Toyota Yaris II

Toyota Yaris to "Samochód Roku 2000". W tym niewielkim autku reprezentującym segment B połączono kilka, zdawałoby się przeciwstawnych cech. Przy długości niewiele ponad 3,5 metra jest przestronne wewnątrz, idealnie nadaje się do miasta, jak i na dłuższe wycieczki. Jak to było możliwe? Przede wszystkim auto posiada dość długi rozstaw osi wynoszący 2,37 m. Jeżeli dodamy do tego wysokość prawie ...
więcej
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

mercmaniac

Jezdze na dwa auta merc i...Yaris...ekonomia super...przy obrotach do 3500..przy moim wwzroscie...blizej 2 m...o dziwo mam miejsce i trasy do 200 km nie sa jakims obciążeniem...fakt w porownaniu do dużych aut...podskakuje się na kazdym wyboju ale cos za coś...może plusem jest tez mimo malych gabarytów wygodna tylna kanapa :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie rozumie!

Piszesz, ze robisz w miesiac 2000km. Nie jeździs na rezerwie wiec zalewasz jak blśnie kontrolka i masz spokoj na miesiac... a na baku robisz 900-1000. To jest jakas masakra
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

jak sprawdzić czy bezwypadkowa?

Zamierzam kupić Yariska i chciałabym sprawdzić czy rzeczywiście jest bezwypadkowy. Czy macie jakiś sprawdzony warsztat gdzie mogliby to zrobić????
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Pytanie

Czy ktoś może wie, gdzie można kupić używany silnik do Yaris 1,0 KAT rocznik 2003. Maksymalna moc silnika to 50 KW
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

ELEKTRYK DO YARISA

CZY KTOŚ MOŻE POLECIĆ ELEKTRYKA DO YARISA NA TERENIE GDYNI - OPRÓCZ AUTORYZOWANYCH SERWISÓW - chodzi o sprawdzenie układu ABS I mechanizmu wycieraczek
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jeżdżę Yariskiem (Iryskiem) 7 lat i jestem zadowolona !

Badzo fajny, wygodny, zwrotny i tani w eksploatacji samochodzik MIEJSKI !!!

On jest wprost stworzony na zakorkowane ulice polskich miast i do miasta został zaprojektowany.

Jest to samochód dla KOBIET.
Dla prędkości powyżej 120km/h kupcie sobie corolkę lub avensis i nie będziecie narzekać !!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Yaris rocznik 2002 - 2004 jaki model wybrac???

Przeczytalem praktycznie wszystkie posty . Sa bardzo ciekawe i pomocne. Wlasnie napalam sie na kupno Yariska tak z rocznika 2002-2004 ale w dalszym ciagu nie wiem na jaki model sie zdecydowac. Chcialbym zasiegnac waszych opinii na ten temat. Z gory dziekuwa.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wypas auto!

Mam yarisa wyprodukowanego w japonii 99 rok od nowosci!!
BAJKA! Zerowa awaryjnosc- ci co mowia ze to G to pewnie wielcy zwolennicy niemieckich aut.
Spojrzcie ze jezdzicie gownem! astry, golfy- same smiecie ktore czesciej sie robi niz nimi jezdzi!
W moim yarisie zadne uszczelki nie piszcza, jak cos jest nie tak to pokombinuj, na pewno to jakis pierdol.
Kup niemca to nie bedziesz mial problemow z uszczelka w drzwiach tylko bedziesz co chwile robil zawieche i silnik- ale coz- jak bedziesz mial szczescie to po kilku/kilkunastu naprawach moze w koncu ci wymienia caly silnik i na jakis czas bedzie dobrze!!!
Albo wymienial uszczelki pod glowica :P

Moj yaris ma teraz 8 lat, przejechane 120 tys. km- zaden element zawieszenia nie byl wymieniony! Nic nie stuka nic nie piszczy! To samo u znajomych! W ogole nic nie musialem w nim robic- jedynie amortyzator pociekl bardzo szybko- po 2 tys. km, czyli na 100% po prostu byl wadliwy, bylo to po 2 tygodniach od kupna i do dzis juz nic!
Znajomy ma astre II - wymienial sworznie i koncowki w zawieszeniu, pompe wody, ktora unieruchomila mu samochod w trasie! Powiedzial ze nastepna bedzie toyota. Podobnie kumpel ktory kupil mlodsze niz moj yaris vw polo- wymienial juz tloki i pierscienie!!! Czaicie? ! ! !

Do tego serwis toyoty jest najlepszy sposrod praktycznie wszystkich marek! Potwierdzaja to nawet testy w gazetach.

Kiedys yaris pelnil u nas role auta rodzinnego- teraz mamy 3 auta i yarisem jezdzi teraz glownie mama i caly czas jest on niezawodny.

Sam mam teraz audi A3 i nie moge powiedziec zeby byl az tak niezawodny jak yaris- oki, nie trzeszcza tak plastiki, jest cieszej, wygodniej ale to inna klasa i cena !!!

Ludzie!!!
Czy wy czaicie ze sa rozne samochody na rozne potrzeby? Z reszta yaris osiagnal niezaprzeczalny sukces i widocznie wielu to boli.
1999- silnik roku (1.0 VVT-i)
2000- samochod roku 2000
- pozniej: najbezpieczniejszy samochod w swoejej klasie w testach Euro NCAP
- najmniej awaryjny samochod w roznych przedzialach rocznikowych
- i wiele wiele innych tytulow

Nie bede juz wspominal o super yarisie TS!

Z reszta, nie bede sie juz wiecej rozpisywal- i tak znajda sie "madrzejsi".
A Ci co naprawde maja cos w glowach i nie maja kompleksow na pewno docenia to auto.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

do xxx

Stary daj se na wstrzymanie... Wersja sol ok ma wszystko, 3 drzwi jak kto tam uwaza chociaz 5D jest o niebo praktyczniejsze, ale automat w tym aucie to jakies nieporozumienie... za maly motorek do tej skrzyni poza tym szarpie i dziala z opoznieniem :/ zreszta jak kupisz to sam sie przekonasz.....
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Prosba o opinie

Planuje kupic Toyote Yaris `04 Sol 3D z silniczkiem 1.0 w automacie. Czy jest ktos kto posiada taka wersje?? Prosze o opinie, nie porownania do tico itp;]
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Prosba o opinie

Planuje kupic Toyote Yaris `04 Sol 3D z silniczkiem 1.0 w automacie. Czy jest ktos kto posiada taka wersje?? Prosze o opinie, nie porownania do tico itp;]
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Toyta

Ludze czytam o tej Toycie i wydaje mi sie ze nareszcie wynaleziono auto doskonale - prawie nie pali zapierd.....jak bolid formel1 nie psuje sie no no tylko zazdroscic tylko niewiem czemu moj sasiad wiecznie tam grzebie pod maska i przy tylnym zawieszeniu -a tak na marginesie ostatno jakis oszolom chcial na swiatlach sie scigac
ha ha ha Fantasta jakis

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

yaris nie jest szybki

chyba, że 1.5 a i to nie do końca. Jak ktoś twierdzi, że Yaris 1.3 jest szybki (11.5s/100 i V max 170km/h - dane fabryczne) to grubo się myli. Jeżdżę samochodem, który robi setkę w 8s i to też nie jest szybkie auto. Są szybkie auta, ale Yaris 1.3 do tego grona nie należy. Czy kierowca ma jaja, czy nie z gó....na bata nie ukręci.
Podziwiam dobre samopoczucie niektórych przedmówców.
Pozdrawiam i
życzę odrobiny pokory.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

cityaris

Stary Yaris: uważam ten samochód za bardzo dobry, miejski środek komunikacji. Bezawaryjność - moja miała 140tyś i tylko lałem benzynę, oszczędna jeśli chodzi o spalanie, zwrotna, wysoka - super widocznośc. Można mieć zastrzeżenia do skrzyni biegów, szerokich słupków ograniczających widoczność, plastikowego wykończenia.
Największa zaleta - ocaliła mi życie - zawinąłem się na drzewie, z samochodu niewiele zostało - mi nie stało się absolutnie nic. Dlatego kupiłem nową Yariske, z 9-cioma poduszkami :-) Mam nadzieję że nigdy nie będą miały okazji do wystrzelenia.
Nowy Yaris to zupełnie inny samochód. Większy przede wszystkim, o wiele bardziej zwrotny - na prawde można wszedzie wjechać. Skrzynia została chyba ta sama - bo biegi wchodzą czasem z oporem (jedynka). Mam też wrażenie, że nad pedałem sprzęgła jest troche mniej miejsca, but potrafi czasem o cos zahaczyć. Dalej też jest dosyć "plastikowa" w środku. Podoba mi się bagażnik - jest bardziej funkcjonalny, podzielony na dwa poziomy. W mojej wersji, duże 15calowe koła - to prawdziwe zbawienie na nasze dziurawe drogi.
Generalnie: polecam ten samochód, w nowej czy starej wersji. Jeśli ktoś poszukuje ekonomicznego i niezawodnego miejskiego środka transportu - Yariska - to jest to!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

do wiochmakera!

Ty "se" lepiej kup tę brykę a do niej parę koni, najlepiej perszeronów. Dobrze ciągną po wiejskich "autostradach". Aha, nie zapomnij o bacie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

lalalala

2001, 80000km kto już wymieniał amortyzatory tył i tarcze hamulcowe przód...?a pedał gazu jałowy do 1/4 to norma??
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

A co z Yariskiem w automacie?

Mam zamiar kupić Yaris w automacie 2-3 letni(względy zdrowotne) ale nigdzie nie znalazłam opinii na ten temat, czy ktoś z Was mógłby wyrazić swoje zdanie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Do ZIBIEGO

Sory, kolego, ale nie wierzę, że z silnikiem 1,0 litra rozpędzisz się do 185 km/h (chyba że z zakopianki w stronę Krakowa....) A jak już czepiasz się "szrotu" niemieckiego czy francuskiego, to odpowiem Tobie, że jeżdżę fabią z silnikiem TYLKO 1,2 Litra. Moze to i jest szrot, ale zrobiłem nią 211 tys. kilometrów bez poważniejszych napraw, a co ciekawe: NIGDY ŻADNA TOYOTA YARIS MNIE NIE PRZEŚCIGNĘŁA :)
P.S. Moja fabia nie rozpędza się do 185 km/h
Pozdrawiam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mała rakieta !!!!

Z tych opinii co przeczytałem prawdą jest ża trochę klekoczą plastiki. Zamek centralny zamyka bagażnik a radio u mnie działają poprawnie choć przez 3 lata przejechałem tylko 100 000 km Paniusia która twierdzi że Yariska rozpędza się do 120 km/h niech kupi sobi fiata albo inne g....wno. Toyotka rozpędza się do 185 km/h na 1 robi 45 na 2 robi 80 a na 3 robi 120 reszta niemieckich, francuskich i włoskich szrotów zostaje w tyle. Warunkiem takiej jazdy są jaja. System VVTI nie tworzy z samochodu litrowego formułe 1 ale napewno w porównaniu do innych samochodów z taką pojemnością jest o wiele lepszy. Z tej grupy samochodów wypróbowałem już prawie wszystkie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

dylematy

Kogo słuchać, komu wierzyć ? Krytyczne wypowiedzi mają duże znaczenie dla mnie, potencjalnego użytkownika Yarisa. Mam zamiar kupić autko do 50 tys. przebiegu i dużo czytam. Wcześniej myślałem o Corsie, ostatnio o Fabi, Polo, zasięgałem informacji o Clio i Fieście, ale te i inne nie dorównują Toyocie ekonomicznością i niezawodnością . Argumenty, jak głośny silnik ( w końcu to nie traktor ) i mało miejsca z tyłu mnie nie przekonują. Przekonuje mnie 68 kM przy 1.0 i 5,6/100 km, oraz ocena powyżej 4 za niezawodność. Użytkownikom wszystkich marek samochodów życzę bezawaryjnej i bezpiecznej jazdy. Pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0