Uwaga na oszustów ! Wygrana włoska bielizna

Dziewczyny, UWAŻAJCIE NA OSZUSTÓW!!! Dziś zadzwonił do mnie jakiś typ z firmy Imperia i poinformował mnie, że w związku z moim udziałem w konkursie ( niby w lutym ub. roku ,choć za cholerę nie przypominam sobie bym w nim brała udział)wygrałam ekskluzywną włoską bieliznę warta 80 zł. Warunkiem jej odebrania jest opłata przesyłki w wysokości 19,90. Powiedziałam , że rezygnuję, czym zaskoczyłam pana. Zapytał o powód, wiec powiedziałam, że nie mam zamiaru płacić za żadna przesyłkę. Szczerze trochę mi śmierdziało, bo jeszcze nigdy nie musiałam pokrywać kosztów przesyłki za nagrodę. Poszperałam w necie i znalazłam:http://zapytaj.onet.pl/Category/026,003/2,27690036,Czy_ktos_z_slyszal_o_wloskiej_firmie_imperial.html
http://wiadomosci.onet.pl/szczecin/telefonicznie-zamowila-probke-ekskluzywnej-bielizny-teraz-grozi-jej-komornik/y28q7.

Ha, no czasami i blondynka potrafi włączyć tryb myślenia ;P
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Uwaga na oszustów ! Wygrana włoska bielizna

Ja znalazłam taką paczkę w mojej skrzynce,troche tam sobie leżała,nie miałam potrzeby zaglądania co chwila do skrzynki.Adres się zgadzał więc otworzyłam,żeby zobaczyć co to w ogóle jest.Ale po otwarciu zauważyłam,że imię i nazwisko są inne niż moje(osoby,która wcześniej u mnie pomieszkiwała,ale nie była zameldowana)Odesłałam paczkę wyjaśniając co jest nie tak.Mam nadzieje,że osoba która u mnie pomieszkiwała też nie będzie miała kłopotów z nimi.Chyba że znajdą jej adres włg.danych osobowych.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Uwaga na oszustów ! Wygrana włoska bielizna

Cześć Dziewczyny.Ja tez sie dałam nabrac .Podałam adres i przysłali mi to "G....wno" nawet nie rozpakowałam.Zrezygnowałam ,wysyłając im ten towar w kopercie poleconym listem z dopiskiem ,ze obowiazuje termin regulaminowego zwrotu.Wyobrazcie sobie ze po 3 tygodniach przesyłka wróciła do mnie.Oczywiscie awizo w skrzynce.Nie odebrałam, bo domysliłam sie ze , to Ci oszusci. Dzisiaj dostałam nakaz zapłaty a raczej upomnienie z naliczonymi odsetkami wiec nie 24 ileś , tylko 36 na adres Kielc , bo taki był adres. Wrzuciłam w skrzynke do zwrotu.Nie wiem co dalej bedzie , ale na tych oszustów nie ma kary? Jak działa nasze Państwo ,ze na cos takiego pozwala.Ludzie sa oszukiwani, a oszuści działaja na całej linii.Co to za kraj.Czyzby nie było na nich sposobu i kary?
Dziewczyny napiszcie czy nie ma na nich kija.Jak sie pozbyć tych natrętów.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Uwaga na oszustów ! Wygrana włoska bielizna

CZY JAKOŚ MOŻNA DODZWONIĆ SIĘ DO TEJ FIRMY NIE BĘDĘ PŁACIŁA ZA COŚ CO NIE DOSTAŁAM
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Uwaga na oszustów ! Wygrana włoska bielizna

WITAM JESTEM OSZUKANA MÓWILI ŻE WYGRAŁAM BIELIZNĘ A MUSZĘ ZA NIĄ ZAPŁACIĆ I NA DODATEK NIE DOSTAŁAM WCALE JEJ BIELIZNY I ZA CO MAM PŁACIĆ
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Uwaga na oszustów ! Wygrana włoska bielizna

Dziękuję za podtrzymanie na duchu!!!!!!!! Wiem , że nie mogą nic nam zrobić!!!! Szukają teraz naiwnych i ich zastraszają!!!!!!!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Uwaga na oszustów ! Wygrana włoska bielizna

Dostałam dokładnie to samo pismo. A wcześniej postąpiłam tak jak ty. Nie przejmowałabym się tym. Nic nie mogą nam zrobić.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Uwaga na oszustów ! Wygrana włoska bielizna

Proszę o dalszą radę co mam robić? Ja dałam się nabrać w marcu. Tak jak pisaliście zadzwoniłam tam i mówiłam że odstępuję od umowy , ale Pani powiedziała, że już bielizna wysłana i jak przyjdzie to żeby ją odesłać. Wysłałam oddzielne 2 pisma z potwierdzeniem odbioru że rozwiązuję umowę. Paczkę którą dostałam nie otwierając odesłałam na adres jaki był na wierzchu przesyłki. Nic to nie pomogło! Dziś dostałam list, że mam zapłacić 19,90 + naliczone odsetki 17zł. Dołączony przekaz na jakie konto mam wpłacić. Co mam robić teraz! Przecież odesłałam paczkę, tylko nie dostałam zwrotu potwierdzania odbioru. Proszę o pomoc !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Co mam teraz zrobić?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Uwaga na oszustów ! Wygrana włoska bielizna

do mnie dzwonili z numeru 503-841-011. Wygralam bielizne wprost z USA. Wysluchalam faceta, a potem mu powiedzialam kilka slow. Mam nadzieje, ze bedzie spokoj z telefonami o wygranej, tym bardziej, ze w niczym nie bralam udzialu. Pozdrowionka. Konczyc takie rozmowy i tyle.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Uwaga na oszustów ! Wygrana włoska bielizna

Nr telefonu: 503-841--011. Zapamietaj i nie daj nabrac.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Uwaga na oszustów ! Wygrana włoska bielizna

UWAGA. Zadzwoniła konsultantka (tel. 503840837) - przedstawiła się jako konsultantka firmy Imperium Platinum i rzekomo rozdają bieliznę ekskluzywną - za darmo! W ramach promocji! Jedynie 19.90 koszt przesyłki z USA. Znali mój numer, bo jestem naiwna i dałam się nabrać jakiś czas temu na konkurs z bonem na ciuchy za 500 zł. (na pocztę mailową dostałam informację o konkursie). Ani bonu, ani wygranej do dziś, a od paru miesięcy nie mam spokoju, bo podejrzewam, że moje dane hulają po różnych firmach. Dobrze, że trakcie rozmowy z konsultantką szybko poszukałam informacji w internecie o tej firmie i trafiłam na to forum. Kiedy powiedziałam "macie złą opinię w internecie", to pani się zdenerwowała i zaczęła plątać. Zdecydowanie odmówiłam dalszej rozmowy i WAM TEŻ RADZĘ.
Nie dawajcie się nabrać na konkursy, prezenty, pokazy, gdzie wszystko dają za darmo. Teraz nie ma nic za darmo.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Uwaga na oszustów ! Wygrana włoska bielizna

Podaj szczegóły proszę
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Uwaga na oszustów ! Wygrana włoska bielizna

Podaj dane kontaktowe do tej firmy prosze
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Uwaga na oszustów ! Wygrana włoska bielizna

UWAGA!

W dniu 24-12-2014 weszła w życie nowelizacja ustawy o prawach konsumenckich. Głównym punktem, który zainteresować powinien osoby, które zgodziły się na coś telefonicznie po 24/12/14 jest to, że taka umowa NIE JEST wiążąca, pod warunkiem, że się niczego nie podpisywało, ani nie potwierdzało na trwałym nośniku,czyt. za trwały nośnik nie uważa się nagrań rozmów telefnicznych! Podsumowując, nie można odstąpić od umowy która nie została zawarta;)

Proponuję zajrzeć UOKiK

Spokoju życzę
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Uwaga na oszustów ! Wygrana włoska bielizna

24 grudnia 214 roku weszła w życie ustawa konsumencka, że każda umowa zawarta telefonicznie jest ważna tylko o ile jest wysłana na nośniku (np. na e-maila).
Zachęcam do zapoznania się z tym artykułem https://prokonsumencki.pl/blog/zawarcie-umowy-przez-telefon-po-25-grudnia-2014-roku-czyli-sprzedaz-telefoniczna-zgodnie-z-nowa-ustawa-o-prawach-konsumenta/
Sugeruję zadzwonić na infolinię i powołać się na prawo i tym samym, że nie odbierzesz tej przesyłki gdyż umowa nie była wiążąca. Myślę, że jak ich poinformujesz, że znasz swoje prawa to nic Ci nie wyślą :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Uwaga na oszustów ! Wygrana włoska bielizna

a jezeli nie odbiore paczki co sie stanie ? przeciez nie podpisywalysmy zadnej umowy wiec po co mam ja odbierac ? to byla tylko rozmowa przez telefon, a w dodatku oszukana bo pani mowila ze to byl konkurs na stonie interetowej a tak nie byloo... myslalam ze rzeczywiscie wygralam bo biore w paru udzial... wiec co myślicie co sie stanie gdy jej nie odbierzemy ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Uwaga na oszustów ! Wygrana włoska bielizna

ma pani ten numer do Warszawy? ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Uwaga na oszustów ! Wygrana włoska bielizna

Mi pani powiedziala ze nie moze nic z tym zrobic poniewaz przesylka z ameryki zostala wyslana wczoraj i musza czekac az przyjdzie do ich firmy, wiec jest w stanie realizacji i musze ja odebrac, powiedziala tez ze nie musze za nia placic, choc slyszalam ze sie platala i mowila raz tak , a raz inaczej..wiec nie jestem pewna - ROZMOWY MAM NAGRANE
W kazym razie musze otworzyc przesylke, wypelnic oswiadzenie i wyslac na ich adres, co nastapi za miesiac, musze tez wpisac tam wszystke informacje kiedy nastapila rozmowa zwiazana z "wygrana" z jakim numerem etc.

Ktoś jednak wie czy musze odebrac przesylke skoro nie maja jej jeszcze w swojej firmie, moga ja naprawde ANULOWAC ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Uwaga na oszustów ! Wygrana włoska bielizna

oni wysyłają zwykłym listem, listonosz wkłada przesyłke do skrzynki - nie ma zadnego podpisu. z drugiej strony jak udowodnia ze przesylka nie doszla, ze np. listonosz ja sobie przywłaszczył? róznie przeciez bywa prawda? oszukuja ludzi, wiec trzeba walczyc z nimi ich bronia
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Uwaga na oszustów ! Wygrana włoska bielizna

Witam!Ja także należę do grona tych naiwnych...co dali się wrobić w ekstra bieliznę...za 2 zł.Po otrzymaniu 1 paczki zadzwoniłam na infolinię i złożyłam rezygnację z dalszego otrzymywania przesyłek...miła Pani ją przyjęła...tak bynajmniej powiedziała.Jednak chcąc mieć pewność,wysłałam także pisemną rezygnację z abonamentu na adres COK T2C International LLC ul.Smulikowskiego 1/3 Warszawa listem poleconym za potw.odbioru...i niestety dzisiaj listonosz przyniósł zwrot z adnotacją,że taka firma pod tym adresem nie istnieje...Nadmieniam,iż w tym ich pseudo regulaminie taki adres do korespondencji widniał,więc jak widzę na swoim przykładzie ,to chyba ciężko będzie doręczyć im pisemną rezygnację...Zastanawiam się czy nie wysłać ponownie...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Uwaga na oszustów ! Wygrana włoska bielizna

Mogłabym prosic o ten numer tel ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Zostałam okradziona przez kuriera-co robić (89 odpowiedzi)

Dziś przyszedł kurier dpd z paczką za pobraniem 177 zł. Miałam 200 zł,on nie miał wydać....

Czy ktoś byl w Areszcie Śledczym w Wejherowie? (6 odpowiedzi)

Witam, mam pytanie. Czy ktoś przebywal, odwiedza/ł pracuje lub pracowal w Zakladzie karnym w...

Zaginiony: Jacek Adamczyk (16 odpowiedzi)

Jacek Adamczyk . ur. 20.10.1966 r. zam. Gdańsk, ul. Arkońska 244/4 Komisariat Policji w...