Rzeźba gwałcącego żołnierza usunięta po kilku godzinach

Opinie do artykułu: Rzeźba gwałcącego żołnierza usunięta po kilku godzinach.

Rzeźba żołnierza gwałcącego kobietę tylko przez kilka nocnych godzin stała przy al. Zwycięstwa w Gdańsku. Ustawił ją student gdańskiej ASP. Policja i miejskie służby zareagowały natychmiast - w niedzielę rano rzeźbę usunięto.Naturalnych rozmiarów mężczyzna. Żołnierz, bo jest ubrany w mundur, a na głowie ma hełm, na którym widnieje gwiazda. Nie jest sam. Pół-leży, pół-klęczy między rozpostartymi nogami kobiety. Jedną ręką chwyta ją za włosy. W drugiej trzyma pistolet, który włożył jej do ust. ...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Brawo

To jest Sztuka, a nie plama keczapu na płótnie, do kontemplowania przez snobów, tłumaczących sobie, że gdzieś tam widzą głębie.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 12

a co myslales?

nie widzisz jak zakrzyczeli rzady Kaczynskiego?
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2

Phi, phi i jeszcze raz phi!

Rzeźbić pewnie umie, ale wymyślić coś oryginalnego, jest umiejętnością arcyrzadką. Nie należy pan "artysta" do klubu pomysłowych. Najlepiej wstrząsać.

Nic pomysłu. Wielkie oklepanie. Tak oryginalne i nudne jak Miley Cyrus. Wziął z niej przykład.
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 12

rzezba nadaje sie do muzeum II wojny

i tam policja powinna ja przekazac i jeszcze zaplacic tworcy.
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 6

Kobiety nie baly sie tak niemcow jak ruskow

tak relacjonuje moja zyjaca babcia.
popieram tę opinię 31 nie zgadzam się z tą opinią 9

Ile ukradł Związek Radziecki z Polski

Według prof. Bogdana Musiała sowieci po '45 wywieźli z Polski (głównie Ziem Odzyskanych) 1119 zakładów przemysłowych z niemiecką technologia, zapakowanych do 211500 wagonów kolejowych (dla porównania z Czechosłowacji 6,5 tysiąca wagonów). Taka ciekawostka w kontekście "budowy za*bistych zakładów pracy". Budowali na miejsce tego co rozkradli, na dodatek z gorszą technologią i bez zachodniego know-how.
Dla porównania - Gierkoluby chwalą się 500 zakładami zbudowanymi w czasach Edzia.
Ponadto sowieci ukradli nam 5tyś kilometrów torów.
popieram tę opinię 16 nie zgadzam się z tą opinią 6

po co dzielic na nacje?

kazdy zoldak niesie zniszczenie przez wieki. tak jak teraz rowniez zolnierze tuska i komorowskiego.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 4

Okej, okej. Zgadzamy się: Teren publiczny - dla wszystkich.

No to pewnie mogę bezpłatnie postawić swój wóz gdzie mi się podoba po wsze czasy? Tak samo stolik z pietruszką?

A może policjanci (których pozdrawiam, poważnie) jako obywatele tacy jak my także mieli roszczenie: wolą czołg z otuliną?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

Ta kobieta to Polska....,cały czas jesteśmy gwałceni,odchodzi jeden a przychodzi drugi.
POLSKO OBUDŻ SIĘ!
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 6

no nie

dziadka
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wreszcie jakaś porządna akcja artystyczna!

może ta uczelnia jeszcze potrafi coś stworzyć, poza artystkami bazgrzącymi tagi na murach po pijaku.
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 9

Gdzie tam! Wehrmacht, czy jak się to pisze, przybył do Polski aby ocalić życie Żydów, których Polacy zamykali w polskich

Hitler był wstrząśnięty tym, jak traktujemy Żydów, więc ich postanowił ich pomścić. Ocalił ich 6 milionów, ale nasi spece z Ministerstwa Prawdy wszystko odwrócili.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 1

chyba z różnych książek się uczyliśmy, w mojej ruscy nie byli ani trochę lepsi od niemców, a raczej brutalnością ich przewyższali ... no i wymordowali dziesiątki milionów swoich (prawie jak chińczyki), a niemcy zazwyczaj inne narody eksterminowali i z tego co pamiętam to wielokrotnie mniej niż ruscy.
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 6

Dobra, dobra. Niech rzekome czarny karty historii wystawiają ludy spoza naszego klubu.

Wystawianie ich przez swoich, jest kalaniem własnego gniazda. To jest wojna na racje, obowiązuje prawo dżungli, więc trzeba jednocześnie żądać tego samego od rywali.

Jasne? Róbmy z siebie wiecznie pokrzywdzonych, bo taka jest racja stanu. Nie ma nic bardziej normalnego od silniejszego lubienia swoich niż nieswoich.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 5

komuna rąadzi

POst komuniści trzymaja się mocno
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 7

mnie w szkole uczyli ze tylko niemieccy

np przypinali na maszyny obleznicze dzieci. itd
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0