Wielkopolska 26

Lokalizacja inwestycji zapewnia szybki dojazd do centrum Gdańska oraz Trójmiejskiej Obwodnicy, a jednocześnie pozwala odpocząć od gwaru miasta w spokojnym otoczeniu, niedaleko terenów rekreacyjnych. W pobliżu znajdują się ścieżki rowerowe czy zagospodarowane pod kątem sportowym akweny retencyjne.

W ramach osiedla powstaną cztery pięciokondygnacyjne budynki wielorodzinne, pierwszy z nich ...
więcej
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Dużo wątpliwości

no nie wiem jak u innych wyglądają umowy...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Dużo wątpliwości

no niestety zapowiadane przedodbiory to była tylko dla nas oferta, którą nas skuszono, a deweloper jest zabezpieczony w umowie terminem przeniesienia własności najpóźniej do dnia 25 maja 2018 r.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dużo wątpliwości

I teraz się człowiek zastanawia, czy wyłożyć teraz pieniądze na dalszy wynajem i wejść później na dokończoną inwestycję, czy odbierać już teraz z myślą, że w sumie nie wiadomo co nas może czekać...
Przyznam szczerze, że nie wiem co robić po przeczytaniu tych wpisów.
Czy Pan bazuje na opiniach jakichś specjalistów z dziedziny budowlanki, czy też sam jest tym specjalistą? :)
Wygląda na to, że jest dużo amatorki i prowizorki w prowadzeniu przez przedstawicieli dewelopera odbiorów skoro nie wiedzą tak naprawdę co będzie dalej i nie potrafią udzielić konkretnej informacji co dalej z prądem.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Teraz są o wiele mniejsze niż 4x4 po co 16m2 na transformator
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

No to może na wakacje budynek będzie oddany, dlatego przestrzegałem przed pospisywaniem odbiorów. Przynajmniej mieszkania się porządnie wysezonują i wszystkie pęknięcia wyjdą przed remontem.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

to po cholerę pełnomocnik mówi, że miała stać w gali garażowej i że takie plany zostały zatwierdzone przed budową, i że niby raptem teraz okazało się, że musi jednak stać w innym miejscu - masakra :/ ostatnio nie potrafili nawet wskazać miejsca gdzie będzie stała...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Trafostacji już się nie buduje nawet w elewacjach budynku. Są to wolnostojące budynki o wymiarach 4x4.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

to może przez to, trafostacja nie może powstać w hali garażowej...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wczoraj miałam okazje być na budowie - w środku budynku trwają prace Panowie robią gładź na klatce schodowej. Ogólnie bałagan , jeszcze trochę potrwa zanim będzie wyglądać jak na prospekcie. Nie schodziłam do hali garażowej , może ktoś był i widział jak tam wygląda , czy hala zalana jest wodą ? Teren na którym budują podobno jest bardzo mokry ......mam nadzieje ,że po wprowadzeniu nie będziemy mieli basenu w hali garażowej.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

sorki ale za szybko dodała mi się wiadomość - również sugeruje spotkanie sie przyszłych mieszkańców
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

realnie wprowadzić będzie się dopiero można maj lub czerwiec, czekam na odbiór budynku przez nadzór budowalny
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Hej dziś byłam i nie podpisałam
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

i płacisz za prąd przemysłowy? gratulacje...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Do Krzysztof

Prąd jest dokładnie podają wszystko na licznikach ja już wpuściłam fachowca i robi mi powoli łazienkę. Co prawda ma ograniczona prace bo może tam przebywać tylko od 8 do 16 ale to już cos później tylko się wprowadzać.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Do Krzysztof

Panie Michale, na prądzie budowlanym nie uzyska się pozwolenia na użytkowanie. Procedura przetargowa od uruchomienia przetargu do odbioru prac w przypadku takiego przyłącza ze stacją trafo to od czas od 3 do 4 miesięcy (mimimum). Teraz dajmy na to okres przyłącza energetycznego się przeciągnie i data 31 maja zostanie przekroczona, a wy podpisaliście odbiory mieszkań. Moim zdaniem odbiór mieszkania równa się zrzeknięciu się prawa do dalaszych roszczeń z tytułu opóźnień w oddaniu całego bloku. Mam nadzieję, że wyjaśniłem, a moje słowa koniec końców się nie spełnią, bo sam chciałbym jak najprędzej wejść z remontem, ale z uwagi na powyższe nie podpiszę odbioru mieszkania przed oddaniem do użytkowania całej inwestycji. A wy róbcie jak chcecie.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

tak
2018-02-17 22:31:04
Ja bym prosił, żeby nikt pochopnie nie podpisywał protokołów odbiorów. Oglądałem mieszkanie, kilka drobnych usterek standardowo, ale zastanowiło mnie, że nie mogłem zejść do hali garażowej z powodu prowadzonych prac. Czy może woda tam się zbiera i nie chcą, żeby przyszli mieszkańcy to widzieli? Jak ktoś ma ochotę, czas i możliwości to możnaby spotkanie przyszłych lokatorów zorganizować pod blokiem (co raz dłużej jest widno i można około 17 się spotkać) i omówić pewne szczegóły. Np. odnośnie odsetek ustawowych, o których ktoś już pisał.
Mnie osobiście martwi, że nie zostały rozpoczęte prace w związku z przyłączem energetycznym. Nie uruchomiono jeszcze nawet procedury przetargowej w Energa, a uwierzcie, że od przetargu do odbioru prac mija nie mniej niż 3 miesiące.
zaglądałem ze schodów do hali, jest sucho ale jeszcze nie ma oświetlenia, jest zalewany betonem wjazd i boją się że może być wypadek jak ludzie będą wchodzić. Gość od wykonawcy mówił że hale musieli zrobić w tz wannach czyli nie będzie zalewania ale dlatego tak długo trwa budowa fundamentów
z górnego piętra widać jak to wygląda w sąsiednim budynku. A prąd przecież mająna podlicznikach to o co chodzi z przetargiem w Energa?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Do laaaa

Czekajcie z tymi remontami i nie podpisujcie odbiorów.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

RE

rozszerzysz swoją myśl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Blok1

Ja bym prosił, żeby nikt pochopnie nie podpisywał protokołów odbiorów. Oglądałem mieszkanie, kilka drobnych usterek standardowo, ale zastanowiło mnie, że nie mogłem zejść do hali garażowej z powodu prowadzonych prac. Czy może woda tam się zbiera i nie chcą, żeby przyszli mieszkańcy to widzieli? Jak ktoś ma ochotę, czas i możliwości to możnaby spotkanie przyszłych lokatorów zorganizować pod blokiem (co raz dłużej jest widno i można około 17 się spotkać) i omówić pewne szczegóły. Np. odnośnie odsetek ustawowych, o których ktoś już pisał.
Mnie osobiście martwi, że nie zostały rozpoczęte prace w związku z przyłączem energetycznym. Nie uruchomiono jeszcze nawet procedury przetargowej w Energa, a uwierzcie, że od przetargu do odbioru prac mija nie mniej niż 3 miesiące.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Hej sąsiedzi z 1 bloku, jak tam przedodbiory? czy jest jakiś dojazd pod blok?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1