Uwaga na oszustów ! Wygrana włoska bielizna

Dziewczyny, UWAŻAJCIE NA OSZUSTÓW!!! Dziś zadzwonił do mnie jakiś typ z firmy Imperia i poinformował mnie, że w związku z moim udziałem w konkursie ( niby w lutym ub. roku ,choć za cholerę nie przypominam sobie bym w nim brała udział)wygrałam ekskluzywną włoską bieliznę warta 80 zł. Warunkiem jej odebrania jest opłata przesyłki w wysokości 19,90. Powiedziałam , że rezygnuję, czym zaskoczyłam pana. Zapytał o powód, wiec powiedziałam, że nie mam zamiaru płacić za żadna przesyłkę. Szczerze trochę mi śmierdziało, bo jeszcze nigdy nie musiałam pokrywać kosztów przesyłki za nagrodę. Poszperałam w necie i znalazłam:http://zapytaj.onet.pl/Category/026,003/2,27690036,Czy_ktos_z_slyszal_o_wloskiej_firmie_imperial.html
http://wiadomosci.onet.pl/szczecin/telefonicznie-zamowila-probke-ekskluzywnej-bielizny-teraz-grozi-jej-komornik/y28q7.

Ha, no czasami i blondynka potrafi włączyć tryb myślenia ;P
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Uwaga na oszustów ! Wygrana włoska bielizna

i jak wysłali Ci ta paczkę czy list wystarczył?? Pytanie kierowane do aga
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Uwaga na oszustów ! Wygrana włoska bielizna

Cześć dziewczyny
Dzisiaj również zadzwoniła do mnie przemiła Pani, która powiedziała mi, że wygrałam ekskluzywną amerykańską bieliznę. Czasem zdarzy mi się wypełnić coś w necie z nudów i z głupoty, więc nabrałam się. Podałam dane i przesyłka ma przyjść. Niestety telefon dopiero mnie obudził, więc nie bardzo kojarzyłam fakty. Przeszukałam internet - no tak -oszuści. Pytanie- płacić czy nie? Nie będę płacić. Panikować też nie będę, choć to moja specjalność. :) Nie usłyszałam nazwy firmy, choć wydaje mi się, że to mogła być ta Imperia? Imperial? pieron wie :D Za pare dni jadę za granicę, więc każe bratu otworzyć paczkę lub wysłać odstąpienie od umowy na adres z rachunku. I tyle. Mam gdzieś, że mnie będą straszyć komornikiem, rejestrem itd. Jestem gotowa nawet iść na rozprawę, choć szczerze wątpię, że do niej by doszło, gdyż nie ja jedna zostałam oszukana,a o rozprawie do której doszło z ich strony nie słyszałam.
Także dziewczyny uważajcie, bo możecie sobie zafundować niemały stresik :) Podaje numer z którego do mnie dzwonili -503840732
próbowałam dzownić, ale nie odbierają.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Uwaga na oszustów ! Wygrana włoska bielizna

https://www.facebook.com/bieliznaimperia?fref=ts wejdzcie na tą stronę. Wszystko jest tam napisane o tej firmie . Nie płaćcie
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Uwaga na oszustów ! Wygrana włoska bielizna

Jaki numer telefonu zeby sie z nimi skontaktować?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Uwaga na oszustów ! Wygrana włoska bielizna

do mnie dzwonili cały dzień wczoraj az o 16 odebrałam i dalam sie też nabrać, nawet nie wiem jaka to firma... bo pan tak szybko mowił.Nie mam adresu, gdy dzwonie na ten nr to wyłaczony jest.. dajcie jakieś dane! jak z tego zrezygnować!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Uwaga na oszustów ! Wygrana włoska bielizna

Masz może do nich numer? ja wczoraj dalam się nabrać a dziś mnie coś podkusiło i zaczełam szperac w internecie. musze jak najszybciej z tego zrezygnować...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Uwaga na oszustów ! Wygrana włoska bielizna

no to teraz spanikowałam. dzisiaj też się zgodziłam na taką akcję (głupia ja - tyle, że ja biorę udział w wielu konkursach i wydawało mi się, że to prawda, że wygrałam. a co śmieszniejsze - dokładnie wypytałam pana czy to nie wiąże się z kolejnymi opłatami... zapewniał, że nie, że jednorazowo). Mogłabyś dać mi jakieś info jak to będzie dalej wyglądało jak dostanę tę paczkę? skąd wzięłaś ten regulamin? jest przesłany razem z tą paczką? można jej po prostu nie odebrać? co było napisane w regulaminie, ile dni na rezygnację dają itp itd?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Uwaga na oszustów ! Wygrana włoska bielizna

a ja jakieś 15 minut temu potwierdziłam wysyłkę ... pani dzwoniła do mnie wcześniej to jej powiedziałam żeby oddzwoniła, mogłam posprawdzać to wszystko przed tym jak ona zadzwoniła, a nie dopiero kiedy już dałam się w to wrobić ...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Uwaga na oszustów ! Wygrana amerykańska bielizna platinium

Z tego co widzę to posty nie są stare.. Do mnie dzisiaj też dzwoniła Pani z informacją, ze wygrałam amerykańską bieliznę wartą 80zł ale muszę ponieść koszt przesyłki 19,90zł (to samo co wszędzie wyżej). Znała moje imię i miejscowość, chciała dokładny adres.. Podobno brałam udział w konkursie i zgłosiłam się 28 listopada o godzinie 9 coś, a jest to niemożliwe, bo wstaję dopiero po 10 :P
Powiedziałam jej, że w żadnym konkursie na pewno nie brałam udziału i nie jestem zainteresowana ich bielizną i się po prostu rozłączyłam, bo śmierdziało mi to..

Także dziewczyny uważajcie na tego typu telefony i najlepiej przestrzeżcie koleżanki/mamy/ciocie.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Uwaga na oszustów ! Wygrana włoska bielizna

ja wysłałam odstąpienie od umowy zawartej na odległość na adres

COK Platinum Corporation
ul. Smulikowskiego 1/3
00-389 Warszawa

nie wiem czy jest on aktualny ale taki znalazłam na innych forach.
Zrobiłam to zanim otrzymałam paczkę. Rzecznik praw konsumenta powiedział mi że tylko w takiej postaci (pisemnej) można odstąpić od umowy, to co oni mówią że niby telefonicznie można to zrobić, to nieprawda. Zresztą z tego co czytałam to osoby które w ten sposób(telefoniczny) zrezygnowały nadal dostawały paczki i powiadomienia do zapłaty. Jeśli nie jest on aktualny to jak otrzymam pierwsze wezwanie do zapłaty, na którym będzie adres, to wtedy wyślę jeszcze raz. a jeśli chodzi o te 10 dni na odstąpienie to są one tylko dla umów które zostały zawarte prawidłowo, a te na pewno nie są(bo nie podają adresu ani danych telefonicznych firmy) czyli mamy 3 miesiące.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Uwaga na oszustów ! Wygrana włoska bielizna

jeśli masz numer tel na jaki dzwoniłaś podziel się z nami :D
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Uwaga na oszustów ! Wygrana amerykańska bielizna platinium

hm. a ma ktoś jakiś namiar na infolinię? jeśli ktoś odebrał paczkę i dzwonił do siedzimy w wawie niech poda nam "nieroztropnym" numer telefonu. i człowiek zrezygnuje zanim przyjdzie paczka. bo i tak adresy i wsio znajduje się wewnątrz paczki, a co za tym idzie trzeba ją otworzyć ...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Uwaga na oszustów ! Wygrana włoska bielizna

Witam! Dzisiaj dzwoniła i do mnie z numeru 503840709
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Uwaga na oszustów ! Wygrana amerykańska bielizna platinium

Do mnie dzwonili dzisiaj, z firmy platinium, oferując gratis do wypróbowania bieliznę amerykańską wartą 85 zł, miałabym zapłacić tylko koszty przesyłki 19,90 zł, powiedziałam, żeby pani mi podała adres strony, na której mogę obejrzeć oferowaną bieliznę, ale stwierdzili, że nie mają strony, bo dopiero na rynek polski wchodzą...
...
...
Takie majtki, 3 pary są w necie za 12 zł... plus koszt przesyłki to wyjdzie jakieś 20 zł, czyli za 19,90 kupujemy chłam, którego w życiu byśmy nie kupili...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Uwaga na oszustów ! Wygrana włoska bielizna

Też dałam się nabrać, paczka jeszcze nie przyszła ale konsultowałam się ze znajomą policjantką, która powiedziała że najlepiej tej paczki nie odbierać, bo przecież teoretycznie może nas nie być w domu. Nie wiem czy w waszym przypadku tak było, ale informacja że te majtki będą wysyłane do nas co jakiś czas pojawiła się dopiero po tym jak zgodziłam się na wysłanie pierwszej paczki (powiedzenie "tak" według nich jest zawarciem umowy). Do tego w tej rozmowie nie padło słowo UMOWA, więc zostałyśmy wprowadzone w błąd. Z tego co wyczytałam na forach to według nich nie jest to umowa kupna przedmiotu, z której można zrezygnować po 10 dniach od odebrania paczki, ale umowa o ŚWIADCZENIU USŁUGI, z której można zrezygnować 10 DNI OD JEJ ZAWARCIA, więc jest to kolejne wprowadzenie w błąd. Trochę jeszcze się dowiadywałam na ten temat i znalazłam informację, że aby rozmowa zawarta na odległość była ważna, musimy być w pełni poinformowane o NAZWIE FIRMY, DANYCH ADRESOWYCH I TELEFONICZNYCH, a nie wiem jak wy, ale w mojej rozmowie żadna taka informacja nie padła, więc tak naprawdę te umowy są NIEWAŻNE. Ta policjantka powiedziała mi też żeby nie przejmować się tymi wezwaniami do zapłaty, bo to jest ich działanie psychologiczne (poza tym dziewczyny na forach pisały, że nie przychodzą one listem poleconych, a teoretycznie powinny). Po prostu jak ktoś jest uczciwy i chce mieć to z głowy, to zapłaci, ale w ten sposób napędza się ich biznes. Wiadomo że oni z tym do sądu nie pójdą, bo by zostali wgnieceni w podłogę przez wszystkich którzy dali się na to nabrać. Prawo jest po naszej stronie.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Uwaga na oszustów ! Wygrana włoska bielizna

Ja także dałam sie nabrać, przesyłki jeszcze nie dostałam ale myślałam juz wysłam im to oświadczenie o odstąpieniu od umowy zawartej na odleglośc tylko nie mam adresu firmy, jeśli ktoś dostał juz paczke niech udostepni adres tej firmy żebyśmy wszytkie mogły juz działać.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Uwaga na oszustów ! Wygrana włoska bielizna

Nola ma absolutna rację... nigdy przenigdy nie podawajcie nikomu przez telefon oprócz danych numeru swojego dowodu ani peselu!!!!!!
Ostatnio w tvp 2 był materiał o kobiecie od której ktoś przez telefon wyłudził właśnie te dane i teraz ma ogromne problemy bo ktoś nabrał sobie na jej dane kilka pożyczek!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Uwaga na oszustów ! Wygrana włoska bielizna

Wczoraj konsultowałam się w tej sprawie z Rzecznikiem Praw Konsumenta i prawnik potwierdził, że po odebraniu takiej przesyłki ma się prawo do zwrotu najlepiej w ogóle nieużytego towaru w ciągu 10 dni i od razu należy wysłać oświadczenia o odstąpieniu (w terminie 10 dni)od otrzymania towaru co wystarcza dla unieważnienia umowy.Należy pamiętać żeby takie oświadczenie wysłać listem poleconym za potwierdzeniem odbioru. Od umów zawieranych na odległość można odstąpić w terminie 10 dni od daty dostarczenia towaru, bez wskazania przyczyn.
Rzecznik wyjaśnia, że jeśli przedsiębiorca będzie piętrzył problem to należy wtedy zwrócić się do rzecznika praw konsumenta w miejscu swojego zamieszkania.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Uwaga na oszustów ! Wygrana włoska bielizna

Małe sprostowanie pierwszego akapitu. Chodzi o zdanie "(zakup towaru poza siedzibą firmy - oczywiście nowego, nieużywanego)." - owe "nowe i nieużywane" dotyczy zwrotu towaru w ciągu 10 dni od zakupu, a nie samego zakupu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Uwaga na oszustów ! Wygrana włoska bielizna

@Uspokajaczka

Fakt, że jest 10 dni na zwrot towaru nie ma nic wspólnego z uczciwością! To określają przepisy, które w Polsce obowiązują (zakup towaru poza siedzibą firmy - oczywiście nowego, nieużywanego).

Podawanie nr pesel moim zdaniem nie jest potwierdzeniem pełnoletności, tylko zwykłym wyłudzeniem danych osobowych. Podobnie z podaniem imienia, nazwiska i adresu. Skoro to robisz, to robisz to świadomie i musisz się liczyć z konsekwencjami nawet, jeśli po drugiej stronie słuchawki będą mówić inaczej. Co z tego, że rozmowa jest teoretycznie nagrywana? Jaką masz pewność, że Twoje dane nie zostaną nigdzie wykorzystane tym bardziej, że już wiadomo, że chodzi o zwykłe oszustwo?

Sorry dziewczyny, ale same jesteście sobie winne. Pod żadnym pozorem, nigdy i nikomu, nie podawajcie przez telefon swoich danych. Jak ktoś Wam powie, że coś wygrałyście, bo rok temu brałyście udział w konkursie, to możecie być pewne, ze to zwykła ściema. Do mnie kilka dni temu dzwonił facet z mojego banku. Wiedziałam, że dzwoni z banku, kim jest itd.bo czekałam na ten tel.. Ale w momencie, kiedy chciał ode mnie 3 cyfry z hasła abonenta, żeby w moim imieniu coś tam zrobić to stawał na głowie, żeby mi udowodnić, że on to on. I nie miał mi za złe, że go sprawdzam. Podobnie tutaj - jak masz wątpliwości to zlej taką osobę i tyle.

I jeszcze jedno - pod żadnym pozorem nie odbierajcie tych zamówionych przesyłek. I sprawdzajcie nadawcę na wszystkich listach i paczkach, których odbiór musicie pokwitować - bo firma widać jest cwana. Może jak nie odbierzecie przesyłki wyśle coś innego (bezpłatnego), a w środku znajdziecie info, że odebranie przesyłki jest równoznaczne z czymś tam i będziecie miały problem.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Czy ktoś byl w Areszcie Śledczym w Wejherowie? (6 odpowiedzi)

Witam, mam pytanie. Czy ktoś przebywal, odwiedza/ł pracuje lub pracowal w Zakladzie karnym w...

Zostałam okradziona przez kuriera-co robić (89 odpowiedzi)

Dziś przyszedł kurier dpd z paczką za pobraniem 177 zł. Miałam 200 zł,on nie miał wydać....

Zaginiony: Jacek Adamczyk (16 odpowiedzi)

Jacek Adamczyk . ur. 20.10.1966 r. zam. Gdańsk, ul. Arkońska 244/4 Komisariat Policji w...