Trójmiasto do bani

Mieszkałem w Warszawie, Mieszkałem w Krakowie, teraz przyszedł czas na trójmiasto i tylko odliczam dni jak będę mógł stąd wyjechać !!



Nad morzem jest fajnie, mówili. Czyste powietrze mówili.. Przyjechałem i .. masakra



- Komunikacja miejska jest tragiczna, zarówno w godzinach szczytu jak i poza nim.

- Wszędzie wszechobecna sól na chodnikach. Nigdy nie miałem tyle soli w mieszkaniu co tutaj. Chodniki odśnieżane jak już sól nie pomaga. Masakra jakaś. W tym śmiesznym tunelu pod dworcem można się zabić na schodach tak ślisko!

- Patlogia. Stojąc spokojnie i czekając na partnerkę w centrum, dwukrotnie byłem zaczepiany przez jakieś patologiczne typy, jeden idąc z dzieckiem w wózku i drąc się ze swoją "wybranką" rzucił w moim kierunku: "Co się gapisz, w ryj chcesz", druga - rozmawiając przez telefon przy Madisonie - podszedł jakiś patol i wydarł się "Buuu" wprost do ucha... do następnych przechodniów robił to samo..

- Słaba infrastruktura. Sklepy spożywcze? Sklepy całodobowe spożywcze ? Centrum miasta? zapomnij..

- Knajpy - kilka knajp na krzyż w centrum i to się nazywa rozrywką ?

- Mieszkam tu 3 miesiące. W tym czasie może 7 dni były słonecznych.. Masakra

- Non stop p***zi i wieje

- Pytałem się kilkukrotnie jak dojechać w jakieś miejsce w trojmiescie i za kazdym razem: o panie to daleko.. trzeba jechac tak i tak i tak i tak.. w efekcie 10 min jazdy haha.

- Okolice centrum miasta - jakieś pustkowia, ruiny, działki zarośnięte zielskiem,

- Parki i skwery kaczyńskich - mówi samo za siebie

- Dziurawe chodniki, dziurawe ulice, koleiny

- "Wysepki osiedla" - jedziesz po dzielnicach miasta i nic nic nic osiedle pozniej nic nic nic - osiedle - nic nic nic - osiedle

- Co chwile "dudni w uszach" jezdzac po trojmiescie i tych wzgorzach..

jedyny plus to powietrze które faktycznie jest bardziej czyste.. ale ponoć są jakieś beczki rakotwórcze w morzu i jakieś hałdy blisko



Ludzie dlaczego nie zmienicie miasta na lepsze? Współczuję wam z całego serca, że musicie tutaj być.
popieram tę opinię 25 nie zgadzam się z tą opinią 66

Barzo dobrze mówisz to miasto to jedna wielka patologia i nendza zarazem
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 6

Widocznie nie zwiedziłeś całego miasta dokładnie tylko byłeś w centrum :P. Komunikacja miejska faktycznie kuleje ale jest tak samo dużo ludzi w Warszawie czy w Poznaniu. Wolę Gdańsk od innych miast bo jest morze i las i nie zamieniłabym go na żadne inne :)
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1

Kwestia gustu, ale wydaje mi się, że zbyt szybko oceniasz Trójmiasto. Przecież po 3 miesiącach nie jesteś w stanie nawet zwiedzić całego Gdańska :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

... a ja cieszę się, że częścią tego miasta jesteś Ty Zofio i tobie podobni.
Myślę, że problem obojętności i agresji u innych ludzi trochę tkwi w nas samych. Ludzie chodzący całą szerokością chodnika nie koniecznie drażnią wszystkich w takim samym stopniu. Kiedy mamy dobry humor mijających nas ludzi postrzegamy w sposób przyjazny i tolerancyjny. Tych samych ludzi inaczej postrzegamy w dniach, kiedy mamy nierozwiązane problemy i zły nastrój.
Więcej wyrozumiałości dla innych, a wtedy i nam będzie o wiele przyjemniej.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Pomyliłeś Gdańsk z Trójmiastem, jeśli przez 3 miesiące nie zajrzałeś do Gdyni to kicha z tą oceną... Skoro wszędzie gdzie byłeś jest tak źle i wciąż szukasz nowego miejsca to może z tobą jest coś nie tak?
popieram tę opinię 17 nie zgadzam się z tą opinią 4

I ja kocham to miasto . Ono dało mi drugie życie. Uwielbiam te ukryte uliczki w samym centrum cywilizacji, te ogromne połacie zieleni, to morze często szalone. Wychodzę w "teren " od 17 lat i wciąż zachwycają mnie nieznane dotąd części miasta. A brak kasowników czy inne detale codzienności........ to przyziemne sprawy, które moglibyśmy zmienić gdybyśmy tylko chcieli....... Problemem są ludzie łażący całą szerokością przejścia dla pieszych , potrącających się wzajemnie. A można prawą stroną chodzić i od razu byłoby milej. I samotność wśród ludzi, i obojętność innych i agresja bez powodu. Miasto jest dla nas, mieszkańców i przyjezdnych i od nas zależy czy będzie przyjazne. Ja cieszę się , że mogę być jego częścią.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1

Mam tam znajomych - w Świdnicy, często bywam - Wałbrzych, Wrocław i okolice zwiedzone. Gdzie byłeś w Wałbrzychu? Mnie się podobało mega! Ludzie super, życzliwi, szok. Sam Wałbrzych faktycznie, nic tam ciekawego nie ma, szaro i buro, miasto jak miasto, ale za to... jak położone miasto! Piękne góry i ogromne lasy na wyciągnięcie ręki, niezliczona ilość zabytków (zamki, grody, jakieś fortyfikacje, etc.), szcz*wno (nie wiem czy to dzielnica czy co - tor MTB tam jest na takiej wielkiej polanie), Zamek Książ i ten park obok z zabytkami, Sudety, Góry Stołowe, kompleks Riese (polecam trasę ekstremalną!), Andrzejówka i kilka innych schronisk górskich (nie pamiętam nazw wszystkich), Stara Kopalnia, parę miejscowości w okolicach i w Czechach, takie tam... generalnie ciekawie i mega tanio. No i spokojnie, można odpocząć. Nie wiem jak z powietrzem tam tylko, ale jak tyle zieleni, to myślę, że w miarę. To przecież pogórnicze tereny (porównaj z Górnym Śląskiem), ale jak widać rozwijające się i dbające o przyrodę, pewnie muszą mieć trochę czasu, by "dojść do siebie" po takim syfie... Widać, że coś tam inwestują, remontują, zawsze coś rozkopane. Spójrz na Gdańsk szerzej - Orunia, Wrzeszcz, Nowy Port, Brzeźno (pomijając plażę)... to dopiero dramat. Ale i piękne miejsca też się znajdą. Podsumowując: każde miasto ma swoje plusy i minusy, każde miasto lepsze od Poznania i Łodzi! ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dokładnie! Ja uwielbiam trójmiasto przede wszystkim za ludzi i atmosferę. Oczywiście każdy ma prawo wyrazić swoje zdanie, ale tak źle przecież nie jest.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 4

Nie podoba się to wypitalaj!!!
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

to wyjdz stad - od razu jednego malkontenta bedzie mniej a i atmosfera sie oczysci
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Trójmiasto do bani

jak się nie podoba to wypad
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

jeździ sie prawym ale jak ty jeździsz lewym to twoja sprawa widocznie przepisów nie znasz
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Lewym pasem?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

ja ma WE a jestem rodowitą Gdańszczanką i jeździc umiem cos jeszcze w tym temacie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

chyba musisz wracac do warszawy lub krakowa... :)
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

2017-07-22 23:00:08
gdansk to dno i metr mułu
... no tak !?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

gdansk to dno i metr mułu
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 6

Ja również znam wiele osób ze wsi, ale wszystkie z nich przyjechały tu na studia.
Mało tego, ci ze wsi bardziej się na studiach starali od miastowych.

Nie mylę się - mylił_BYM się, gdybym napisał wyżej że mowa o wszystkich ludziach ze wsi - a oczywiście nie.
Mowa była jak zwykle o większości przyjezdnych.
To, że ktoś tam kogoś zna czy może podać inny przykład nic nie zmienia...
Większość to niestety intelektualne ameby - bardziej od miastowych!

Wystarczy popatrzeć na rejestracje :D
Nie zdarzyło mi się widzieć złego kierowcy (w trójmieście) z warszawską czy krakowską rejestracją ...
Natomiast na blachach gka/gwe jeżdżą tragicznie notorycznie, w zasadzie KAŻDEGO dnia - z pojedynczymi wyjątkami.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3

Nie "mają urok" tylko MIAŁY urok.. 100 - 10000000 lat temu...

Teraz mieszkają tam wsiury i inne pospólstwo.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Wracaj do Warszawy. Wszystkim nam bedzie milej.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Inne tematy z forum

lek. med. Maria Chojnacka - ginekolog Sopot (4 odpowiedzi)

Ja tu tylko zostawię treść skargi, którą złożyłam na Panią doktor. Dzień dobry, Składam skargę...