WD40 do pancerza?

Czy to dobry pomysł, aby zaaplikowac WD40 do pancerza - w moim przypadku hamulcowego - aby usprawnić działanie linki (słabo odbija klamka)?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: WD40 do pancerza?

smar shimano do sp 41 jest najlepszy ale ciezko go dostac:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: WD40 do pancerza?

nowa linka z kawalkiem pancerza to 10zl....nie kombinuj..
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: WD40 do pancerza?

Krzyżak to ne fair miało byc pod górkę a ty dajesz najprostsze rozwiązanie ja się tak nie bawię.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: WD40 do pancerza?

Ja zadaję WD-40 w pancerz regularnie z nadzieją, ze oczyści go ze zbędnego tam brudu i z rezultatów jestem zadowolony. Nie ma tam smaru i łożysk, więc nic nie powinno się stać.
Daj WD-40 do pancerza. Jak pomoże to ok, a jak nie, to wymień pancerz i linkę. Proste.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: WD40 do pancerza?

WD-40 możecie sobie w d*** psiknąć a nie do pancerza. Smar szimanowski jest dostępny w sportlandzie (małe pudełeczko dura ace) jest bardzo dobry (to chyba to samo co smar sp-41) do kabli, wręcz idealny :)
Ja stosuje mieszanke oleju do amora, pedrosa ice wax i extra dry. Działa wyśmienicie :)

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: WD40 do pancerza?

Krzyzak ma racje - wywal ten pancerz, zapodaj nowy (aha - warto tez nowe linki zapodac - szlifowane nierdzewki, /tylko uwazaj co Ci sprzedadza :) bo w naszych 3miejskich (nie wszystkich) sklepach lubia z CH. zagrac co ostatnio doswiadczylem na wlasnej skorze/...i pancerz - teflon obowiazkowy :-)

& porzadnie go uszczelnij w takich punktach jak:



-odcinek m/y przerzutka(tylnia) a rama - tam sie najszybciej zasyfia - polecam uszczelanie s****'a (10zł), taka gumowa sprezynke z plastikowym zaczepem do ramy; a od strony przerzutki oryginalna uszczelka taka jak przy przerzutce XT...

-przy fajkach (oczywista jak masz v-brejki, bo jak masz tarcze hydro. to nie ma sprawy...) zaloz tez lepsze uszczelnienie (5zł/szt) i przy przelotach koncowki do pancerza obowiazkowo z "dzióbkiem" (yeaaa!!!!)

jak to zrobisz masz spokoj na caly sezon

w moim przypadku, bez uszczelnienia po tyg. jazdy juz jest taki syf ze nie wiadomo co z tym robic :)

a z tymi prostymi bajerami maraton na dystansie GIGA w blotku nie robi specjalnego wrazenia..no oczywiscie na pancerzach, bo z kasetka to zupelnie inna histeria :D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: WD40 do pancerza?

WD40 to już w ogóle się nie nadaje, często jest stosowany jako odrdzewiacz.
Natomiast kupowanie nowych linek i pancerzy jeżeli nie są zniszczone jest bezsensowne. Wystarczy benzyną ekstrakcyjną przemyć i linkę naoliwić i jeździmy cały sezon a za zaoszczędzoną kasę kupić izotonika.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: WD40 do pancerza?

co za Żydowski naród hehehe
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: WD40 do pancerza?

żydowski pisze się z małej litery.

Ponadto pancerz zawiera w przestrzeni wewnętrznej teflonową rurkę i gdy ta się wytarmosi, to żadne smarowanie nie pomoże - trzeba wymienić pancerz. A linki niezłe są teflonowane też. parę złotych droższe, ale wyraźnie lżej chodzą.

Dobrze jest zainwestować w ucinaki i pancerz z metra cięty. Do tego końcówki z miedzianymi wkładkami i wio!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: WD40 do pancerza?

GER napisał(a):

> WD40 to już w ogóle się nie nadaje, często jest stosowany jako
> odrdzewiacz.
> Natomiast kupowanie nowych linek i pancerzy jeżeli nie są
> zniszczone jest bezsensowne. Wystarczy benzyną ekstrakcyjną
> przemyć i linkę naoliwić i jeździmy cały sezon a za
> zaoszczędzoną kasę kupić izotonika.

Jeszcze jedno chciałem dodać, że jeżeli mamy linkę i pancerz w teflonie to nie powinno się go smarować. Teflon nie wymaga smarowania, jedynie można przemyć benzyną, ale w żadnym wypadku WD40.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: WD40 do pancerza?

Dlaczego nie? Czy to coś zaszkodzi pancerzowi lub lince?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: WD40 do pancerza?

WD40 jest uniwersalny. Dobrze odświeża oddech. Ułatwia zakładanie przyciasnych butów. Można nim konserwować futra na lato, gdyż odstrasza mole. Doskonale zastępuje płyn do zmywania naczyń. Jest też doskonałym dodatkiem do domowych wypieków - nadaje im puszystość i niepowtarzalny smak. Kwiaty spryskiwane regularnie WD40 rosną szybciej i są o wiele ładniejsze. Zwierzęta uwielbiają WD40 - można go dodawać do karmy kotom, które wtedy parzą się chętniej i nie linieją. WD40 jest świetnym dezodorantem - trzyma bez problemu do 4 dni. No i oczywiście jest niezastąpiony jako czynnik zapewniający najlepszą higienę rowerowemu piątemu punktowi podparcia. Krocze regularnie chronione i pielęgnowane WD40 jest wolne od otarć i zawsze gotowe do kolejnych wyzwań. Areozol z WD40 w kieszeni każdego kolarza jest więc specyfikiem niezbędnym, a rezultaty jego stosowania - wręcz magiczne!
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: WD40 do pancerza?

nordic napisał(a):

Tak. Przed długim weekendem można zaobserwować duże ożywienie na stoiskach monopolowych. WóDe40% (to jakaś pochodna?) cieszy się sporą popularnością. Pracowici Polacy każdy wolny dzień przeznacza na konserwację sprzętu AGD i odzieży, szeroko pojętą higienę osobistą, zaawansowany wychów wsobny oraz intensyfikację posuwu i penetracji.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tą higienę to szczególnie widać w kolejce do kasy,gdzie śmierdzi od nich jak od psa niemytego.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

To WD40 już było 11 lat temu?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: WD40 do pancerza?

ha, ha, ha (sarkastyczny śmiech) ... jak nie masz nic mądrego do powiedzenia/napisania, to... po prostu nie pisz.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: WD40 do pancerza?

Masz cholerną rację, Zygzak...

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Rower elektryczny (6 odpowiedzi)

Jaki rower elektryczny do spokojnej jazdy kupić. Czy dokupić osprzęt elektryczny do starego...

Jaki rower miejski kupic? (24 odpowiedzi)

Chcę kupić rower miejski, ale nie wiem co wybrać, bardzo podobają mi się w kolorze białym. Chcę...

rowerek treningowy stacjonarny - gdzie kupię? (12 odpowiedzi)

Gdzie mogę kupić w Trójmieście rowerek treningowy stacjonarny w cenie ok. 200 zł? Decathlon,...