Trójmiasto do bani

Mieszkałem w Warszawie, Mieszkałem w Krakowie, teraz przyszedł czas na trójmiasto i tylko odliczam dni jak będę mógł stąd wyjechać !!



Nad morzem jest fajnie, mówili. Czyste powietrze mówili.. Przyjechałem i .. masakra



- Komunikacja miejska jest tragiczna, zarówno w godzinach szczytu jak i poza nim.

- Wszędzie wszechobecna sól na chodnikach. Nigdy nie miałem tyle soli w mieszkaniu co tutaj. Chodniki odśnieżane jak już sól nie pomaga. Masakra jakaś. W tym śmiesznym tunelu pod dworcem można się zabić na schodach tak ślisko!

- Patlogia. Stojąc spokojnie i czekając na partnerkę w centrum, dwukrotnie byłem zaczepiany przez jakieś patologiczne typy, jeden idąc z dzieckiem w wózku i drąc się ze swoją "wybranką" rzucił w moim kierunku: "Co się gapisz, w ryj chcesz", druga - rozmawiając przez telefon przy Madisonie - podszedł jakiś patol i wydarł się "Buuu" wprost do ucha... do następnych przechodniów robił to samo..

- Słaba infrastruktura. Sklepy spożywcze? Sklepy całodobowe spożywcze ? Centrum miasta? zapomnij..

- Knajpy - kilka knajp na krzyż w centrum i to się nazywa rozrywką ?

- Mieszkam tu 3 miesiące. W tym czasie może 7 dni były słonecznych.. Masakra

- Non stop p***zi i wieje

- Pytałem się kilkukrotnie jak dojechać w jakieś miejsce w trojmiescie i za kazdym razem: o panie to daleko.. trzeba jechac tak i tak i tak i tak.. w efekcie 10 min jazdy haha.

- Okolice centrum miasta - jakieś pustkowia, ruiny, działki zarośnięte zielskiem,

- Parki i skwery kaczyńskich - mówi samo za siebie

- Dziurawe chodniki, dziurawe ulice, koleiny

- "Wysepki osiedla" - jedziesz po dzielnicach miasta i nic nic nic osiedle pozniej nic nic nic - osiedle - nic nic nic - osiedle

- Co chwile "dudni w uszach" jezdzac po trojmiescie i tych wzgorzach..

jedyny plus to powietrze które faktycznie jest bardziej czyste.. ale ponoć są jakieś beczki rakotwórcze w morzu i jakieś hałdy blisko



Ludzie dlaczego nie zmienicie miasta na lepsze? Współczuję wam z całego serca, że musicie tutaj być.
popieram tę opinię 26 nie zgadzam się z tą opinią 66

Uraduję Cię, bo widzę że lubisz słowo kmiot:
kmiot kmiot kmiot kmiot kmiot kmiot kmiot kmiot kmiot kmiot kmiot kmiot kmiot kmiot kmiot
Niech połyk będzie z Tobą :).

Porównując do Warszawy i Krk faktycznie jest mniejszy ruch w Gdańsku.
Nie będę jeździł mapką po Gdańsku i wyszukiwał torowisk które wymagają remontu, aż tak mnie jeszcze nie przewiało :). Powiedzmy, że wierzę - jest cudowne :). I co teraz? Nagle komunikacja też jest cudowna ? i rozwiązania z biletami ? ? :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

Sklepy są czynne do 22-24... Są też w centrum nocne - więc nie wiem o co chodzi :D

Jak masz zachcianki to dymaj na stację benzynową - one są otwarte 24/7 :D
Nie wszyscy chcą tyrać po nocach bo ty masz kaprys :D I nikt dla jaśnie pana i okolicznych pijaczyn nie będzie sklepu w nocy obsługiwał.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Alkohol to jedno, zrobienie zakupów innego asortymentu spożywczego to drugie. Cytując Ciebie, w za*upiu jakim mieszkam, a mieszkam w śródmieściu, sklep nocny jaki jest to sklep z piwem. Dlaczego robię zakupy? Bo lubię, bo nie zawsze wszystko się kupi, bo czasami ma się na coś ochotę. Nie wszyscy chodzą spać z kurami :).
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

"jadę okazuje się że BLISKO"
nie jest blisko kmiocie, tylko są przejezdne drogi i dobra komunikacja :D

Tak jak mówiłem, wkleiłeś zdjęcie 3 z przeróbki ;)
Drugie, na którym ulica jest w 100x lepszym stanie niż te co wkleiłem z krk
i 1... sprzed 3 lat? :D
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Twoja wypowiedź nic nie wnosi do tematu.
Cejrowski jest jaki jest, ale jego zdanie pasuje jako odpowiedź do Twojej wypowiedzi w 100%:
Z głupkami nie ma sensu dyskutować.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 4

Nie miałem pojęcia, że przeróbka to cały Gdańsk :)))

Skoro tak cięzko kapujesz, więc napiszę prościej, jak cepowi:

Pisałem
- Pytałem się kilkukrotnie jak dojechać w jakieś miejsce w trojmiescie i za kazdym razem: o panie to daleko.. trzeba jechac tak i tak i tak i tak.. w efekcie 10 min jazdy haha.
Prosto pisząc:
- Pytałem się kilkukrotnie jak dojechać w jakieś miejsce w trojmiescie i za kazdym razem: TO JEST DALEKO, - jadę okazuje się że BLISKO.

Bilety:
Jeden bilet na przejazd po Warszawie. Jeden wspólny po Krakowie. W Trójmieście inny bilet na SKM inny na tramwaje inny na gdynie....

Posiada najnowocześniejsze tramwaje w polsce. - tak pisałem wyżej, tramwaje są rozpieprzone i jeżdżą LEDWO - tak pisałeś Ty.
Tramwaj:
http://www.transport-publiczny.pl/img/tramGdańsk.jpg_678-443.jpg
Szyna tramwajowa:
http://static2.s-trojmiasto.pl/zdj/c/9/35/620x0/351695-Tak-wygladaja-tory-na-linii-tramwajowej-ktora-oddano-do-uzytku-10-dni__c_38_22_2910_1779.jpg

Odnośnie szyn, zgadza się, Warszawa Kraków i Gdańsk, Śląsk itd.. z tym walczą. Są dobre i złe miejsca. W Gdańsku np:

https://www.google.pl/maps/@54.3518538,18.6422987,3a,36.5y,193.14h,68.01t/data=!3m6!1e1!3m4!1su4JqorRCsScJ0tRzD70V2Q!2e0!7i13312!8i6656
https://www.google.pl/maps/@54.3480419,18.6416311,3a,49y,339.16h,65.71t/data=!3m6!1e1!3m4!1sid3ErJxvuCbdDV9RLj80wA!2e0!7i13312!8i6656
https://www.google.pl/maps/@54.3532485,18.6729589,3a,75y,90.7h,56.65t/data=!3m6!1e1!3m4!1sgntJUl6opeiGXll8bkkpFg!2e0!7i13312!8i6656

Niech połyk będzie z Tobą :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

wyprowadź się stąd dziadu i nie obrażaj mojego kochanego miasta, takich jak Ty tu nam nie trzeba!!!!!!!!!!
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2

> U nas takie miejsca są tylko na przeróbce

Już nie. Dwa lata temu Siennicką wyremontowali.
Jedynie Nowotna jeszcze została do zrobienia (w sensie tak wyglądającego torowiska) ale to już Stogi są.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Kraków i Warszawa imbecylu to miasta na planie ~koła ;)
Gdańsk jest natomiast rozciągnięty wzdłuż z południa na północ, a nowe osiedla na zachód (jak zauważyłeś) dopiero powstają
nie trzeba być geniuszem żeby z tego faktu wyciągnąć inny - czas podróży w miastach na planie koła będzie często mniejszy, nawet jeśli owe miasta są od naszego większe....

Jest jeden wspólny bilet na wszystko w krakowie i warszawie? to ciekawe...
Gdańsk i Gdynia to osobne miasta jak byś nie zauważył :D

Tak, w dniach dużych wydarzeń centrale WSZYSTKICH taxi są wyłączone w krakowie - przynajmniej były rok i dwa lata temu.

W śródmieściu są co najmniej 3 całodobowe sklepy (nie liczę stacji).
Sklepy są oczywiście po to, żeby w nich kupować - za dnia :)
A nie, żeby sprzedawać alkohol chlorom w środku nocy, albo kretynom co sobie nie umieją czasu zorganizować
w nocy ludzie zwykle śpią ;)

Centrum krakowa:
raz:
https://www.google.pl/maps/@50.0448494,19.9456697,3a,75y,182.84h,61.46t/data=!3m6!1e1!3m4!1sq6ltjoZMgLk0Q7L6XW780w!2e0!7i13312!8i6656

dwa:
https://www.google.pl/maps/@50.0469181,19.9548085,3a,75y,30.69h,72.41t/data=!3m6!1e1!3m4!1sf1aKGyGtSusT-F-v_ZxnsQ!2e0!7i13312!8i6656

Nowoczesność pełną gębą ;)
U nas takie miejsca są tylko na przeróbce - a jeżdżą tam najgorsze resztki tramwajów jakie zostały - bo nawet urzędasy wiedzą, że nie da się po tym jeździć żeby nie zniszczyć taboru :D

jeszcze bliżej centrum:
https://www.google.pl/maps/@50.0516537,19.9417357,3a,60y,338.83h,80.73t/data=!3m6!1e1!3m4!1sZ1NxKEWkTH29A9z2dKEF1g!2e0!7i13312!8i6656
HAHAHAHAHAH
HAHAHAHAHAH
HAHAHAHAHAH
HAHAHAHAHAH

i nowoczesność pełną gębą ;)
https://www.google.pl/maps/@50.0636575,19.9327605,3a,41.5y,316.35h,87.33t/data=!3m10!1e1!3m8!1sSVgTltkee2IMopOcBgKjfw!2e0!6s%2F%2Fgeo0.ggpht.com%2Fcbk%3Fpanoid%3DSVgTltkee2IMopOcBgKjfw%26output%3Dthumbnail%26cb_client%3Dmaps_sv.tactile.gps%26thumb%3D2%26w%3D203%26h%3D100%26yaw%3D59.854584%26pitch%3D0%26thumbfov%3D100!7i13312!8i6656!9m2!1b1!2i36

ps.
"analash"? nie chcę wiedzieć stary co tam robią ci koledzy z warszawy że masz takie błyskotliwe pomysły

ps2.
wiemy też, że nie umiesz czytać... a skoro nie umiesz czytać, to nie może być nawet mowy o czytaniu ze zrozumieniem
napisałem "WIĘCEJ" nie "więc" :)
jak połykasz ślinę, to wyrównuje ci się ciśnienie w uchu środkowym - ale głodnemu jak widać chleb na myśli...
taki światowiec a w górach nigdy nie był?

ps3.
jak się nie podoba to won stąd cebulaku
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

Ale to chyba nie ta strona przewodu pokarmowego... ;]
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

ANALash - chodzi tutaj o Aradash. Kończył wypowiedź słowami "więc połykaj", więc pomyślałem, że rozpocznę w/w wypowiedź tak jak lubi :)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

>AnaIash

Po prostu padłam... ;P ;)))
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

AnaIash -otrząśnij się i zapoznaj z faktami.
- Kraków - dojedziesz wszędzie, częstotliwość w zależności od przystanku oraz godziny czeka się od 5 min do 20 min. Praktycznie z każdego miejsca łatwo się dostać wszędzie. Posiada najnowocześniejsze tramwaje w polsce. Co chwile Krk kupuje też nowe. Teraz kolejne 50. Autobusy - kursują z podobną częstotliwością.
- Warszawa jak Kraków. Dodatkowo posiada skm i metro. Banalnie łatwo poruszać się gdziekolwiek. W obydwu miastach 90% autobusów/tramwajów posiada automat do kupowania biletów w środku. Jest jeden wspólny bilet na wszystko.
- Wyłączanie centrali TAXI ?? serio?? haha, Postój taxi - 8 - 10 pln wiadomo, nic nie poradzę, że te zawrotne kwoty przyprawiają Cię o ból głowy.
- Mieszkam w śródmieściu, uważasz to za za*upie - cóż pozostawię bez dalszego komentarza. Aha i sklepy są po to aby w nich kupować :).
- Aha, niektórzy nie tylko komunikacją się poruszają, również samochodem. I pytają o drogę jak telefon padnie :).
- Odnośnie butów - błyskotliwe, naprawdę :), ale nie działa.
- Mieszkałem w centrach w/w miast, i nigdy nikt nie zaczepiał mnie:).
- Parki, skwery kaczyńskich ? Czytaj ze zrozumieniem! temat dotyczy trójmiasta.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Ty mi coś Zawiedziony pachniesz na swojego. Za dużo wiesz o Gdańsku. Przyznaj się , tak dla picu wkleiłeś ten temat.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Chyba kpisz kmiotku ;D
Gdyby nie idiotyczna od ~70 lat władza to nigdy nie wyjechałbym z Polski, a ze wszystkich miejsc w PL gdzie byłem to w Gdańsku jest najlepiej.

-W Krakowie komunikacja miejska praktycznie nie istnieje - tramwaje są rozpieprzone i jeżdżą LEDWO po krzywych torach raz na 20 minut...
-Taryfy w krakowie w czasie eventów WYŁĄCZAJĄ CENTRALE! :D Z postoju kosztuje tyle, że głowa boli a taryfa podjeżdża raz na 30 min
-Przed wejściem do mieszkania buty się czyści ;)
-patologia jest wszędzie (jak widać wyżej...)
-sklepy są, tylko trzeba wiedzieć gdzie... zresztą po co Ci całodobowy spożywczy?! Jak mieszkasz na jakimś najtańszym ZA**PIU na peryferiach to co się dziwisz, że sklepów tam nie ma :D
-"kilka"? :D znaczy w samym tylko centrum gdańska pomijając wrzeszcz -> ze 30... dobre mi kilka
-była zima głąbie... więc jest zimno - a nad morzem zawsze wieje, nie miałeś geografii?! Rozumiem, że w krakowie i warszawie od smogu jest ciepło cały rok :D
-NIE zostałeś strolowany (ps. mieszasz się -> bardzo słaba ta komunikacja, że przez pół miasta jedziesz 10 minut - tak jest :) )
-w gdańsku nie ma 'skwerów'... jest park oruński i oliwski....
-dziurawe chodniki są wszędzie... pojedź sobie do Łodzi ;D
-no i co w tym złego? za 10 lat te puste miejsca pewnie się wypełnią - a nawet jeśli nie, to DOBRZE że jest trochę zieleni...
-więcej połykaj...
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2

nec temere Kochani:)
jeszcze chwila słonko nam wszystkim mocniej zaswieci i bedzie przyjemniej
moze i deszczyk zmyje brudy,.wiatr wywieje smrody
natenczas pogody ducha zycze Wszystkim!:)

docenmy to ,co mamy
every day is a gift

https://www.youtube.com/watch?v=_0k24ZNXuaE
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

jego starzy wzieli 500+ kupili neostrade i teraz siedzi taki i pisze glupoty a ciekawe czy mial pieluchy z 3 paskami hahaha
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

To nie jego wina on już taki się urodził.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

jestem z oruni i wstyd mi za takich sebkuf kruluf ortalionu z poziomem małpy o rozumie kury
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Myślę, że w nas może być to, co sami zaprosimy. Rzeczy niewidzialne po to są niewidzialne, żeby nas chronić. Tak, są sprawy, o których się filozofom nie śniło.

"Rozmawiam z Teresą. Posługiwania się wahadełkiem nauczył ją ksiądz. Uzdrawiała ludzi na odległość. Kręciła wahadełkiem nad zdjęciem chorego i nad lekami. Czasami trwało to kilka godzin. Traktowała swoje działanie jak służbę. Któregoś dnia miała sen. We śnie dowiedziała się, że mieszkańcy sąsiednich trzech bloków są zagrożeni. Co robi bioenergoterapeuta-radiesteta, gdy ktoś jest zagrożony? Robi odpromiennik. Teresa dwanaście takich zwitków słomy zakopała w każdym z czterech rogów trzech budynków. W ciągu dwóch tygodni sześć osób popełniło w tych blokach samobójstwo. Teresa odrzuciła wahadełko. Zaczęła szukać pomocy egzorcystów. Wiele lat walczyła o wolność. Jednak jej opętanie było tak głębokie, że gdy z nią rozmawiałem po sześciu latach, jeszcze nie była osobą wolną."
Robert Tekieli, Eldorado dla znachorów. Miesięcznik FRONDA nr 3 z 2015 r.

Ja oczywiście nie wyrokuję, czy to prawda, czy nie. Trzeba by zapytać autora, może poprosić o kontakt do tej pani. Po prostu zalecam ostrożność.

Albo tutaj. Fake? Dziewczynki udają? Jeśli tak, to mała jest dobrą aktorką. A może po prostu ją trzepnęło i przyszło "like a little bird"? Z tego, co wiem, to czasem przyłazi jako szerszeń. Ale nieproszone nie ma szans wejść. Dlatego nie polecam próbować. Jest tyle ciekawszych zajęć. Po co?

https://www.youtube.com/watch?v=U6LNL-ASHj4
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

Inne tematy z forum

lek. med. Maria Chojnacka - ginekolog Sopot (4 odpowiedzi)

Ja tu tylko zostawię treść skargi, którą złożyłam na Panią doktor. Dzień dobry, Składam skargę...