Vialo

Temat dostępny też na forum: Vialo
Budynki powstaną w kameralnej i położonej bardzo blisko ścisłego centrum Gdańska dzielnicy. Jednocześnie miejsce oddalone jest od głównych ciągów komunikacyjnych, więc panowała będzie tu cisza i spokój. W ostatnich latach w sąsiedztwie przybyło nowych inwestycji mieszkaniowych, dzięki czemu okolica wypiękniała. Lokalizacja zapewnia szybki dostęp do Śródmieścia z całą jego ofertą, jednocześnie ...
więcej
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Nieciekawe miejsce

Miejsce osiedla jest skromnie mówiąc nieciekawe i nie stanowi żadnej konkurencji dla inwestycji budowanych w okolicach bezpośredniego starego miasta. W okolicy brak sklepów. Hałas od al. Zwycięstwa, pogotowia i przede wszystkim ze stoczni.
popieram tę opinię 35 nie zgadzam się z tą opinią 48

Zapomniałeś jeszcze o Placu Zebrań Ludowych, na którym odbywają się różne imprezy masowe np. bardzo głośne koncerty.
popieram tę opinię 22 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie zgadzam się

Miejsce super, mieszkam na sąsiednim osiedlu od 4 lat i żadnych hałasów nie ma. Cisza i spokój.Co do okolicy to jest coraz lepiej zagospodarowana, jedyne czego brakuje to rzeczywiście sklepy, aczkolwiek po większe zakupy i tak jeździ się autem, więc i do tego można się przyzwyczaić. Poza tym wszędzie blisko, dla tych co poruszają się komunikacja miejską, miejsce idealne.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Byłem i widziałem

Wróciłem dziś z tej lokalizacji i jestem na NIE. Samochód musiałem zostawić na Orzeszkowej i przejść ok. 150m po gruncie, który nawet nie przypominał drogi i buty całe w błocie. Przyszli mieszkańcy muszą się nastawić na dojazd po płytach jumbo, które można domniemywać, że deweloper położy do osiedla bo chyba w tych czasach nie pozostawi dojazdu gruntowego. Na granicy działki Vialo od strony Wroniej na wzniesieniu stoi jakaś rozpadająca się i strasząca rudera, która będzie górowała nad Vialo. Od strony południowej bardzo wysoka skarpa z drzewami, która będzie znacząco ograniczała nasłonecznienie szczególnie w okresie jesień-zima i w mieszkaniach będzie zimno lub trzeba będzie płacić większe rachunki za ogrzewanie. Poczekam na nowe osiedle Invest Komfortu w tej samej dzielnicy około 600m dalej przy ulicy Dantyszka/Dębowa, które będzie bez tych mankamentów oraz w znacznie lepszej lokalizacji i już z gotowymi drogami dojazdowymi.
popieram tę opinię 32 nie zgadzam się z tą opinią 29

Czy mógłbym uzyskać informacje dot. planow Invest Komfortu? W sieci niestety nic nie znalazłem. Na kiedy planowana byłaby budowa? Pozdrawiam.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie ma zgody ani planu zagospodarowania przestrzennego zezwalającego na budowę osiedla na Dębowej-Dantyszka. To tylko plany inwestora. Jest silne lobby mieszkańców które je blokuje głównie z powodu braku dojazdu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ciekawe jaka cena

Czy może już wiadomo jaka będzie cena za metr? Czytając powyższe informacje wydaje się, że nie powinna być wygórowana i maks tak do 7500 porównując inne tego typu nowe osiedla w centrum. Z tego co pamiętam to dwa nowe osiedla przy Kopernika, które np. mają drogę dojazdową to było średnio 6400 ale ceny trochę poszły w górę tak więc nie dałbym więcej niż 7500. Jeżeli będzie wygórowana to trzeba będzie poczekać na to nowe osiedle Invest Komfortu, o którym wspomniano we wcześniejszej opinii.
popieram tę opinię 23 nie zgadzam się z tą opinią 8

Działka osiedla a wysypisko śmieci

Czy może ktoś wie czy to jest prawda, że między ulicą Wronią i niżej do Kopernika, czyli na działce gdzie powstanie to osiedle, było w okresie międzywojennym wysypisko śmieci, które teraz widać na miejscu porośnięte trawą i drzewami?
popieram tę opinię 17 nie zgadzam się z tą opinią 1

Tak tak

Pamiętam jak moja Babcia która mieszkała w tej okolicy to mówiła mi ze było tu wysypisko w okresie międzywojennym. Ja jestem na NIE dla tego Osiedla a do tego sąsiad który wiecznie buduje na Wroniej i nie wiadomo kiedy skończy. Pewnie buduje bunkier w razie ataku Rosji na Polskę
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1

to jest rusek

sąsiad to Rosjanin :) typowy wschodni kalmuk
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 2

Patrząc na wszystkie aspekty i na to, że rynek zwolni w przyszłym roku to ceny pewnie będą oscylowały w okolicy 7000.
popieram tę opinię 22 nie zgadzam się z tą opinią 5

no można sie zdziwić

bo niektóre z nich za ponad 9tys !
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wprowadzenie do sprzedaży

Ktoś wie kiedy osiedle zostanie wprowadzone do sprzedaży oraz kiedy planowane jest rozpoczęcie i zakończenie prac budowlanych?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Nigdy chyba. Czekałam rok i się poddałam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

prace juz sie rozpoczęły

drzewa wykarczowane, wjechał ciężki sprzęt - teren w przygotowaniu. Nawet sprawnie im to idzie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

ruszyła sprzedaż

"Termin zakończenia budowy oraz odbiory mieszkań zaplanowano na II kw. 2019 r.

Ceny lokali kształtują się na poziomie od 8.700 zł/mkw. do ok. 10.000 zł/mkw."

Za tę cenę nie warto. Kiepskie rozkłady.
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 14

Do tego od południa wysoka ściana oporowa zaraz przy oknach.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

bardzo dorgo !!!!!!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Heheszki

Dobre bo duńskie ;-)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Koszmar

Na Wroniej 6 jakiś szaleniec od lat prowadzi nielegalną „budowę” i notorycznie zakloca spokój popołudniami, wieczorami i nocą. Panie diweloper, jak pan nie zrobisz z tym porządku, to nie sprzedasz pan żadnego mieszkania
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Koszmar

Więcej konkretów?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Koszmar

Juz 4 lata temu byl artykuł na Trójmiasto.pl red. Marzeny Klimowicz-sikorskiej o niebezpiecznej samowoli budowlanej(polecam). I nic się nie zmienilo a jest jeszcze gorzej. Wystarczy tam pojechać i zobaczyć. A do tego ten koszmarny hałas dniami i nocami i zanieczyszczenie tego niby czystego i spokojnego rejonu. Ja już wyleczyłam się z chęci kupienia tu mieszkania. Dziękuję za takie „przyjemności”
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

serjoża

to jest rusek
sąsiad to Rosjanin :) typowy wschodni kalmuk
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie Rosjanin a Białorusin i w dodatku wierzący.

Żeby upamiętnić konklawe często z jego komina leci biały dym. Używa specjalnej mieszanki różnych materiałów aby uzyskać biały kolor. Posiadł tajemnicę białego dymu skrzętnie ukrywaną przez Watykan od wieków.
Ps: "czy ktoś wie płyta wiórowa jaki daje dym?":)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Forum mieszkancow

Zapraszam przyszłych mieszkańców na forum na FB pod nazwą Vialo - my sąsiedzi.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wypadek

Dlaczego nikt nie powie ze doszlo do tragicznego wypadku tydz temu.?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

?

A co sie tam stalo ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Opóźnienie

Szkoda że nie zostaną mieszkania oddane w terminie tylko z 3 tygodniowym opóźnieniem, masakra
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

nie polecam inwestycji tego dewelopera

Kupiłam mieszkanie bardzo słabo wykonane, Inżynier który odbierał moje mieszkanie stwierdził że tak słabej inwestycji dawno nie widział stwierdził że ROBYG lepiej buduje - więc o czymś to świadczy.
Chętnych zapraszam do obejrzenia ostatnich dwóch mieszkań które pozostały do kupienia i samemu ocenić jakość wykonania chociażby części wspólnych.
A nie wspomnę o partactwie z elektryką gdzie po podłączeniu licznika przez energe miałam prąd tylko w gniazdkach w kuchni. Jak się okazało źle zostały podłączone kable w rozdzielni w piwnicy.
Ciekawe jak budynek przeszedł odbiór techniczny.
A nie jest to odosobniony przypadek, zapytajcie dewelopera.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

titan premium opinie (6 odpowiedzi)

Gwarantujemy, że Ty i Twoja partnerka będziecie zadowoleni! Nadal zastanawiasz się – Titan Gel...

Orzeszkowej 7 (5 odpowiedzi)

Aniołki to dzielnica dla osób, które cenią sobie spokój, ale nie chcą rezygnować z miejskiego...

Przeprowadzki (41 odpowiedzi)

Witam, niedawno potrzebowałam sprawnie i szybko przeprowadzić się z Krakowa do Warszawy....