Toyota Yaris II

Toyota Yaris to "Samochód Roku 2000". W tym niewielkim autku reprezentującym segment B połączono kilka, zdawałoby się przeciwstawnych cech. Przy długości niewiele ponad 3,5 metra jest przestronne wewnątrz, idealnie nadaje się do miasta, jak i na dłuższe wycieczki. Jak to było możliwe? Przede wszystkim auto posiada dość długi rozstaw osi wynoszący 2,37 m. Jeżeli dodamy do tego wysokość prawie ...
więcej
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Info o instalacji

Mam yarisa D4D z 2004r w wersji LUNA i chciałem założyć wzmacniacz do radia ale nie mam informacji na temat instalacji radiowej w tym właśnie aucie. Jeżeli ktoś wie co za radio siedzi pod deską rozdzielczą i jakie wyjścia ma z tyłu to prosze o info. Z góry dziękuje.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nigdy wiecej Yaris!!!

To pudlo to jakas popierdulka. To nie jest prawdziwa tojota. Nie wiem jak to sie stalo ze to auta dostalo tytul car of the year??. Jak ktos chce miec toyote to niech sobie kupi Corrole. Jak go nie stac to niech pomysli o kupnie innego auta. Wiem co mowie bo mialem przez 7 miesiecy Yariska 1.3. Wybralem to auto bo mialo niezle osiagi i zadowalajace wyposazenie. Szybko pozalowalem wyboru- co sie nie dzialo jezdzil niezle ale to nie tego oczekiwalem. Swisty powietrza niezamykajacy sie bagarznik jakies stuki z podpodlogi. Jak na nowe auto to cos nie tak??? Pozbylem sie tego pudla i kupilem po dlugim zastanowieniu Corolle 1.4. I byl to dobry wybor.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Drodzy opinotwórcy

Pozdrawiam wszystkich biorących udził w dyskusji , mam jednak pytaie do Was dlaczego ten typ samochodu wywołuje tak wielkie poruszenie czy to nie aby wasza małostkowość przemawia przez was ?
jestem użytkownikiem Yarisa przytoczone wyżej wady są mi znane i potwierdzm ich istnienie oraz dokuczliwości z tym związane, jednak pozytywy tego samochodu i puki co bezawaryjność rekompensują je w zupełności
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

do BOTORA

Chłopie,gdzie w Polsce możesz jechać przez GODZINĘ 190 km/h?Mam Yarisa 1.3 jako autko słuzbowe,przez 20 miesięcy zrobiłem 75 tys km.Autko miało wadę fabryczną usuniętą na gwarancji po przejechaniu 3 tys km.od tamtej pory nic absolutnie NIC mu nie dolegało.Nie jest to samochód rodzinny,ale napewno godny polecenia przedewszystkim za przyspieszenie, niewielkie zużycie paliwa (poza jazdą pow 140/h) i dobre zawieszenie.Polecam wszystkim biorącym pod uwagę zakup auta miejskiego.naprawdę dobry wybór.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

dla małych dziewczynek

auto dla kobiety do miasta
po sałatę na bzarek i takie tam
za taką kasę wielkie nieporozumienie
niby jedzie 190- ha niezłe chciałbym zobaczyć jak yaris jedzie tyle przez więcej niz 100 km
bidok sie spali
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

HONDA CIVIC JEST WIEKRZYM SAMOCHODEM

OD YARISA I NIE MA CO TU ICH POROWNYWAC!! JEDNAK FAKTEM JEST ZE SILNIKI HONDY SA NAJLEPSZE!! CO DO MOJEGO " PODNIECANIA SIE" TO POWIEM, ZE NAWET W TAK LEKKIM SAMOCHODZIE JAK YARIS SILNIK MAJACY PRAWIE 90 KM KTORY SPALA NA MIESCIE PONIZEJ 6.0 LITRA / 100 KM- PRZY OSTRZEJSZEJ JEZDZIE JEST GODNYM UWAGI. PS- NIE WIZIOALEM POD UWAGE HONDY JAZZ, ALE YARIS JEST OD NIEJ TANSZY!! POZDRAWIAM!!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Do Krzys 77

Nie mam nic przeciwoko japończykom - wręcz przeciwnie. Myślę jednak, że nie ma co się tak emocjonować tym spalaniem - co powiesz na 5,6-5,7 w trasie ale jadąc hondą civic? Tak, podobnie jak w yarisie, ale komfort jazdy....i ta przestrzeń wewnątrz....
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Witajcie!!!

Na poczatku lipca odebralem Yarisa 1.3 vvti Terra ( plus) 5 D. przejechalem ponad 4000 km i autko jest super!!!! spalanie na miescie 5,8 / 100 km a na trasie spada ponizej 5,5!!!! Dynamika rewelacyjna, wlasnosci trakcyjne ok, hamulce " zylety". Wart byl tych 45 tys pln!!!! A wy wszyscy przeciwnicy powiedzcie mi co lepszego moglbym kupic w tej klasie?????!!! On jest lidrem w swojej klasie!!!! PS_ niejeden samochod klasy sredniej o pojemnosciach od 1,6-2,0 musi naprawde sie postarac aby ze mna powalczyc!! POzdrawiam!!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

yaris

Jeżdżę już drugim yarisem. Z przeczytanych opinii muszę się zgodzić z negatywną opinią o siedzeniac. Na zakrętach siedzenia nie trzymają kierowcy w ogóle. Nie prawda, że to samochód damski i tylko na krótkie trasy. Jeżdże na długich trasach dość szybko (silnik 1300ccm) i zarzucić można za duży poziom hałasu przy szbkościach powyżej 120km/godz. Z silnikiem 1300 ccm wóz jest dość zrywny, nie tr5zeba się bać wysokich obrotów!, wystarczy wykorzystywać biegi do górnej granicy i można zostawić w tyle wiele wozów z dużymi silnikami. Oczywiście utrzymywanie wysokich obrotów kosztuje zgodnie z prostą zasadą im wyższe obroty tym większe spalanie. Zawieszenie dość twarde, odczuwa się to na naszych koszmarnych drogach.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Do wszystkich

Każdy kocha swoje autko i ono a nie inne (mimo wad) jest najlepsze.Jeżdżę Yarisem 2,5 roku(68tys), codziennie robimy wspólnie z żoną 40-70km na dojazdy do pracy,szkoły, zakupy itp.W tym temacie Yaris jest kompromisem między ekonomią,przyjemnością i snobizmem. Jest to fajny samochód miejski, ale na wakcje w 3 dorosłe osoby i 1 dziecko np. do Włoch spokojnie można jechać(średnia 5,3 na trasie w sumie3800km). Co do opinii frustratów i tzw. ekspertów "niezależnych" gazet, to szkoda gadać- kto płaci ten wymaga. Wszystkim polecam fajny angielski program o samochodach-TOPGEAR, gdzie często dostaje się "świętościom" z górnej półki, a ostrze krytyki tnie wszystkie marki równo. W tym programie Toyota wypada niezle.Yaris to najlepsze auto miejskie wg tworcow programu.Pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

toyotka

toyota yaris jak dla mnie jest boska...czułe pedały...jeszcze dobrze nie ruszysz a już 50 na liczniku wyskakuje...w ogóle nie wiem czemu tak jedziecie ten samochodzik....przecież nie jest zły....zwinny,poręczny;) i w ogóle suuper :) jak dla mnie bomba...pozdro dla wszystkich
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Produkowana w Japonii

Trochę się zaczytałam w opiniach o Yarisie. Niestety niemożliwe jest dogodzić wszystkim :)
Ja mam Yarisa z 2000r. - produkowany w Japonii.
Nie mam żadnych świstów powyżej 120km/H ani przy 160km/H.
Auto jest w srodku wystarczajaco duze i przestronne zeby pomiescic 5 osob.
Prowadzi się go rewelacyjnie i jak trzeba to ma kopa.
Co japoniec to japoniec ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

zez

rocco~80 "..cyfrowe wskaźniki pośrodku wymuszające "zezowanie" i rozpraszające uwagę kierowcy.."

Akurat jest odwrotnie.Praktycznie nie potrzeba przenosic wzroku z drogi na wskazniki -zerka sie katem oka nie tracac widoku przed soba.Wlasnie po to umieszczono ja na srodku.Przy normalnej lokalizacji trzeba wejrzec w dol.Moze roznica nie jest wielka ,ale jednak.
No i efekt ,ze widzi sie wyswietlacz jakby na koncu maski .Nie chodzi o to - jak tu ktos napisal - ze zrenice sie wtedy nie zwezaja ,tylko o akomodacje oka.Czyli zmiana ogniskowej oka zwiazana z przejsciem z patrzenia w dal na patrzenie bliskie.Odbywa sie to w tym przypadku szybciej bo roznica w odleglosciach jest mniejsza ,
a to powoduje,ze na krotszy czas odrywa sie wzrok od drogi.
Moze jednak nalezaloby zaufac konstruktorom tego rozwiazania.Nie mysle,ze glowili sie nad tym "trickie" dla zabawy.
Inna sprawa ,czy komus sie podoba takie rozmieszczenie wskaznikow.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Yaris ? A sa jeszcze pełne japończyki ?

Czy są pełne japończyki, czy nie, bo ...
bo nie wiem co, chyba chodzi o jakość wykonania. Niemniej, jechałem 1l Yarisem (jazda próbna) i dało się zauważyć, że po 12 km jazdy gdy wysiadłem z auta czułem, jakbym wogóle nie wsiadał do niego coś jak: totalne odprężenie psychiczno-fizyczne. Elastyczność silnika jest dla mnie właściwie optymalna: jade ze 100 i jadę tak całą trasę, uwielbiam to. Ceyfrowy wyśietlacz z tzw. "głębią" ma powodwać, że soczewka nie musi zmieniać swojej szerokości, a co za tym idzie chyba jest to bardzo przydatne nocą. Radio gra dość ładnie. Miejsca dużo, rozsuwana kanapa itd. Do wyboru do koloru możliwości. Regulowane fotele i kieronica bezproblemowe i ładnie chodzące. To chyba dobre auto dla spokojnego człowieka, ale...
jednak wersja 5drzw. i 1.3 l poj. Aha, była to wersja LUNA, czyli prawie najwyższa. Ciekawi mnie, czy silnik 1,3. l radzi sobie na 5-ym biegu z dużą górką i 4-oma osobami w środku. Jeszcze jedno pytanie: do kiedy były lub, czy jeszcze są sprowadzane pełne japończyki ?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

tylko D-4D

Ogolnie usmialem sie po pachy czytajac Wasze opinie.
Mam 3d, D-4D i jest super, moment ok. 170 Nm, 75KM, 180 jezdzi i mozna spokojnie dalej, ale balem sie troche bo male auto. I zadne uszczelki mi nie wibrowaly, jak pisano wczesniej. Spala srednio 4.2, gdy tankuje na Shellu. Polecam wszystkich ten silnik, doskonala dynamika, intercooler daje rade.
Oczywiscie sa tez wady - zawieszenie mogloby byc lepsze (mowiac delikatnie), tylna kanapa skrzypi, schowek trudno otworzyc, w bagazniku podskakuje podloga, dzwonia szyby po opuszczeniu, radio gra bardzo niesmialo (z cd i 4 glosniki) i brzecza jakies platiki w drzwiach przy wyzszych tonach...
I mimo wszystko - Toyota rulesssssss.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

do Rocco'80 i nie tylko

Miły Kawalerze bardzo dziękuję za ustosunkowanie się do mojej wypowiedzi i wydanie swojej opinii.
Odnośnie tzw. zezeowania to mi osobiście to nie przeszkadza wręcz przeciwnie, takie rozwiązanie bardzo mi się podoba i nie utrudnia normalnej jazdy. W kwestii bagażnika, to dla moich potrzeb jest w 100% zadowalający, a biorąc pod uwagę możliwość złożenia tylnych siedzeń w parę sekund, to jest wystarczający w 200%. Jeżeli moje potrzeby ulegną zwiększeniu lub zaobserwuję postępującego zeza (jeżdżę ponad 2 lata Yariską, bez jakichkolwiek objawów w tym zakresie) to kupię Toyotę Avensis.
Również gorąco pozdrawiam!!!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

200 na h to przegięcie ale sam swoją litrówką 5d grzałem na obwodnicy 182... szkoda że była lekka górka ale po poziomie 176 lekką ręką - Yaris OK
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Silnik oki, lecz reszta....

Droga "Zakochana"!
Podchodzisz do tego auta bardzo idealistycznie. Zgadzam się z przedmówcami w całej rozciagłości,że silniki(jak zresztą wiekszość "Japończyków") Yaris'y mają rewelacyjnie. Posiadają wysoki poziom niezawodności a w przypadku udania się na hamownię okaże się,że siedzi w nich trochę więcej koników niż nominalnie podaje producent.Ale nadwozie w moim subiektywnym odczuciu jest do niczego: cyfrowe wskaźniki pośrodku wymuszające "zezowanie" i rozpraszające uwagę kierowcy, co jest rozwiazaniem aż nadto futurystycznym i ogólnie do kitu. No i ten bagażnik mało słusznych rozmiarów.... Na przyszłość więcej obiektywizmu Miła Panno! Pozdrawiam Serdecznie!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

SUPER !! SUPER!! SUPER!!

Opinię o tym samochodzie można wyrazić w dwóch słowach: SUER AUTO. Nie wyobrażam sobie jazdy innym samochodem (chyba że będzie to też Toyota). Mówimy tu oczywiście o pewnej klasie aut. Posiadam silnik 998 i użytkuję ponad 2 lata i jestem w nim zakochana! Ząłuję jedynie, że mam wersję 3d, bo wsiadanie pasażera do tyłu jest do bani. Uważam, że dokonałam doskonałego wyboru i polecam każdemu, kto lubi delektować się jazdą i czerpać z niej przyjemnność a nie narzekać, nasłuchiwać i teortyzować, bo praktyki zero. Gazetki to można sobie poczytać, ale prawda jest taka, że piszą tam opinie pod konkretne marki, na zasadzie kto zapłaci więcej taką będzie miał opinię. JAKOŚĆ NIE WYMAGA REKLAMY. CZYTAJCIE DANE TECHNICZNE POJAZDÓW a nie opinie pismaków.
Pozdrawiam wszystkich prawdziwych użytkowników Yarisek, bo każdy posiadacz na pewno jest zadowolony.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Do Drivera

A czym teraz jeździsz? Z wypowiedzi sądzę, że 126p !!! To też świetne auto prawda? A jakie ma wyposażenie w swojej cenie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Michał - opinia (5 odpowiedzi)

Nieprzyjazne dzieciom z problemami miejsce i dyrektorka z poprzeďniej epoki.

Łukasz Ch. - ocena (3 odpowiedzi)

Nienawidzę egzaminatorów , myślą że mają władzę i wszystko im wolno . Pord w Gdyni i Gdańsku...

Paweł - ocena (3 odpowiedzi)

Polecam kurs B+E w Elka School! Bezproblemowy kontakt, elastyczne terminy jazd i co...