Toyota Yaris II

Toyota Yaris to "Samochód Roku 2000". W tym niewielkim autku reprezentującym segment B połączono kilka, zdawałoby się przeciwstawnych cech. Przy długości niewiele ponad 3,5 metra jest przestronne wewnątrz, idealnie nadaje się do miasta, jak i na dłuższe wycieczki. Jak to było możliwe? Przede wszystkim auto posiada dość długi rozstaw osi wynoszący 2,37 m. Jeżeli dodamy do tego wysokość prawie ...
więcej
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

ja jestem ze swojej (1,3, 2000 r. japońska) b. zadowolony

Niestety po deszczu mam wodę (trochę) z lewej strony bagażnika, Nie wiem którędy cieknie. W zakolach są gumowe zatyczki czy to do wycieku wody? Je je przepchałem drutem bo były zatkane
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Sceptyk

Kolego nie doczytałeś że auto było kupione z drugiej ręki i było powypadkowe!!!! Mam yarisa od 3 lat wersja verso 1.4 D4D przebieg 150000km i nic do tej pory się nie dzieje. Amortyzatory z tym przebiegiem mają 80 i 78% sprawności. Poza wymianą oleju, klocków nic mnie nie interesuje. Na dodatek na stronach niemieckich komisów są egzemplarze które z tym silnikiem mają przebieg nawet ponad 400000.
Reasumując- nie jeździłeś nie oceniaj!!!!!!!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

przejechalem swoim Yarisem od nowosci 2004 rok z silnikiem 1.3 benzyna 215000 km bez zadnej awarii
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

toyota yaris

mam toyote 1.3 diesel,postanowiłam napisać pare słów dla tych którzy nie moga sie zdecydowac na kupno.Jezdziłam hondaą accord,omegą kombi,ww,od 20l tylko japonczykami.Kupiłam yaryskę dla oszczedności i jest to moje najmniejsze auto.Krótko mówiac super samochodzik,przy szybkosci 130km
nie czuje sie predkosci,trzyma sie drogi,wygodny i nie patrzysz nerwowo na licznik paliwa,wogóle zapominam o nim. Co przy silnikach benzynowych 2l.zdarzało mi sie czesto,a juz yaris 1.3 benzyniak pali nie porównywalnie wiecej!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

użytkuję Yarisa 1,3 prawie 8 lat...

Jestem użytkownikiem Yarisa I od nowości, kupiony w polskim salonie, przebieg poniżej 100k, silnik 1,3 (sama przyjemność), sam mam 192cm wzrostu i adekwatną wagę i z przodu miejsca mam w sam raz, świerszcze w tylnej kanapie czasami nawiedzają, radio zawsze mi działało, akum wymieniłem po raz pierwszy zeszłej zimy, wydech zaczyna głośniej chodzić po ponad 7 latach jeżdżenia (czas zmienić), prócz drobnych tzw świerszczy i wymiany piszczącej pompy sprzęgła (na gwarancji) zresztą od czasu do czasu piszczy nadal pedał sprzęgła, wymiana kilku żarówek sięleje i jeździ, wiadomo jakość wykonania u francuzów na pewno nie dorówna japończykom, spalanie potwierdzam jak wyżej, nie mam klimy 8 litrów przekroczyłem raz.... jadąc średnio 160km;), w porywach zamyka licznik tzn 199, pali po mieście 6,5 w trasie mniej w zimie te pół litra do litra więcej, z tyłu fakt jest mało miejsca ale 2 osoby 175cm wzrostu można przewieźć dalej niż 100km, najdłuższa trasa w jeden dzień 1300km, wtedy fotel daje się we znaki tzn brak za krótkie podparcie ud przynajmniej przy moim wzroście, jeśli ktośma jakieś pytania niech pisze, chętnie odpowiem, pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

do botora

zgadzam sie z toba.a-1 . ma 90 km,za okolo 25 minut by ja przelecial a co dalej tez 190 km przez swiecie i torun,mam yaris-ke,super autko w tej klasie.o naszych droga moge cos powiedziec bo od 40 lat nimi sie poruszam samochodem popularnie nazywanym tir,ktorym kiedys (1996 R)ZWIEDZILEM (SLUZBOWO )EUROPE I WIEM ILE CZSU (ORIENTACYJNIE)POTRZEBUJE NA PRZEJECHANIE Z MIASTO A DO MIASTA B.NA TEMAT SPALANIA SIE NIE WYPOWIADAM BO AUTKIEM JEZDZI ZONA ISREDNIO MA 5,0L.(JEST SKAPA JAK SZKOT )ALE TO CO JA ZROBILEM Z SREDNIM SPALANIEM NA 100 KM COS NIE DO WIARY,TYLKO TO BYLA JAZDA POKAZOWA DLA ZONY DLACZEGO JEJ TAK DUZO PALI.ZERO PRZYJEMNOSCI Z JAZDY.ALE SIE DA WYSRUBOWAC NORME SPALANIA.TYLKO TO SIE ODBIJE NA ZYWOTNOSCI SILNIKA'DLATEGO NIEPOLECAM JAZDY PARZAC NA SPALANIE W DANEJ CHWILI,LECZ NA OBROTY SILNIKA I NIEZAWODNY SLUCH CZY MOTOR DZWIECZY JAK ZEGAREK.POZDRAWIAM FANOW YARIS-KI .
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Proszę o rzetelne i uczciwe info

miałem dzisiaj okazję powozić Yarisem z sinikiem 1,0 120 tys przebieg klima, 5d i stwierdzam że nie umiem takim autkiem jeździć oczywiście dawno temu miałem malucha i już zapomniałem jak sie nim jeździ, następnie CC 700 potem Lanosa 1,5 16V teraz Citroena 1,4 niestety najlepiej porównanie mi pasowało do CC 700 doło się jechać ale samemu lub co najwyżej we dwie osoby, oczywiście nie kwestionuję technologii japońskiej tylko przyzwyczaiłem się do wyższego momentu przy niższych obrotach i miałem problem z rozpędzaniem Yarisa na 2-gim biegu, trochę lepiej było po wyłączeniu klimatyzacji ale z radoscia przesiadłem się z powrotem do mojej cytrynki 1,4 75KM ciągnie jak dzika już od 2 tys. ob/min pali około 8L po mieście no i ten komfort jazdy, wracając do Yarisa mam wrażenie że u niego jedynka nie służy tylko do ruszenia jak uczył mnie instruktor wiele lat temu, ale równiez do rozpedzenia Toyoty i jeśli ten egzemplarz nie jest jakiś uszkodzony to wogóle przestraszyłem się na myśl o wyprzedzaniu Yarisem z kompletem pasażerów jakiejś starszej ciężarówki jedynie przychodzi mi na myśl jedna z moich podrózy CC700 13 lat temu wyprzedzać można było tylko z góry i bez obrazy ale silnik 1,0 to jest O.K. ale w motocyklu, lub w samochodzie takim jak Seicento.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

witam mam podobny problem z yarisą podnoszenie sie stanu oleju jak pan sobie z tym poradził grzes771@poczta.onet.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

mam yarka 1,3 87 KM super auto ale niemow gosciu ze to auto jest dwuosobowe bo to ty jestes w bledzie jestem inteligentny i nie chce cie obrazic irozwazaj co piszesz to auto ma przesuwna kanape idealnie jedzie sie w 4 osoby regulowane oparcia co ma piernik do wiatraka to co maja powiedziec fiaty 500 lub sejczento czy pandy tam dopiero jest ciasnota niemowiac o malochu z ktorego austriacy sie nasmiewali mowili metalowy nocnik bez urazy tomm.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Lka

Mam ponad 1.90 i ledwo wchodzę to toyoty yaris okrakiem (nauka jazdy) słaba widoczność z tyłu jak ktoś ma duże stopy będzie miał kłopoty z wciskaniem i popuszczaniem gejów gazu i hamulca i sprzęgła tylne zagłówki przeszkadzają w cofaniu zasłaniają ten samochód jest beznadziejny naprawdę puszka
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

anonimowy

jestem posiadaczem Yarisa 1,3 silnik jestem zadowolony nie mam nic co do jakości, ale gdyby Yaris był 15 cm dłuższy tak jak widziałem nowa KIA VENGA zauroczyłem sie tym autem i zazdroszcze Koreańcą ze tak udał im sie ten samochód klasy B. Jest wspaniąly proszę sobie iśc do salonu KIA i sprawdzic na własne oczy. Chociaz to moja druga toyota ściska mnie w piersiach że Japończycy zostali w tyle w porównaniu z tym autem. Jeżeli nie postarają się dorównac wymiara straca szacunek że uczeń lepszy od mistrza. Jeżeli Yaris 3 który wejdzie nie będzie maił wymiarów podciągniętych jak KIA VENGA,CORSA lub nowe PUNTO ludzie zaczna zaczna poniżać opinie o bezawaryjnym Yarisie na zakończenie Yarisowi zycze wiekszych rozmiarów wygodniejszych fotleli lepszej jakości plastików i ich spasowania. I to będzie mały mercedes godny i bez negatywnych opinii. Byc moze wtedy kupiłbym jeszcze poraz trzeci bo mam taki zamiar ale jak sie to stanie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Yaris 1,3 2003 65 tys km

Świetny, niezawodny ekonomiczny samochód (miasto latem ok. 6,5 l, na trasie schodzi poniżej 5l/100 km. Zimą można dodać po pół litra do powyższych wartości). Kupiony jako używany od drugiego właściciela - po roku zrobione 16 tys km - jedyne co wymieniliśmy to żarówka. Szybki, zrywny (polecam silnik 1,3 - 87 KM robi różnicę). To był świetny zakup. Dodatkowo Yarisy trzymają swoją cenę i mało ich na rynku wtórnym (a z niskim przebiegiem i 1,3 właściwie nie wstępują).
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

1300 slabizna

mam od niedawna yarisa nowego 1300 87KM ale to porażka jesli chodzi o dynamikę silnika. BEZNADZIEJA. Ciekawe czy silnik 1.0 litrowy wogóle jezdzi? to musi byc dopiero katastrofa...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

prędkość maksymalna

Ja mam yarisa 1.3 86KM, automat, wersja CDX z 2002 roku i dzis wlasnie osiagnelam nia predkosc 182km/h na autostradzie w Holandii.Mysle ze moglabym cos jeszcze z niej wydusić ale miałam obciążone auto. Wszystkie dane podaja ze max predkosc tej wersji to 170km/h. To jak to jest z ta prędkościa max?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Centralny zamek Toyota Yaris z 2003 r.

Z pilota czy kluczykiem otwiera się wszystkie drzwi łącznie z klapą bagażnika. Mam wersję Luna z 2003 roku.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

lepszy Yaris diesel czy benzyna?

wypowiedzcie się co który z silników jest lepszy ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Yaris automat 1.3 5d

mam okazję kupić Yariska 1.3 5d z 2004 z przebiegiem 56tys w automacie czy ktoś z was jedzi takim?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

yaris automat

mam pytanie chcę kupić yariska automata jakie są wasze opinie czy ktoś może ma takowy?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

to już 7,5 z Yarisem

Trochę lat minęło .Przebieg 120 tys.km.Nie żałuję,że go kupiłem.Żadnych awarii( odpukać w niemalowane drzewo), jak do tej pory .Na badanich technicznych miło mi słyszeć,że wszystko jest ok! Normalna eksploatacja + to co należy się oleje, filtry , hamulce itp... i wio !Rok temu byłem w Austrii,w tym roku jadę do Normandii i myślę,że nie zawiedzie mnie jak zawsze .Co do minusów ,jak do tej pory to: w pierwszym roku eksploatacji pęknięta przednia szyba ( małe pęknięcie)- wymiana była bezproblemowa- rzekomo była żle spasowana uszczelka szyby a także w pierwszym roku docisk sprzęgła był do wymiany.Przednia wycieraczka dość głośno chodzi -trzeba częściej ją wymieniać (?).Tak więc obecnie jak i od wielu lat nic praktycznie złego się nie dzieje z Yariskiem :-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Do Jaris2

Cześć, mój yaris ma to samo, od nowości. Jak silnik jest zimny, przy mrozie, to po starcie właśnie tak metalicznie "rzęzi". Nic z tym nie było robione, jeżdżę z tym od początku - to już 4,5 roku. Chyba taka jego uroda?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0