Uśmiech dziecka a Covid-19

Cześć , czy ktoś się orientuje czy za czas epidemii należy płacić czesne , czy ktoś jest dobrze poinformowany jak to wygląda prawnie ? Lub ma bezpośrednie informacje z przedszkola ?
Pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Uśmiech dziecka a Covid-19

Jarek mowil ze nie trzeba
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Uśmiech dziecka a Covid-19

Troll , pytanie normalne ale zawsze ktoś musi głupio skomentować
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Uśmiech dziecka a Covid-19

Myślę, że trzeba skontaktować się z placówką, również jestem zainteresowana tym tematem . Prawnie wygląda to tak:

Art. 495. § 1. Jeżeli jedno ze świadczeń wzajemnych stało się niemożliwe wskutek okoliczności, za które żadna ze stron odpowiedzialności nie ponosi, strona, która miała to świadczenie spełnić, nie może żądać świadczenia wzajemnego, a w wypadku, gdy je już otrzymała, obowiązana jest do zwrotu według przepisów o bezpodstawnym wzbogaceniu.

Pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Zgodnie z prawem- nie możne pobierać za to opłat- ale ona wie swoje i jak się nie podoba płacenie za nic to wypowiedzieć jedynie można umowę. Prawo tego przedszkola nie obejmuje?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Uśmiech dziecka a Covid-19

Sytuacja jest patowa. Rozumiem rodziców (sam jestem jednym z nich) ale też rozumiem przedszkole - pewnie będą mieli niższy rachunek za prąd i wodę, a reszta opłat zostanie bez zmian.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wczoraj w radiu bylo o tym - prawnicy sie wypowiadali. Poniewaz macie umowe a swiadczacy uslugi nie może w tej chwili uslug swiadczyc (bo jest zakaz) nie trzeba placic. Inacze maja sie sprawy np wynajmu mieszkan przez studentow. Student wynajmuje mieszkanie, ale pojechal np do domu bo uczelnie są zamkniete. Za mieszkanie płacic musi bo swiadczacy usluge wynajmu dalej moze swiadczyc usluge. Z prawnego punktu widzenia oplat za czas nie siwadczenia uslug przez przedszkole wnosic nie musisz.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ale jak przedszkole padnie z braku kasy, to Ty będziesz mieć problem, co zrobić z dzieckiem po skończeniu tego bałaganu.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Dostana refundacje strat od jarka. O to sie nie martw.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Inne tematy z forum

Poszukuje garazu do wynajecia ... (6 odpowiedzi)

Poszukuje garazu do wynajecia. Tylko do przechowywania autka. Nie korzystam z pradu w garazu. Sam...

Dzieci bawiące się pod oknami Storczykowa 7 (10 odpowiedzi)

Dzieci do późnych godzin hałasują pod klatkami, kopią piłką w garaże, niejednokrotnie piłka...

W co inwestować w XXI wieku? (24 odpowiedzi)

Witam, Dział dotyczy deweloperki i nieruchomości są oczywiście dobrym kapitałem, lecz nie każdy...