Skąd komputer

Mam prośbę do ludzi młodych. Chciałbym kupić komputer, a z racji swojego wieku (60) jestem zupełnym dyletantem. Gdzie można kupić w miarę tanio i na co zwrócić uwagę przy zakupie. Jakie parametry są ważne i jakie wyposażenie niezbędne dla komputera osobistego. Ludziom, którzy zechcą poświęcić mi chwilę z góry dziękuję.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Skąd komputer

www.balta.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Skąd komputer

Ja swój kupowałam całkiem niedawno w ALFA - Centrum na Przymorzu, tam na pierwszym piętrze jest taki sklepik gdzie obsługują laików ...choć zawsze jest lepiej najpierw sie zoriętować trochę w tym temacie..pozatym można tam w pewnych określonych terminach, wymienić niektóre części płacąc tylko różnicę ceny..... polecam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Skąd komputer

Przede wszystkim komputera NIE NALEŻY kupować w hipermarketach (wliczając w to również Media Markt). A, poza tym to na prawdę nie wiem od czego zacząć, tyle jest pułapek czychających na potencjalnego nabywcę komputera... Najlepiej bybyło, jeśli by Pan się ze mną skontaktował (choćby i e-mailem) a wtedy chętnie pomogę. Wielu znajomym kupowałem już komputery, kilka sam złożyłem, więc jestem w temacie na bieżąco. Bo jeśli chodzi o posty na forum, to zwarzywszy, że zakup komputera jest praktycznie tematem rzeką nie był bym w stanie pisząc tutaj pomóc komukolwiek rzetelnie w tej sprawie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Skąd komputer

Ja jestem zadowolony z obsługi w tym sklepie:

Alt-Computer - Sklep komputerowy
81-392 Gdynia, Żwirki i Wigury 3 tel. 620-58-51 fax 620-58-51

Wszelkie bieżące problemy wynikające z mojej niewiedzy
(3 lata temu) wyjaśniałem z serwisem przez telefon.

Kiedy kupowałem tam mój drugi komputer,
trafiłem na uszkodzony (skruszony) procesor, wymienili bez problemu.
(a niejednokrotnie byłem świadkiem zrzucania
winy za tego typu uszkodzenia na klienta -
np. w NET Service (?) na Starowiejskiej w Gdyni (!)

Dobrze współpracowało mi się także ze sklepikiem (pod schodami)
w Hali Olivia . Tam, z uwagi na kameralną atmosferę i dobrą obsługę
kupowanie I-szego komputera powinno być przyjemnością.

Rada: Nie kupować za pierwszym razem. Zebrać oferty z min 2-3 sklepów i trochę ponegocjować.

Można wzorować się na cenach:
www.gral.pl
www.netservice.pl
ale raczej w tych sklepach nie kupować.

Służę bezinteresowną pomocą w podpowiedziach dotyczących konfiguracji komputera.
Wychodzę z założenia, że użyteczność komputera nie koniecznie rośnie wraz z jego ceną :-)


Pozdrawiam
Grzegorz
totalprivate@wp.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A wiecie jaką wybrać kierownicę do gier? Wybór na rynku jest ogromny, więc czasem trudno się zdecydować. Tutaj https://www.gram.pl/artykul/gaz-do-dechy-najlepsze-kierownice-do-gier macie namiar na ciekawy artykuł, a w nim mnóstwo informacji, które mogą okazać się pomocne. Warto sobie tam zerknąć. Być może taka wiedza pomoże wam podjąć właściwą decyzję. Zawsze należy patrzeć na stosunek jakości do ceny.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

rowerek treningowy stacjonarny - gdzie kupię? (14 odpowiedzi)

Gdzie mogę kupić w Trójmieście rowerek treningowy stacjonarny w cenie ok. 200 zł? Decathlon,...

Radio internetowe (6 odpowiedzi)

Najlepsze radio internetowe to www.powerbalanga.com JAAAAAAAZDA nonstop!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!...