Trójmiasto do bani

Mieszkałem w Warszawie, Mieszkałem w Krakowie, teraz przyszedł czas na trójmiasto i tylko odliczam dni jak będę mógł stąd wyjechać !!



Nad morzem jest fajnie, mówili. Czyste powietrze mówili.. Przyjechałem i .. masakra



- Komunikacja miejska jest tragiczna, zarówno w godzinach szczytu jak i poza nim.

- Wszędzie wszechobecna sól na chodnikach. Nigdy nie miałem tyle soli w mieszkaniu co tutaj. Chodniki odśnieżane jak już sól nie pomaga. Masakra jakaś. W tym śmiesznym tunelu pod dworcem można się zabić na schodach tak ślisko!

- Patlogia. Stojąc spokojnie i czekając na partnerkę w centrum, dwukrotnie byłem zaczepiany przez jakieś patologiczne typy, jeden idąc z dzieckiem w wózku i drąc się ze swoją "wybranką" rzucił w moim kierunku: "Co się gapisz, w ryj chcesz", druga - rozmawiając przez telefon przy Madisonie - podszedł jakiś patol i wydarł się "Buuu" wprost do ucha... do następnych przechodniów robił to samo..

- Słaba infrastruktura. Sklepy spożywcze? Sklepy całodobowe spożywcze ? Centrum miasta? zapomnij..

- Knajpy - kilka knajp na krzyż w centrum i to się nazywa rozrywką ?

- Mieszkam tu 3 miesiące. W tym czasie może 7 dni były słonecznych.. Masakra

- Non stop p***zi i wieje

- Pytałem się kilkukrotnie jak dojechać w jakieś miejsce w trojmiescie i za kazdym razem: o panie to daleko.. trzeba jechac tak i tak i tak i tak.. w efekcie 10 min jazdy haha.

- Okolice centrum miasta - jakieś pustkowia, ruiny, działki zarośnięte zielskiem,

- Parki i skwery kaczyńskich - mówi samo za siebie

- Dziurawe chodniki, dziurawe ulice, koleiny

- "Wysepki osiedla" - jedziesz po dzielnicach miasta i nic nic nic osiedle pozniej nic nic nic - osiedle - nic nic nic - osiedle

- Co chwile "dudni w uszach" jezdzac po trojmiescie i tych wzgorzach..

jedyny plus to powietrze które faktycznie jest bardziej czyste.. ale ponoć są jakieś beczki rakotwórcze w morzu i jakieś hałdy blisko



Ludzie dlaczego nie zmienicie miasta na lepsze? Współczuję wam z całego serca, że musicie tutaj być.
popieram tę opinię 23 nie zgadzam się z tą opinią 63

Re: Trójmiasto do bani

Mieszkam w centrum Gdańska na Głównym Mieście. Chciałbym żeby tu było kilka knajp na krzyż, ale niestety jest ich dużo więcej. O skali zainteresowania Gdańskiem świadczy fakt, iż znalezienie miejsca parkingowego w centrum wieczorem w weekend graniczy z cudem. I większość miejsc zajmują przyjezdni, wśród nich gro ludzi z Warszawy. Skoro to takie nieatrakcyjne miejsce to nie rozumiem zainteresowania z ich strony. Zgadzam się, iż Kraków jest o wiele bardziej atrakcyjny turystycznie, ale mówienie o Warszawie jako o metropolii w porównaniu do Gdańska to najdelikatniej mówiąc konfabulacja. Przystanki rodem z PRL, tramwaje z minionej epoki, pseudo metro, brak obwodnicy z prawdziwego zdarzenia i można by jeszcze długo wymieniać. Chyba, że za oznakę nowoczesności przyjmiemy dowrzec centralny i port lotniczy Okęcie. Każdy mierzy własną miarą ale chyba w tym wypadku ocena ociera się o śmieszność.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Dla mnie, jak napisałeś może być d*pę bo cholewę jest za mało dosadne w tej sytuacji.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3

Jeśli już to robić z gęby cholewę
no ale dla Ciebie może być d
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Robić z gęby d*pę to kolokwializm. Dla nie zorientowanych uproszczony zwrot oznaczający podawanie informacji nie mającej pokrycia w faktach.
Ja też jestem pod ogromnym wrażeniem Twojej postawy. Bijesz pianę prawie jak Skydiver. Nie wyobrażasz sobie pewnie że można coś napisać i po pierwsze wziąć odpowiedzialność za swoje słowa a po drugie mieć dowody na ich pokrycie.
Podziwiam twoją wrażliwość i zwykłą ludzką przyzwoitość.

Po raz pierwszy przytoczę taki teoretyczny przykład. Na forum internetowym facet próbuje przypiąć komuś niesprawiedliwą łatkę. Niestety nie jest to takie proste. Dopytywany o konkrety zaczyna kluczyć i robić uniki. Taka maxowa uczciwość.

"Widać jesteśmy skrajnie różnymi ludźmi..."

Oj tak. I całe szczęście!
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3

Właśnie że wymaga. Jednoznacznie stwierdziłem że mimo iż próbujesz wmówić i mi i pozostałym czytającym, to że bronię Izy przed chamstwem twoich kolegów, których usprawiedliwiasz z uporem godnym lepszej sprawy nie jest tożsame z popieranie jej poglądów. Żebyś zrozumiał mam ci to napisać dużymi literami?
A teraz przestań w końcu robić z gęby d*pę i przejdź do konkretów. Czekam na cytat będące dowodem na poparcie Twojej tezy o tym że jestem przepełniony nienawišcią.

Jestem pod ogromnym wrażeniem Twojej postawy. Zakładam, że jesteś facetem 30-paro letnim. Nie wyobrażasz sobie, że mężczyzna może mieć grupę przyjaciół, znajomych, kolegów i że nie musi ich szukać w internecie. Niesamowite. Widać jesteśmy skrajnie różnymi ludźmi, bo dla mnie to jest czysta abstrakcja.
Robienie z gęby d*py to chyba przejaw przeniesienia dyskusji na wyższy poziom.
Podziwiam Twoją wrażliwość na sprawiedliwość społeczną. Bardzo podziwiam. Jednostronne opinie to rzecz Ci zupełnie obca.
Po raz drugi przytoczę taki teoretyczny przykład.

Do mojego domu włamuje sie złodziej/morderca/przestępca. Okazuj sie, że jestem silniejszy i obijam mu gębę. Media podają informację o zdarzeniu. Następnego dnia Cross wchodzi na form i pisze, że bezczelny cham pobił człowieka. Panie co to za ludzie.

To kaka crossowa sprawiedliwość.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 4

"... to nie wymaga to dalszego komentarza."

Właśnie że wymaga. Jednoznacznie stwierdziłem że mimo iż próbujesz wmówić i mi i pozostałym czytającym, to że bronię Izy przed chamstwem twoich kolegów, których usprawiedliwiasz z uporem godnym lepszej sprawy nie jest tożsame z popieranie jej poglądów. Żebyś zrozumiał mam ci to napisać dużymi literami?
A teraz przestań w końcu robić z gęby d*pę i przejdź do konkretów. Czekam na cytat będące dowodem na poparcie Twojej tezy o tym że jestem przepełniony nienawišcią.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Nie bardzo wiem dlaczego próbujesz wmówić całemu światu że utożsamiam z poglądami Izy. Żeby od teraz wszystko było jasne bronię jej przed chamstwem twoich kolegów, których tak zaciekle usprawiedliwiasz co wcale nie jest tożsame z tym że popieram jej poglądy.
I nadal czekam aż potwierdziszto że jestem przepełniony nienawiścią Ale czymś co sam napisałem a nie czymś co nieudolnie próbujesz mi przypisać.

Nie próbuje nic nikomu wmówić. Jeśli kogoś razi chamstwo a obrzydliwe szerzenie nienawiści jest dla niego całkiem w porządku to nie wymaga to dalszego komentarza.
Sprawę moich kolegów obgadaliśmy wiele razy tutaj - można sobie poczytać. Nie sądzę żebyś nie rozumiał, więc muszę uznać, że Twoje przeogromne przekonanie, że przyjaciół i kolegów dorosły mężczyzna poznaje i szuka w internecie jest nie do ruszenia. Ja mam przeogromne przekonanie całkowicie odwrotne do Twojego.
Bronisz swoją przyjaciółkę? A może powinieneś obronić innych przed nią?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

Tak tak.
Czytam od kilku dni twoje poparcie dla pasiapsiółki Izy i innych z waszej grupki frustratów.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 6

"Znowu zacznie się śmietnik z forum."

Od miesięcy robisz tu śmietnik i dotychczas ci to nie przeszkadzało.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 3

Proszę administratorów o zablokowanie tego "człowieka" na stałe. Znowu zacznie się śmietnik z forum.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 5

Ooooo pojawił się łowca pasztetowej.
I się od nowa zaczyna. Ach jak cie bolą te dobra materialne. Zdobywane w nieuczciwy sposób? Jakieś konkretne przykłady?
Coś mi tu nie gra. Czy już przestałeś popierać partię rządzącą,l że tak piszesz na postkomunę?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 5

Wracaj dzbanie do siebie na wieś , Kaczyński PKS odpalił będziesz miał u siebie super komunikację.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

Postkomuna to modyfikacja zbrodniczego systemu komunistycznego. Różnica jest ta, że postkomunizm jest połączony z demoliberalizmem, jako że demoliberalizm jest tolerancyjny dla ideologii bazujących na uznaniu dla indywidualnych odmienności, a w mniejszym znacznie stopniu tolerancyjny dla systemów akcentujących wspólnotowość.

Tym właśnie sposobem postkomunizm przeeniósł do tzw. III RP cechy typowe dla komunizmu, czyli brak wartości łączących ludzi, a postawił na wyścig o wartości materialne zdobywane najczęściej drogą nielegalną lub niemoralną.

Postkomunizm jest więć wg. socjologii "systemem sfunkcjonalizowanych patologii". "Postkomunista" stał się więć niezbyt przyjemnym, lecz zasłużonym epitetem.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ja pjerdźiu będzie ognisko
No to się napiję na krzywy ryj.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Ja pjerdźiu będzie ognisko
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

"Nie próbuję. Samemu świetnie Ci idzie. Przeczytaj wypowiedzi Izy, choćby te przytoczone tutaj - skoro ich bronisz jak lew to znaczy, że sie z nimi utożsamiasz."

Nie bardzo wiem dlaczego próbujesz wmówić całemu światu że utożsamiam z poglądami Izy. Żeby od teraz wszystko było jasne bronię jej przed chamstwem twoich kolegów, których tak zaciekle usprawiedliwiasz co wcale nie jest tożsame z tym że popieram jej poglądy.
I nadal czekam aż potwierdziszto że jestem przepełniony nienawiścią Ale czymś co sam napisałem a nie czymś co nieudolnie próbujesz mi przypisać.

A to że podpisałeś się jako Iza jest co najmniej zastanawiające.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

Przepraszam, nie wiem jak to sie stało, że Iza wpadła do mojego podpisu:) Pomyłka.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Od razu sam się poprawię zanim wy zaczniecie się onanizować nad popełnionym przeze mnie błędem. Powinno być szerzenie. Mea culpa.

Wy?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Mi próbujesz przypiąć. A skoro o tym mowa pisałeś że jestem przepełniony nienawiścią. Poproszę cytaty moich wpisów, które to potwierdzają.
Nie próbuję. Samemu świetnie Ci idzie. Przeczytaj wypowiedzi Izy, choćby te przytoczone tutaj - skoro ich bronisz jak lew to znaczy, że sie z nimi utożsamiasz.

Ciekawie podchodzisz do zagadnienia. Wpisy Izy są szeżeniem nienawiści a działalność prawdy i gdynianina uzasadnioną reakcją. I kto tu jest hipokrytą?
Podchodzę sprawiedliwie. Wpisy obu panów są chamstwem, ale chamstwem, któe jest reakcją na obrzydliwe i odrażające szerzenie nienawiści do ludzi.

Co wy tak wszyscy nie możecie przeboleć tych ognisk? Trauma z dzieciństwa? Poważne popażenie czy jak?
Skoro mimo moich wyjaśnień (3 razy, 5 razy?) Ty nadal piszesz, że ja mam tu znajomych oznacza to, że nie możesz zrozumieć braku znajomych poznanych w internecie. Widać to dla Ciebie bardzo ważne.

"A co to za ludzie?"
Nie twój interes.
Chyba mój skoro tu o tym dyskutujemy i tak zawzięcie bronisz np. osoby, która nienawidzi Żydów, homoseksualistów, komunistów, postkomunistów, polityków i Bóg wie kogos jeszcze (czy ona w ogóle kogoś lubi poza wesołą gromadką?).

"Jeszcze raz należy tu napisać teksty, które Twoi przyjaciele wypowiadają?"
Mam na myśli Twoją przyjaciółkę Izę. Wiesz tą od morderców, złodzieji, folksdojczów, itd.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Od razu sam się poprawię zanim wy zaczniecie się onanizować nad popełnionym przeze mnie błędem. Powinno być szerzenie. Mea culpa.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3