Trójmiasto do bani

Mieszkałem w Warszawie, Mieszkałem w Krakowie, teraz przyszedł czas na trójmiasto i tylko odliczam dni jak będę mógł stąd wyjechać !!



Nad morzem jest fajnie, mówili. Czyste powietrze mówili.. Przyjechałem i .. masakra



- Komunikacja miejska jest tragiczna, zarówno w godzinach szczytu jak i poza nim.

- Wszędzie wszechobecna sól na chodnikach. Nigdy nie miałem tyle soli w mieszkaniu co tutaj. Chodniki odśnieżane jak już sól nie pomaga. Masakra jakaś. W tym śmiesznym tunelu pod dworcem można się zabić na schodach tak ślisko!

- Patlogia. Stojąc spokojnie i czekając na partnerkę w centrum, dwukrotnie byłem zaczepiany przez jakieś patologiczne typy, jeden idąc z dzieckiem w wózku i drąc się ze swoją "wybranką" rzucił w moim kierunku: "Co się gapisz, w ryj chcesz", druga - rozmawiając przez telefon przy Madisonie - podszedł jakiś patol i wydarł się "Buuu" wprost do ucha... do następnych przechodniów robił to samo..

- Słaba infrastruktura. Sklepy spożywcze? Sklepy całodobowe spożywcze ? Centrum miasta? zapomnij..

- Knajpy - kilka knajp na krzyż w centrum i to się nazywa rozrywką ?

- Mieszkam tu 3 miesiące. W tym czasie może 7 dni były słonecznych.. Masakra

- Non stop p***zi i wieje

- Pytałem się kilkukrotnie jak dojechać w jakieś miejsce w trojmiescie i za kazdym razem: o panie to daleko.. trzeba jechac tak i tak i tak i tak.. w efekcie 10 min jazdy haha.

- Okolice centrum miasta - jakieś pustkowia, ruiny, działki zarośnięte zielskiem,

- Parki i skwery kaczyńskich - mówi samo za siebie

- Dziurawe chodniki, dziurawe ulice, koleiny

- "Wysepki osiedla" - jedziesz po dzielnicach miasta i nic nic nic osiedle pozniej nic nic nic - osiedle - nic nic nic - osiedle

- Co chwile "dudni w uszach" jezdzac po trojmiescie i tych wzgorzach..

jedyny plus to powietrze które faktycznie jest bardziej czyste.. ale ponoć są jakieś beczki rakotwórcze w morzu i jakieś hałdy blisko



Ludzie dlaczego nie zmienicie miasta na lepsze? Współczuję wam z całego serca, że musicie tutaj być.
popieram tę opinię 23 nie zgadzam się z tą opinią 63

Powiem Ci tak - bywam w Krakowie często, również we Wrocławiu, Łodzi, a także Warszawie. Warszawy szczerze nie lubie, Kraków i Wrocław bardzo lubię, Łódź średnio. Z kolei Gdańsk kocham. Ma niepowtarzalny nigdzie klimat.
Będą w Krakowie wielokrotnie rozmawiałem z ludźmi tam żyjącymi i jak mówiłem, że przyjechałem z Gdańska to zawsze była reakcja "WOW". Ja im na to mówiłem, ze w Gdańsku tak samo reaguje sie na Kraków.
Reasumując żyć chciałbym tylko w Gdańsku.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 3

Nie lubię Warszawy. Nigdy nie chciałbym tam mieszkać.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

No I pytanie który warszawiak pochodzi z Warszawy a który jest typowym słoikiem który zachłysnąć się warszawką
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie korzystam z komunikacji miejskiej 20-kilka lat.
Uważam, ze oferta kulturalna i rozrywkowa Trójmiasta jest dobra i ciekawa. Nie nudzę się tu.
Opinie o mentalności ludzi z Trójmiasta od osób z Warszawy to wybacz ale kpina. Mentalność Warszawiaków - bez komentarza.
Po co tu jesteś? Masz skłonności masochistyczne?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3

Max, to, że Warszawa posiada większą infrastrukturę to rzecz oczywista. Jednak ilość nie jest równa jakości.
Chodzi mi przede wszystkim o jakość infrastruktury porównując ją do miast w których mieszkałem. Bardzo dużym problemem jest tutaj komunikacja. Niby trójmiasto - dla obcego to jest jak jeden organizm, tak jak śląsk - różne miasta a jeden organizm. Dla mnie zdziwieniem było to, że nie ma wspólnej współgrającej komunikacji, oraz jednego biletu, na SKM.
Jednorazowy inny, na tramwaj w GD inny i na trolejbus w GDY inny. To naprawdę wprowadza zamieszanie. Wikipedia podaje, że trójmiasto posiada 748 126 mieszkańców.. nie dużo brakuje do 1 mln, a teraz popatrz się ile brakuje mu do Warszawy czy Krakowa, albo nawet śląska. Więc problemem nie jest liczebność ludności a gospodarowanie środkami pieniężnymi. Dlaczego w innych miastach komunikacja jakoś potrafi jeździć punktualnie a tutaj to wieczny problem?
Jeśli chodzi o budżet miasta, trzeba by było porównać budżet całego trójmiasta do Krakowa czy Warszawy. Ktoś tutejszy napisał, że przecież to trzy różne miasta, ale dla osób z południa które nie znają tutejszych realiów trójmiasto jest jedno.

Podsumowując, oferta trójmiejska patrząc przez pryzmat liczebności mieszkańców i powierzchni miasta powinna być podobna w ilości i jakości jaką ma Kraków. Całe trójmiasto jest większe od Krakowa w liczebności i powierzchni. A w Krakowie jakoś świetnie działa komunikacja miejska, knajpa na knajpie, co chwile jakieś wydarzenia... ogólnie nie ma co się nudzić. Myślę, że trójmiasto ma mocno niewykorzystany potencjał .. tylko dlaczego ?

Jeszcze nawiążę do mentalności, niestety nie są to tylko moje obserwacje, wymieniając się opiniami z innymi kolegami z pracy którzy przyjechali tutaj np. z Warszawy, mają podobnie. Przyjechałem tutaj nastawiony pozytywnie, jednak z czasem ten entuzjazm opadł.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 4

Max, reaguje jak reaguje, jeśli ktoś nie potrafi podjąć dyskusji.... wymieniłem swoje spostrzeżenia i argumenty. Zresztą nie tylko ja mam taką opinię, a ludzie z którymi mam kontakt w pracy, i pochodzą z Warszawy czy Krakowa mają często podobną opinię. Więc coś w tym musi być.
Jeśli chcesz możemy porozmawiać argumentując nasze wypowiedzi, może dojdziemy do porozumienia i obydwojgu nam otworzą się na coś oczy.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

"Zwyczajnie odpowiadają agresją na agresję.

Nawet jeżeli byłaby to prawda to dlaczego obrażają wszystkich, którzy się z nimi nie zgadzają? To już nie jest odpowiedź agresją na agresję. I właśnie dlatego oni są winni.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

"Wydaje mi się, że facet, który publicznie ogłasza, że chce być lepszym człowiekiem i chce walczyć z chamstwem nie powinien..."
Fakt. Wydaje Ci się.
Logika by na to wskazywała.

A po drugie primo to że stwierdziłeś że stosują hejt choć sami temu zaprzeczają to duży krok na przód.
Zwyczajnie odpowiadają agresją na agresję. Ponawiam pytanie. DLaczego oni są winni a Iza i łowca w Twoich oczach nie są?

"Ani razu nie zauważyłem żebyś skrytykował w/w osoby. OK - nt. łowcy sie wypowiedziałeś. A co z Izą? Why Leo, why7?"
To jakiś oficjalny wymóg że należy krytykować wpisy wymienionych przez Ciebie osób? Jeżeli zacznę to robić to zostanę przyjęty do waszej wesołej gromadki?
Jeśli ktoś ogłasza, że chce być lepszym człowiekiem i walczyć z chamstwem to tak - jest to wymóg żeby to chamstwo krytykował. Bo inaczej kim jest? Zakłamanym a nie lepszym.
Waszej gromadki? ja nie szukam i nie mam kumpli w internecie. Widzę, że trudno Ci to pojąć. Wydaje mi się, że Ty już swoją gromadkę masz i nawet jak padają tu z jej strony stwierdzenia haniebne - Ty nie reagujesz.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4

"Wydaje mi się, że facet, który publicznie ogłasza, że chce być lepszym człowiekiem i chce walczyć z chamstwem nie powinien..."

Fakt. Wydaje Ci się.

"Trudno nie zauważyć, że hejt osób, o których piszesz w 99% jest reakcją na:
1. wpisy łowcy na temat postkomuny, złodziei, nowych ruskich, lewactwa i wiele, wiele innych.
2. wpisy Izy o mordercach z ECS, złodziejach wszechobecnych w Trójmiescie, nienawiści do Żydów,"

Po pierwsze primo nie masz racji. Twoi koledzy hejtują każdego kto ma inne zdanie niż oni. Ponownie jako przykład podam po pierwsze dyskusję Prawda - Dev a po drugie reakcję Gdynianina na post Ani. A takich przykładów nie mających nic wspólnego ani z łowcą ani z Izą bez trudu można znaleźć więcej.
A po drugie primo to że stwierdziłeś że stosują hejt choć sami temu zaprzeczają to duży krok na przód.

"Ani razu nie zauważyłem żebyś skrytykował w/w osoby. OK - nt. łowcy sie wypowiedziałeś. A co z Izą? Why Leo, why7?"

To jakiś oficjalny wymóg że należy krytykować wpisy wymienionych przez Ciebie osób? Jeżeli zacznę to robić to zostanę przyjęty do waszej wesołej gromadki?

" Cross, jakie argumenty?"
Fakt. Argumenty to może za dużo powiedziane. Ale Dev racjonalnie i krok po kroku wymieniał powody dla których nie lubi Gdańska. Jak na to zareagował prawda? Bluzgi, bluzgi, bluzgi, bluzgi... Ot cała jego argumentacja.

"Każy ma prawo nie lubić Trójmiasta, kochać Kraków itp. Jego sprawa."

Tak. Tyle że prawda i gdynianin chyba o tym nie wiedzą.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

Poza tym też próbujesz odwracać kota ogonem. Bo po pierwsze primo to że na coś nie reaguję nie oznacza wcale że się z to zgadzam jak usiłuje ie to przedstawić.
Wydaje mi się, że facet, który publicznie ogłasza, że chce być lepszym człowiekiem i chce walczyć z chamstwem nie powinien reagować na chamstwo tylko jednej ze stron. No chyba, że o to właśnie Ci chodzi.

Po drugie primo twoi upośledzeni koledzy usiłują przedstawić sytuację tak że stosowany przez nich hejt to reakcja na wpisy innych. Tyle że ja tego nie kupuję.
Może trudno będzie Ci to zrozumieć ale ja mam przyjaciół i kolegów jedynie w realnym życiu. Nigdy w internecie!
Trudno nie zauważyć, że hejt osób, o których piszesz w 99% jest reakcją na:
1. wpisy łowcy na temat postkomuny, złodziei, nowych ruskich, lewactwa i wiele, wiele innych.
2. wpisy Izy o mordercach z ECS, złodziejach wszechobecnych w Trójmiescie, nienawiści do Żydów,
Ani razu nie zauważyłem żebyś skrytykował w/w osoby. OK - nt. łowcy sie wypowiedziałeś. A co z Izą? Why Leo, why7?

Świetnym przyładem jest jego dyskusja z Devem. Dev podaję kolejne argumenty na poparcie swojej opinii a prawda jak zwykle reaguje obelgami jak profesjonalny troll.
Cross, jakie argumenty? To zwykły troll. Każy ma prawo nie lubić Trójmiasta, kochać Kraków itp. Jego sprawa. Jaka tu może mieć miejsce dyskusja? Ten cop tak bardzo nienawidzi Trójmiasta przekona tych co je kochają żeby zaczeli go nienawidzić? A może na odwrót? Bez sensu.
Ja kocham Trójmisto. Całe. To piękne miejsce na ziemi z dobrymi uczelniami, dobrym rynkiem pracy i dobrymi perspektywami, atrakcyjne turystycznie i wymieniać możnaby wiele jeszcze.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

Dev, nie zgadzam się z Tobą w całości, ale odniosę się do jednego stwierdzenia cyt: "Gdańsk tak lubi się porównywać do Krakowa czy Warszawy"
Po pierwsze, to nie Gdańsk lubi porównywać się do Warszawy, czy Krakowa, lecz oponenci Gdańska podkreślają niedostatki infrastruktury tego miasta w porównaniu do stolicy, czy Krakowa.
Nikt zdrowo myślący nie będzie podważał oczywistych prawd, że Warszawa, jako stolica Polski i miasto dużo większe i liczniejsze od Gdańska, posiada więcej infrastruktury niż stolica województwa pomorskiego.

Gdańsk niewątpliwie wyróżnia dostęp do morza, z czym zgadzają się oczywiście wszyscy, natomiast każdy inaczej waży tę cechę. Oponenci zazwyczaj ignorują ten fakt, a niektórzy nawet wskazują walory turystyczne trójmiasta jako plagę i podstawową wadę.

Dla mnie Gdańsk jest miastem wyjątkowym i najwspanialszym przede wszystkim dlatego, że leży nad morzem i jest miastem bardzo ciekawym turystycznie. W drugiej kolejności doceniam fakt, że jest miastem wojewódzkim, na tyle dużym, że stanowi siedzibę dla ważnych instytucji (uczelnie, urzędy, szpitale, ośrodki kultury) oraz wielkomiejskiej infrastruktury (drogi, koleje, lotnisko, komunikacja masowa, stadion). Gdańsk przez większą część roku dla setek tysięcy jego mieszkańców jest miejscem zamieszkania, pracy i wypoczynku, żeby w letnie miesiące zamienić się w centrum turystycznego gwaru, handlu i masowych imprez rozrywkowych.
Dla wielu "dwa grzybki w barszczu" to za dużo, a dla mnie w sam raz :)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

"Cross, pisałeś coś o zmianie na leposze i walce z chamstwem."

Staram się. Nie zawsze wychodzi.

"Dlaczego więc mnie obrażasz?"

Ciebie? Mój powyższy post jest w całości skierowany do prawdy.
Poza tym też próbujesz odwracać kota ogonem. Bo po pierwsze primo to że na coś nie reaguję nie oznacza wcale że się z to zgadzam jak usiłuje ie to przedstawić. Po drugie primo twoi upośledzeni koledzy usiłują przedstawić sytuację tak że stosowany przez nich hejt to reakcja na wpisy innych. Tyle że ja tego nie kupuję. Bo swoje poglądy o ile się takie ma można przedstawić nie obrzucając oponenta obelgami. Prawda sam będąc największym na tym forum trollem o trollowanie oskarża wszystkich innych. Świetnym przyładem jest jego dyskusja z Devem. Dev podaję kolejne argumenty na poparcie swojej opinii a prawda jak zwykle reaguje obelgami jak profesjonalny troll.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2

To ty masz jakieś poglądy? Nigdy żadnych nie przedstawiłeś bo zajmujesz się głównie obrzucanie innych forumowiczów obelgami.

Cross, pisałeś coś o zmianie na leposze i walce z chamstwem. Dlaczego więc mnie obrażasz? Ja nie czuje potrzeby to przedstawiania swoich poglądów w internecie. Wolę rozmowy z rodziną i przyjaciółmi.

Obecna dyskusja dotyczy reakcji gdynianinana post Ani o tym że nie lubi Gdańska. Więc nie wiem czemu cały czas nawiązujesz do wpisów Izy. Gdynianin zachował się jak ostatni cham i prostak.
Nawiązuje do wpisów Izy, bo pokazuje Ci, ze Ty reagujesz jednostronnie. Teksty o mordercach z ECS, złodziejach, agentach, nienawiści do Żydów są dla Ciebie ok, a reakcja na nie to szczyt chamstwa. Coś tu chyba nie tak.
Jeśli złodziej włamałby się do mojego domu, a ja bym np. go pobił - to idąc Twoją logiką napisałbyś ile to agresji, facet pobił człowieka.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Dec, jaka dyskusja? Napisałeś zwykłe bzdury, a te z mentalnością ludzi to już zakrawa na kpiny. W Wawie mentalność jest inna.
Poza tym skoro tak bardzo nie lubisz Trójmiasta to zamieszkaj gdzie indziej. Jesteś masochistą?
A dyskusja na czym ma polegać? Na tym, że ludzie, którzy Trójmiasto kochają będą Cie przekonywać, że nie masz racji, czy Ty ich przekonasz, że mają zacząć Trójmisato nienawidzić? Nie widzę celu.
Nie lubisz tego miejsca - masz prawo. Na tym zakończmy.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

Jedni wolą wieś, inni duże miasta - kwestia wyboru, charakteru, oczekiwań i wielu innych czynników.
ja lubię wieś ale na krótki wypoczynek. na co dzień zwariowałbym.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3

o na pewno nie w Gdańsku, chociaż jest to ładne miasto, ale tylko na urlop lub zwiedzanie. Jako miejsce do życia nie nadaje się dla mnie. W tak ogromnych skupiskach ludzi nie ma miejsca dla całego mojego wielkiego ego. A tak serio to ja lubię jak ludzie żyjący wokół mnie to ludzie szczęśliwi, spokojni, wyluzowani ... dlatego wielkomiejskie życie nie jest dla nie. Wolę żyć skromniej ale bardziej komfortowo i spokojniej. W zeszłym tygodniu musiałam skorzystać z skm w trakcie popoludniowego szczytu. Nie miałam problemów technicznych tylko nie spodobało mi się to, co widzę. Pełno ludzi wracających z pracy. Smutnych, zawzietych, obojętnych, złych, zmeczonych, niecierpliwych, rozdrażnionych. Cały wagon ludzi którzy mieli minę jakby ktoś im kazał cytrynę w całości zjeść. To nie jest mój świat.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Właśnie Puchatku, forum służy do dyskusji, wymiany zdań i poglądów. Ty uważasz, że jedyny słuszny to ten który masz. Ja potrafię dyskutować z argumentami. Ty im więcej piszesz tym bardziej pokazujesz jak wiele Ci brakuje do osiągnięcia normalnego poziomu dyskusji i stosowania w niej argumentów.
Pracuj nad sobą Puchatku! Pracuj i życzę Ci dużo miodku :)
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 2

Ty mi przypominasz typowego internetowego frustrata, który musi się wirtualnie wyżalić i wyżyc, bho w realu nikt go nie słucha, nikt nie szanuje. Takie nowe wcielenie łowcy.
Co ci to da, że tu wirtualnie się wypróżnisz? Coś to zmieni? Nie podoba się to mieszkaj tam gdzie ci się podoba?
Chcesz zmian? kandyduj. Każdy ma prawo.
Poza tym z łowcą wiele was łączy - takie typowe komusze myślenie o jednej słusznej prawdzie. On też tu pisał, wszyscy go wyśmiewali a on nadal pisał. Tak mają ofiary losu.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 5

Przypominasz mi Kubusia Puchatka trójmiasta. Z wielkim serduszkiem i malutkim rozumkiem.
Może to P od Puchatek ?
Taki 3miejski Puchatek kocha miasto i je broni, ale nie potrafi pojąć zasad dyskusji dorosłych z argumentacją.
Puchatek też nie może pojąć, że dyskusja to walka logicznych argumentów i dojście do wspólnych wniosków.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2

Chłopcze, rozumiem, że swoje chore opinie traktujesz jako wiążące i jedynie słuszne.
Ktoś inny nie może mieć opinii innej o 180 stopni?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 5

Inne tematy z forum

Prośba o poradę gdzie warto mieszkać w 3 mieście (200 odpowiedzi)

Witajcie Jesteśmy z okolic Koszalina planujemy przeprowadzić się do 3miasta . Przeglądamy oferty...