Solary i inne - Dofinansowanie

Temat dostępny też na forum: Koleczkowo Bojano
Witam

Czy w gminie Szemud realizowane są jakieś dofinansowania do solarów, pomp ciepła lub innych ekologicznych form pozyskania energii. Na stronie gminnej nic nie znalazłem a dowiedzieć się czegoś konkretnego telefonicznie w gminie graniczy z cudem.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Solary i inne - Dofinansowanie

kiedyś również interesowałem się solarami. Jest kilka firm w kraju ktore, mają dotacje do swoich programów. Jeśli odnajdę namiary to umieszcze je na forum.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Solary i inne - Dofinansowanie

Gmina nie daje dotacji do solarów ani pomp ciepła . Dotację na solary można uzyskać z budżetu państawa biorąc kredyt na istalację solarną . O dofinansowaniu dowiedziałem się w firmie Profit w Bojanie .
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Solary i inne - Dofinansowanie

Dowiedziałem się w firmie Profit, bo sam tam pracujesz, ale nie powie dobra reklama.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Solary i inne - Dofinansowanie

Nie trafiłeś ale próbuj dalej .
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Solary i inne - Dofinansowanie

No niech Ci będzie :-)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Solary i inne - Dofinansowanie

pracujesz w poblizu
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Solary i inne - Dofinansowanie

Energa sprzedaje instalacje solarne z dofinansowaniem z NFOŚiGW.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4

Re: Solary i inne - Dofinansowanie

Czy temat aktualny jest. Jestem zainteresowana.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Myśle, że warto zajrzeć na stronę http://strefaenergii.com zajmują się usługami w kwestii solarów, fotowoliatyki. Być może znajdziesz tam odpowiedź, a moze i mają możliwość załatwienia dotacji tego akurat nie wiem dlatego musiałbyś sobie prześledzić stronę.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Solary i inne - Dofinansowanie

Dotację na kolektory słoneczne uzyskuje się z budżetu państwa biorąc kredyt na instalację solarną. Sama zainwestowałam w panele słoneczne cenanie była, aż tak wysoka, zwłaszcza przy dofinansowaniu.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Solary i inne - Dofinansowanie

Można uzyskać dofinansowanie ze skarbu Państwa biorąc właśnie kredyt na ten cel w lokalnym banku, my tak zrobiliśmy z mężem cztery lata temu, instalacje wykonywał nam Pan Damian Grablowski z Bojana, który również załatwiał większość formalności a przede wszystkim podpowiedział man że jest taka możliwość. Wszystko poszło sprawnie i bez większego zamieszania. Polecam.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Solary i inne - Dofinansowanie

Czy można prosić namiary Pana Grablowskiego ?
popieram tę opinię 25 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Solary i inne - Dofinansowanie

Na Grablowskiego uważajcie. Gość ma nędznych pracowników, jak szefa nie ma w pobliżu to zpartaczą każdą robotę i potem trzeba poprawiać. Dużo i ładnie gada, obiecuje ale jak przychodzi do wykonania to zawsze coś nie tak.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 29

Re: Solary i inne - Dofinansowanie

ktory Grablowski
popieram tę opinię 27 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Solary i inne - Dofinansowanie

polecam Grablowskiego,jedyny fachowiec w Bojanie,
to co niektorzy pisza to bzdury.Dlaczego takie osoby pisza anonimowo

Barbara Zielinska
popieram tę opinię 33 nie zgadzam się z tą opinią 5

Re: Solary i inne - Dofinansowanie

Równie dobrze może być :

Barbara Nowak albo Barbara Kowalska
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 30

Re: Solary i inne - Dofinansowanie

typowy Warszawiak
popieram tę opinię 30 nie zgadzam się z tą opinią 4

Re: Solary i inne - Dofinansowanie

Może też być Barbara Groblewska .
A może nie ? typowy kaszubku
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 31

Re: Solary i inne - Dofinansowanie

co Warszawiak szuka na tym forum,zwyczajny trol
popieram tę opinię 28 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Solary i inne - Dofinansowanie

No właśnie który? Grablowski instalacje grzewcze, obok firmy Maximus ma podobno bardzo dobrą opinię ,no ale tylko tak słyszałem .
popieram tę opinię 27 nie zgadzam się z tą opinią 2

popieram w 100%!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Nie dość że bardzo drogi to ze swoimi pseudo pracownikami spartolą coś zawsze. Szczerze nikomu nie polecam. Partacz i cwaniak tyle!!!!!!!!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Solary i inne - Dofinansowanie

Z tym dofinansowaniem to jest tak:
- Część państwowa polega na spłacie 45% kosztów kwalifikowanych (bodaj 2500zł od metra kw. absorbera) i trzeba zaciągnąć kredyt. Czyli musimy tylko wybrać bank porównując oferty w tym zakresie. Tutaj polecam np. SGB
- Niektóre powiaty mają dodatkowe dofinansowanie np. Gdynia płaci dodatkowe bodaj 3000zł. Dowiadywałem się o to w starostwie Wejherowskim i dowiedziałem się, że można złożyć taki wniosek. Ale też urzędniczka od razu rozwiała mój zapał mówiąc, że jeszcze się nie zdarzyło żeby osoba prywatna dostała takie dofinansowanie. Dostają je zazwyczaj instytucje pożytku publicznego.
- Nie wiem czy może być w ogóle dofinansowanie na poziomie gminy?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3

Re: Solary i inne - Dofinansowanie

Jakby nie liczyć: wszystko co "teoretycznie" zwraca się po minimum 10 latach (a tak jest teraz w najlepszym przypadku z solarami) w praktyce nie jest opłacalne. Temat 10x obliczony na forum Muratora. Tylko dla entuzjastów i napaleńców (proszę się nie obrażać). Musimy zaczekać na mocniejsze wsparcie panstwa (lub unii). Na razie obłozyli większym cłem solary z Chin co przełożyło się na wyższą cenę europejskich.
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Solary i inne - Dofinansowanie

Nie musimy czekać na dopłaty z Państwa lub z Unii. Likwidacja dopłat wymusi obniżkę cen.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Solary i inne - Dofinansowanie

Nie musimy czekać na dopłaty z Państwa lub z Unii. Likwidacja dopłat wymusi obniżkę cen.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Solary i inne - Dofinansowanie

Nie musimy czekać na dopłaty z Państwa lub z Unii. Likwidacja dopłat wymusi obniżkę cen.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Solary i inne - Dofinansowanie

U mnie zakładał Pan Damian Grablowski tez załatwiał formalności, nie rozumiem osób które tak go oczerniają, chyba że są z konkurencji.
popieram tę opinię 31 nie zgadzam się z tą opinią 7

Re: Solary i inne - Dofinansowanie

Ja polecam panele marki Viridian Solar, może i nie są tanie ale bardzo dobrej jakości, mam na swoim dachu dwa kolektory i 4 panele fotowoltaiczne, grzejemy pompą ciepła Daikin. Dom w Bojanie, przy ulicy Rzemieślniczej, kolektory widać z głównej drogi.

Pomagamy w uzyskaniu dotacji i kredycie z dofinansowaniem,.

Reklamuję, bo jestem dystrybutorem. Mam u siebie- bo to świetne produkty.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 28

Re: Solary i inne - Dofinansowanie

~Makas-System sp. z o.o. a powiedz mi jak to wygląda jeżeli chodzi o żywotność takich paneli , ubezpieczenia w przypadku gradobicia itp.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 22

Re: Solary i inne - Dofinansowanie

Zakładałem panele 2 lata temu ich żywotność wynosi ok 10 lat
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 18

Re: Solary i inne - Dofinansowanie

a powiedz po co ci solary?
1. wydasz 10-15 tys na kompletna instalacja
2. woda nagrzeje ci sie w dzien - wieczorem mycie, a zeby rano byla ciepla to i tak dogrzejesz gazem
3. musisz wziac kredyt z banku zeby bylo dofinansowanie - w praktyce zarabia bank a nie ty, nie licze juz miliona papierow dla banku (normalna procedura kredytowa)
4. w sumie pol roku biegania - oszczednosc 1500 zl... warto?
popieram tę opinię 34 nie zgadzam się z tą opinią 4

Re: Solary i inne - Dofinansowanie

grablowski niesłowny miał mi zrobić wycene kilka lat temu wzioł zaliczkę nistety do tej pory ani wyceny ani jego dzieła ani zwrotu zaliczki.ale niech tam mu się wiedzie.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 32

Re: Solary i inne - Dofinansowanie

napisz ktory grablowski jesli masz odwage tak oskarzac
popieram tę opinię 30 nie zgadzam się z tą opinią 3

Re: Solary i inne - Dofinansowanie

co za swi..nia robi te wpisy
pierwszy wpis jako"Jan Brzęczyszczykiewicz"
drugi jako "rozgoryczony"
IP adres jest z warszawy.Mam znajomego detektywa , postaram sie goscia namierzyc.Do moderatora niech zablokuje go ,a wpisy usunie.
popieram tę opinię 32 nie zgadzam się z tą opinią 9

Re: Solary i inne - Dofinansowanie

Obserwator czy Ty jesteś normalny ?
Kto z Warszawy wpisywał by się na forum wioski jaką jest Koleczkowo ?
Ja mam znajomego lekarza postaram się gościowi pomóc.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 28

Re: Solary i inne - Dofinansowanie

zobaczymy,sprawa jest juz w toku
popieram tę opinię 29 nie zgadzam się z tą opinią 3

Re: Solary i inne - Dofinansowanie

p.s.

~rozgoryczony - nie znam gościa
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 29

Re: Solary i inne - Dofinansowanie

~obserwator co się tak spinasz, wygooglowałeś adres ''Jana B'' i ci pokazało warszawę ha ha ha . a ja się dołączam do ''rozgoryczonego'' bo ma rację miałem podobną sytuację, ale dobrze że nie dałem zaliczki. A z tym detektywem to się uśmiałem do łez.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 30

Re: Solary i inne - Dofinansowanie

zobaczymy
popieram tę opinię 29 nie zgadzam się z tą opinią 4

Re: Solary i inne - Dofinansowanie

ja tam jakbym dal komus zaliczke to bym sie do niego usmiechnal a nie wypisywal na forum, trochu to dziecinne , ew moze panu na kasie nie zalezy to ja tez poprosze o jakis $$ , o mnie pan moze wypisywac co chce :)
popieram tę opinię 28 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Solary i inne - Dofinansowanie

Nie mamy w praktyce brania zaliczek przed podpisaniem umowy/zamowienia a tym bardziej przed sporzadzeniem wyceny!
Naprawde gratuluje odwagi w rzucaniu oskarzen! Z mojego doswiadczenia wynika ze talkie nieprzychylne wpisy sa dzielem konkurencji badz pseudo kolegow!
Jesli jednak czuje sie Pan pokrzywdzony to zapraszam do biura, zbadamy sprawe i jesli jestem Panu winien zaliczke ktora rzekomo pobralem przed sporzadzeniem wyceny to oczywiscie zostanie ona zwrocona!
Pozdrawiam Firma PHU Damian Grablowski
Nor kontaktowy: 609235785
popieram tę opinię 36 nie zgadzam się z tą opinią 4

Re: Solary i inne - Dofinansowanie

Brawo Damian tak trzymac. Trzeba tepic chora konkurencje.
Pozdrawiam.
popieram tę opinię 25 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Solary i inne - Dofinansowanie

brawo Damian,jestem gotowa tez przyjsc na spotkanie i zobaczyc ta sw..nie
popieram tę opinię 24 nie zgadzam się z tą opinią 3

Re: Solary i inne - Dofinansowanie

A swoja droge to zeby dac zaliczke niewiedzac ile zaplacisz za usluge to trzeba miec niezle pod sufitem nasr.....
popieram tę opinię 28 nie zgadzam się z tą opinią 3

Re: Solary i inne - Dofinansowanie

Wnioskuję z wypowiedzi "ludzi " typu`stolarz-kolega i Barbara , że pan Grablowski nie zajmuje się solarami tylko wywozem fekali i produkcją trzody chlewnej.
Ps
Pytanie do modera.
Czy wpisy typu -"nasr....." , i "sw..nie" skierowane do ludzi nie powinny być wykasowane.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 16

Re: Solary i inne - Dofinansowanie

Myślę że słowa nasr... i świnie ... przytoczone wyżej zostały użyte w odniesieniu do osoby która posądza pana Damiana Grablowskiego o wzięcie bezpodstawnie zaliczki.
To chyba oczywiste że kiedy się posada niewinnych ludzi o wyłudzenie to kazdy kto trochę myśli się temu przeciwstawi!!!
ale serdecznie pozdrawiam pana Jana B który nie zrozumiał.
popieram tę opinię 16 nie zgadzam się z tą opinią 4

Re: Solary i inne - Dofinansowanie

przytaczane słowa, to część słownictwa "fachowców"
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Solary i inne - Dofinansowanie

Do ~widzisz i nie grzmisz

Lepiej sformułowane zdania napisałoby dziecko z gimnazjum

tragedia
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 16

Re: Solary i inne - Dofinansowanie

Jak czytam niektóre wypowiedzi na tym forum to nie wiem czy śmiać się czy płakać. Większość to zwykłe buraki wiejskie, które z zawiści, że ktoś uczciwą pracą coś osiągnął wypisują głupoty. Temat jest na czasie i myślę, że ktoś, kto chce rzetelnej porady umie znaleźć uczciwe wypowiedzi. Nic nie stoi na przeszkodzie pojechać i porozmawiać na miejscu z takim fachowcem. Nigdy nie słyszałem żeby ktoś płacił przed rozpoczęciem usługi. Te wszystkie wpisy są od trolli, którzy maja przyjemność kogoś anonimowo oczerniać. Polecam Damiana Grablowskiego , naprawdę dobry fachowiec.
popieram tę opinię 18 nie zgadzam się z tą opinią 5

niesamowite jest to co piszesz , mam wszystkie prace w domu wykonywał Pan Damian Grablowski i możemy go szczerze polecić - uważam ze czasy są takie że o dobrego pracownika bardzo ciężko a samemu nie da się być wszędzie.
dla mnie najważniejsze było sprawne , czyste i fachowe rozwiązanie naszych potrzeb.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Solary i inne - Dofinansowanie

Widać po tym wpisie że nie bardzo się orientujesz w temacie.
Mam 4 solary, zasobnik 400 litrów, sterowanie, dom o pow.125m2, rodzina 3 osobowa., uruchomienie systemu maj 2 013 r. Przy słonecznym dniu solary nagrzewają wodę w zasobnik latem do 95 stopni, zimą około 50-60 stopni. System ustawiony tak aby po osiągnięciu temperatury powyżej 50 stopni nadmiar ciepła kierować na podłogę. Zasobnik z wodą o temperaturze 50 stopni wystarcza do normalnego korzystania z ciepłej wody przez dwa dni. Czyli jak wczoraj bylo słonecznie a dzisiaj jest pochmurno to dopiero jutro będzie konieczne uruchomienie pieca do grzania wody.Dodam że nie reglamentujemy ciepłej wody. W okresie letnim piec był wyłaczony na stałe. Tak to wygląda w praktyce.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 14

Re: Solary i inne - Dofinansowanie

Pewnie liczyłeś - po jakim czasie zwróci się inwestycja?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 8

Re: Solary i inne - Dofinansowanie

Witam użytkowników forum z Trójmiasta!

Nie wchodząc w kwestię polecanych instalatorów chciałem dorzucić kilka słów o obecnych dofinansowaniach. Rusza nowy program dofinansowań do kolektorów słonecznych a także baterii słonecznych, pomp ciepła i turbin wiatrowych. Z tym że niestety na kolektory słoneczne dotacja jest niewielka - zaledwie 20% i to pod warunkiem że w ramach dotacji zainstalowane będą źródła wytwórcze czyli baterie słoneczne - fotowoltaiczne lub turbiny wiatrowe. Na źródła wytwórcze dofinansowanie ma wynieść 40%.
Szersze informacje dostępne są na naszym blogu:
http://solarid.pl/blog/ruszaja-dofinansowania-prosument-opolski-juz-dziala
Co do opłacalności tych rozwiązań to sytuacja jest mocno zróżnicowana - wszystko zależy od sposoby eksploatacji. Osoby ciekawe zapraszam na mojego bloga.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 0

Polecam skorzystać z programu dofinansowania na instalacje fotowoltaiczne "Mój Prąd", gdzie możecie otrzymać 5000 zł! Dzięki https://jbenergia.pl skorzystałem z okazji i takie otrzymałem!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Solary i inne - Dofinansowanie

Dzień dobry.
Na forum jest mój drugi wątek o instalacjach fotowoltaicznych.
Nie ukrywając, jestem firma która instaluje fotowoltaike na naszym terenie.
Ale pozostanę tu obiektywny i nie będę nikogo namawiał do swoich usług, sami Państwo zdecydujecie. Natomiast zrobię to co mogę zrobić, tj sumiennie poinformuję jak wygląda sytuacja.
Na mojej stronie http://www.solarrays.pl Opisałem możliwe dofinansowania dla domu i dla rolnika.

Instalacje solarne czyli kolektory solarne w Polsce się nie sprawdzają bo jest za zimno poza tym trzeba zapas wody magazynować. Co zrobić z nadmiarem gorącej wody? Kolektory solarne nadają się na południowa Europe gdzie jest ciepłej i lepsze słońce.

W Polsce są idealne warunki wręcz takie w jakich są testowane, dla paneli fotowoltaicznych.
Panele fotowoltaiczne wykorzystują efekt fotowoltaiczny i dzięki ładunkom Energi w postaci fotonów że świata że słońca następuje zmiana sieci krystalicznej krzemu z którego ogniwa fotowoltaiczne są zbudowane. Prowadzi to do utraty balansu pomiędzy złączem p-n w panelu i zaczyna płynąć prąd.

Oznacza to, że do pracy paneli fotowoltaicznych musi być jasno! Czyli musi świecić słońce a nie potrzeba w ogóle ciepła!

Jeżeli chodzi o dofinansowania. Aktualnie dla domu są 3 możliwości.
1 program dofinansowania Mój prad
2 program termomodernizacji domów i wynikająca z niego ulga podatkowa od podatku dochodowego.
3 program czyste powietrze.

Program mój prad, to proste, każdy kto zainstaluje instalacje pv spełniająca regulamin otrzyma 5000pln netto. Nie płacimy od tego podatku.

Program termomodernizacja - działa tak, że koszt jaki poniesiemy na termomodernizację w tym panele fotowoltaiczne w PITcie wpisujemy jakoś koszt i uzyskujemy dzięki temu zwrot podatku dochodowego. To kwota kilku tysięcy przeciętnie.

Czyste powietrze. Szczególnie chodzi o pozbycie się kopciuchow, kwota maksymalna ponad 50 000pln. Niestety, tutaj jest kryterium dochodowe. Przy średnich zarobkach, dostaniemy około 20-30% statystycznie wychodzi to mnie niż połączenie programu Mój prad i ulgi termomodernizacyjnej.

Uwaga. Nie wolno łączyć programu Mój prad i czyste powietrze.

Jeżeli chodzi o finansowanie, poprzez firmy z branży można uzyskać specjalnie oprocentowane raty lub kredyty. Np ja mam możliwość udzielenia rat na 3% rocznie na max 84msc. To bardzo dobra oferta finansowania. Indywidualnie banki ich nie oferują klientom.

Nasza propozycja, to bezkompromisowa jakość. Stosujemy wyłącznie komponenty renomowanych firm, z gwarancją jakości I niezawodności. Nie używamy najtańszych rynkowych bubli, gdyż instalacja ma działać niezawodnie przez wiele lat a my się nigdzie z rynku nie wybieramy. Ma być jakość a nie jakoś

Instalacja składa się z kilku kluczowych elementów:

Panele fotowoltaiczne - to one odpowiadaja za generowanie pradu. Stosujemy wyłącznie panele najwyzszej jakości I o najwyższych parametrach mocowych. Stosujemy roznych producentów jednakże zawsze z grupy TIER1 producentów. To np. Longi, JA Solar, Trina, Canadian, DAH.
Wszystkie maja 10 lub 12 letnia gwarancję na modul od strony jakosci I mechanicznego wykonania, oraz 35 lat gwarancji wydajnosci. Tzn po 25 latach, wydajnosc spanie nie nizej niz 85%. Najmocniejsze aktualnie panele są rzędu 350-430W.

Optymalizatory mocy paneli:
To bardzo wazny element instalacji. Opcionalny, jednakże będą mocno naciskał na jego instalacje z kilku kluczowych powodów:
1 Na wypadek awarii, pozarów, nieszczęsliwych wypadków, prądu w instalacji w dzień nie można wyłączyć. Jak świeci słońce, zawsze pracują moduly. Optymalizatory mocy pozwalaja na zdalen wylaczenie napiecia na poziomie kazdego modulu na dachu. Dzieki temu akcja ratownicza czy gasnicza moze przebiegac bez ryzyka porazenia wysokim napieciem pradu.
2 Na wypadek zacienienia lub zabrudzenia ktoregos z modułów. Normalna klasyczna instalacja w takiej sytuacji traci na mocy. Nie traci jeden zacieniony modull, a traci cala Pana elektrownia. To ogromna strata. Z Optymalizatorem, wydajność straci pojedyńczy moduł, pozostałe pracują jak zawsze.
3 Na wypadek uszkodzenia lub konieczności wymiany panela. Dzieki optymalizatorowi, mozemy zrobic to w dowolnym momencie nawet pod napieciem w dzien. Dodatkowo, w klasycznej topologi instalacji fotowoltaicznej, nowy modl traciłbym na wydajnosci gdyz musialby dostosowac sie do aktualnie najslabszego innego panela danego stringa. CO oznacza strate. Z optymalizatorem ten pronblem nie istnieje, kazdy pane pracuje na maxa swojej mocy.
4 no wlasnie na maxa swojej mocy.. Dzieki optymalizatorom, ma Pan mozliwosc sledzenia wydajnosci kazdego modułu w instalacji z osoba. Tzn widac jak na dłoni wszystkie rozbieznosci w roznicach w panelach, jezeli jakis panel odbiega od normy, moze I powinien byc reklamowany.

Podsumowujac te 4 punkty, uwazam ze optymalizatory sa warte zakupu jednakze ostateczna decyzje podejmuje inwestor.

Optymalizatorów potrzeba tyle ile jest paneli. Stoosujemy wylacznie elementy lidera na rynku Solar Edge. Gwarancja producenta 25 lat.

Inwerter - inaczej falownik. TO serce calej instalacji. Jego zadaniem jest zamiana pradu stałego wygenerowanego przez panele PV, I zamiana na prad stały który trafia do rozdzielni głównej I moze byc wykorzystywany Pana celow a ewentualny nadmiar oddany "na pozniej" do operatora.

Solar Edge udziela aż 12 lat Gwarancji.

Ostatnim, lecz równie ważnym, są zabezpieczenia I bezpieczniki.
To bardzo ważne, zabezpieczenai I bezpieczniki chronia mieszkancow domu przed porazeniami pradem. Dodatkowo zabezpieczenia chronia instalację od uderzeń pioruna.
W naszych instalacjach, stosujemy wyłącznie zabezpieczenia renomowanej marki DEHN, lidera w segmencie swoich produktow.
Po stronie stalego pradu I zmiennego znajda sie takie elementy jak: Wylaczniki nadpradowe, bezpieczniki różnicowo-prądowe , ochronniki dc dehn 1000V TYP 1+2, ochronniki dehn ac 4 bieguny.
Dodatkowo, na każde 10m przewodu pomiedzy instalacja na dachu a inverterem, nalezy sotsowac dodatkowe zabezpieczenia DEHN typ2.

Poza tym, masa przewodów odporanych na promieniowanie UV, peszle, opaski, stelaze montazowe, złączki etc.

Zachecam Państwa do kontaktu I zaczerpnięcia informacji ode mnie lub innych zanim zdecydujecie się Państwo na wybór instalatora.
Po za pracą, jest to nasza pasja. Wierzymy w zielony świat, pozbawiony smogu I bez generowania CO2.

Od strony formalnej, zajmujemy sie sprawami formalnymi.
Pomagamy w finansowaniu (kredyty , raty tylko 3%).
Rejestracja instalacji, umowa z operatorem.
Kompleksowa od początku do końca.

Bedziemy zaszczyceni jezeli wybierzecie nas Państwo do swojej inwestycji.

Pozdrawiam I zycze słonecznej niedzieli!

Paweł Dziurewicz
Właściciel Solar Rays Green Energy
biuro@solarrays.pl
NIP 957 084 02 04
Ul. Dębowa 17, 80-297 Banino
http://www.solarrays.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Solary i inne - Dofinansowanie

Ile kosztuje instalacja 10kw. Pokrycie dachowka. Ile instalacji zamontowaliscie?. Oraz jakie macie uprawnienia?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Solary i inne - Dofinansowanie

@Piotr
Wystarczająco dużo że realizujemy projekty unijne o zdecydowanie większej skali niż instalacja na domu.
Posiadamy uprawnienia SEP, niektórenosoby Udt OZE które w praktyce nic nie dają, ale mamy! Ponadto robimy projekty wykonawcze dla większych instalacji, konstujeny ppoż.

10kw na dachowce kosztuje około 50 tys czyli 5k/1kWp.
Jak pisałem, stosujemy wyłącznie najwyższej jakości materiały, żadne buble.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Solary i inne - Dofinansowanie

Kazda firma chwali sie na facebooku lub stronie int.swoimy wykonanymi pracami. W waszym przypadku 2 zdjecia, stale powielane.
Co do uprawnien sep, to kazdy moze sobie takie zrobic po 1 dniowym szkoleniu. Uprawnienia udt w wiekszym stopniu weryfikuja wiedze (zdawalnosc ok 50% vs sep 100%.)i sa przeprowadzane przez jednostke panstwowa. Sa honorowane w innych panstwach, wymagane przy projektach unijnych. Wiec chyba jednak cos daja.
Jako wlasciciel, dla prestizu firmy powiniennes posiadac wlasnie udt.
Laboraty piszesz zachecajace, iloscia wykonanych instalacji sie nie chwalisz.
Wiec wnioski nasuwaja sie same. Zdobadz uprawnienia,Zainwestuj w reklame i nie traktuj forum jako darmowej reklamy
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Piotr, nie zazdrość sąsiadom :) . A Pan Solar jak ma coś w sobie z literata to nich pisze, przecież mu nie zabronimy. Jak ktoś nie chce, niech nie czyta. Proste. I na koniec Piotrze, każda Firma kiedyś zaczynała, liczy się czy skutecznie :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zanim wydam 50000 to pierw czytam i jestem dociekliwy , weryfikuje firmy. Bo Pozniej jest tylko placz. Jak w wielu przypadkach.Jest bardzo duzo instalacji niepoprawnie wykonanych. Wiec wybacz placac 50k bede wymagal, nawet od nowo powstanej firmy odpowiednich uprawnien.
I jak ktos pisze ze uprawnienia udt nic nie daja to jest w bledzie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jesienią ubiegłego roku robiłem wyceny instalacji dla siebie ok. 5kW. Np : Firma lokalna, instalację na SolarEdge i LG wyceniała na ok 35 tys. dach dachówka ceramiczna, gdyby zastosować dopłatę i odpis 2 x 5tys. to faktycznie w 5tys 1kw można się zmieścić. Natomiast żadna z Firm nie przysłała mi zdjęć montażu, obróbki dachówek, systemu montażu stelaża.... Ja osobiście się boję , że popsują mi dach, dlatego będę budował wiatę ogrodową, na której zamontuje panele. A wg ostatnich zmian prawnych Vat 8% i dotacji będą obowiązywały mimo iż nie jest to dach domu mieszkalnego, a wiata z grillem zawsze się przyda :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Mówicie, że można dostać dobre dofinansowanie? Bo właśnie zacząłem się w tym orientować i troszkę się nad tym zastanawiałem. No bo koszty, jak pewnie sami wiecie, małe nie są. Tu oemenergy.pl/ mam już wybraną fotowoltaikę, ale fajnie byłoby mieć na to upust.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jeśli szukasz dofinansowania do instalacji fotowoltaicznej, to moim zdaniem warto zainteresować się programami rządowymi takimi jak Mój prąd czy Czyste Powietrze, a jeśli już zdecydowałeś się na montaż instalacji bez żadnych dotacji, to jedną z ważniejszych rzeczy na jakie musisz zwrócić uwagę to wybór odpowiedniego inwertera. Na stronie https://pvge.pl/produkty/inwertery-fotowoltaiczne znaleźć można wszystkie niezbędne informacje na ten temat.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Sprawdź na http://www.eco-team.pl/oferta/instalacje-solarne/ , co warto wiedzieć o solarach. A dofinansowanie to świetna opcja, żeby trochę zmniejszyć wszystkie koszty i fachowcy od tych instalacji często pomagają w jej uzyskaniu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zgadza się , nam Instalator tez pomógł załatwić formalności
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zapraszam do lokalnej firmy fotowoltaiczne oraz pomp ciepła: Toja Energy Gdansk.
www. tojaenergy.pl
Załatwiamy wszelkie formalności z przyłączem sieci do operatora.
Instalacje fotowoltaiczne już od 19 tys zł za przydomową

Numer telefonu: 888 326 060.
Krzysztof
Bezpłatna wycena oraz audyt. .
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

no fajnie, ale aktualnie nie ma żadnych dofinansować i nie będzie przez parę miesięcy
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Właśnie jest już kolejna edycja z dotacji . Oficjalna informacja: program mój prąd rusza, można instalować fotowoltaikę, a wnioski składa się od 01.07.2021 rok udo 21.12.2021 roku.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Obecnie III Tura programu mój prąd. Dla podkarpacia pomagamy pisać wnioski, pozyskać dofinansowania i dotacje do fotowoltaiki. Więcej tutaj: https://sunflash.pl/moj-prad/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Podkarpacie obsługuje b, senator Jaworski wespół z parafiami a urząd marszałkowski, sesję rozpoczyna modlitwami i zgodnie z wartościami chrześcijańskimi w imieniu proboszczów, którzy nie wiedzą o bożym świecie, zgarnia kasę. I o to chodzi.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Szambo betonowe (11 odpowiedzi)

Witajcie. Gdzie możemy zamówić szambo betonowe 10m3 Jaką firmę polecacie z okolic Szemuda.

Studia wójta (6 odpowiedzi)

Szanowni mieszkańcy Szemuda, Czy wiecie że z naszych podatków pokrywacie koszty studiów wójta...

Łebno Radny (7 odpowiedzi)

Jaki radnym według was jest Ireneusz Czarnowski? Z tego co widzę to na wszystko głosuje jak chce...