Skrzyżowanie Warszawska i Majora Bojana

Ostatnio nurtuje mnie pewna kwestia.

Jadąc ul. Warszawską i dojeżdżając do ul. Majora Bojana mijamy znak pionowy A-5 -
Skrzyżowanie dróg.

Przy samym już skrzyżowaniu widzimy znak poziomy P-13 linia warunkowego zatrzymania złożona z trójkątów. Niby logiczne, że powinno się ustąpić pierwszeństwa tym jadącym z ul. Majora Bojana i Kruszyńskiego. Jednak w przepisach jest opisane, że: "Znak P-13 "linia warunkowego zatrzymania złożona z trójkątów" wskazuje miejsce zatrzymania pojazdu w celu ustąpienia pierwszeństwa wynikającego ze znaku pionowego A-7." No okej, tylko tam nie ma znaku pionowego A-7 - Ustąp pierwszeństwa. Ostatnio jadąc Majora Bojana od strony Wiczlina(chciałem skręcić w Warszawską) kilka aut jadących właśnie z tej ulicy za nic sobie miało oznakowanie poziome(pomijając już nawet fakt, że to ja miałem prawą wolną).

To jak to w końcu jest, wyjeżdzając z ul. Warszawskiej na Majora Bojana, trzeba ustępować pierwszeństwa? W ogóle ta cała strefa "skrzyżowań równorzędnych" w Bojanie to jakiś żart. Bo np. na wyjeździe z ulicy Sosnowe Wzgórza jest znak ustąp pierwszeństwa - a jadący ul. Majora Bojana może go nie widzieć i z głupiego stanąć chcąc ustąpić pierwszeństwa gdy ma prawą zajętą.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 2

Co do warszawskiej, jest to skrzyżowanie dróg równorzędnych wg znaku A-5. Znaki pionowe są ważniejsze niż poziome. Znak P-13 ma pewnie w tym miejscu wskazać najbardziej odpowiednie miejsce do zatrzymania w celu ustąpienia pierwszeństwa, gdy zachodzi taka konieczność (prawa zajęta). Jadąc Majora Bojana od strony Wiczlina ma się pierwszeństwo przed pojazdami na ul. Warszawskiej. Jadąc Majora Bojana od strony Koleczkowa ustępuje się pierwszeństwa pojazdom na ul. Warszawskiej. No ale to są przepisy ^^ i jak jest praktyka pokazuje inaczej. Tak samo jak są ludzie (większość), co jeżdżą z prędkością większą niż dozwolona bo jeżdżą szybko ale bezpiecznie. Także polecam na tym skrzyżowaniu zachować zdrowy rozsądek, aby nie być na niczym startym i tylko w razie w mieć rację.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 1

Zgłosiłem to dawno do gminy, oczywiście zlali temat...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

A mnie nurtuje pytanie jak, ograniczyć skutecznie pędzącym kretynom prędkość na naszych drogach.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2

Na osiedlach wprowadzić strefę zamieszkania, na drogach szybszych - spowalniacze takie np.: jak przy boisku.
Równać drogi, budować nowe - przelotowe tak, aby odciążyć drogi lokalne. No i teraz sci-fi, doprowadzić całe społeczeństwo do dobrobytu, gdzie czas nie będzie grał kluczowej roli...
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2

Najgorsze jest to, że Majora Bojana to jedyna droga przelotowa na Gdynię(nie licząc drogi na Chwaszczyno i Chylonie przez Koleczkowo)

Rozumiem, że niektórzy są oburzeni pędzącymi autami ale prawda jest taka, że dopóki nie wybudują tzw. "Gdyńskiego Łącznika" (co pewnie nastąpi za 30 lat) to Majora Bojana będzie "wyjazdówką" z Bojana a nie osiedlową ulicą.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

Tylko że prawie na całej długości Majora Bojana jest ograniczenie do 30 km/h i o tym trzeba pamiętać .
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Kurna, ja o tym nie pamiętam. Od dziś trochę zwolnię... bo z rana jeszcze tam latałem.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ograniczenie jest jadąc w stronę Gdyni od zjazdu w dół przed rozlewiskiem do skrzyżowania z tą drogą ze znakiem ustęp pierwszeństwa. W drugą stronę jadąc wydaje mi się że nie ma ograniczenia - jest tylko na zakręcie w Gdyni a za zakrętem jest koniec 30tki.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

cale oznakowanie jest bez ladu I skladu, znaki poziome obowiazuje tylko wtedy jesli sa powtorzone znakiem pionowym w innym wypadku nie trzeba sie do nich stosowac.... jadac of wiczlina masz tablice informacyjna ( bo nie jest to znak obowiazujacy w kodeksie ruchu drogowego) o skrzyzowaniach rownorzednych , znak ustap pierwszenstwa na ulicy Sosnowe wzgorza raz jest raz go nie ma.... nie jestem pewny ale chyba tez jest ustawiony na dziko bez mocy prawnej ale o tym kierujacy nie wiedza chociaz I tak nawet gdy go nie bylo to jadacy Majora Bojana na Wiczlino nie ustepowali pierwszenstwa..... ograniczenie predkosci do 30km/h obowiazuje praktycznie do Sosnowego Wzgorza a zaczyna sie jeszcze na prostej za skrzyzowaniem z Warszawska.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Mnie najbardziej przerażają jednak ludzie bez wyobraźni którzy przy takim ograniczeniu prędkości , stanie nawierzchni i natężeniu ruchu potrafią jeszcze wyprzedzać trzy samochody n raz - to bardzo smutne kiedy widzi się w takiej sytuacji jeszcze dziecko wracające ze szkoły .
Ta sprawa dotyczy tak samo ul. Wybickiego gdzie jest ograniczenie do 40km/h podwójna ciągła i pasy z przejściem dla pieszych co kawałek - a jednak wariatów którzy notorycznie wyprzedzają nie brakuje, naprawdę nie szkoda Wam życia własnego i tych ludzi których możecie zabić na pasach?
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 2

Inne tematy z forum

Zbiorniki retencyjne (7 odpowiedzi)

Dlaczego dwa zbiorniki retencyjne przy rondzie ul. Warszawskiej i Gryfa są nieczynne? Wszędzie...

Do licznych włascicieli psów (17 odpowiedzi)

Wiem, że zapewne mój post odbije się pustym echem, ale uważam, że przelała się już czara goryczy...

MBA w Gminie Szemud (17 odpowiedzi)

Wójt z naszych pieniędzy wydał ponad 43 tysiące za swoje studia MBA w Krakowie. Czy ktoś z UG...