Rzeźba gwałcącego żołnierza usunięta po kilku godzinach

Opinie do artykułu: Rzeźba gwałcącego żołnierza usunięta po kilku godzinach.

Rzeźba żołnierza gwałcącego kobietę tylko przez kilka nocnych godzin stała przy al. Zwycięstwa w Gdańsku. Ustawił ją student gdańskiej ASP. Policja i miejskie służby zareagowały natychmiast - w niedzielę rano rzeźbę usunięto.Naturalnych rozmiarów mężczyzna. Żołnierz, bo jest ubrany w mundur, a na głowie ma hełm, na którym widnieje gwiazda. Nie jest sam. Pół-leży, pół-klęczy między rozpostartymi nogami kobiety. Jedną ręką chwyta ją za włosy. W drugiej trzyma pistolet, który włożył jej do ust. ...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

pomnik

gdyby nie brat mojego ś.p. dziadka moja babcia doświadczyłaby tego samego boli że przemilcza się te smutne sprawy choć dotyczyły wielu POLEK. Chwalebny pomysł szkoda że usuniety
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Ruscy bronili sie przed hitlerowcami i zaden koleś na TVN24 nie bedziemi tu pierdzielił ze gdyby nie armia czerwona to by mnie nie bylo... Gdy by ruscy na nas nie napadli mieli bysmy tu druga Anglie, Polska byla wrtedy jedna z najwiekszych europejskich gospodarek!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

Prawda cała prawda i tylko prawda!!!

A co nie było tak?!!!mało to kobiet zostało zgwałconych!!!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Bardzo przykro to czytac

Gdyby nie było Arjmji Czerwonej... wyzwoleńczej...opiekuńczej...
Gdyby nie było umowy między Adolfem i Josifem...
Gdyby nie było generalicji w Niemczech, która chciała porządzić i się przeliczyła...
Gdyby nie było Mołotowa, Stalina, Ribbentropa, Hitlera...
Gdyby nie było Katynia, Oświęcimia, Babiego Jaru...
Gdyby nie było Hołomoru...
Gdyby nie bylo wojny 1920...
Gdyby nie było Lenina...
Gdyby nie było slabego cara...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Jedem das Seine.

Może tak : w walkach na terenie Polski zginęło. Czy o wyzwolenie Polski. Myślę że już koło końca 1944 bylo wiadomo czy o wyzwolenie chodziło i złudzenia wielu się skończyły a życie wielu miało się skończyć w następnych latach, bo ich ujęto w pozycji "wyzwolenie przez odstrzelenie"
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: russian

Wsio w pariadkie. Ale, kolego/koleżanko z Rosji, też poczytaj sobie co Watiuszka Stalin obiecał a co nam zostawił. Polska miała być niezależna i niepodlegla. Takie były rozmowy z aliantami zachodnimi, dopóki Stalin nie był pewny że już mu pomoc ichnia nie jest potrzebna i sam sobie z Hitlerem poradzi. Potem juz nawet nie udawał że jest wyzwolicielem.
A jak T-34 do Polski wjechał tak i został tutaj aż do wyjazdu, ale już jako T-72.
Tak że nie mów mi gdzie by my byli, bo byliby my gdzie indziej gdybyście nas, tak jak to dumnie zawsze deklarujecie, wyzwolili. Popatrz kolego/koleżanko gdzie wszystkie te wyzwolone przez Rosję Radziecką kraje są teraz w rozwoju, a gdzie moglyby byc gdybyście nas w spokoju zostawili - i wtedy dopiero możemy porozmawiać o tym gdzie byśmy byli.

Żołnierz na wojnie niewiele może wybierać jeśli chodzi o swoje życie. Wiele może wybierać jeśli chodzi o swoje postępowanie, do ktorego go nikt nie zmusza. A i w przypadku Niemców i w przypadku Rosjan w czasie II wojny światowej postępowanie żolnierzy wobec cywili nie było ograniczane zasadami postepowania ludzkiego i dyscypliny, a w wielu przypadkach nawet promowano nieludzkie zachowanie, poprzez rozkazy dowódców czy wodzów, czy propagandę i ideologię wtłaczaną do żołnierskich głów.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

jestes blondynka....

.... otworz oczy ...moze sie przejasni i pojmiesz o czym mowie.....
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

.....ACHA...

...W tym milionie "poleglych" miesci sie jeden odstrzelony przez mojego Ojca....Ostatnim "bohaterskim czynem,jakiego dokonal, bylo ....zgwalcenie ciezarnej kobiety...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

....Niemniej...

...jednak jest to kobieta,ktora stanowi "ruchomosc" pojmowana w kategoriach lupow wojennych.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

No niestety taka była prawda, wiem to z opowieści babci, gwałty na kobietach, dziewczynkach ;-(
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

I dobrze, przecież tylko pokazał, to co wydarzyło się w Gdańsku...Jednak władze chyba dalej boją się historii.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

!!!

to nie rosjanin ale jakiś kałmuk i nie kobieta tylko niemra
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

BRAWO DLA ARTYSTY

Bohaterska Armia Czerwona szła jak dym gwałcąc wszystkie kobiety nie tylko Niemki, były to nawet 5 letnie dziewczynki i 85 letnie staruszki. Nie wspominając już o wyzwoleniu Auschwitz gdzie gwałcili na śmierć byłe więźniarki. Brawo dla artysty!!!!!!!!!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

...Natürlich....

...poniewaz wlasnie tam zamieszkuje najwiecej ruskich bekartow.....-(wpis o takiej tresci przepadl bez wiesci , wiec ponawiam....)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

...?!.........

...Niech gloryfikuja ci , co narodzili sie w scislych zwiazkach ze Zwiazkiem......MY POTOMKOWIE ZOLNIERZY WYKLETYCH ,NIE MAMY ZA CO DZIEKOWAC!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

.....?.....

..... W tajemniczych okolicznosciach zniknely moje dwa wpisy z dnia dzisiejszego......ZAZNACZAM , ZE NIE BYLY ANI KONTROWERSYJNE,ANI OBSCENICZNE...ANI NIE ZAWIERALY NIECENZURALNYCH SFORMULOWAN.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

historia

artysta z klasą...a przedstawił najprawdziwszą historię wojenną i los wielu kobiet.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

kazdy robi t0

co chce...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

...natürlich...

...poniewaz wlasnie tam zamieszkuje najwiecej ruskich bekartow
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

...A propos.

wraz z kontrowersyjna rzezba powinien rozplynac sie we mgle rowniez tank,oraz znacznie bardziej kontrowersyjna nazwa alei.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2