Skoda Fabia I

Auto z Mlada Boleslav, jako następcę Felicii, zbudowano na zupełnie nowej platformie, opracowanej dla małych aut VW. Patrząc z róznych stron na Fabię można się dopatrzyć zarówno VW Golfa, Audi A3 czy nawet Opla Astry. Stuprocentowo charakterystyczny jest przód - zaokrąglony, o zderzaku idealnie wkomponowującym się w linię nadwozia. Za taki a nie inny design Fabii odpowiedzialny jest Belg Dirk ...
więcej
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

uuuuu

ale ty byki walisz:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Super!

Kupiłam 5-letnią Skodę Fabię kombi 1.4 MPI trzy lata temu tylko dlatego, bo trafiła się okazja, że grzech przepuścić. Po trzech latach użytkowania tego samochodu mogę powiedzieć, że przepadam za moją Skodą i nie zamienię jej na nic innego (dopóki nie zacznę do niej dokładać, a na razie nie dokładam). Nic się nie psuje, nic się nie dzieje, spalanie mogłoby być mniejsze, ale jak się pociśnie, to trudno się dziwić, że autko chce pić ;) Na autostradzie osiąga maks. 170 km/h, jest wtedy co prawda nieco głośno, ale wybaczam :) W zimie nagrzewa się błyskawicznie, w krótkim rękawku można siedzieć :) Spryskiwacze ma najlepsze na świecie - nic tak ślicznie nie spryskuje, jak moja Skoda :) Do bagażnika pół domu można wpakować i jeszcze miejsce zostanie.
Jedyny mankament, który mnie czasami denerwuje, to nieszczelne uszczelki tylnych drzwi - podczas deszczu woda ścieka na dywaniki, a w zimie drzwi czasami zamarzają. Poza tym nic mi nie szwankuje, nie ma problemów z odpalaniem, pierwszy akumulator padł dopiero po 8 latach, a podgrzewane lusterka to w ogóle hit ;)
Poza tym jest śliczna :) Mąż bąka coś o zamianie Skody na inny nowszy model, ale póki co nie ma mowy :)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

skoda fabia 1.4 mpi

Skoda to fajne auto ma bardzo twarde zawieszenie.Opel,ford gówno wart a fiat jego brat.W oplu jest bardzo słaba blacha
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

skoda 1,4

bardzo dobre auto
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

szkoda gadac

Zlom i tyle
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4

Fabia 1,4 16V 75KM, 2003r.

Posiadam Fabię już 7 lat od nowości, (wcześniej Skoda Felicia Combi 1,6 75KM-przez 5lat 157tys km przebiegu).Na początku pierwsze 2 lata serwisowana ze względu na gwarancję, potem normalny tańszy warsztat, ale specjalizujący się w autach marki Skoda.W Felicii jak i w Fabii zawsze dobry olej. Fabia ma teraz 109tys km, zawieszenie z przodu robiłem dopiero przy 70tys km (mój brat w swojej Felce przy 45tys.km). Zaliczyłem doszczelnienie przednich drzwi przez które w czasie ulewy dostawała się woda do kabiny, pierwsza cewka zapłonowa siadła mi przy 102tys km, DZIŚ druga :-( denerwuje -, ale bardzo rzadko i min 3 latka jeszcze będzie mi służyć.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

FABIA 2000 COMFORT

Bardzo fajny i dobry samochód. Sprawuje się bardzo dobrze. Bardzo wygodna .TO kolego kup sobie tą Astre i zobaczymy ile razy będzie stała u mechanika.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Fabia 19TDI combi

Musze przyznać ze jestem bardzo zadowolony z autka a przede wszystkim silnika o mocy 130KM, autko ma 170tkm, pierwsze klocki hamulcowe wraz z tarczami wymienione przy 110tkm, listwa wspomagania kierownicy / puściły uszczelniacze / wymieniona przy 130 tkm, wymienione tuleje wahacza plus drążli stabilizatora, awaria sterownika poduszek / w serwisie za wymianę chcieli ok 2800zł / zrezygnowałem za 350 zł korekta u specjalisty i to wszystko. nie licząc wymiany rozrządu, przy 90tkm. autko spisuje się rewelacyjnie, felgi 15 aluski plus opony bf goodrich profiler G robią swoje jeśli dodać do tego niskie zużycie paliwa ok 4.5l. w trasie, po mieście 5.5l. to czego chcieć więcej. Moc silnika do masy samochodu daje niesamowite wrażenia, niejedno autko z "górnej pólki" zostaje daleko w tyle. Jeśli ktoś szuka autka to polecam Fabie combi I.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Plemika

Witam,


Ja mam 1.4 16V i spalanie średni za ostanie pół roku mam 6.5/100 więc jak ktoś ma 9 to raczej powinien sprawdzić sobie silnik.

Pzdr,
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zajebista fabia

Moja jednostka silnikowa to 1.4 MPI 16v 77koni kiedyś miałem disela i tamta jednostka miała 64 konie jednak ta z benzyniakiem pod maską jest zrywniejsza i ekonomiczna zarazem . pozdrawiam wszystkich użytkowników Fabi
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Bardzo dobre służbowe auto i można w łatwy sposób wyłączyć licznik kilometrów. wystarczy wyjąć bezpiecznik od abs (nr 25) odpalić auto , odczekać 3 sygnały i włożyć go z powrotem ... do momentu kiedy się nie wyłączy silnika auto nie liczy kilometrów :)
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

szkoda że SKODA

Mam od 3 lat skodę fabię 1,4 mpi combi fresh+ 2002.
Co tu dużo pisać żałuję strasznie że to coś kupiłem... uszczelka pog głowicą, ciekną wszystkie drzwi, ubytki płynu chłodzącego, przedmuchy w silniku, ciągle palące się żarówki (mijanki), trzy razy wymieniane amorki tylnej klapy ( tu uwaga! klapa może zabic!), 2 razy termostat, obudowa filtra powietrza - niby gaz winien ( montowany w ASO) kontrolka "sprawdz silnik" auto alarm padaka (montowany w ASO) zawieszenie i jeszcze mozna by tak ciągnąć...
Napiszę tak: TO MOJA 1 i OSTATNIA SKODA -ŚMIEĆ- END
P.S. To jest mój samochód a nie jakiegoś sąsiada czy kolegi jak ktoś tam wcześniej wypisywał.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Czemu skoda fabia 1.2 12v po zjęciu korka wlewu oleju spadają obroty i samochód gaśnie. Czy to jest normalne w tych silnikach Czy silnik ten się wykańcza?
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 0

Fabia 1.4 MPI 2000 r

Mam fabię z 2000r, bez gazu, najechane 130 tys, przez 9 lat użytkowania samochód miał takie awarie: uszczelka pod głowicą, przednie lewe łożysko z piastą, czujniki - wszystkie, włącznik świateł stopu, przeciekające tylne drzwi - puściły uszczelki wewnątrz drzwi, łożyska amortyzatorów przednich, przepalające się często żarówki, tylne bębny - rozleciały się cylinderki i szczęki, przednie zawieszenie - gumy wahacza i końcówki drążków, akumulator, wydech, świece, 2 razy rozrząd, problemy z elektryką, łączniki stabilizatora, beznadziejna instalacja antenowa - bardzo słaby sygnał, dziwne zachowywanie się fabrycznego alarmu. Obecnie szykuje się wymiana sprzęgła które już wysoko bierze. Uważam, że to auto to worek bez dna. Te pieniądze, które włożyłem w remont w warsztatach "normalnych" to mogłem zainwestować i kupić np VW polo 1.2 - niby podobne auto a jednak mniej awaryjne niż skoda. Spalanie: 6,5 - jazda po trasie, 8 - miasto, w zimę - wiadomo że sporo więcej. Auto bardzo dobrze zna drogę do serwisu, choć nim nie szaleję. W ciągu roku zawsze musi coś siąść w tym aucie. Auto ma też zalety: nigdy nie zawiodło podczas jazdy (odpukać..). Jednak po raz drugi nie kupiłbym Fabii.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Montaż klimy to koszt około 10000. Też chciałem kupić autko bez klimy i założyć ale nie warto... :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zbywanie klienta

najgorszy reprezentant firmy SKODA w Jeleniej Górze na ul.Cieplickiej fatalny!!!! totalny brak profesjonalizmu. firma nastawiona na zbycie pojazdu a potem klienta!!!!. ostrzegam wszystkich przed kontaktami z ta firma!!!
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Skoda Fabia 1.4 16V 100 KM /

WITAMM SERDECZNIE ,PROSZE O RADE W SPRAWIE SILNIKA N1.4 16V 100 KM- ile taki silnik pali na trasie w miescie i najważniejsze czy nie jest wyzylowany jak na ta pojemnosc bo wiemy ze standard to 75km ,chetnie wyslucham uwag i opini na ten silnik

Pozdrawiam roman
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Fajne auto

Mam fabie 2009r benzyna 1,6, jak narazie jest bardzo dobrze. Mysle ze warto kupic nowy samochód za 43 tysiace niz stare uzywane auto. W koncu to uczucie kiedy sie wsiada do swojego nowego samochodu w salonie jest bezcenne. Ci którzy ciagle krytykują cały czas jezdza starymi gratami i nie wiedza jak to jest wsiasc do nowego auta, zwykla zazdrosc.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Skoda Fabia 1.4

Takie rzeczy jak awaryjność cewek wcale nie jest zamknięty. Właśnie dziś odwiozłam samochód z 2005 r. do naprawy w serwisie skody (tylko tam serwisuję autko od początku, co roku ma przegląd). Wyrok: poszła cewka. Więc proszę nie być takim pewnym swego.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tez mam skode comfort 1.4 2001 i takie same problemy ze wspomaganiem i ze swiatlami ktore przygaszaja.Jak cos bedziesz wiedzial jak ta usterke usunac daj znac,Pozdrowionka.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0