W co bawić się z dzieckiem

Temat dostępny też na forum: Rodzina i dziecko bez ogłoszeń
W co się bawicie z chłopakami w wieku ok. 8 lat? Wcześniej nie miałam problemu, bo lubił klocki i sobie razem budowaliśmy Teraz jest gorzej, on chce się ganiać po domu, bawić się w jakieś głupie zabawy typu strzelanie pistoletami, napady.
Nie interesują go klocki lego, rysowanie, rebusy, planszówki, krzyżówki, plastelina, puzzle, bilard, kompletnie nic, a mamy tego sporo.
Mieszkamy na wsi więc nie ma placu zabaw i innych dzieci. Jak jeszcze był sezon na narty to chciał jeździć, ale teraz już nie chce, bo jego instruktor, którego polubił już nie pracuje. Czym zająć mu wolny czas? Próbowaliśmy kiedyś treningów typu 'teakwondo', ale nie chciał to nie będę go zmuszać.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

My też obecnie mieszkamy na wsi. Mam chłopaków, którzy skończą 8 i 11 lat. Żeby ich zająć wystarczą dwie kwestie. Jedna to xbox, tablet, laptop. Ale i bez tego wystarczą nadmuchane balony i już zabawa na kilka dni. Samochodziki, klocki, rysowanki. Bez problemu oboje zajmują się czymś w domu. Druga to podwórko. Granie w piłkę, latanie dookoła domu z byle powodu, rower, hulajnoga, sanki zimą, no i królowa pochłaniania czasu czyli trampolina. Do tego koledzy zza płotu i jak tylko jest czas wolny sami się zajmują, do domu nie można przygnać. Najlepiej latem, cały dzień z głowy, bo zawsze mają co robić hehe. Można też chłopaków zająć idąc z nimi na boisko do piłki nożnej czy kosza, plac zabaw, skatepark na świeżym powietrzu. Bardzo częśto przychodza dzieciaki już z pomysłem w co chcą się ze mną bawić, np. mają zabawkowe pieniądze i bawimy si.ę w sklep. Zlecą ze 3 godzinki jak nic. Nadal potrafią się bawić w gry planszowe, poukładać ze mną domino, lubią grę spadające małpki czy układanie krzesełek. Gramy w trójkę czy oni sami jak ja mam co robić. Powiem ci, że nie miewamy problemów co mają robić dzieci, zawsze są czymś zajęte.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dla twojego synka to nie są głupie zabawy... Ja mam 9 latka, też się z nim nie bawię bo on nie ma takiej potrzeby żeby ganiać się ze mną po mieszkaniu. Ale gdyby zaproponował mi zabawę to spoko Razem gramy w karty, monopoly, Cluedo. Sam bawi się swoimi figurkami wojowników, LEGO, do tego sporo czyta. Polecam tutaj szczególnie komiksy egmontu https://egmont.pl/komiksy Ma też siostrę z którą fajnie się bawi. Wieczorem im czytam więc mamy fajny wspólny czas. Jeśli chodzi o sport to dwa lata chodził na piłkę nożną, ale zrezygnował i od października chodzi dwa razy w tygodniu na zajęcia ogólnorozwojowe dla chłopców gdzie gra w różne gry, wspina się na liny, skacze, biega, robi fikołki, zawsze jest mega zadowolony jak go odbieram - może coś takiego by twojego bawiło?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Poszukiwania pracy. (65 odpowiedzi)

zapraszam do rejestracji na http://bezrobotnetrojmiasto.pl/ nie wiem jak Wy ale ja od...

nnt. mieszkanie na parterze (71 odpowiedzi)

Zastanawiam się nad kupnem mieszkania na parterze właśnie i proszę Was kobitki byście napisały...

Plac zabaw (7 odpowiedzi)

Witam. Przeprowadzilismy sie z bloku do domku poza miastem. Corka lat 6 chetnie bawila sie na...