Sobieszewo - ALMA - aktualnie jak tu jest !

Witam wszystkich zainteresowanych pobytem w ośrodku rehabilitacyjnym Alma w Sobieszewie.
Aktualnie jestem na turnusie od 12.05. do 04.06.2021r. Jestem pierwszy raz w Sanatorium i chciałbym podzielić się swoimi pierwszymi wrażeniami z pobytu. Po przyjeździe obowiązkowo trzeba się zgłosić zwój przyjazd na recepcji, gdzie wypełnia się odpowiednie druki związane z COVID-19 oraz otrzymuje się skierowanie do pielęgniarki i zostaje przydzielony pokój dwuosobowy (każdy dostaje swój klucz do pokoju). Następnie trzeba uda się do pielęgniarki, gdzie zostaje zmierzone ciśnienie i ustalona zostaje wstępna wizyta u lekarza. Później w zależności od godziny wizyty, można przejść do pokoju i się rozpakować no i oczywiście trzeba pamiętać o wizycie u wyznaczonego lekarza. Na wizytę do lekarza warto zabrać swoja dokumentację medyczną, na jej podstawie lekarz zleci stosowane zabiegi. Lista z zabiegami odbieramy następnego dnia rano na recepcji i warto zaraz zobaczyć który zabieg gdzie jest wykonywany, gdyż budynek Almy, to jeden wielki labirynt korytarzy i trzeba się trochę nachodzić pomiędzy poszczególnymi zabiegami. Zabiegi są tak rozplanowane, że część jest do południa, a czyść po. W sobotę wszystkie zabiegi kończą się do obiadu, natomiast niedziela jest wolna od zabiegów. Posiłki są w jadalni, która znajduję się na II piętrze w środkowej części budynku i podzielone są na grupy w zależności od ilości osób na turnusie (aktualnie jest ponad 200 osób i są trzy tury posiłków). Stoliki na jadalni są czteroosobowe z tym, że przedzielone są w połowie płytą i siedzi się po dwie osoby na jednej stronie. Jedzenie jest ok (smaczne), osoby z cukrzycą maja odpowiednio dobrane posiłki. Pokoje są dwuosobowe, dwie osobne wersalki, dwa małe stoliczki, dwa krzesła + mały stolik kawowy, dwie komody i szafa. Łazienka z kabiną prysznicową dosyć obszerną, umywalką, sedesem i kilkoma półkami. Pokoje czyste, widać wyremontowane, podłogi wyłożone płytkami, łazienka również. W pokoju jest TV ale płatny, opłatę dokonuje się w odpowiednim (stosownym do miejsca lokalizacji pokoju) automacie umieszczonym przy holu na parterze. Korzystnie jest opłacić cały turnus z góry (24 dni), wtedy opłata wynosi 100 zł czyli po 50 zł. na osobę w pokoju. Mankamentem pokoi jest to, że wszystko słychać z każdej strony, czy ktoś z boku chrapie, jak ktoś u góry chodzi po pokoju, słychać jak sąsiad korzysta z toalety itp. Jeżeli ktoś przyjeżdża swoim samochodem, to musi się liczyć z opłata parkingowa w wysokości 7zł/ dobę. Warto również zabrać z sobą leżak plażowy lub krzesło turystyczne (oczywiście jeżeli ktoś jedzie samochodem), wypożyczenie takiego krzesełka, to koszt 5zł/dzień. W budynku obowiązuje nakaz noszenia maseczek, na zewnątrz jak na razie zakaz zniesiono, no i dobrze, przynajmniej można pooddychać nadmorskim powietrzem. Do plaży jest około 800m, spacerkiem 15min.
To na razie tyle, jeżeli będą jakieś pytania dotyczące pobytu, to postaram się w miarę możliwości na bieżąco odpowiedzieć.
Pozdrawiam przyszłych kuracjuszy !
popieram tę opinię 65 nie zgadzam się z tą opinią 5

Już nie będzie jeździć auto lub pociąg ewentualnie rower i w droge
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Sobieszewo - ALMA - aktualnie jak tu jest !

A ja z chorej krówki
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Sobieszewo - ALMA - aktualnie jak tu jest !

Aneta też, tak myślę.Nie ktorym ludziom to ,tylko aby wyrwać się z domu
Nie rozumieją naprawdę chorych w potrzebie to co zawarte w skierowaniu
Alma to meta.. na fajke do Stera,morze do którego też około 800 m i aby się wyrobić na zabiegi
E,tam Niech się cieszą zwolennicy Almy
Mnie tam ,lepiej niech nie widzą !
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

Re: Sobieszewo - ALMA - aktualnie jak tu jest !

Po korytarzach tak, ale mało kto tego przestrzega. Ordynator bardzo zwraca na to uwagę. Myślę że będzie to też zależne od rozwoju kolejnej fali pandemia.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Sobieszewo - ALMA - aktualnie jak tu jest !

Witam, czy na zabiegi trzeba nosić maseczkę ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Sobieszewo - ALMA - aktualnie jak tu jest !

Nie każdy jedzie tam na wczasy, niektórzy chcą się leczyć, a Ośrodek dno jakich mało, byłam w fantastycznych miejscach to do nich nie należy.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 4

Re: Sobieszewo - ALMA - aktualnie jak tu jest !

Byłam na turnusie od 06.05.22. To samo. Narzekanie, wymyślanie, krytyka personelu granicząca z naruszeniem prawa. Pobyt wspominam świetnie! Jedzenie naprawdę fajne, wspaniała okolica. Narzekają Ci co mają problemy z poczuciem swojej wartości. Wczasy prawie miesiąc za przysłowiową,,darmochę, i jeszcze narzekają..Poprzewracało się w głowach niektórym. Nie podoba się?To nie składać więcej wniosku o turnus rehabilitacyjny i wykupić sobie prywatnie.
popieram tę opinię 18 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Sobieszewo - ALMA - aktualnie jak tu jest !

Ogarnijcie się, przestańcie pisać bzdury i nie straszcie innych, nie widzę i nie słyszę żeby ktoś tu narzekał, Poza tym jestem bardzo miło zaskoczona tym co mnie zastało w rzeczywistosci czytając takie komentarze , personel jest miły, pokoje czyste, jedzenie kwestia gustu jest doprawione jak dla mnie normalne narzekający niech zajdą do baru zapłacą 100 zł za obiad i uwierzcie ze nie jest lepszy od tego który jemy Almie.
pozdrawiam
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 4

Witam...ktoś pyta o autobus przez Puławy do Gdańska,tak jest z Puław o 23.40 z ulicy Wojska Polskiego.Jestem teraz na turnusie w Almie, pozdrawiam
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Sobieszewo - ALMA - aktualnie jak tu jest !

Ja jadę z Olsztyna 14 sierpnia
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Sobieszewo - ALMA - aktualnie jak tu jest !

Witam ja też jadę że Szczecina od 14 sierpnia
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Sobieszewo - ALMA - aktualnie jak tu jest !

Wstyd to kraść i d..y spaść. Było alko, zabawa śmiechawa,to i dwóch chłopaków 30+ poleciało z Almy,w 6 dniu. Beka
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Sobieszewo - ALMA - aktualnie jak tu jest !

Wstyd, nie zakonczyc turnusu? Trzeba zdawać sobie sprawę że za wybryk ponosi się koszta
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Sobieszewo - ALMA - aktualnie jak tu jest !

Ale bez przesady bo potem wstyd jak wyjedziesz przed końcem turnusu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Sobieszewo - ALMA - aktualnie jak tu jest !

Ha ha można pić nikt nie sprawsza,samowolka
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Sobieszewo - ALMA - aktualnie jak tu jest !

Witam. Jadę ze Szczecina.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Sobieszewo - ALMA - aktualnie jak tu jest !

Można wypić piwko lub dwa,ale trzeba uważać, mogą brać wyrywkowo po powrocie z wypadu na miasto,na alkomat. Na moim turnusie poleciało dwóch panów.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Małgorzato nie wiem czy on jedzie przez Puławy
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Czy ten autobus jedzie przez Puławy?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Sobieszewo - ALMA - aktualnie jak tu jest !

Witam, czy 14 sierpnia jedzie ktoś z Poznania pociągiem ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Inne tematy z forum

Alma (182 odpowiedzi)

Opinia z Forum nasze sanatorium.pl Dertieen » 23 cze 2017 23:21 Czas na małe podsumowanie. Jesli...

Alma Sobieszewo 16.08.2023 (3 odpowiedzi)

Może ktoś jedzie własnym autem z Mazowsza . Chętnie się zabiorę I podzielę kosztami

Alma Sobieszewo (3 odpowiedzi)

Witam czy ktoś jedzie 27 lutego 2024 do Almy w Sobieszewie