Wolni ludzie na smyczy ?

Niektórzy bywalcy Hydeparku mają kłopoty z logiką i wyobraźną.
No to specjalnie dla nich zadam pytanie proste:
Czy osoby przykute do smartfona i do rozmaitych baniek internetowych zwanych mediami społecznościowymi, są istotami rzeczywiście wolnymi ?
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 6

"Nie. Stąd nie można dzwonić. Gdyby świry mogły dzwonić, zaraziłyby po kablu normalnych obywateli obłędem i czubki byłyby wszędzie. Choć po prawdzie - rzadko kto jest tutaj naprawdę chory. Jesteś tu nie dlatego, że jesteś wariatem, ale dlatego, że jesteś tu z winy systemu. O, tu jest telewizor. Wszystko w nim jest! Oglądać na klęczkach. Reklamy... Niczego nie wytwarzamy, jesteśmy zbędni w procesie produkcji, wszystko robią za nas maszyny; po co więc istniejemy? By konsumować. Jeśli dużo kupujesz, jesteś dobrym obywatelem, a jeśli nie kupujesz rzeczy, to kim jesteś? Umysłowo chorym. Te kraty na oknach chronią ludzi na zewnątrz przed nami, choć oni tam są równie szaleni. Wiesz, co jest największym szaleństwem? To, że większość ma zawsze rację. Prawda i fałsz nie istnieją. Jest tylko opinia większości.

https://youtu.be/DyCMRjwFzmg
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Otworzyłeś cudzysłów, ale nie zamknąłeś. Cytujesz, czy to Twój tekst ?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

To są słowa Jeffreya.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

My tu jeszcze wrócimy z Olem!

https://youtu.be/3Vh1P-XLdEQ
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

" Czy osoby przykute do smartfona i do rozmaitych baniek internetowych zwanych mediami społecznościowymi, są istotami rzeczywiście wolnymi ?" Jakie konsekwencje nadmiernego przywiązania do mediów, zdaje się pokazać przykład : " Przed Sądem Okręgowym w Słupsku w czwartek rozpoczął się ponowny proces 45-letniego mężczyzny oskarżonego o zabójstwo Jacka B. poprzez wypchnięcie z pokoju hotelowego z przywiązanym do szyi telewizorem. "
Chciałbym przestrzec tym przykładem Łowcę, by nie przywiązywał się tak do mediów rządowych PIS. Wprawdzie nie wiem na którym piętrze mieszka, ale wolę dmuchać na zimne.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Tzw. "wolność" ma swoją cenę i konsekwencje.
Wszystko ma plusy dodatnie i plusy ujemne.
Zawsze plusy!
https://naforum.zapodaj.net/9e9125b880e9.jpg.html
Krzew, którego nie potraktowałam sekatorem, załatwiłam drugim autem, minimalnie mieszcząc się między unieruchomionym, a domem.
Chwilowo jestem przykuta do aku i do ... Psikuty :)
Szczęściara!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

To zależy, co rozumiemy przez "istoty wolne". Jeśli tak jak w pytaniu jesteśmy przykuci do "rozmaitych" baniek, to znaczy, że mamy możliwość i umiejętność podróżowania między nimi i wymiany informacji. Jest to więc znak pewnej wolności.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

No to polecam teksty Zybertowiczów na temat "ulubionego oficera werbunkowego" i "Obcy agenci pod naszym dfachem" w tygodniku Sieci. Bo z tymi bańkami jest tak, żę podróżowanie między nimi to bajka.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Pamiętacie palenie dokumentów w Psach gdy upadali bolszewicy w Pierwszej PRL ?
Dziś mamy w woj. śląskim niespodziewany upadek ich spadkobierców w Drugiej PRL.

Lata mijają, ale Metody w bolszewizmie pozostały te same.

https://www.onet.pl/informacje/onetslask/worki-pocietych-dokumentow-z-gabinetow-pis-reakcja-po-tekstach-onetu/gknx0nw,79cfc278
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Czesc Wszystkim,Ja zaczne od pytania czym jest Wolnosc?Czlowiekiem Istota Zywa czy osoba fizyczna?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Też "mocno" świętowałem przy stole, ale żeby tak?...
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tak każdy żyje w swojej bańce, czasami ciężko ujrzeć coś poza nią.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Jeśli dziś piątek, to czytamy Ziemkiewicza (43 odpowiedzi)

Dziś piątek, dzień postny, ale Ziemkiewicz nie zważa i daje czadu:...

Emerytura -Ale chce być komuś potrzebny (4 odpowiedzi)

Jestem na szybszej emeryturze .Mam hobby ,zainteresowania nie nudzę się .Pracowałem w jednym...

Gadżety reklamowe (27 odpowiedzi)

Gdzie w Gdańsku można kupić gadżety reklamowe? Jest jakaś hurtownia?