Uwaga na firmę budowlaną Dablexsc

Poniżej zamieszczam komentarz, jaki napisałem na różnych portalach na temat firmy Dablexsc. Mam nadzieję, że dzięki temu ktoś się 2 razy zastanowi zanim zleci prace:
"Piszę dla przestrogi - uważać na tego fachowca! Wziął zaliczkę, prace zaczął z ponad 1,5 miesięcznym opóźnieniem, używając wszelkich możliwych wymówek (szpital, choroba, samochód, dziecko, była żona itp.). Do pracy przychodził wyrywkowo, ani razu nie wykonał tego co miało być zrobione na czas, po jakimś czasie przestał odpowiadać na maile i telefony i zniknął (nie pierwszy raz), zostawiając nas na lodzie - wypowiedzieliśmy poprzednie mieszkanie, nie mając w nowym zrobionej łazienki. Po rozwiązaniu umowy z naszej strony, odzywał się tylko do momentu odzyskania sprzętu - później udaje że nie istnieje, nie odbiera pism z wezwaniem do zwrotu kar umownych. Na internecie ma wiele stron i profili z różnymi adresami pozakładanych aby zgubić tropy i negatywne opinie. Numery telefonów zmienia jak rękawiczki. Proszę dokładnie przeszukać internet przed podpisaniem umowy z nim, a dane brać z CEIDG!"
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 19

Nie znam pana osobiście, ale jak to czytam, to miałam dokładnie to samo z firmą Dablexsc. Przez przypadek zobaczyłam post, bo szukam firmy do poprawy od nowa łazienki.
Tak przestroga, zaliczka też była dana (zaufanie) jednak prace wykonywane "ślimaczo" wymówki, takie same, zachowanie do czasu odzyskania sprzętu, a potem "kamień w wodę" . Słowo koszmar, strata czasu nerwów i większe koszty, bo nowi dokończyli, bo umowa została rozwiązana.
Ostrzegam, o ile są wytrwali lub ci, co wola taniej, ale długoooo i takie opóźnienia.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 17

Re: Uwaga na firmę budowlaną Dablexsc

Hmmmm to ciekawe , Bo Pan nieraz robił u mnie Remont , zawsze starannie dokładnie bez żadnych opóźnień oraz zaliczek. Zastanawiający jest to fakt ze Pani opinia ( napewno nie mężczyzny , mężczyzna takich spraw nie załatwia poprzez internet) wydaje się być trochę nadwyraz wymyślona. Wiadomo czasy się zmieniają i trzeba żyć dalej zapominając o przeszłości a czasami przeszłości możemy patrzeć codziennie w oczy ;) Jednakże Pana będę polecał cały czas , fachowiec jak na młody wiek , pierwszej klasy
popieram tę opinię 16 nie zgadzam się z tą opinią 11

Re: Uwaga na firmę budowlaną Dablexsc

Bardzo ciekawy wpis, jednakze ja sie z nim nie zgodze. Jestem bardzo zadowolony z uslug tego fachowca i tu te duze litery nie sa bez powodu, naprawde czlowiek posiada Fach w reku, ogromna wiedze na temat roznych technologii, materialow, potrafi doradzic i dopasowac oferte do wymogow i budzetu klienta nie obnizajac przy tym standardow wykonania, znajduje wyjscia z trudnych sytuacji, gdzie pewnie w innych przypadkach uslyszalbym, ze sie nie da, wybralem firme Pana do wykonczenia domu ok. 160m2, robil wszystko kompleksowo od stanu dewloperskiego do pod klucz. Czas projektu przewidziany bym ma 4 miesiace, zakonczylismy po niespelna 5, z roznych wzgledow, prace dodatkowe tak jak schody czy montaz i malowanie drzwi ktore byly poza zakresem. W branzy wykonczeniowej zdazaja sie rozne rzeczy i czasem jednak chyba warto spojrzec na to czy fachowiec jest rzetelny, czy wykonuje swoja prace dobrze czy tak jak w tym przypadku Bardzo Dobrze z niezwykla starannoscia i dbaloscia o detale. Takze ja polecam mimo wszystko bo malo jest na prawde dobrych fachowcow.
popieram tę opinię 16 nie zgadzam się z tą opinią 5

Re: Uwaga na firmę budowlaną Dablexsc Damian Pisemski

"Zdarzaja"
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

W tej sytuacji nie pozostało mi nic innego jak stanąć murem za Panem. Od roku 2012 korzystam z usług firmy Dablex, wielokrotnie była i jest to polecana firma wśród moich znajomych i rodziny i nigdy nie było sytuacji kiedy Pan nie wywiązał się ze swojej pracy, wykonał ją źle bądź co gorsza oszukał mnie lub ludzi, których znam a korzystali z usług tej firmy w jakikolwiek sposób. Bywają opóźnienia, bo nie raz w trakcie remontu pojawiają się rzeczy, które stoją na przeszkodzie by w terminie wykończyć pracę ale Pan zawsze znajdował jakieś wyjście za co jestem bardzo wdzięczny, bo byłem w bardzo złej sytuacji jeżeli chodzi o wykończenie mieszkania a pracował do późna w nocy byleby skończyć w jak najszybszym terminie. Dołożył wszelkich starań by praca została wykonana dobrze, a w tej sytuacji powiem, że liczyłem na gorszy efekt, natomiast wykazał się niesamowitymi zdolnościami. Remont wykonany bardzo solidnie, bardzo konkretny facet. Zawsze polecam Pana i nigdy nie słyszałem złego słowa na temat jego pracy lub niewywiązywania się z umów.
popieram tę opinię 16 nie zgadzam się z tą opinią 8

Re: Uwaga na firmę budowlaną Dablexsc

Niestety, ja miałam identyczne jak Pan wyżej. Przyjeżdżał na 1.5h.. Jak w ogóle był. Bywało że nie było go kilka dni. Bardzo drogie farby szły jak woda, sufit malowany kilka razy jakaś farba no name, bo zapas, y jakimi można było pomalować pół bloku znikły. Poprosił o resztę zapłaty, bo miał jakies problemy rodzinne. sądząc że każdemu może się zdarzyć,... Brak odzewu, wyjechał na wakacje, zostało jeszcze sporo niedociągnięć kosmetycznych, rzeczy które miał zrobić i za które było zapłacone.

nie polecam.
dziwią mnie te poztywne komentarze. Ale pewnie większości bronią go znajomi...
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 4

Przestrzegam, odradzam - firma zmieniała nazwę na DsProjekt Damian Pisemski i niestety standardy jej działania są jak wyżej. Fatalna współpraca! Nie życzę nikomu Pan wykonywał u mnie remont 4 miesiące ( remont generalny posunął się do przodu ok.25%) bywało ze tygodniami nie było ani jego ani żadnego z jego pseudo pracowników. Nie dobiera tel, nie odzwania. W zamian wysyła sms z historyjka tłumaczącą. Wpada na robotę na 2 h, leci na inna.....wszystko rozgrzebane, nic nie dokończone. Ciągłe wymówki jak wyżej, szpital, choroba, mama narzeczona. Zaliczki pobierane na zasadzie zaufania. Przestrzegam przed współpracą - człowiek bierze wiele zleceń - żadnego nie kończy. Zmarnował mój czas i pieniądze oraz kupę nerwów.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

Dokładnie to samo. To oszust i się doigra. Na szczęście podpisał umowę, z której się nie wywiązał, sprawa trafi do sądu w imieniu wspólnoty mieszkaniowej. Jestem skłonny złożyć jeszcze pozew cywilny, nawet zbiorowy.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Uwaga na firmę budowlaną Dablexsc

Odzyskali Państwo zaliczkę?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Inne tematy z forum

Obuwie robocze (9 odpowiedzi)

Hej używa ktoś butów Dickies Dixon Rigger? Jak się sprawują? Lub co polecacie w podobnym stylu?

Hostessy (17 odpowiedzi)

Witam serdecznie Czy możecie polecić jakieś agencje gdzie można złapać dodatkową pracę np. jako...

Dodatkowy zarobek - marketing sieciowy (4 odpowiedzi)

Czy nadal chcesz siedzieć godzinami w pracy i martwić się czy wystarczy Ci pieniędzy do kolejnej...