i nienawiści.
popieram tę opinię 20 nie zgadzam się z tą opinią 7