Wojskowy sposób na podwójną odprawę

Opinie do artykułu: Wojskowy sposób na podwójną odprawę.

Odchodzący na emeryturę oficerowie dowództwa Marynarki Wojennej otrzymali nie tylko odprawy, ale też sowite wynagrodzenia za zaległe urlopy. Wojsko twierdzi, że nie zawsze jest możliwość ich udzielenia. Wypłacony ekwiwalent urlopowy to corocznie setki tysięcy złotych z budżetu państwa.Oficerowie z wysokim stażem mają 41 dni urlopu w roku. 26 jak każdy z pracowników, a dodatkowe 15 przysługuje im za wysługę - czyli lata spędzone w wojsku. To jeden z bonusów dla nie najlepiej zarabiających ...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

tak czesio...

gdybyś miał mózg, intelekt i odwagę - to poszedłbyś na "trepa" ale najwyraźniej nawet jaj nie masz...
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ty masz widze pojecie o becnym wojsku. Twoja opinia opiera sie widac na czynnej słuzbie, która odbyłeś jakieś 30 lat temu.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Trzeba było iść do wojska.
A 38 letni emeryt ile ma emerytury? Wiesz cwaniaku? Ile to jest w zł?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

"CYWIL" masz rację.

... Ma Pan zdecydowanie rację. Ciekawy jestem co mają w CV piszący komentarze do artykułu. Od szkoły podstawowej się pracuje na swoją przyszłość - lepszą lub gorszą. Tak jest świat skonstruowany. Ja nie zaglądam innym do kieszeni, jestem też żołnierzem i wiem jak terminy urlopów były przesuwane w nieskończoność ze względu na "ważniejsze sprawy". W końcu to jest służba a nie praca. Pamiętajcie o tym "naprawiacze systemów wszelakic" CZOŁEM.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Trzeba bylo sie uczyc tluku!!! To nie jest pedagogika czy jakies zwykle studia!!! 5lat ciezkiej pracy nie tylko fizycznej!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Przywileje dla silnych grup wojsko, policja, hutnicy, górnicy ...

przywileje, mundurówki, dopłaty do mieszkań, wcześniejsza emerytura. Jedna wielka banda - ktoś gdzieś nawija o jakiejś konstytucji, równouprawnieniu..
Mam już bilet, a Wy sie zapadniecie po pachy w g..nie za parę lat w tym kraju emerytów i rencistów, których nie stać na lekarstwa, przysłowiową bułkę. Szczawiu i mirabelek Wam też zabraknie.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 5

... o co chodzi ,o ten drobny grosz. Jestem zdania, że wielu oficerów - nawet z M W, to bardzo dobrzy managerowie, lepsi niż ci ze spółki Euro 2012 . O czym mowicie o ochłapach drbnych pieniądzach za nie wykorzystane urlopu, każdy w tym państwie może z tego skorzystać. Jak to sie mam do tych co zrobili stadion i jego otoczenie bańka na głowę.
Pluton Oburzonych
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

I w PRL
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Widziałem ...

widziałem też osła, którego mrówka niosła ... Znów następny "miszczu" wszystkowiedzący. Ploty z magla.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 2

Swoje odsłużyłem i odprawkę otrzymałem. Dzieci swoje też wysłałem niby czemu ,mają mieć gorzej niż ja.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

wojsko ma za dużo przywilejów

Prawda jest taka, ze biora pieniądze, a tak naprawde nie wiele robią, a co niektórzy nic. Mam znajomych na róznych stanowiskach w Marynarce i wiem.
A i tak użalają sie nad sobą, że powinni więcej zarabiac itd.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 7

Widzę, że portal publikuje coraz większe bzdury.

Widzę, że portal publikuje coraz większe bzdury szukamy akcji, sensacji i ... Wszystko gdzie można narobić dymu. Zajmijcie się barany w końcu czymś konkretnym. Serdecznie Pozdrawiam.
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 4

()

subcom, pochwal się ile Ty zarabiasz/zarabiałeś/
Winny się tylko tłumaczy hehe
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

stek półprawd

ok 10 tys. w tym towarzystwie to zarabiał tylko admirał - i był tylko jeden; do reszty rewelacji nie chce mi się odnosić bo już zostały opisane.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 6

Do AnnA

W "Gali" czy 'Pudelku" te mądrości o wojsku wyczytałaś? Po takich wypowiedziach, to człowiek się robi antyfeministą. Ani w nich ładu, ani składu ... takie klepanie rodem z magla.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

I znów półprawda.

Kontrola jest, ewidencja nadgodzin jest, wszystko wpisuje się do stosownych dokumentów. Kwestia wykorzystania urlopu w danym roku, to zupełnie inna bajka. Urlop może być nie wykorzystany z różnych przyczyn. Gdyby prawo jednoznacznie zakazywało działalności chaotycznie, mętnie i tendencyjnie opisanej w artykule, to by grosza nie dostali. Jeśli prawo dopuszcza takie sytuacje, to do kogo macie pretensje?
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1

informacja dla pani radcy prawnego:
żołnierzy nie obowiązuje kodeks pracy
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Kurduplu intelektualny

By nie wyjść na nieuka czasami warto trzymać język za zębami, a nie zadawać infantylnych pytań. By zrobić zdjęcie z bliskiej odległości dużej ilości ludzi, trzeba posłużyć się małą ogniskową obiektywu aparatu fotograficznego. Im mniejsza ogniskowa, tym większe zniekształcenia fotografowanych osób. Poza tym, zdanie zaczyna się od dużej litery. Jak się nie chciało uczyć w szkole, to teraz się ma durne wyobrażenia o tym i owym.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1

darmozjady

Najwidoczniej wojskowych nie obowiązuje Art. 2 Konstytucji RP:
"Rzeczpospolita Polska jest demokratycznym państwem prawnym, urzeczywistniającym zasady sprawiedliwości społecznej."
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 4