Rzeźba gwałcącego żołnierza usunięta po kilku godzinach

Opinie do artykułu: Rzeźba gwałcącego żołnierza usunięta po kilku godzinach.

Rzeźba żołnierza gwałcącego kobietę tylko przez kilka nocnych godzin stała przy al. Zwycięstwa w Gdańsku. Ustawił ją student gdańskiej ASP. Policja i miejskie służby zareagowały natychmiast - w niedzielę rano rzeźbę usunięto.Naturalnych rozmiarów mężczyzna. Żołnierz, bo jest ubrany w mundur, a na głowie ma hełm, na którym widnieje gwiazda. Nie jest sam. Pół-leży, pół-klęczy między rozpostartymi nogami kobiety. Jedną ręką chwyta ją za włosy. W drugiej trzyma pistolet, który włożył jej do ust. ...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

prawda

Owszem prawdy się nie zmieni, ale czasami trzeba pokazać komuś bezpośrednio jak to było. A w Warszawie nie da się usunąć pomnika przyjacielskiej armii czerwonej...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Cała prawda.

Tak przecież było. Opowiadała mi ciotka. Także w Gdyni, 1945 rok, np. na ul Świętojańskiej koło Urzędu Miasta w niejednej piwnicy były meliny gdzie żołnierze gwałcili kobiety złapane na ulicy... Spytajcie babć i dziadków...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

Palant

Ten gnojek żyje dzięki żołnierzom Armii Czerwonej. Powinien im oddać hołd za to, że zginęli za niego aby mógł w przyszłości się urodzić. Szuja!
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 3

pytanie

Czy ktoś wie dlaczego chciał początkowo umieścić rzeźbę przy w Berlinie przy Bramie Brandenburskiej? Wydaje mi się że to właśnie miejsce koło czołgu bardziej wzmacnia jej wydźwięk.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

rozumiem ze w kraju takim jak Rosja mogliby mu postawić zarzuty ale żyjemy podobno w demokratycznym kraju który dopuszcza wolność słowa i wyrażania swoich opini, ciekawe wiec czym wiec miałby naruszyć prawo? Czy gdyby postawił tam klozet tez uznaliby to za czyn karalny?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

świetny pomysł! moim skromnym zdaniem nie jest ta rzeźba obraźliwa a raczej pokazuje dramat zwykłego człowieka jakim jest żołnierz, który pod wpływem doświadczeń wojennych kieruje się już czysto zwierzęcym instynktem, ale to taka moja mała interpretacja.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 5

W czasie wojny czerwoni..

Teraz nas dyma UE.. i na pewno prędko nie przestanie..
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

dobre

to nie mieszkaniec tylko szpicel.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4

przestrzen publiczna

a myslisz, ze do gwaltow gdzie dochodzi?! 'przestrzen zbyt publiczna'... zeby dzieci pomnikow nie ogdalay, a potem byly pro-wojenne, jak dorosna? historii sie nie zmnieni, ale jak sie cichosiedzi i przyglda, to strajesz sie wspoltworca tej ochydnej prawdy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

dziękuję za przypomnienie o PRAWDZIE

Dziękuję Gdańskiemu Artyście za ten pomnik i mam nadzieję, że czołg w końcu zostanie wyp... na śmietnik!!!!
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 4

67

Podobno byla ladna dziewczyna,dlugie blond wlosy,17 lat,na imie miala Inga,corka sasiada.Bylo ich kilku-wyzwoliciele Gdanska.Zmarla po jakims czasie.Zakazenie-brak lekow.Dziadkowie mi o tym mowili. :(
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jesteś idiota- dla nas zmieniła sie okupacja i dopiero po 53 r przestali naszych mordować.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4

O to właśnie chodzi.

Ta rzęźba porusza tych śpiących bałwanów nieświadomych historii i współczesności. To o tych niezroientowanych toczy się walka to ich świadomość zmieni wynik wyborów. A poza tym właściciel firmy która to usuneła powinien dostać pożądneko kopa tak by się nie wysługiwał post -komuchom.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 8

Głupoty opowiasz - na 100 % fanka ogranu prasowego Federacji Rosyjskiej czyli Gayzety Wybiórczej

Nie mogła znieść takiego okropnego przykładu "rusofobii"
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

gwałt nie ma narodowości

Kłania się "Pierwszy dzień wolności" l. Kruczkowskiego. Może teraz - w ramach polityki historycznej takich lektur już się nie czyta, ale ja czytałam.
Pomysł na przekazanie prawdy o okropnościach wojny ciekawy. Uważam jednak, że symbol na hełmie żołnierza zmienia jakby temat.
BEZ NIEGO RZEŹBA PRZEMAWIA WYSTARCZAJĄCO MOCNO, A MOŻE NAWET MOCNIEJ. Żołnierze wszystkich armii świata dopuszczali i (niestety) dopuszczają się podobnych okropności. Ale w Gdańsku oprócz gwałtów były również kary za gwałty - krótko - 'pod ściankę'. Koledzy frontowi mieli rozkaz strzelać do 'swojego' - i strzelali. Pewnie byli i tacy, co nie strzelili, ale świadkiem takiej egzekucji w Gdańsku był mój dziadek - strzelili. Bo zgwałcił Niemkę, która nie załapała się na 'Gustlofa'...
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0

juruś

Juruś... Ty wariacie:) nie znałem Cie z tej strony:) brawo:)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jedem das Seine.

O wyzwolenie Polski zginęło około miliona żołnierzy radzieckich. Może ktoś nie lubi Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej. Może ktoś bardziej do swoich potrzeb Generalgouvernement i Oświęcimia, a wraz z 6.028.000 osób zginęło, a żyje. Jedem das Seine.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1

."Wojna nie ma w sobie nic z kobiety" S. Aleksijewicz.

Jest więcej. Jeszcze trzeba się rozglądać, bo mężczyźni wojnę zdominowali...
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0