Warszawska

Czy można podać gminę do sądu o zwrot kosztów naprawy amortyzatorow( kolejny raz) - droga do domu i do pracy Warszawską?Jest to proste do udokumentowania.Ciągle słyszę o głosowaniu za budżetem na rozbudowę placu zabaw ? Kolejnego wsparcia finansowego dla rozrywek sportowych? Zapraszam radnych i wójta na przejażdżkę ich ełasnymi samochodami Warszawską- istny czeski film:)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Poczytaj i wyciągnij wnioski. Można, ale trzeba się przygotować.
sprzed kilku lat, ale nadal aktualne:
http://skierniewice.naszemiasto.pl/artykul/jak-walczyc-o-zwrot-kosztow-naprawy-radzi-prawnik,1762269,artgal,t,id,tm.html
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Warszawska

Jak wyrównali warszawska przedwczoraj to nie cześć użytkowników tej drogi grzała 80-100 km/h. Jakby była szersza to już wyprzedzanie jest na trzeciego. Strach dzieci puścić piechota czy na rowerach bo jeszcze tylu bezmózgow mieszka w Bojanie. Komu dziury przeszkadzaja to może plytami ulicy majora bojana przejechać się. Zazdrościsz projektu do budżetu ? Każdy mógł złożyć swój. Tylko po co bo lepiej anonimowo głupoty na forum można pisać. Na nic lepszego Cię nie stać?
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 4

Nie chcę tu bronić idiotów, ale alternatywą do wiecznie dziurawej Warszawskiej jest asfalt + chodnik, nie zostawienie drogi samej sobie. Przed wyrównaniem musiałem jechać z tak niską prędkością, że rowery mnie wyprzedzały. Warszawska powinna być dostosowana do jazdy 50km/h, nie 10km/h.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tak, trzeba tylko niezwłocznie zgłosić szkoę do Urzędu Gminy , który jest ubezpieczony. I to wszystko. Nie dać się zlekceważyć żadnymi odmowami. To ubezpieczyciel i ubezpieczony maą obowiązek przedstawić dowody, jeżeli szkody nie uznają i odmówią wypłaty odszkodowania. Powodzenia
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

W przypadku nie uznania szkody przez Gminę po założeniu sprawy trzeba powołać biegłego i jak to bywa w polskim sądownictwie sprawa będzie trwała. Czas stracony i nerwy powoduje, że niewielu zdecyduje się na taki krok.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja wygrałam, ubezpieczyciele muszą wykazać staranność działania aby udowodnić bezzasadność. ja jedna sprawe wygrałam w sądzie, jedna ostatnio w wyniku skargi na odmowę przez TUW do Rzecznika Nadzoru , który zażądał przedstawienia dowodów na brak podstaw do uznania odszkodowania, których nie było. W gminie facet siedzi na stołku, papiery zbiera, a jakże, wysyła je do TUW, a tam decyzja na nie, bo nie przedstawiłam dowodów. Po skardze w strachu wydzwaniali i zapewniali, że wypłacą równowartość szkody w ciągu 7 dni. Ich życie zależy od licencji i się zwyczajnie zaczęli bać. A biorą kas e i do nich należy zabezpieczenie dowodów.yeśFuobez w beni, a nie tylko odmawiać, bo nie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Warszawska

W Bojanie mieszkam od15 lat. W rodzinie sa dwa auta osobowe i w zadnym nie bylo robione zawieszenie. Na temat idiotow pedzacych 80km /h nie bede sie rozpisywal, szkoda czasu i nerwow. Jezeli idzie o progi zwalniajace to podwoil bym ich ilosc. Spokojnego i bezpiecznego dnia zycze.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 6

i to jest opinia którą popieram. Przed istotami mającymi problem z oceną zagrożeń musimy się zabezpieczać a jeśli taka istota chce pędzić jak, szaloniec musi wliczyć w koszty naprawę auta.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 3

No i takie opinie przy każdej próbie ulepszenia dróg w Bojanie powodują, że pieniądze zebrane od mieszkańców na Warszawską idą na asfaltowanie Kielna. Ludzie, jak się nie zjednoczymy to gmina będzie dalej nas robić bez mydełka.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 2

Nie no pewnie. Jezdzijmy po dziurach 5 km/h... Proponuje przesiąść sie na wozy drabiniaste.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3

x
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

progi w innym watku ale skoro ktos poruszyl to dodam opinie, progi sa naprawde zle zrobione, ja co dziennie jade do szkoly I ze szkoly, I bez obrazania kogokolwiek czy zbednych nerwow zwalniam przed kazdym do prawie 5 km/h bo sie boje o zawieszenie, progi nie sa progami zwalniajacymi a podrzutowymi, I kazdy wie kto po nich jezdzi ze 20 km/h nie gwarantuje lagodnego ich pokonania, nikt nie pedzi po progach 80km/h, u mnie w aucie jez zawieszenie pneumatyczne, 800Nm momentu I kazde nierownosci pokonuje naprawde gladko ale na tych naszych progach zawieszenie dostaje po bandzie, powiem jeszcze tylko tyle ja mam dwa samochody I oba po krotkim czasie maja elementy zawieszenia do zrobienia I to wlasnie przez te progi I warszawska, I wyprzedze Cie z wypowiedzia.... sa to dobrej jakosci elementy ktore w normalnych warunkach sie tak szybko nie wybijaly, pomimo jazdy po nierownosciach I rowniez drogach szutrowych..... progi podrzutowe stosuje sie w zupelnie innym celu I w innych miejscach a nie na drodze o takim natezeniu ruchu..... bez urazy oczywiscie, a odszkodowanie sie nalezy jednak nie kzdy ma czas I ochote sie droczyc....
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 3

Ujmą jest jazda po dziurach lub pokonując próg z prędkością 5 km/h. Też jeżdżę każdego dnia po dziurawej drodze i nie mam kompleksów że rowerzysta mnie wyprzedzi. Dodam więcej zwalniam kiedy widzę nadjeżdżającego rowerzystę czy, idącego pieszego w deszczowe dni aby nie ochlapać błotem, kiedy jest sucho aby nie zasypać kurzem. Niestety większość jadących myśli tylko o sobie ale mam nadzieję że kiedyś dogonimy cywilizowane kraje i wszelkie zabezpieczenia typu progi, szykany. przewężenia będą zbyteczne. Póki co, jestem za progami jako jedynego skutecznego środka edukacji społeczeństwa i godzę się na ponoszenie tego kosztów do czasu kiedy wystarczą znaki drogowe i przepisy o ruchu drogowym.
Polecam zatrzymać się i popatrzeć z boku na jadące auta
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 3

nie mam nic przeciwko progom jak pisalem a ze jade po nich 5km/h to dlatego ze jazda troszke szybsza np.10km/h powoduje duze obciazenie zawieszenia moge jezdzic nawet 3km/h nie ma problem ale nie o to chodzi, jesli jest znak ograniczenia predkosci do 20 to takowa powinna gwarantowac plynne ich pokonanie bez uszczerbku na elementach zawieszenia.....uwierz mi ,ze jade poboczem gdy mam auto z na przeciwka I pieszych czy rowerzystow omijam dla nich komfortowo......I bez zlosliwosci ale jak bys mial kupic jeden wachacz za 2.500zl a jest ich prawie 20 w samochodzie to zaczynam sie zastanawiac .... stawianie progow podrzutowych zamiast zwalniajacych I upieranie sie sie ze jest inaczej sklania do kupna golfa 3 w dieslu I jezdzenia poboczem za slubkami jak robia to obecnie kierowcy......czy oby o to chodzi w tym wszystkim? Ja nie zamierzam rezygnowac z komfortu podrozowania w zyciu tylko dlatego ze ktos nie wie jakie progi stawia...posypia sie odszkodowania to wydluza progi I przerobia na zwalniajace.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Jechałam dzisiaj ul. Bojana. Progi są koszmarne!!! Chyba z 6 , przed każdą posesją osobno, Nie wyobrażam sobie przejazdu z prędkością 10 km.godz. A co mają powiedzieć schorowani? Przy prędkości 5km/godz, podrzuca samochodem. To chyba jakiś idiota podjął decyzję. Ja nigdy tam, ani na ul. Wrzosowej nie widziałam pieszego. Może na ten temat wypowie się jakiś radny z Bojana?
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 5

No właśnie. Radni w tej sprawie milczą. Ale już niedługo zacznie się kampania przedwyborcza, więc będzie można ich zapytać o to i owo.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

a mnie ciekawi na jakiej podstawie zbierano pieniadze na ul. Warszawska, i na jakiej podstawie dawaliście te pieniądze, macie jakies pokwitowanie?
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Na Gryfa Pomorskiego też zbierali... droga miała być w zeszłym roku potem w tym roku. Teraz mowia, ze na wiosne.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Drogi to zadania własne gminy i brak jest podstaw prawnych do dokładania się do kosztów przez mieszkańców. Trzeba rozliczyć wójta i radnych. Spychaczowy jeździ od czasu do czasu ale chyba nikt ej roboty nie kontroluje, niekiedy po 2 godzinach dziury się odsłaniają i pogłębiają. I tak bez końca - XVII wiek, niestety.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

A wystarczyłoby zrobić jakieś odwodnienie po bokach, żeby woda nie płynęła w poprzek drogi. Co z tego, że tydzień czy półtora temu droga była równana - teraz przejechać się nie da. Majora Bojana się nie da, Warszawską się nie da, a władze gminy w świetnych nastrojach - wystarczy otworzyć Lesoka...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tylu specjalistów, chyba sami pracownicy GDDKiA mieszkają w Bojanie
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 4

a może myślący logicznie?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3

A w Kielnie kolejna drogowa inwestycja - tym razem rondo. Zaznaczam, że nie chodzi mi o to, żeby skłócać nas z mieszkańcami Kielna, tylko o proprocjonalny nakład środków dla nas i dla nich. Jak jest, każdy widzi...
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1

A może by tak media zainteresować tym jak Pan Wójt buduje sobie drogę do domu a główne drogi w Bojanie na które zebrał forsę z dziurami i w błocie.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 3

to zainteresuj, po kiego głupio pytasz w gacie ze strachu robisz
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

W kielnie nikt nie płakał jak w bojanie hale budowali więc nie wiem po co ten nic nie dający komentarz.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4

Skoro kase zebrali, to niech budują to na co zebrali a nie prywatne zachcianki wójta w Kielnie!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Bo wiedzieli ze u nich tez wybuduja. Przeciez jest przetarg na budowe za kilkanascie lub nawet kilkadziesiąt milionow zaczna budowe zapewne w przyszlym roku. Znowu kasy na Warszawska nie będzie...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Komentarz do postu o hali w Bojanie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

O ile mi wiadomo Hala w Kielnie miała być już oddana do użytku w 2011. Tak zresztą obiecywali radni gminni. W sumie Bojano zawsze miało ból d*py o wszystko. Najechało się do wsi miastowych i z wioski chcą teraz miasto zrobić. Trzeba było w mieście siedzieć tam jest asfalt na każdej ulicy wylany. Z życia wiem, że najwięcej to tacy ludzie mają dużo do powiedzenia.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 7

Ból d*py to ty masz anonimie z Kielna. Idz na swoje forum. Piszemy tutaj o rozwoju albo raczej braku rozwoju infrastruktury drogowej w Bojanie. Na szkole i tak sa w wiekszosci fundusze celowe z centrali, dales sie sprowokowac. Masz totalny brak wiedzy o finansowaniu gminy.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zamiast sie cieszysz to narzekasz. Masz gdzies blizej basen niz do kielna ? Sam jestem z bojana i z niecierpliwością czekam na basen pare km ode mnie.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Hfr Hala a szkoła to są dwie różne sprawy jakbyś chciał wiedzieć
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

W Bojanie jest ok. 3x więcej domów niż w Kielnie(co za tym idzie mieszkańców) , a środki na drogi za R. K. są (nie licząc tej wielkiej inwestycji drogowej na głównej ulicy w Kielnie) podobne przy wielokrotnie większej kwocie z naszych podatków, gdzie nadto wójt 6x więcej wziął od nas na dofinansowania. Patrz na stronę wcześniej czy na fb Bojano (jest link) - fraszka na wójta
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

.. a jak doliczyć na poczet Kielna asfalt w Rębiskach (odnoga od centrum Kielna), to wychodzi nawet więcej niż na Bojano (myślę, że się nie pomyliłem, ale dociekliwym polecam sprawdzenie w BiP). I proszę to jeszcze porównać z faktem, że 3. największa wieś - Koleczkowo, większe od Kielna nie ma ani hali, starsze klasy SP będą jeździć do Bojana, gdzie słaba jest komunikacja - piesza, rowerowa(brakuje chyba z 700m chodnika) i autobusowa(szczególnie jak wziąć pod uwagę kilkanaście linii kursujących po gminie). Dodam, że sprawa przekształceń w oświacie była dawno wiadoma - PiS rządzi od 2 lat, miał to w swoim programie (wójt i radni nie mogą się tłumaczyć, że są zaskoczeni..., zresztą zdecydowanie większa część społeczeństwa chciała tej reformy, gdzie nota bene powstało w skali kraju17 tys. nowych etatów dla nauczycieli, choć słyszałem też, że w Bojanie jedna młoda nauczycielka miała stracić posadę - napisałem a'propos konieczności zapoznawania się z różnymi propagandami, bo widzę czasem, że ludzie albo idą tylko w mainstream albo tylko w media publiczne czy religijne etc. Wiedza, to podstawa dla dobrych decyzji. Potrzeba szerokich i stałych zainteresowań, aby nie być pionkiem w cudzej grze...)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Warszawska

Ja obecnie walczę z Gdynia o odszkodowanie za przebite opony za rogatkami Bojana a Malkowskiego w Gdyni
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Warszawska

Chyba jednak będzie remont Warszawskiej:
http://www.nadmorski24.pl/wiadomosci/33875-te-lokalne-drogi-doczekaja-sie-remontow.html
Ciekawe co z Gryfa Pomorskiego na którą już dawno zbierali kasę!
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

Powinienem podać gminę do sądu za te wszystkie uszkodzone buty jak muszę się przeprawić przez Spadochroniarzy ;) A tak serio to wydaje mi się, że przy okazji uszkodzenia trzeba wezwać policję i mieć świadków, że uszkodzenie było spowodowane np. przez dziurę w jezdni. Sam ostatnio tak miałem i powiedzieli, że nic z tego, bo nie mam dowodów, że to akurat przez tą konkretną dziurę się stało. Zastanawiam się czy jeszcze nie odezwać się do REFUNDO, kiedyś mi pomagali w innej sprawie, może zapytam o poradę prawnika...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Bosko Butik (10 odpowiedzi)

Zaprasza na otwarcie Butiku w Bojanie, już w najbliższą środę 21.02!Będzie słodki poczęstunek i...

Nowa kryta hala w Bojanie (3 odpowiedzi)

Witam, czy to prawda że jest pomysl na wybudowanie nowej,krytej hali w Bojanie? Z góry dziekuje...

Do licznych włascicieli psów (17 odpowiedzi)

Wiem, że zapewne mój post odbije się pustym echem, ale uważam, że przelała się już czara goryczy...