Rzeźba gwałcącego żołnierza usunięta po kilku godzinach

Opinie do artykułu: Rzeźba gwałcącego żołnierza usunięta po kilku godzinach.

Rzeźba żołnierza gwałcącego kobietę tylko przez kilka nocnych godzin stała przy al. Zwycięstwa w Gdańsku. Ustawił ją student gdańskiej ASP. Policja i miejskie służby zareagowały natychmiast - w niedzielę rano rzeźbę usunięto.Naturalnych rozmiarów mężczyzna. Żołnierz, bo jest ubrany w mundur, a na głowie ma hełm, na którym widnieje gwiazda. Nie jest sam. Pół-leży, pół-klęczy między rozpostartymi nogami kobiety. Jedną ręką chwyta ją za włosy. W drugiej trzyma pistolet, który włożył jej do ust. ...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Poczytajcie sobie gimbusy i ty, "artysto"niedouczony, o tym co niemcy wyprawiali na wschodzie

a potem, na tej podstawie oceniajcie postępowanie ruskich w NIEMIECKIM Gdańsku.
No i nie zapomnijcie o właśnie zbliżającej się rocznicy mordów w lasach piaśnickich i celach tej akcji,
A potem dopiero płaczcie nad losem niemieckich kobiet w niemieckim Gdańsku ad 1945.
Pamiętajcie też, kto był następny w kolejce do komina i kim miała być ta garstka Polaków która miała pozostać w Generalnej Guberni. Następnie porównajcie plany niemieckie odnośnie przyszłości Polaków do PRL i odpowiedzcie sobie gdzie byśmy byli, (jeżelibyśmy w ogóle byli) gdyby wujek Adolf wygrał wojnę.
Popatrzcie trochę szerzej, a nie tylko na to, że ruska soldateska trochę niemek przeleciała.
A smarkaczowi od tej głupiej prowokacji życzę ostracyzmu zawodowego i społecznego.
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 6

Mocny przekaz czego ? To gwałt jest już treścią (pomnika) ?? Człowieku, pomyśl... Mocny przekaz czego ? Mocnego gwałtu ? Litości... To jest właśnie KLOCEK. Twórzmy,więc może pomniki podrzynającym gardła, duszącym workami foliowymi.. Może jeszcze bardziej mocnym przekazem byłby gipsowy odlew ?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

Zaistnieć

To tak jak by muzyk na konkursie Chopinowskim zdjął spodnie i pokazał publice d... Aby zaistnieć. Temat stary. Autor były bohaterem gdyby wykonał rzeźbę arcybiskupa Wesołowskiego z małolatami i postawił pod kościołem. A tak stary temat.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 1

Powiem tak, zbyt dosłowny. Coś z psychiką owego "artysty" chyba jest nie tak, skoro wymyślił sobie rzeźbę upamiętniającą gwałty kobiet przez żołnierzy... Jako kobieta buntuję się przeciwko temu i żadna motywacja powstania pomnika tego nie usprawiedliwia !
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3

Gorzka, okrutna prawda, zawsze boli, ale to nie ów pseudo-pomnik ją odkrył ani nie jego twórca. Co mamy upamiętniać, gwałty na kobietach w czasie wojny ? Może stwórzmy jeszcze pomnik gwałtów powojennych, też tak dla pamięci ?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Moja babcia, mama też wiele mi opowiadały... Jednak to nie powód, by stawiać pomniki gwałtom/gwałcicielom... bo to nie cześć pamięci....
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

...artysta pewnie z powodu kosztów zrobił tak tylko skromną rzeźbę, bo powinien jeszcze dorobić do niej z 50 takich żołnierzy oczekujących w kolejce na swój przydział.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

To prawda, czyny były ohydne ale w niczym nie usprawiedliwia ohydztwa, które powstało w pracowni, bo nie ma to nic wspólnego z pamięcią o wojnie.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

tak bylo

i w koncu wiecej ludzi mowio tym otwarcie juz od 1934 r dostaalismy wyrazne sygnaly od niemieckiego wywiadu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

...Stefek ty to masz chyba nas-ane we łbie. Jak możesz użalać sie nad bandziorami którzy, wywołali tę wojnę razem napadając nasz kraj i pastwiąc się nad naszym narodem. To że, Hitlerowi coś sie porąbało w mózgownicy robisz z kacapów bohaterów. A to są najwięksi zbrodniarze na równi z Hitlerem czyli Niemcami.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 3

Dziwne, że pod tym pseudo-pomnikiem gwałtu najgłośniej podpisują się mężczyźni... Tak się to podoba ? Replikę owego dzieła proponuje postawić sobie w salonie, będzie tam pewnie bezpieczna no i będzie można codziennie sobie patrzeć na tę prawdę i rozpamiętywać jedno z okrucieństw wojny.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Szkoda, że moja matka nie żyje...

Szkoda, że moja matka nie żyje, opowiedziała by co nie co na temat gwałtów przez Rosjan. Opowiadała, że bała się bardziej Rosjan niż Niemców...oczywiście, w sprawie napadów i gwałtów na kobietach.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 5

A ja powiem, że to nie odwaga i nie pomysł. To z góry zaplanowana akcja, by zdobyć sławę, pseudo-sławę. Gra na uczuciach patriotycznych - pomysł marny, ale wiadomo, że "chwyci", postawienie w centrum miasta- brawura, nie odwaga. Z resztą wypowiedzi zgadzam się, jak najbardziej.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Zbytnio ten artysta to się nie wysilił, no ale to dlatego że, to wiązało się z kosztami. Do tego pomnika brakowało jeszcze 50 żołnierzy stojących w kolejce. Wtedy to by była prawda. A tak to tylko fragment z niejakiego filmu gdzie Bogumił LINDA wraca się na swoim motorze i gwałci jedną dzieuchę.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Też jestem w szoku !!!! Czym ludzie kierują się, że tak ten pomysł pochwalają ?? Im więcej zła, tym lepiej ?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

Tak i nie

Hmm..Szczerze mówiąc najpierw pomyślałam, że wszystko fajnie niepotrzebnie zabrali ten pomnik itp. ALE z drugiej strony zastanowiłam się co bym zrobiła będąc dzieckiem i widząc taki pomnik..Jestem mamą i nie chciała bym aby moje dziecko oglądało takie rzeźby, chociaż przekaz jest prawdziwy, nie chciała bym malutkiemu dziecku tłumaczyć co to jest gwałt po zobaczeniu takiego pomnika(wolała bym najpierw z nim o tym porozmawiać, mniejszy szok) Po za tym te zdjęcia w ciągu nocy wyglądają tak realnie, że można pomyśleć, że rzeczywiście ktoś kogoś właśnie gwałci !! Pomnik super ale nie w takim miejscu.. W jakimś muzeum, na wystawie, festiwalu sztuki - jasne. Ale nie w takim miejscu :) Tak czy siak autorowi gratuluję pomysłowości i odwagi !!
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

Też tak uważam !!!! Ale większości nie podobają się moje opinie...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Tak, nasza rzeczywistość jest jeszcze za mało smutna i tacy "wizjonerzy" są na wagę złota... oj, przepraszam, błota....
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tyle, że większość owym pomnikiem się zachwyca... jeszcze trochę a okaże się, że jest to pomnik gwałtu, bo "kto i kiedy" zostanie w tych ochach i achach zapomniane.. I bez tego pseudo- pomnika pamięta się o wszystkich okrucieństwach wojny, o kobietach, o dzieciach... Nie tędy droga do pamięci, moim zdaniem.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1