Trójmiasto do bani

Mieszkałem w Warszawie, Mieszkałem w Krakowie, teraz przyszedł czas na trójmiasto i tylko odliczam dni jak będę mógł stąd wyjechać !!



Nad morzem jest fajnie, mówili. Czyste powietrze mówili.. Przyjechałem i .. masakra



- Komunikacja miejska jest tragiczna, zarówno w godzinach szczytu jak i poza nim.

- Wszędzie wszechobecna sól na chodnikach. Nigdy nie miałem tyle soli w mieszkaniu co tutaj. Chodniki odśnieżane jak już sól nie pomaga. Masakra jakaś. W tym śmiesznym tunelu pod dworcem można się zabić na schodach tak ślisko!

- Patlogia. Stojąc spokojnie i czekając na partnerkę w centrum, dwukrotnie byłem zaczepiany przez jakieś patologiczne typy, jeden idąc z dzieckiem w wózku i drąc się ze swoją "wybranką" rzucił w moim kierunku: "Co się gapisz, w ryj chcesz", druga - rozmawiając przez telefon przy Madisonie - podszedł jakiś patol i wydarł się "Buuu" wprost do ucha... do następnych przechodniów robił to samo..

- Słaba infrastruktura. Sklepy spożywcze? Sklepy całodobowe spożywcze ? Centrum miasta? zapomnij..

- Knajpy - kilka knajp na krzyż w centrum i to się nazywa rozrywką ?

- Mieszkam tu 3 miesiące. W tym czasie może 7 dni były słonecznych.. Masakra

- Non stop p***zi i wieje

- Pytałem się kilkukrotnie jak dojechać w jakieś miejsce w trojmiescie i za kazdym razem: o panie to daleko.. trzeba jechac tak i tak i tak i tak.. w efekcie 10 min jazdy haha.

- Okolice centrum miasta - jakieś pustkowia, ruiny, działki zarośnięte zielskiem,

- Parki i skwery kaczyńskich - mówi samo za siebie

- Dziurawe chodniki, dziurawe ulice, koleiny

- "Wysepki osiedla" - jedziesz po dzielnicach miasta i nic nic nic osiedle pozniej nic nic nic - osiedle - nic nic nic - osiedle

- Co chwile "dudni w uszach" jezdzac po trojmiescie i tych wzgorzach..

jedyny plus to powietrze które faktycznie jest bardziej czyste.. ale ponoć są jakieś beczki rakotwórcze w morzu i jakieś hałdy blisko



Ludzie dlaczego nie zmienicie miasta na lepsze? Współczuję wam z całego serca, że musicie tutaj być.
popieram tę opinię 25 nie zgadzam się z tą opinią 66

to znaczy co z kamieniami ,czy z kominami??:)pp

z kamieniami--to sie nie bede rozzpisywac ..i na tym forum o swoim zdaniu odnosnie historii i przeznaczenia kamiennych kregow,tym bardziej
bo to wiesz--niby juz wariat jestem:)
to jest stronka stowarz.radiestetow i badaczy kamiennych kregow..np;
http://www.kamienne.org.pl/index.php/tajemnice-i-teorie-o-megalitach

a jesli idzie o kominki:)pp
to tez piekny temat....
trzeba bedzie go zgłebic:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

author="isztar" date="2017-06-26 08:39:41
zadna nie oprze sie czekoladkom..ale nie maziowatej bombonierce--skromne opakowanie o dobrej zawartosci,takiej jaka ja bym chciała dostac

Zgadzam, się z Tobą;-) Ostatnio od 4 miesięcy chodzę po różnych urzędach w sprawie różnego rodzaju dokumentów, map itp. dobrego producenta czekoladki plus białe wino otwiera drzwi, ostatni dość skomplikowany dokument załatwiłem w 2 dni;-) a czeka się na niego od 14 do 30 dni;-) a ile z tego mam kontaktów na przyszłość! Mógłbym niedługo zostać developerem,;-) tylko za biedy jestem;-)

Poza tym nigdy w taki sposób nie "umiałem" załatwiać spraw, zawsze zgodnie z procedurą ale jak się to bardzo inteligentnie rozegra to naprawdę można mieć wiele wartościowych kontaktów;-) Nie przesadzam;-) Tylko należy atakować kobiety, one mają coś w sobie;-))) i są bardzo pomocne;-)

@isztar; to co z tymi kamienian?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

"Ps. Nie będę cieszył się jak głupi do sera, że mam morze. "

Co kto lubi i na pewno zalezy od tego, gdzie się urodził. Ja jestem z Gdańska, morze i wiatr zawsze lubiłem. Do tego mamy tutaj świetne warunki do żeglowania, co czynię często.
Inne uwagi wydają mi się dziwne. Patologia bywa wszędzie, osobiście, a jestem już bardzo dorosły, nigdy nie miałem problemów. Komunikacja jest słaba, ale i warunki do niej są słabe. Inna rzecz, że jeżdżę głownie samochodem, więc problemy biletów i awarii mnie mało dotykają. Sklep całodobowy znajdę w okoli w której mieszkam, ale dotąd nie miałem jakoś okazji korzystać. Jak czegoś bardzoi potrzebuję, to do 23 czynna tuż obok jest Żabka, więc to i owo da się kupić. Zjeść mogę bardzo blisko do późnych godzin nocnych, więc też nie widzę problemu. Ulice i chodniki? To się zmienia bardzo szybko, a w każdym innym mieście są miejsca, gdzie nogę można skręcić, i to w centrum.
Co do przyrody to akurat tego mamy mnóstwo. Są miejsca, gdzie z domu wychodzi się prosto do lasu albo ma się do lasu kilka minut piechotą. Są miejsca, gdzie nad morze ma się kilka minut piechotą i można po pracy wyskoczyć latem na plażę popływać. Można popływać kajakiem po Motławie (wypożyczyć), można wejść na Pachołka, można zimą pobiegać na nartach bliżej lub dalej.
No i oczywiście można po morzu żeglować, jak ktoś lubi.

Inna sprawa, że takie dyskusje są mało sensowne. Ludzie mają swoje upodobania, swoje przyzwyczajenia, inaczej patrzą na wiele rzeczy, to jak znaleźć wspólny mianownik? I po co? Komuś się tutaj podoba, bo jest stąd, komuś się podoba, choć przyjechał i chce zostać, inny przyjechał i źle się czuje i wyjedzie.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 1

U mnie w rankingu negatywnym króluje Wałbrzych
Ale chyba nie o to autorowi wątku chodziło :)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 6

Re: Trójmiasto do bani

Ja cie rozumiem. Mieszkam w gda, bywam czasem tu i tam. Ale dąbrowa górnicza wrą z okolicą to taka wiocha (ostrzegam cie lepiej tam sie nie wprowadzaj) ludzie są głupi i do tego malo uprzejmi. Na Kaszuby się polecam wprowadzić. Ostrzyce itp spodoba ci się
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

> nie gadaj ,ze sie nie da

Oj tam. Chyba już zdążyłaś zauważyć, że lubię sobie pomarudzić
Nie kibicowałbym Ci, gdybym rzeczywiście uważał, że "się nie da" :D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

skoro Stenka to daleka krewna ..to moze czas rodzinne skłonnosci wykazac
jak nie bede miała chłopa do podlizywania sie babie--to bede z siebie idiotke robic..niemal homo
przy czym powiem ,jaka to sliczna bluzke ma i gdzie ja kupiła
zadna nie oprze sie czekoladkom..ale nie maziowatej bombonierce--skromne opakowanie o dobrej zawartosci,takiej jaka ja bym chciała dostac
do faceta nie pojde z byle woda..a chocby z mała whisky kurka i bede ..no --facet musi poczuc ,ze jest FACHOWIEC I JA PIEJE z zachwytu

nie gadaj ,ze sie nie da
to mi przypomina kolego Kubusia Puchatka
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

@Iśka...

Ja bym urzędasów podzielił na dwie grupy.
Przykład jednego już doświadczyłaś.
Na wejście zero rozmowy.. a jak już już zacznie gadać, to wyrzuca z siebie stek informacji, które laikowi nic nie mówią.
To jeszcze mały pikuś, bo można mieć obok kogoś w miarę kumatego, kto z tego steku wyłuska informacje istotne.

Dużo gorsza jest niedowartościowana biurwa, która musi pokazać, kto tu rządzi.
A takich w gminnych urzędach, obawiam się, również spotkasz w pip.
I tego możesz nie przeskoczyć, ani łaszeniem się, ani gryzieniem po łydkach :/
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

isztar
2017-06-25 20:28:12
kiedy bedziesz w Trojmiescie?
---
Dopiero wróciłem. Będą gdzieś w lipcu na 2 dni. a później dopiero we wrześniu.

P.S.
Orunia jest O.K. Stogi również O.K. ;-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

kiedy bedziesz w Trojmiescie?
---
urzedasy(wrog) ---to siostra ,brat ktory zasnał
trzeba pomyslec o wejsciu z czyms słodkim czy mokrym
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

> Kamienne Kręgi? - sprawdziłem na szybko, gdzieś w ok. m. Odry

Od razu widać, że "inostraniec"
Każdy tubylec, wie, gdzie są Kamienne Kręgi :D

Miejsce magiczne.
Już całkiem pomijając (pre-)historię.
Ale okolica i widoki...
Kompletnie nie dziwię się, że można się w tym miejscu zakochać i znaleźć w nim "swoje miejsce na Ziemi".
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Gdyby ktoś mi pod pistoletem u skroni zabronił mieszkania w Trójmieście. moim wyborem byłaby Zielona Góra.
Nie Kraków, Poznać czy Wrocław, choć naprawdę te miasta (z tych dużych) mi się podobają.
I nie Stolyca. Już prędzej Śląsk czy np. Kielce.
I nie moje rodzinne miasto, choć naprawdę stało się bardzo klimatyczne.
Można wymieniać od groma zadów czy waletów, ale tak naprawdę głównie jest to kwestia serca.

Ja wrosłem na dobre korzeniami tutaj kilka lat temu.
Już kiedyś pisałem o tym na Forum.
Pracowałem wówczas w korpo w Sopocie.
Jak upały były już niemożliwe, to rzędu 13 wskakiwaliśmy z kumplem do auta, żeby na plaże na 2-3h podjechać.
Tam wyskakiwalismy z gajerów i w slipach szliśmy się wysjestować.
Dookoła w pip ludzi. Słychać m.in. gadkę śląską czy góralską.
Wtedy skonstatowaliśmy, że ci wszyscy ludzie wokół nas bulą niezłe pieniądze, żeby poleżeć se na tej samej plaży, kilka metrów obok.
Kiedy dla nas to jak zakupy w markecie.

Kocham morze. O każdej porze roku.
Uwielbiam pojechać na plażę np. w listopadzie, kiedy p*ździ tak, że psa się z domu nie wygna. Kiedy sól osadza się na twarzy.
I zimą, kiedy mozna se kilkaset metrów w głąb morza po krach przejść.

I kocham moją patologiczną Orunię... :D
Już moją...
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3

2017-06-25 17:35:23


na tym super montazu tego polskiego piekna ,,niemal na samym poczatku jest postac papieaz i Reagana--to jest u nas w parku na Przymorzu,biesiadnicy ogniskowi forum to wiedza..Mr R&N:)i Zawiedziony---zapraszamy!

a za te Olivke na Kaszuby,na kamienne kregi zapraszam RN jak bedzie juz domek ..przypomnij mi,com obiecała:)
w ubiegłym miesiącu podczas pobytu w Trójmieście przed śniadaniem zrobiłem sobie taki 5 km spacer z Brzeźna przez park do Neptun Park a później deptakiem z powrotem do Brzeźna i trafiłem na postacie Papieża i Reagana;-) i wcale nie musiałem być wcześniej na ognisku;-)))

Kamienne Kręgi? - sprawdziłem na szybko, gdzieś w ok. m. Odry budujesz / kupujesz domek? Hmm. całkiem sporo km od Trójmiasta - jakie to będą zalety dla Ciebie, mieszkanie tam?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Zawiedziony
2017-06-25 17:26:13
R.N.
Jednak nie zgodzę się z Tobą.
Gdańsk jest fajny jeśli przyjedzie się na chwilę, pozwiedza i wyjedzie.. na dłużej jeśli ktoś jak ja nie przepada za wiatrem non stop, lubi słońce - to wybierze inne miasto w Polsce.
Morze jest fajne, i w parę godzin na weekend można przyjechać.
R.N. Popatrz proszę nie tylko przez pryzmat ładnej starówki oraz bliskości morza :).
W jednym z poniższych postów opisałem wady i zalety wybrzeża. Ja nie jestem od przekonywania. Mi odpowiada klimat na pomorzu ale zdaję sobie sprawę, że może komuś nie odpowiadać. Trójmiasto traktuję jako całość a nawet dużo szerzej i to doceniam, bo całość tworzy niepowtarzalny klimat.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A tak btw:

Według zapowiedzi, wczoraj mieli odpalić Muzeum Mitologii Słowiańskiej w Owidzu.
Na ich stronie piszą, że muzeum JEST czynne. Czyli zapewne słowa dotrzymali, choć warto oczywiście to zweryfikować telefonicznie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

> rozum mi odleciał....z ta OLivka:):):)i

Pomijając zupełnie fakt, że Olivka nie mieszka w Oliwie, a za chwilę być może w ogóle w Trójmieście nie będzie mieszkać ;]

Z chwaleniem i zapraszaniem na prasłowiańskie sabaty poczekaj.
Bo póki co, całkiem niewykluczone, że urzędasy zaprowadzą Cię wcześniej na Srebrzysko.
Jedno lub drugie :P
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

..no odleciał..zapomniałam sie nawet podpisac...:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

..rozum mi odleciał....z ta OLivka:):):)i całusów 303:)

Polska jest piekna ..cudowna..ma potencjał...nie dajmy tego zniszczyc..odbudujmy ...odnowmy..działajmy razem..gdzie mozna
zmieniajac nurt z pasozytniczego na ekologiczny...powrocmy do słowianskich tradycji--- szanujacych Ziemie -nasza Matke
sciagnijmy bliskich do Domu

na tym super montazu tego polskiego piekna ,,niemal na samym poczatku jest postac papieaz i Reagana--to jest u nas w parku na Przymorzu,biesiadnicy ogniskowi forum to wiedza..Mr R&N:)i Zawiedziony---zapraszamy!

a za te Olivke na Kaszuby,na kamienne kregi zapraszam RN jak bedzie juz domek ..przypomnij mi,com obiecała:)

https://www.youtube.com/watch?v=CiYL0b0F8pg
-------------------
list do władz trojmiejskich --jestem za..!:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

R.N.
Jednak nie zgodzę się z Tobą.
Gdańsk jest fajny jeśli przyjedzie się na chwilę, pozwiedza i wyjedzie.. na dłużej jeśli ktoś jak ja nie przepada za wiatrem non stop, lubi słońce - to wybierze inne miasto w Polsce.
Morze jest fajne, i w parę godzin na weekend można przyjechać.
R.N. Popatrz proszę nie tylko przez pryzmat ładnej starówki oraz bliskości morza :).
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

isztar
2017-06-24 21:23:13
pisałam juz ---kocham Gdansk..Oliwe....jestem dumna ,ze sie tu urodziłam
ale to nie jest kochanie szowinistyczne...w całej Polsce jest czym sie zachwycac...na swiecie jest sie czym zachwycac
Oliwko z Oliwy;-))) Zgadzam się w tobą;-)

Polska jako kraj jest bardzo zróżnicowany a przez to piękny: mamy góry, mamy morze, mamy Mazury, mamy Kaszuby, mamy duże połacie lasów, wiele jezior, mamy wiosnę i lato, mamy cudną jesień i piękną zimę. Dla niektórych mogło by być cieplej dla innych temperatury są w sam raz i to wszystko niemal w samym sercu Europy. Dla mnie rewelacja.

Byłem w bieżącym tygodniu u was 3 dni - rewelacja - pomimo, że w pracy byłem;-) to pogoda jak najbardziej pożądana;-) Czy patologia? Orunia i Stogi - to cytując nadworną anonimkę: "ostatnie podrygi ostrygi".

Kraków - jednym pasuje, innym zupełnie nie leży - ja zestawiając te dwa miasta podpisuję się odciskiem palca za Trójmiastem.;-) Choć geograficznie gdybym miał te dwadzieścia kilka lat pewnie wybrałbym Kraków (ze względu na bliskość południa Europy: Włoch, Austrii itp. , gór - narty, motocykle, quady) - to w moim wieku wybieram właśnie pomorze, mojej serce jest w Trójmieście, pomimo, że związany jestem tylko i wyłącznie z tym miejscem turystycznie. To wszystko zależy od wielu czynników, jeden wybierze Kraków inny Trójmiasto.

tylko, że czym jest ten Kraków (miasto nr 1 w Polsce w ilości odwiedzin) na tle Rzymu - tego nie można porównać i zestawiać bo to jest jakaś przepaść - tak jak pisze "Oliwka z Oliwy ...na świecie jest się czym zachwycać" .

Ja jestem zakochany w Trójmieście (odkąd przyjechałem tutaj pierwszy raz) ale Kocham również Warszawę - jest piękna, tylko należy ją zrozumieć - przyjechać tutaj nie po to by podpisać kontrakt czy odbyć rozmowę o pracę i wyjechać narzekając jakie są tutaj zatory uliczne, jacy aroganccy ludzie, tylko zatrzymać się na tydzień może dwa a może na dłużej, pójść zobaczyć wiele fajnych miejsc, zobaczyć jak tętni życie wtedy odkryjemy coś więcej, coś co nam może zaoferować tylko Warszawa.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

lek. med. Maria Chojnacka - ginekolog Sopot (4 odpowiedzi)

Ja tu tylko zostawię treść skargi, którą złożyłam na Panią doktor. Dzień dobry, Składam skargę...