Uwaga na oszustów ! Wygrana włoska bielizna

Dziewczyny, UWAŻAJCIE NA OSZUSTÓW!!! Dziś zadzwonił do mnie jakiś typ z firmy Imperia i poinformował mnie, że w związku z moim udziałem w konkursie ( niby w lutym ub. roku ,choć za cholerę nie przypominam sobie bym w nim brała udział)wygrałam ekskluzywną włoską bieliznę warta 80 zł. Warunkiem jej odebrania jest opłata przesyłki w wysokości 19,90. Powiedziałam , że rezygnuję, czym zaskoczyłam pana. Zapytał o powód, wiec powiedziałam, że nie mam zamiaru płacić za żadna przesyłkę. Szczerze trochę mi śmierdziało, bo jeszcze nigdy nie musiałam pokrywać kosztów przesyłki za nagrodę. Poszperałam w necie i znalazłam:http://zapytaj.onet.pl/Category/026,003/2,27690036,Czy_ktos_z_slyszal_o_wloskiej_firmie_imperial.html
http://wiadomosci.onet.pl/szczecin/telefonicznie-zamowila-probke-ekskluzywnej-bielizny-teraz-grozi-jej-komornik/y28q7.

Ha, no czasami i blondynka potrafi włączyć tryb myślenia ;P
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Uwaga na oszustów ! Wygrana włoska bielizna

MOzna i tak wybrnac, jak przychodzi umowa to polskie prawo przewiduje iles tam dni na odstapienie od umowy i musi to byc jasno okreslone w umowie.

Nawet jak podpiszecie to bym to olala, niech ida do sadu - chcialabym to zobaczyc :)
Pewnie poza pogrozkami zaprzyjaznionej firmy adwokackiej, tak samo wiarygodnej nic wiecej sie nie zadzieje.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Uwaga na oszustów ! Wygrana włoska bielizna

Brawo za czujność!
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Uwaga na oszustów ! Wygrana włoska bielizna

Radzę też uważac na drugi rodzaj oszustów, dzwonili do mnie na komórkę, na pytanie skąd mają mój numer Pani stwierdziła że wybierają losowo... potem proponują że wyślą mi oczywiście bezpłatnie maszynkę do golenia damską z wymiennymi wkładami do przetestowania, muszę jedynie opłacic koszt wysyłki 17.90. Oczywiście podziękowałam i się szybko rozłączyłam. Koleżanka dała się nabrać i okazało się że z maszynką przyszło pismo- umowa że zobowiązała się w ramach testu przez rok kupowac od nich wkłady do tych maszynek za jakies kosmiczne pieniądze! Rozmowy nagrywaja i ponoć pytanie czy się decydujemy wziąc udział w ich teście jest dla nich umową o kupowanie w ramach tego testu tych wkładów. Także UWAŻAJCIE i nie dajcie się nabierać tym oszustom!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Uwaga na oszustów ! Wygrana włoska bielizna

Dobrze wiedzieć, przekaże w rodzinie. Trzeba uważać na takie telefony. Jakiś czas temu dzwonili do babci i podawali się za firmę obsługującą wygrane dla jakieś firmy, a że babcia wysyła często jakieś zgłoszenia to nawet nie była w stanie potwierdzić czy to prawda. Ostatecznie było to oszustwo i już więcej nie zadzwonili.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Uwaga na oszustów ! Wygrana włoska bielizna

Mogłaś też dopytać tego człowieka skąd miał Twój numer telefonu i poinformować go że nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie danych osobowych. To być może zatrzymało by inne telefony z tego typu informacjami. Czy osoba przedstawiła się z imienia i nazwiska i czy podała informację że rozmowa jest nagrywana?
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 3

Inne tematy z forum

Zostałam okradziona przez kuriera-co robić (89 odpowiedzi)

Dziś przyszedł kurier dpd z paczką za pobraniem 177 zł. Miałam 200 zł,on nie miał wydać....

Czy ktoś byl w Areszcie Śledczym w Wejherowie? (6 odpowiedzi)

Witam, mam pytanie. Czy ktoś przebywal, odwiedza/ł pracuje lub pracowal w Zakladzie karnym w...

Zaginiony: Jacek Adamczyk (16 odpowiedzi)

Jacek Adamczyk . ur. 20.10.1966 r. zam. Gdańsk, ul. Arkońska 244/4 Komisariat Policji w...